Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Elevhälsa

Vi är glada att kunna presentera vårt härliga gäng i elevhälsan. Vi kan stoltsera med ett komplett elevhälsoteam där alla professioner är representerade.

Vårt gemensamma huvudsakliga arbete är naturligtvis att, tillsammans med all annan personal på skolan, arbeta så att alla elever ska må bra och känna sig trygga på Byttorpskolan.

Elevhälsoteamet träffas en gång varje vecka för att diskutera elever som behöver extra stöd eller annan hjälp samt förebyggande och främjande insatser.

Om elevhälsoarbetet i Borås Stad

Elevhälsoteam

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans elevhälsoteam.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Jozefina Persson

jozefina.persson@boras.se

0768-88 59 27

Skolkurator

Frida Eurenius Akmaz

frida.eurenius.akmaz@boras.se

0768-88 53 80

Skolpsykolog

Tamar Demirjian

tamar.demirjian@boras.se

Nås via e-post

Skolsköterska

Anna-Lena
Artursson

anna-lena.artursson@boras.se

0768-88 79 30

Elevstödsamordnare

Sabina Suntic

sabina.suntic@boras.se

0734-32 81 90

Specialpedagog

Cornelia Lindahl

cornelia.lindahl@edu.boras.se

0734-32 83 23


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Elevhälsa

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol