Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Daltorpskolan 7-9.

Skolledning och expedition

Lista med titel, namn, e-postadress och telefonnummer till skolans biträdande rektor och skolkoordinator.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Martin Gunnarsson

martin.gunnarsson@edu.boras.se

033-35 79 51

Biträdande rektor

Herman Thorell

herman.thorell@edu.boras.se

0734-32 71 76

Skolkoordinator

Maria Gustafsson

maria.g.gustafsson@boras.se

033-35 79 61

År 7, 8 och 9 leds av ett team av studiecoacher

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till skolans studiecoacher.

Studiecoacher

E-post

Telefon

Tommi Cergic

tommi.cergic@boras.se

0766-23 06 88

Therese Augustsson

therese.augustsson@edu.boras.se

0734-32 84 57


Lärare

Lista med namn, e-postadress och ämne till skolans lärare.

Namn

E-post

Ämne

Albin Karlström

albin.karlstrom@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Alexander Nilsson

alexander.n.nilsson@edu.boras.se

Matematik, NO

Alexandra Forssell Åhlfeldt

alexandra.forssell.ahlfeldt@edu.boras.se

Musik

Ali Hakim

ali.hakim@edu.boras.se

Matematik

Andreas Rimsell

andreas.rimsell@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Anna Frey Westmar

anna.frey.westmar@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Anna Lindén

anna.linden@edu.boras.se

Svenska, Svenska som andraspråk

Azra Mulabdic Pejic

azra.mulabdic.pejic@edu.boras.se

Spanska, Engelska

Benny Lindroth

benny.lindroth@edu.boras.se

Matematik (speciallärare)

Bjarne Haraldsson

bjarne.haraldsson@edu.boras.se

Resursen

Claes Törborn

claes.torborn@edu.boras.se

Trä- och metallslöjd

Dejan Dimcic

dejan.dimcic@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Dominique Perez Osorio

dominique.perez.osorio@edu.boras.se

Spanska

Edna Hadziahmetovic

edna.hadziahmetovic@boras.se

Svenska, Svenska som andraspråk

Elvira Dudakovic

elvira.dudakovic@edu.boras.se

Tyska, Hem- och konsumentkunskap

Emma Björling

emma.bjorling@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Evylina Jildensved

evylina.jildensved@edu.boras.se

Matematik, NO

Fatmé Bergman

fatme.bergman@edu.boras.se

Matematik, NO

Fredrik Claesson

fredrik.claesson@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Gergana Bengtsson

gergana.semova-bengtsson@edu.boras.se

Hem- och konsumentkunskap

João Paulo Pereira Nunes

Joao.Pereira.Nunes@edu.boras.se

Engelska

Johanna Laakso

lisa-johanna-helena.laakso@edu.boras.se

SO

Johanna Norén

johanna.noren@edu.boras.se

Textilslöjd

Josefin Såthén Backman

josefin.sathen.backman@edu.boras.se

Bild

Karin Spetz

karin.spetz@edu.boras.se

Matematik, NO

Karl Hallerup

karl.hallerup@edu.boras.se

SO

Katarina Bergenholtz

katarina.bergenholtz@edu.boras.se

Svenska som andraspråk

Kristina Stojanovic

kristina.stojanovic@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Linda Olsson

linda.olsson@edu.boras.se

Svenska, Svenska som andraspråk

Lisa Lönqvist Lorentzon

lisa.lonqvist.lorentzon@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Lotti Ragnvaldson

lotti.ragnvaldson@edu.boras.se

Svenska, Tyska

Lucia Mucea

lucia.mucea@edu.boras.se

Franska

Maria Hallerup

maria.hallerup@boras.se

Matematik (Speciallärare)

Markus Talbrant

markus.talbrant@edu.boras.se

Matematik, NO

Matea Lapanje

matea.lapanje@boras.se

Matematik, NO

Mats Sundling

mats.sundling@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Mohammad Taherinasab

mohammad.taherinasab@edu.boras.se

Engelska

Niclas Berg

niclas.berg@edu.boras.se

SO

Patricia Fortoul

patricia.fortoul@boras.se

Hem- och konsumentkunskap

Per Häggblad

per.haggblad@edu.boras.se

Matematik, NO

Peter Jekler

peter.jekler@edu.boras.se

SO

Pierre Freyhall

pierre.palmqvist@edu.boras.se

SO

Stavroula Theou

stavroula.theou@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Stefan Lindström

stefan.lindstrom@edu.boras.se

Matematik, NO

Tristian Bolin

tristian.bolin@edu.boras.se

Textilslöjd, Trä- och metall slöjd

Ulf Sandelin

ulf.sandelin@edu.boras.se

Matematik, NO

Yamin Souayeh

yamin.souayeh@edu.boras.se

SO

Åsa Johansson

asa.j.johansson@edu.boras.se

Idrott och hälsa


Elevhälsa

Lista med titel, namn, e-postadress och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Kontakt

Skolsköterska

Laureta Sharef

laureta.sharef@boras.se

033-35 79 85

Specialpedagog

Helena Hoglin

helena.hoglin@edu.boras.se

0734-32 84 58

Specialpedagog

Malin Johansson

malin.mal.johansson@edu.boras.se

0734-32 71 77

Skolkurator

Satu Svanlund

satu.svanlund@boras.se

033-35 79 84

Studie- och yrkesvägledare

Frida Hessleklint

frida.hessleklint@boras.se

0768-88 79 78

Skolpsykolog

Kristina Bernal

kristina.bernal@boras.se

033-35 59 28

Studiecoach

Tommi Cergic

tommi.cergic@boras.se

0766-23 06 88

Studiecoach

Therese Augustsson

therese.augustsson@edu.boras.se

0734-32 84 57

Övrig personal

Lista med titel, namn, e-postadress och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotekarie

Henrik Ammilon

henrik.ammilon@boras.se.

nås via e-post

IKT-Pedagog

Markus Talbrant

markus.talbrant@edu.boras.se

nås via e-post

Resurs

Sara Ahmed

sara.ahmed@boras.se

nås via e-post

Resurs

Denis Selimovic

denis.selimovic@edu.boras.se

nås via e-post

Resurs

Snjezana Simic

snjezana.simic@edu.boras.se

nås via e-post

Resurs

Anneli Mac Lachlan

anneli.mac.lachlan@boras.se

nås via e-post

Resurs

Amer Jusic

amer.jusic@edu.boras.se

nås via e-post

Skolans kök

Telefon: 033-35 79 87

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol