Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Daltorpskolan F-6.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Christina Asp Olsén

christina.asp@boras.se

0768-88 38 37

Biträdande rektor

Jennie Skoglund

jennie.skoglund@edu.boras.se

0734-32 88 39

Skoladministratör

Dijana Cavdar

dijana.cavdar@edu.boras.se

0734-32 86 28


Klasslärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till klasslärare

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass A

Lise-lott Baldebo

lise-lott.baldebo@edu.boras.se

0734-32 73 50

Förskoleklass B

Anneth Håkansson 

anneth.hakansson@edu.boras.se

0734-32 73 50

Klass 1A

Anette Rehn

anette.rehn@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 1B

Kristina Kondrell Wernold

kristina.kondrell-wernold@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 2

Bernadette Aldawod

bernadette.aldawod@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 3

Monika Kromiszewska

monika.kromiszewska@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 4

Pelle Fratzich

pelle.fratzich@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 5

Lena-Marie Johansson

lena-marie.johansson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 6 A

Tony Andersson

tony.andersson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 6 B

Mahmoud Abu Ulba

mahmoud.abu.ulba@edu.boras.se

0721-60 09 74


Övriga lärare

Lista med namn och e-postadress till lärare i olika ämnen.

Ämne och uppdrag

Namn

E-post

Svenska

Kirsi Lahtinen Arnesson

kirsi.lahtinen-arnesson@edu.boras.se

Svenska

Paula Svensson

paula.svensson@edu.boras.se

Svenska som andra språk

Sofia Niklasson

sofia.niklasson@edu.boras.se

Idrott

Sofia Niklasson

sofia.niklasson@edu.boras.se

Musik

Pelle Fratzich

pelle.fratzich@edu.boras.se

Slöjd

Lena-Marie Johansson

lena-marie.johansson@edu.boras.se

Slöjd

Thomas Falk

thomas.falk@edu.boras.se

Stödenheten Kompassen

Kristina Kondrell Wernold

kristina.kondrell-wernold@edu.boras.se

Stödenheten Kompassen

Anette Rehn

anette.rehn@edu.boras.se


Elevassistenter

Lista med namn och e-postadresser till elevassistenter.

Namn

E-postadress

Agron Cela

agron.cela@edu.boras.se

Ivona Trkulja

ivona.trkulja@edu.boras.se

Hamed Razzaghi

hamed.razzaghi@edu.boras.se

Lise-Lotte Olsén

lise-lotte.olsen@edu.boras.se


Kontaktuppgifter till fritidshem

Junibacken

Telefon: 0734-32 73 50

Sunnanängen

Telefon: 0734-32 73 51

Vi som arbetar på fritids är:

  • Lise-lott Baldebo
  • Anneth Håkansson
  • Ivona Trkulja
  • Agron Cela
  • Yulianna Boström
  • Cecilia Svensson
  • Linda Bergstrand
  • Rasmuz Hasseb
  • Filippa Demker

Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer som arbetar i elevhälsoteamet.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Ulrika Manitta

ulrika.manitta@boras.se

0768-88 87 86

Skolkurator

Nemesis Holman Chicas

nemesis.holmanchicas@boras.se

0768-88 53 80

Specialpedagog

Carina Wakk

carina.wakk@boras.se

0766-23 07 77

Skolpsykolog

Anna Bendroth

anna.bendroth@boras.se

033-35 59 30

Elevstödsamordnare

Sara Winberg

sara.winberg@boras.se

0734-32 84 90


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol