Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad

Skolskjuts till (morgon) Aplaredskolan, Dalsjöskolan, Kerstinsgårdskolan, Tummarpskolan från Enekulla

Följande är tidtabellen för skolskjuts till (morgon) Aplaredskolan, Dalsjöskolan, Kerstinsgårdskolan, Tummarpskolan. Tidtabellen gäller läsåret 2023/2024.

Tidtabell

Tid

Hållplats

06:50

Gränd

06:53

Ljushult

06:59

Enekulla

07:02

Halla

07:06

Stenstorp

07:15

Roppered

07:25

Aplaredskolan

07:34

Brännebäck

07:37

Draeredskorset

07:41

Skälvarås

07:45

Kanåsen

07:46

Smedsås

07:49

Skänstad 27

07:52

Stålarp

07:55

Skänstad / Sågaregatan

07:59

Dalsjöskolan

08:00

Tummarpskolan

08:05

Kerstinsgårdskolan

 

Ikon: pratbubblor

Om du har frågor kontakta:

Telefon:

Senast ändrad:

Ändrad av:

Dela sidan: [2023-02-07] Skolskjuts till (morgon) Aplaredskolan, Dalsjöskolan, Kerstinsgårdskolan, Tummarpskolan från Enekulla

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol