Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Daltorpskolan 7-9.

Skolledning och expedition

Lista med titel, namn, e-postadress och telefonnummer till skolans biträdande rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Biträdande rektor och profilansvarig

Niclas Berg

niclas.berg@edu.boras.se

0734-32 84 89

Skoladministratör

Johanna Edström

johanna.edstrom@boras.se

033-35 79 72
0768-88 79 72

År 7, 8 och 9 leds av ett team av studiecoacher (kallas Team 7-9)

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till skolans studiecoacher.

Studiecoacher

E-post

Telefon

Herman Thorell

herman.thorell@edu.boras.se

0734-32 71 76

Helena Hoglin

helena.hoglin@edu.boras.se

0734-32 84 58

Tommi Cergic

tommi.cergic@boras.se

0766-23 06 88

Therese Augustsson

therese.augustsson@edu.boras.se

0734-32 84 57


Studiecoacherna har en gemensam e-postadress:

E-post: team7@boras.se

Lärare

Lista med namn, e-postadress och ämne till skolans lärare.

Namn

E-post

Ämne

Albin Karlström

albin.karlstrom@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Andreas Rimsell

andreas.rimsell@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Anna Frey Westmar

anna.frey.westmar@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Anna Lindén

anna.linden@edu.boras.se

Svenska, Svenska som andraspråk

Anna Sjölander

anna.sjolander@edu.boras.se

Svenska, Spanska

Anna Vahlberg

anna.vahlberg@edu.boras.se

Textilslöjd

Benny Lindroth

benny.lindroth@edu.boras.se

Matematik (speciallärare)

Bjarne Haraldsson

bjarne.haraldsson@edu.boras.se

SO

Cathrin Bornefalk

cathrin.bornefalk@edu.boras.se

Hem- och konsumentkunskap, Engelska

Claes Törborn

claes.torborn@edu.boras.se

Trä- och metallslöjd

David Ekelund

david.ekelund@edu.boras.se

Spanska, Engelska

Dejan Dimcic

dejan.dimcic@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Edna Hadziahmetovic

edna.hadziahmetovic@boras.se

Svenska, Svenska som andraspråk

Elvira Dudakovic

elvira.dudakovic@edu.boras.se

Tyska

Emma Björling

emma.bjorling@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Evylina Jildensved

evylina.jildensved@edu.boras.se

Matematik, NO

Fatmé Bergman

fatme.bergman@edu.boras.se

Matematik, NO

Fredrik Claesson

fredrik.claesson@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Gergana Bengtsson

gergana.semova-bengtsson@edu.boras.se

Hem- och konsumentkunskap

Hanna Brändmark

hanna.brandmark@edu.boras.se

Matematik, Idrott och hälsa

Helena Hoglin

helena.hoglin@edu.boras.se

Matematik, NO, Textilslöjd

Henisa Ibrocevic

henisa.ibrocevic@boras.se

Svenska, Svenska som andraspråk

João Paulo Pereira Nunes

Joao.Pereira.Nunes@edu.boras.se

Engelska

Johanna Laakso

lisa-johanna-helena.laakso@edu.boras.se

SO

Johanna Norén

johanna.noren@edu.boras.se

Slöjd

Josefin Såthén Backman

josefin.sathen.backman@edu.boras.se

Bild

Karl Hallerup

karl.hallerup@edu.boras.se

SO

Karin Spetz

karin.spetz@edu.boras.se

Matematik, NO

Katarina Bergenholtz

katarina.bergenholtz@edu.boras.se

Svenska som andraspråk

Katarina Karlekvist Pettersson

katarina.pettersson@edu.boras.se

Svenska som andraspråk

Lea Sundhage

lea.sundhage@edu.boras.se

Engelska, Musik

Linda Olsson

linda.olsson@edu.boras.se

Svenska, Svenska som andraspråk

Lisa Lönqvist Lorentzon

lisa.lonqvist.lorentzon@edu.boras.se

Svenska, Engelska

Lotti Ragnvaldson

lotti.ragnvaldson@edu.boras.se

Svenska, Tyska

Lucia Mucea

lucia.mucea@edu.boras.se

Franska

Marie Jonsson

marie.j.jonsson@edu.boras.se

Spanska, Engelska

Markus Talbrant

markus.talbrant@edu.boras.se

Matematik, NO

Mats Sundling

mats.sundling@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Niclas Berg

niclas.berg@edu.boras.se

SO

Nisse Nilsson

nisse.nilsson@edu.boras.se

Matematik, NO

Per Häggblad

per.haggblad@ed.boras.se

Matematik, NO

Peter Jekler

peter.jekler@edu.boras.se

SO

Pierre Freyhall

pierre.palmqvist@edu.boras.se

SO

Simon Jonsson

simon.jonsson@edu.boras.se

SO

Stefan Lindström

stefan.lindstrom@edu.boras.se

Matematik, NO

Therese Augustsson

therese.augustsson@edu.boras.se

Bild

Theresia Millby

theresia.millby@boras.se

Svenska, Svenska som andraspråk, Engelska

Ulf Sandelin

ulf.sandelin@edu.boras.se

Matematik, NO

Åsa Johansson

asa.j.johansson@edu.boras.se

Idrott och hälsa


Elevhälsa

Lista med titel, namn, e-postadress och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Kontakt

Skolsköterska

Karolina Arnesson

karolina.arnesson@boras.se

033-35 79 85
0704-55 79 85

Specialpedagog

Lena Vikingson

lena.vikingson@boras.se

0734-32 81 20

Specialpedagog

Malin Johansson

malin.mal.johansson@edu.boras.se

0734-32 71 77

Specialpedagog

Ulla Pettersson

ulla.pettersson@edu.boras.se

033-35 86 14

Skolkurator

Satu Svanlund

satu.svanlund@boras.se

033-35 79 84

Studie- och yrkesvägledare

Johanna Edström

johanna.edstrom@boras.se

033-35 79 72
0768-88 79 72

Skolpsykolog

Anna Bendroth

anna.bendroth@boras.se

0734-32 74 25

Studiecoach

Tommi Cergic

tommi.cergic@boras.se

0766-23 06 88

Studiecoach

Herman Thorell

herman.thorell@edu.boras.se

0734-32 71 76

Studiecoach

Helena Hoglin

helena.hoglin@edu.boras.se

0734-32 84 58

Studiecoach

Therese Augustsson

therese.augustsson@edu.boras.se

0734-32 84 57

Resurspedagog

Monica Andersson

monica.m.andersson@edu.boras.se

0733-62 87 00

Övrig personal

Lista med titel, namn, e-postadress och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolkoordinator

Maria Gustafsson

maria.g.gustafsson@boras.se

033-35 37 95

Bibliotekarie

Henrik Ammilon

henrik.ammilon@boras.se.

nås via e-post

IKT-pedagog

Rebin Baker

rebin.baker@edu.boras.se

0733-11 34 14

Skolans kök

Telefon: 033-35 79 87

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol