Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Fritidshem

På Byttorpskolans fritids känner vi arbetsglädje och engagemang för den verksamhet vi driver. Vi vill att barnen ska uppleva en positiv och meningsfull fritid. Fritidshemmet strävar mot att verksamheten skall vara trygg, rolig och stimulerande. Alla barn ska bli sedda och känna sig välkomna. Vi jobbar för att barnen skall bli socialt väl fungerande människor som visar respekt för varandra och vår miljö.

Det finns tre fritidsavdelningar på Byttorpskolan, Stella, Luna och Nova. Vi öppnar 6.30 och stänger 17.30.

Vi har oftast speciella aktiviteter under loven så som Fångarna på Byttorplänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster, Spökvandring m.m. vilka är väldigt omtyckta.

Om ni vill komma i kontakt med oss under dagen kan ni ringa mellan 06.30-08.00 och 13.30-17.30.

Fritids

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans Fritidshem. tabellbeskrivning här

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Fritidssamordnare

Andreas Karlsson

andreas.k.karlsson@edu.boras.se

0708- 636935

Nova

Taher Ismael

taher.ismael@boras.se

0708- 63 69 35

Nova

Ilhan Ahmed

ilhan.ahmed@edu.boras.se

0708- 63 69 35

Nova

Maryam Nezambadi

maryam.nezamabadi@boras.se

0708 - 63 69 35

Luna

Andreas Karlsson

ana.vasileva@boras.se

0708- 88 73 88

Luna

Fotini Bartzioka

fotini.bartzioka@edu.boras.se

0768 - 88 73 88

Luna

Denis Poletar

denis.poletar@edu.boras.se

0768- 88 73 88

Luna

Awaz Miran

awaz.salar.miran@edu.boras.se

0768 - 88 73 88

Stella

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

0766 - 47 12 91

Stella

Liliana Sczyzygiel 

liliana.szcygiel@edu.boras.se

0766- 47 12 91

Stella

Tara Javadi

tara.javadi@edu.boras.se

0766 - 47 12 91

Stella

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

0766- 47 12 91

Stella

Anette Gabrielsson

eila.gabrielsson@edu.boras.se

0766- 47 12 91

Stella

Karin Knapasjö

karin.knapasjo@edu.boras.se

0766- 47 12 91


Senast ändrad: 2018-05-24 13.41

Uppdaterad av:

Dela sidan: Fritidshem

g q n C