Meny

Meny

Kontakt

Konstmuseets värdpersonal (under öppettider):
0734 - 32 73 86

Kulturhusets reception: 033 - 35 35 05
(Från klockan 9.00 måndag-fredag, samt från klockan 12.00 lördag-söndag)

Bokningar: bokningar.konstmuseum@boras.se

Utställningsförslag tas endast emot digitalt:
Eva Eriksdotter, Museichef

Besöksadress
P.A. Halls Terass 2
504 56 Borås

Leveransadress
Borås Konstmusem
P.A Halls Terrass 4
504 56 Borås

Postadress
Borås Konstmuseum
501 80 Borås

Fakturaadress
Borås Stad
Fakturaservice
Box 907
501 10 Borås
(Ange ref)

Personal

Eva Eriksdotter
Museichef
Tel: 033-35 76 81
Mob: 0768 88 76 81
E-post: eva.eriksdotter@boras.se

Anna Lönnquist
Intendent för samling
Tel: 033-35 76 69
Mob: 0768-88 76 69
E-post: anna.lonnquist@boras.se

Aurora Hjalmarsson
Museikoordinator
Mob: 0768-88 76 71
E-post: aurora.hjalmarsson@boras.se

Mathias Karlsson
Tekniker/samling
Tel: 033-35 76 38
Mob: 0734-15 32 94
E-post: mathias.karlsson@boras.se

Peter Kondrén (tillfälligt på Borås Stadsteater)
Tekniker
Tel: 033-35 78 79
E-post: peter.kondren@boras.se

Ellen Tafferner
Konstpedagog
Mob: 0734-32 73 86
E-post: ellen.tafferner@boras.se

Cecilia Helsing
Projektkoordinator för Lars Tunbjörk (fram till 31 december)
Tel: 033-35 35 04
E-post: cecilia.helsing@boras.se

p

Kontakt

Senast ändrad: 2018-10-09 09.02

Ändrad av:

Dela sidan: Kontakt

g q n C

p

Kontakt