Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Daltorpskolan F-6.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Jennie Skoglund

jennie.skoglund@boras.se

0734-32 88 39

Biträdande rektor

Erica Sandin

erika.sandin@edu.boras.se

Nås via mail.

Skoladministratör

Dijana Cavdar

dijana.cavdar@edu.boras.se

0734-32 86 28


Klasslärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till klasslärare

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass

Anneth Håkansson 

anneth.hakansson@edu.boras.se

0734-32 73 50

Klass 1A

Anette Rehn

anette.rehn@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 1B

Monika Kromiszewska

monika.kromiszewska@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 2A

Yulianna Boström

yulianna.bostrom@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 2B

Kirsi Lahtinen Arnesson

kirsi.lahtinen-arnesson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 3

Nella Kindh Sörensson

nella.kindh.sorensson@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 4

Mahmoud Abu Ulba

mahmoud.abu.ulba@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 5

Pelle Fratzich

pelle.fratzich@edu.boras.se

0721-60 09 74

Klass 6

Tony Andersson

tony.andersson@edu.boras.se

0721-60 09 74


Ämneslärare

Lista med namn och e-postadress till lärare i olika ämnen.

Ämne och uppdrag

Namn

E-post

Svenska som andra språk

Sofia Niklasson

sofia.niklasson@edu.boras.se

Idrott

Sofia Niklasson

sofia.niklasson@edu.boras.se

Musik

Pelle Fratzich

pelle.fratzich@edu.boras.se

Slöjd

Lena-Marie Johansson

lena-marie.johansson@edu.boras.se

Slöjd

Jan Rosengren

jan.rosengren@edu.boras.se

Stödenheten Kompassen

Kristina Kondrell Wernold

kristina.kondrell-wernold@edu.boras.se


Elevassistenter

Lista med namn och e-postadresser till elevassistenter.

Namn

E-postadress

Agron Cela

agron.cela@edu.boras.se

Ivona Trkulja

ivona.trkulja@edu.boras.se

Lise-Lotte Olsén

lise-lotte.olsen@edu.boras.se


Kontaktuppgifter till fritidshem

Junibacken

Telefon: 0734-32 73 50

Sunnanängen

Telefon: 0734-32 73 51

Vi som arbetar på fritids är:

  • Anneth Håkansson
  • Ivona Trkulja
  • Agron Cela
  • Liridona Isufi

Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer som arbetar i elevhälsoteamet.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Ulrika Manitta

ulrika.manitta@boras.se

0768-88 87 86

Skolkurator

Frida Eurenius Akmaz

frida.eurenius.akmaz@boras.se

0768-88 53 80

Specialpedagog

Annika Eriksson

annika.eriksson@edu.boras.se

0766-23 07 77

Skolpsykolog

Isabelle Hermansson

isabelle.hermansson@boras.se

Nås via mail.


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol