Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till oss.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans tillförordnade rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Tillförordnad rektor

Bengt Norell

bengt.norell@boras.se

0729-89 37 44

Skoladministratör

Maria Tagesson

maria.tagesson@boras.se

0734-32 72 16


Lärare

Lista med klasslärare samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Terese Andersson

terese.t.andersson@edu.boras.se

Årskurs 1-2

Susann Hedenmo

susann.hedenmo@edu.boras.se

Årskurs 3-4

Linnea Asp

linnea.es.asp@edu.boras.se

Årskurs 3-4

Sara Granberg

sara.granberg@edu.boras.se

Årskurs 5-6

Mariette Edvardsson

mariette.olausson@edu.boras.se

Resurslärare

Catarina Håkansson

catarina.hakansson@edu.boras.se

Musik åk 2-6

Fredrik Kelemen

fredrik.kelemen@edu.boras.se

Socialpedagog

Andres Edelgripé

andres.edelgripe@boras.se

Textilslöjd

Annika Eriksson

annika.a.eriksson@edu.boras.se

Träslöjd

Matti Paukkonen

matti.paukkonen@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med fritidshemmets personal, deras e-postadresser samt telefonnummer.

Namn

E-post

Telefon

Pia Alvegran

pia.alvegran@edu.boras.se

0768-88 55 71

Andres Edelgripé

andres.edelgripe@boras.se

0768-88 55 71

Johanna Berggren

johanna.berggren@edu.boras.se

0768-88 55 71

Sinikka Nilsson

Nås via telefon

0768-88 55 71

Connie Rapp

Nås via telefon

0768-88 55 71


Elevhälsa

Lista med elevhälsans personal, deras e-postadresser samt telefonnummer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anna Sandin

anna.sandin@edu.boras.se

0728-85 19 29

Speciallärare

Åsa Gunnarsson

asa.gunnarsson@edu.boras.se

0734-32 80 92

Skolsköterska

Evelina Pettersson

evelina.pettersson@boras.se

0721-60 08 84

Kurator

Linda Hult

linda.hult@boras.se

0721-60 06 55

Psykolog

Philip Larsson

philip.larsson@boras.se

Nås via E-post


Övrig personal

Lista med personal för kost, lokalvård och vaktmästeri samt deras e-postadresser

Titel

Namn

E-post

Kost

Jana Finngåård

jana.finngaard@boras.se

Lokalvård

Simon Lindén

simon.linden@boras.se

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-23 15.03

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C