Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan
Högtalare

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till skolledning och skolexpedition

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor, årskurs 1-9

Joakim Magnusson

joakim.magnusson@boras.se

033-35 80 16

Biträdande rektor årskus 1-9

Sanna Svalin

sanna.svalin@boras.se

0721-60 05 66

Skoladministratör årskurs 1-9

Felicia Chindeh

felicia.chindeh@boras.se

033-35 80 15


Personal årskurs 1-9

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till personal i årskurs 1-6

Klass

Namn

E-post

Telefon

1-3 A

Jessica Sigfrid

jessica.sigfrid@edu.boras.se

Kontaktas via e-post

1-3 B

Jonathan Hanssonjonathan.hansson@edu.boras.seKontaktas via e-post

1-3 C

Anna-Lena Sjögren

anna-lena.sjogren@boras.seKontaktas via e-post

4-6 A

Jenna Weterholmjenna.westerholm@edu.boras.seKontaktas via e-post

4-6 B

Susanne Svenungssonsusanne.svenungsson@edu.boras.seKontaktas via e-post

7-9 A

Carina Svensson

carina.svensson@edu.boras.se

Kontaktas via e-post

7-9 B

Vakant



7-9 C

Anette Kettil

anette.kettil@edu.boras.se

Kontaktas via e-post


Fritidshem och KTS (korttidstillsyn)

Lista med telefonnummer till fritids och korttidssyn.

Årskurs

Namn

E-post

Telefon

1-3

Josefin Johanssonjosefin2.johansson@boras.seKontaktas via e-post

1-3

Karin Andersson

karin2.andersson@boras.se

Kontaktas via e-post
4-6Maria Larssonmaria4.larsson@boras.seKontaktas via e-post
4-6Eva-Karin Högbergeva-karin.hogberg@boras.seKontaktas via e-post

KTS

Terese Nevander

terese.nevander@edu.boras.seKontaktas via e-post

KTS

Sanela Lawrence

sanela.lawrence@edu.boras.seKontaktas via e-post


Övrig personal

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till övrig personal

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare textilslöjd årskurs

Terese Nevanderterese.nevander@edu.boras.seKontaktas via e-post

Lärare trä- och metallslöjd

  

Kontaktas via e-post

Lärare idrott och hälsa

Zsofia Thoor

zsofia.thoor@edu.boras.se

Kontaktas via e-post

Lärare hem och konsumentkunskap

Annelie Nord

annelie.nord@edu.boras.se

Kontaktas via e-post

Bibliotekarie


  


Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog, årskurs 1-9

Heléne Johanssonhelene.johansson@edu.boras.se033-35 79 24

Skolsköterska, årskurs 1-9

Evelina Petterssonevelina.pettersson@boras.seKontaktas via e-post

Skolpsykolog, årskurs 1-9

Åsa Gustafssonasa.g.gustafsson@boras.se033-35 51 41

Skolkurator, årskurs 1-9

Rebecca Wramdemarkrebecca.wramdemark@boras.se0734-32 82 66


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol