Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Daltorpskolan F-6.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Christina Asp Olsén

christina.asp@boras.se

0768-88 38 37

Biträdande rektor

Jennie Skoglund

jennie.skoglund@edu.boras.se

0734-32 88 39

Skoladministratör

Dijana Cavdar

dijana.cavdar@edu.boras.se

0734-32 86 28


Klasslärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till klasslärare

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass A

Bernadette Aldawod

bernadette.aldawod@edu.boras.se

0734-32 73 50

Förskoleklass A

Marie Wall

marie.wall@edu.boras.se

0734-32 73 50

Förskoleklass B

Anneth Håkansson 

anneth.hakansson@edu.boras.se

0734-32 73 50

Förskoleklass B

Lise-lott Baldebo

lise-lott.baldebo@edu.boras.se

0734-32 73 50

Klass 1A

Anette Rehn

anette.rehn@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 1B

Kristina Kondrell Wernold

kristina.kondrell-wernold@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 2

Adela Malita

adela.malita@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 3

Monika Kromiszewska

monika.kromiszewska@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 4

Pelle Fratzich

pelle.fratzich@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 5

Paula Svensson

paula.svensson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 5

Lena-Marie Johansson

lena-marie.johansson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 6 A

Tony Andersson

tony.andersson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 6 B

Mahmoud Abu Ulba

mahmoud.abu.ulba@edu.boras.se

0721-60 09 74


Övriga lärare

Lista med namn och e-postadress till lärare i olika ämnen.

Ämne och uppdrag

Namn

E-post

Speciallärare i svenska

Kirsi Lahtinen Arnesson

kirsi.lahtinen-arnesson@edu.boras.se

Svenska som andra språk

Paula Svensson

paula.svensson@edu.boras.se

Idrott

Sofia Niklasson

sofia.niklasson@edu.boras.se

Musik

Pelle Fratzich

pelle.fratzich@edu.boras.se

Slöjd

Lena-Marie Johansson

lena-marie.johansson@edu.boras.se

Slöjd

Thomas Falk

thomas.falk@edu.boras.se

Stödenheten Kompassen

Kristina Kondrell Wernold

kristina.kondrell-wernold@edu.boras.se

Stödenheten Kompassen

Sofia Niklasson

sofia.niklasson@edu.boras.se


Elevassistenter

Lista med namn och e-postadresser till elevassistenter.

Namn

E-postadress

Agron Cela

agron.cela@edu.boras.se

Ivona Trkulja

ivona.trkulja@edu.boras.se


Kontaktuppgifter till fritidshem

Junibacken

Telefon: 0734-32 73 50

Sunnanängen

Telefon: 0734-32 73 51

Vi som arbetar på fritids är:

  • Lise-lott Baldebo
  • Anneth Håkansson
  • Ivona Trkulja
  • Emelie Magnusson
  • Bernadette Aldawod
  • Agron Cela
  • Marie Wall

Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer som arbetar i elevhälsoteamet.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Ulrika Manitta

ulrika.manitta@boras.se

0768-88 87 86

Skolkurator

Nemesis Holman Chicas

nemesis.holmanchicas@boras.se

0768-88 53 80

Specialpedagog

Carina Wakk

carina.wakk@boras.se

0766-23 07 77

Skolpsykolog

Anna Bendroth

anna.bendroth@boras.se

033-35 59 30

Elevstödsamordnare

Sara Winberg

sara.winberg@boras.se

0734-32 84 90


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-22 17.05

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C