Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal läsår 2022/2023

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till de som arbeter i skolledningen och på expeditionen.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Linda Brundin

linda.brundin@boras.se

0768-88 38 90


Skoladministratör

Malin Nilsson

malin2.nilsson@boras.se

033-35 36 54


Skoladministratör

Anna Tennung

anna.tennung@boras.se

033-35 77 62

0768-88 77 62

Skolassistent

Anna-Lena Teittinen

anna-lena.teittinen@boras.se

033-35 38 02


Skolvärdinna

Liv Nyqvist

liv.nyqvist@edu.boras.se

033-35 38 02


Pedagogiskt resursteam

Lista med namn och e-postadress till de som arbetar i skolans pedagogiska resursteam.

Resursteam

Namn

E-post

Pärlan

Ingela Ulvestig

ingela.ulvestig@edu.boras.se

Pärlan

Helen Johansson

helen.johansson@edu.boras.se

Diamanten

Barbara Öven

barbara.oven@edu.boras.se

SVA

Katarina Törnqvist

katarina.tornqvist@edu.boras.se

SVA

Aneela Khan

aneela.khan@edu.boras.se


Lärare i arbetslag för förskoleklass

Telefonnummer: 033-35 75 88
Telefonnummer: 0734-15 34 74

Lista med namn och e-postadress till lärare i förskoleklass.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass A

Samuel Robinsson

Samuel.robinsson@edu.boras.se

Förskoleklass A

Magdalena Gebrael

magdalena.gebrael@edu.boras.se

Förskoleklass B

Malin Hewitt

malin.hewitt@edu.boras.se

Förskoleklass B

Emma Engkvist

emma.engkvist@edu.boras.se

Förskoleklass C

Tahere Bozarjomehrian Shirazi

tahere.bozarjomehrian.shirazi@edu.boras.se

Förskoleklass C

Rebecka Skog

rebecka.skog@edu.boras.se


Lärare i arbetslag för årskurs 1-3

Lista med namn och e-postadress till lärare i årskurs 1-3.

Klass

Namn

E-post

1A

Karina Lidholm

karina.lidholm@edu.boras. se

1B

Asmanur Salih

asmanur.salih@boras.se

1C

Adela Malita

adela.malita@edu.boras.se

2A

Joelle Ortmann Hamzo

joelle.ortmann.hamzo@boras.se

2B

Ellen Demnert

ellen.demnert@edu.boras.se

2C

Anna Ekvall

anna.ekvall@edu.boras.se

3A

Gabriella Talay

gabriella.talay@edu.boras.se

3B

Helen Fredriksson

helen.fredriksson@edu.boras.se

3C

Linda Boström

linda.bostrom@edu.boras.se

Idrott, åk 1

Robin Alm

robin.alm@edu.boras.se

Idrott, åk 2

Emil Höök

emil.hook@edu.boras.se

Musik

Magdalena Unsgaard

magdalena.unsgaard@edu.boras.se





Lärare i arbetslag för årskurs 4-6

Lista med namn och e-postadress till lärare i årskurs 4-6.

Klass

Namn

E-post

4A

Rebecca Unsgaard

rebecca.unsgaard@edu.boras.se

4B

Eva-Lotta Schultz

eva-lotta.schultz@edu.boras.se

4C

Nasim Allahyar Ghasabeh

nasim.allahyar-ghasabeh@edu.boras.se

5A

Helene Nilsson

helene.nilsson@edu.boras.se

5B

Josefin Johnsson

josefin.johnsson@edu.boras.se

6A

Aneela Khan

aneela.khan@edu.boras.se

6B

Camilla Carlander

camilla.carlander@edu.boras.se

Matte/Teknik

Süleyman Kurt

suleyman.kurt@edu.boras.se

Idrott

Mustafa Djurdjevic

mustafa.djurdjevic@edu.boras.se

Musik

Philippa Johansson

philippa.johansson@edu.boras.se

Textilslöjd

Camilla Lundberg

camilla.lundberg@edu.boras.se

Träslöjd

Jacob Inal

jacob.inal@boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer til de som arbetar på fritidshemsavdelningarna.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Brage, förskoleklass

Hien Nguyen

hien.nguyen@edu.boras.se

0734-15 34 74, 033-35 75 88

Brage, förskoleklass

Adam Löberg

adam.loberg@edu.boras.se

0734-15 34 74, 033-35 75 88

Balder, årskurs 1

Thomas Svensson

tomas.svensson@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 1

Carina Malm Johansson

carina.malm.johansson@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 1

Ardiana Hasani

ardiana.hasani@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 1

Theresé Svedell

therese.svedell@boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 1

Tobias Gustavsson

tobias.gustavsson@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 1

Gabriella Delin

gabriella.delin@boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 1

Petra Kaxe

petra.nygren@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Idavallen, årskurs 2

Martin Cortes

martin.adolfsson@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 2

Maria Andersson

maria.h.andersson@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 2

Ann-Christin Fyhr

ann-christin.fyhr@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 2

Monica Johansson

monica.johansson@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 2

Bushra Abdullah Aziz

bushra.abdullah-aziz@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 2

Robin Alm

robin.alm@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Freja, årskurs 3-5

Madelene Cras

madelene.cras@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 3-5

Emil Höök

emil.hook@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 3-5

Iréne Stomberg

irene.stomberg@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 3-5

Joakim Johansson

joakim.johansson@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 3-5

Marita Persson

marita.persson@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 3-5

Emmalyn Canja Hietala

emmalyn.canja.heitala@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92


Elevhälsa

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till de som arbetar i skolans elevhälsoteam.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Elisabeth Freij

elisabeth.freij@boras.se

033-35 34 38
0768-88 80 82

Skolkurator

Charlotte Bergvall

charlotte.bergvall@boras.se

033-35 38 20

0728-85 11 72

Skolpsykolog

Tamar Demirjian

tamar.demirjian@boras.se

Nås via e-post

Specialpedagog

Johan Jarnström

johan.jarnstrom@edu.boras.se

0768-88 52 08

Speciallärare

Ingela Ulvestig

ingela.ulvestig@edu.boras.se

Nås via e-post

Socialpedagog

Sara Arnell

sara.arnell@boras.se

0734-32 78 92

Specialpedagog

Mikael Engelhart

mikael.engelhart@edu.boras.se

0768-88 73 57


Övrig personal

Lista med namn och e-postadresser till övrig personal som arbetar på skolan.

Titel

Namn

E-post

Bibliotekarie

Johan Elfving

johan.elfving@boras.se

IKT-pedagog

Philippa Johansson

philippa.johansson@edu.boras.se

Resurs

Yvonne Pekonen

yvonne.pekonen@boras.se

Hemkunskap

Jonatan Öhman

jonatan.ohman@edu.boras.se

Hemkunskap

Lena Adolfsson

lena.adolfsson@edu.boras.se

Språkval Tyska

Joachim Papendorf

joachim.papendorf@edu.boras.se

Språkval Franska

Charlotta Mod

charlotta.mod@edu.boras.se

Språkval Spanska

Linn Karlsson

linn.karlsson@edu.boras.se

Språkval Spanska

Sandra Rivera Ortega

sandra.rivera.ortega@edu.boras.se

Modersmålslärare

i somaliska

Ahmed Jama Abdirahan

ahmed.jama.abdirahan@edu.boras.se

Modersmålslärare

i arabiska

Teodora Basil

teodora.basil@edu.boras.se

Modersmålslärare

i turkiska

Nazan Kücükyavuz

nazan.kucukyavuz@edu.boras.se

Modersmålslärare

i persiska

Pooran Ashrafi

asafi.pooran@edu.boras.se

Modersmålslärare

i polska

Weronika Muzyczka

weronika.muzyczka@edu.boras.se

Studiehandledare

i somaliska

Mohammed Ali

mohammed.ali@edu.boras.se

Studiehandledare

i arabiska

Manal Sleiman

manal.sleiman@edu.boras.se

Studiehandledare

i dari

Sayed Mobram

sayed.mobram@edu.boras.se

Studiehandledare

i grekiska

Andromachi Panagiotidou

andromachi.panagiotidou@edu.boras.se

Studiehandledare

i kroatiska

Tony Jelic

tony.jelic@edu.boras.se

Studiehandledare

i persiska

Roya Ghazi Tabatabaei

roya.tabatabaei@edu.boras.se


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal läsår 2022/2023

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol