Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolans rektorer och administratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor F-6

Viktoria Holmesten

viktoria.holmesten@boras.se

033-35 79 98,

0704-55 79 98

Biträdande rektor F-6

Andrea Roy

andrea.roy@boras.se

033-35 87 69

Rektor 7-9

Bosse Leskinen

bosse.leskinen@boras.se

033 - 35 79 96,

070-455 79 96

Biträdande rektor 7-9

Helén Frick

helen.frick@boras.se

0734 - 32 84 46

Administratör


Ulrika Idh

ulrika.idh@boras.se

033-35 59 97,

0768-88 59 97


Lärare årskurs F-3

Lista med e-postadresser till skolans lärare i årskurserna F-3.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass Blå

Linda Olausson

linda.olausson@edu.boras.se

Förskoleklass Grön

Ulrika Kjellberg

ulrika.kjellberg@edu.boras.se

Förskoleklass Gul

Jenny Lund

jenny.lund@edu.boras.se

1 A

Lis-Bett Swahn Stjerndahl

lis-bett.stjerndal@edu.boras.se

1 B

Sandra Bjuveus

sandra.bjuveus@edu.boras.se

1 C

Camilla Elfving

camilla.elfving@edu.boras.se

2 A

Kajsa Lundström

kajsa.lundstrom@edu.boras.se

2 B

Malena Repits

malena.repits@edu.boras.se

2 C

Rodica Comardici

rodica.comardici@edu.boras.se

3 A

Nina Grekula Larsson

nina.larsson-grekula@edu.boras.se

3 B

Emilie Andersson

emilie.andersson@edu.boras.se

FLEXEN årskurs 1-3

Maria Ekelin

maria.ekelin@edu.boras.se

FLEXEN årskurs 1-3

Marita Bylin Hjert

marita.hjert@edu.boras.se

FLEXEN årskurs 1-6

Camilla Lindner

camilla.lindner@edu.boras.se

Lärare årskurs 4-6

‌Lista med e-postadresser till skolans lärare i årskurs 4-6.

Klass

Namn

E-post

4 A

Madeleine Hultén

madeleine.hulten@edu.boras.se

4 B

Sandra Himmelmann

sandra.himmelmann@edu.boras.se

4 C

Jenny Olihn

jenny.olihn@edu.boras.se

5 A

Mattias Björkman

mattias.bjorkman@edu.boras.se

5 B

Linda Fyhr

linda.fyhr@edu.boras.se

5 C

Candra Trevisson

candra.trevisson@edu.boras.se

6 A

Adam Hjalmarsson

adam.hjalmarsson@edu.boras.se

6 B

Åsa Lövnord Lord

asa.lord@edu.boras.se

6 C

Linda Wahlberg

linda.wahlberg@edu.boras.se

FLEXEN årskurs 4-6

Henric Bjuveus

henric.bjuveus@edu.boras.se

FLEXEN årskurs 4-6

Jessica Söderberg

jessica.soderberg@edu.boras.se

Idrott årskurs 3-6

Oskar Åstrand

oskar.astrand@edu.boras.se

Slöjd årskurs 3-6

Eva Johansson

eva.ev.johansson@edu.boras.se

Slöjd årskurs 3-6

Zeljko Dujakovic

zeljko.dujakovic@edu.boras.se


Lärare årskurs 7-9

Lista med e-postadresser till skolans lärare i årskurs 7-9.

Klass, ämne

Namn

E-post

7 A

Karin Eriksson

karin.ericsson@edu.boras.se

7 A

Linnéa Rosander

linnea.rosander@edu.boras.se

7 B

Angelica Johansson

angelica.johansson@edu.boras.se

7 B

Anna Bolme

anna.bolme@edu.boras.se

7 C

Jonas Rimsell

jonas.rimsell@edu.boras.se

7 C

Katarina Dahlén

katarina.dahlen@edu.boras.se

7 D

Maria Wallström

maria.wallstrom@edu.boras.se

7 D

Helena Attestål

helena.attestal@edu.boras.se

8 A

Helene Mårtensson

helene.martensson@edu.boras.se

8 A

Björn Aspling

bjorn.aspling@edu.boras.se

8 B

Anna-Karin Dahlgren

anna-karin.dahlgren@edu.boras.se

8 B

Petra Gustafsson

petra.gustafsson@edu.boras.se

8 C

Monica Öberg

monica.oberg@edu.boras.se

8 C

Marita Elg

marita.elg@edu.boras.se

8 D

Jan-Erik Elander

jan-erik.elander@edu.boras.se

8 D

Fredrik Runesson

fredrik.runesson@edu.boras.se

8 E

Johan Bergdahl

johan.bergendahl@edu.boras.se

8 E

Kent Gunnarsson

kent.gunnarsson@edu.boras.se

9 A

Angelica Arvidsson

angelica.arvidsson@edu.boras.se

9 A

Jukka Paananen

jukka.paananen@edu.boras.se

9 B

Emelie Åsberg

emelie.asberg@edu.boras.se

9 B

Ulrika Bjursten Gunnarsson

ulrika.bjursten-gunnarsson@edu.boras.se

9 C

Sven Fallenius

sven.fallenius@edu.boras.se

9 C

Martin Lopez

martin.lopez@edu.boras.se

9 D

Maria Mansén

maria.mansen@edu.boras.se

9 D

Martina Berntsson

martina.berntsson@edu.boras.se

9 E

Magnus Wåkerås

magnus.wakeras@edu.boras.se

9 E

Marie-Louise Alexandersson

marie-louise.alexandersson@edu.boras.se

Data

Mathias Flodin

mathias.flodin@edu.boras.se

FLEXEN årskurs 7-9

Urban Malmberg

ernst.malmberg@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med e-postadresser och telefonnummer till personal i skolans fritidshem.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Blå, fritidshem

Linda Olausson

linda.olausson@edu.boras.se

0768-88 83 65

Blå, fritidshem

-

-

0768-88 83 65

Blå, fritidshem

Åsa Linderoth

asa.linderoth@edu.boras.se

0768-88 83 65

Blå, fritidshem

Koshar Agid Law

koshar.agid.law@edu.boras.se

0768-88 83 65

Blå, fritidshem

Alfred Bengtsson Esse

alfred.bengtsson.esse@edu.boras.se

0768-88 83 65

Gul, fritidshem

Jenny Lund

jenny.lund@edu.boras.se

033-35 81 86

Gul, fritidshem

Ida Josefsson

ida.i.josefsson@edu.boras.se

033-35 81 86

Gul, fritidshem

Jenny Torén

jenny.toren@edu.boras.se

033-35 81 86

Gul, fritidshem

Shemsije Citacu

shemsije.citacu@edu.boras.se

033-35 81 86

Gul, fritidshem

Nick Rajacic

nikica.rajacic@edu.boras.se

0766-23 07 26

Grön, fritidshem

Ulrika Kjellberg

ulrika.kjellberg@edu.boras.se

0766-23 07 26

Grön, fritidshem

Eldar Jusovic

eldar.jusovic@edu.boras.se

0766-23 07 26

Grön, fritidshem

Sandra Knutsson

sandra.knutsson@edu.boras.se

0766-23 07 26

Grön, fritidshem

Lisa Johansson

lisa.johansson@edu.boras.se

0766-23 07 26

Paviljongen, fritidshem

Luca Ferrara

luca.ferrara@edu.boras.se

0768-88 58 93

Paviljongen, fritidshem

Cecilia Anton

cecilia.anton@edu.boras.se

0768-88 58 93

Paviljongen, fritidshem

Peter Lundgren

peter.lundgren@edu.boras.se

0768-88 58 93

Paviljongen, fritidshem

Maria Johansson

maria.m.johansson@edu.boras.se

0766-23 07 25

Paviljongen, fritidshem

Helena Neess

helena.korner@edu.boras.se

0766-23 07 25

Elevhälsa

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska år F-6

Ewa Wollin

ewa.wollin@boras.se

0734-32 76 51

Skolsköterska år 7-9

Heléne Nylen

helene.nylen@boras.se

033-35 80 02

0721-60 05 31

Skolkurator år F-6

Petra Weidlitz

petra.weidlitz@boras.se

0766-23 09 96

Skolkurator år 7-9

Sara Maylann

sara.maylann@boras.se

033-35 80 04

Specialpedagog år F-6

Eva Nordlöf

eva.nordlof@boras.se

0721-60 05 23

Tf Specialpedagog år 7-9

Andreas Lidén

andreas.liden@edu.boras.se

nås via e-post

Skolpsykolog

Theo Toresson

theo.toresson@boras.se

nås via e-post

Skolläkare

Karin Amrén

nås via skolsköterskan

nås via skolsköterskan


Övrig personal

Lista med e-postadresser och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolbibliotekarie

Sara Waldehorn

sara.waldehorn@boras.se

033-35 80 05

Studie- och yrkesvägledare

Anna-Karin Schmidt

anna-karin.schmidt@boras.se

0768-88 80 01

Vaktmästare

Joakim Stillner

joakim.stillner@boras.se

0704 -55 80 33

Fastighetstekniker

Lennart Dahlqvist

lennart.dahlqvist@boras.se

0734-32 88 87

Lokalvårdare

Sebastian Paananen

sebastian.paananen@boras.se

0766-48 96 89

Skolmåltidspersonal

Christer Lindell

christer.lindell@boras.se

033-35 80 07


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol