Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till oss.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans tillförordnade rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Tillförordnad rektor

Therese Helgesson

therese.helgesson@boras.se

0729-89 37 44

Skoladministratör

Maria Tagesson

maria.tagesson@boras.se

0734-32 72 16


Lärare

Lista med klasslärare samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Terese Andersson

terese.t.andersson@edu.boras.se

Årskurs 1-2

Susann Hedenmo

susann.hedenmo@edu.boras.se

Årskurs 3-4

Linnea Asp

linnea.es.asp@edu.boras.se

Årskurs 3-4

Sara Granberg

sara.granberg@edu.boras.se

Årskurs 5-6

Mariette Edvardsson

mariette.olausson@edu.boras.se

Resurslärare

Catarina Håkansson

catarina.hakansson@edu.boras.se

Musik åk 2-6

Fredrik Kelemen

fredrik.kelemen@edu.boras.se

Textilslöjd

Annika Eriksson

annika.a.eriksson@edu.boras.se

Träslöjd

Peter Thoreström

peter.thorestrom@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med fritidshemmets personal, deras e-postadresser samt telefonnummer.

Namn

E-post

Telefon

David Payani

david.gunnarsson.payani@edu.boras.se

0768-88 55 71

Pia Alvegran

pia.alvegran@edu.boras.se

0768-88 55 71

Johanna Berggren

johanna.berggren@edu.boras.se

0768-88 55 71

Sinikka Nilsson

Nås via telefon

0768-88 55 71

Connie Rapp

Nås via telefon

0768-88 55 71


Elevhälsa

Lista med elevhälsans personal, deras e-postadresser samt telefonnummer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anna Sandin

anna.sandin@edu.boras.se

0728-85 19 29

Speciallärare

Åsa Gunnarsson

asa.gunnarsson@edu.boras.se

0734-32 80 92

Skolsköterska

Evelina Pettersson

evelina.pettersson@boras.se

0721-60 08 84

Kurator

Linda Hult

linda.hult@boras.se

0721-60 06 55

Psykolog

Vakant

Vakant

Vakant


Övrig personal

Lista med personal för kost, lokalvård och vaktmästeri samt deras e-postadresser

Titel

Namn

E-post

Kost

Jana Finngåård

jana.finngaard@boras.se

Lokalvård

Simon Lindén

simon.linden@boras.se

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol