Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Daltorpskolan F-6.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Jennie Skoglund

jennie.skoglund@boras.se

033-357925

Biträdande rektor

Erica Sandin

erika.sandin@edu.boras.se

033-357945

Skoladministratör

Dijana Cavdar

dijana.cavdar@edu.boras.se

0734-32 86 28


Klasslärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till klasslärare

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass

Anneth Håkansson 

anneth.hakansson@edu.boras.se

0734-32 73 50

Klass 1

Anette Rehn

anette.rehn@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 2

Yulianna Boström

yulianna.bostrom@edu.boras.se


0721-60 09 74

Klass 3

Kirsi Lahtinen Arnesson

kirsi.lahtinen-arnesson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 2 & 3

Monika Kromiszewska

monika.kromiszewska@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 4

Nella Kindh Sörensson

nella.kindh.sorensson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 5

Mahmoud Abu Ulba

mahmoud.abu.ulba@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 6

Pelle Fratzich

pelle.frantzich@edu.boras.se

0721-60 09 74


Ämneslärare

Lista med namn och e-postadress till lärare i olika ämnen.

Ämne och uppdrag

Namn

E-post

Idrott

Sofia Niklasson

sofia.niklasson@edu.boras.se

Musik

Pelle Frantzich

pelle.frantzich@edu.boras.se

Slöjd

Lena-Marie Johansson

lena-marie.johansson@edu.boras.se

Slöjd

Jan Rosengren

jan.rosengren@edu.boras.se

Stödenheten Kompassen

Kristina Kondrell Wernold

kristina.kondrell-wernold@edu.boras.se


Elevassistenter

Lista med namn och e-postadresser till elevassistenter.

Namn

E-postadress

Ivona Trkulja

ivona.trkulja@edu.boras.se


Kontaktuppgifter till fritidshem

Junibacken

Telefon: 0734-32 73 50

Sunnanängen

Telefon: 0734-32 73 51

Vi som arbetar på fritids är:

  • Anneth Håkansson
  • Ivona Trkulja
  • Nadia Sabih
  • Emelie Carlsson Sundkvist
  • Adbullah Alshikh Othman (Abbe)

Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer som arbetar i elevhälsoteamet.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anna-Carin Johansson

anna-carin2.johansson@boras.se

033-358082

Skolkurator

Frida Eurenius Akmaz

frida.eurenius.akmaz@boras.se

033-355915

Specialpedagog

Annika Eriksson

annika.eriksson@edu.boras.se

0766-23 07 77

Skolpsykolog

Isabelle Hermansson

isabelle.hermansson@boras.se

Nås via mail.


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol