Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Särskilda rekommendationer i Västra Götaland

Personal

Här hittar du kontaktinformation till personalen som arbetar på skolan.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadresser samt telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Annette Ekelund

annette.ekelund@boras.se

033-35 80 39

Biträdande rektor

Maria Andersson

maria.andersson@edu.boras.se

033-35 58 85

Skoladministratör

Katarina Johansson

Katarina.Johansson@boras.se

033-35 80 35


Elevhälsa

Lista med namn, e-postadresser samt telefonnummer till personal elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Nasrin Ghanavati

nasrin.ghanavati@boras.se

033-35 80 37

Kurator

Per Alstermark

per.alstermark@boras.se

033-35 80 84

Specialpedagog

Carina Lundberg Grahn

carina.lundberg_grahn@edu.boras.se

033-35 58 81


Likabehandlingsteam

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till personal i likabehandlingsteam.

Namn

E-post

Telefon

Per Alstermark

per.alstermark@boras.se

033-35 80 84

Marcus Cleverup

marcus.cleverup@edu.boras.se

033-35 80 35

Abdiaziz Ali

abdiaziz.ali@boras.se

033-35 80 35

Maria Andersson

maria.andersson@edu.boras.se

033-35 80 35

Elisabet Janku

elisabet.janku@edu.boras.se

033-35 80 35


Arbetslag förskoleklass

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till personal i förskoleklass.

Namn

E-post

Telefon

Ulrica Sjöbom

ulrica.sjobom@edu.boras.se

0721-60 05 88

Inga-Lill Ekström

inga-lill.ekstrom@edu.boras.se

0721-60 05 88

Sabrina Peroti

sabrina.peroti@edu.boras.se

0721-60 05 88

Alicja Matus

alicja.matus@edu.boras.se

0721-60 05 88

Sandra Eliasson

sandra.eliasson@edu.boras.se

033-35 80 35

David Petterson

david.pettersson@edu.boras.se

033-35 80 35

Adem Kryeziu

adem.kryeziu@edu.boras.se

033-35 80 35


Arbetslag 3-4

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till personal i arbetslag 3-4.

Namn

E-post

Telefon

Annette Håkansson

annette.hakansson@edu.boras.se

033-35 80 35

Georgiana Dobrescu

georgiana.dobrescu@edu.boras.se

033-35 80 35

Paula Naumanen

paula.naumanen@edu.boras.se

033-35 80 35

Therese bladh

Therese.Bladh@boras.se

033-35 80 35

Henrik Jalking

henrik.jalking@edu.boras.se

033-35 80 35

Maron Abou Nader

maron.abounader@edu.boras.se

033-35 80 35

Amir Moafpoor

amir.moafpoor@edu.boras.se

033-35 80 35

Lou Lindström

lou.lindstrom@boras.se

033-35 80 35


Ämneslärare

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till ämneslärare.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Textilslöjd

Liisa Almgren

liisa.almgren@edu.boras.se

033-35 80 35

Trä och metallslöjd

Ari Taurianen

ari.taurianen@edu.boras.se

033-35 80 35

Hem och konsumentkunskap

Elisabet Janku

elisabet.janku@edu.boras.se

033-35 80 35

Idrott och hälsa

Marcus Cleverup

marcus.cleverup@edu.boras.se

0734-32 87 24

SVA årskurs 1-3

Malin Thörner

malin.thorner@edu.boras.se

033-35 80 35

SVA årskurs 4-6

Victor Liesto

victor.liesto@edu.boras.se

033-35 80 35

SVA

Abdiaziz Ali

abdiaziz.ali@boras.se

033-35 80 35

Engelska årskurs 4-6

Marjan Garmroudi

marjan.garmroudi@edu.boras.se

033-35 80 35

NO årskurs 3-4

Amir Moafpoor

amir.moafpoor@edu.boras.se

033-35 80 35

NO årskurs 5-6

Rozghar Azad

rozghar.azad@edu.boras.se

033-35 80 35


Fritidshem för förskoleklass - årskurs 2

Telefonummer till fritidsavdelningen är: 0721-60 05 88.

Lista med namn och e-postadresser till personal på fritidshem för elever i förskoleklass - årskurs 2.

Namn

E-post

David Pettersson

david.pettersson@edu.boras.se

Alicia Matus

alicia.matus@edu.boras.se

Sabrina Peroti

sabrina.peroti@edu.boras.se

Ulrica Sjöbom

ullrika.sjobom@edu.boras.se

Inga-Lill Ekström

inga-lill.ekstrom@edu.boras.se

Sandra Eliasson

sandra.eliasson@edu.boras.se


Fritidshem för årskurs 3 - 6

Telefonummer till fritidsavdelningen är: 0721-60 05 87.

Lista med namn och e-postadresser till personal på fritidshem för elever i årskurs 3 - 6.

Namn

E-post

Maron Abou Nader

maron.abounader@edu.boras.se

Abdiaziz Ali

abdiaziz.ali@boras.se

Adem Kryeziu

adem.kryeziu@boras.se


Övrig personal

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till övrig personal

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotek

Per Henriksson

per.henriksson@boras.se

033-35 83 12

Vaktmästare

Roger Rångemyr

Roger.Rangemyr@boras.se

0766-47 12 37

Kökspersonal

Sara Farhadi 

Sara.Faradhi@boras.se

033-35 80 38

Kökspersonal

Anna-Lena Hofling

anna-lena.hofling@boras.se

033-35 80 38

Kökspersonal

Fahima Palani

fahima.palani@boras.se

033-35 80 38

Lokalvårdare

Jessica Blom

jessica.blom@boras.se

0721- 60 08 92

Lokalvårdare

Djulsa Beganovic

djulsa.beganovic@boras.se

0721- 60 08 92

Lokalvårdare

Moly Molina

Moly.Molina@boras.se

0721- 60 08 92

Lokalvårdare

Danijel Kostic

danijel.kostic@boras.se

0721- 60 08 92

Lokalvårdare

Niama Saleh

niama.saleh@boras.se

0721- 60 08 92


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol