Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till personalen som arbetar på skolan.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadresser samt telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Louice Schoultz Eriksson

louice.schoultz.eriksson@edu.boras.se

033-35 80 39

Biträdande rektor

Bo Alvhage

bo.alvhage@boras.se

0768-887986

Skoladministratör

Selma Foco

From 240311

selma.foco@boras.se

 


Elevhälsa

Lista med namn, e-postadresser samt telefonnummer till personal elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Ulrika Manitta

ulrika.manitta@boras.se

033-35 80 37

Kurator

Per Alstermark

per.alstermark@boras.se

033-35 80 84

Specialpedagog


Carina Lundberg Grahn

carina.lundberg_grahn@edu.boras.se

033-35 58 81

Skolpsykolog

David Tärning

david.tarning@boras.se

0734-32 79 84


Likabehandlingsteam

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till personal i likabehandlingsteam.

Namn

E-post

Telefon

Per Alstermark

per.alstermark@boras.se

033-35 80 84

Kim Guldstrand

kim.guldstrand@edu.boras.se

033-35 80 35

Anna Öberg

anna.oberg@edu.boras.se

033-35 80 35


Arbetslag förskoleklass

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till personal i förskoleklass.

Namn

E-post

Telefon

Ulrica Sjöbom

ulrica.sjobom@edu.boras.se

0721-60 05 88

Sabrina Peroti

sabrina.peroti@edu.boras.se

0721-60 05 88

Alicja Matus

alicja.matus@edu.boras.se

0721-60 05 88

Nina Olson

nina.olson@boras.se

0721-60 05 88

Ramya Pabbu

ramya.pabbu@boras.se

0721-60 05 88


Arbetslag 4-6

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till personal i arbetslag 4-6.

Namn

E-post

Telefon

Hanna Skoglund

hanna.skoglund@edu.boras.se

033-35 80 35

Meriton Rama

meriton.rama@boras.se

033-35 80 35

Marjan Garmroudi

marjan.garmroudi@edu.boras.se

033-35 80 35

Paula Naumanen

paula.naumanen@boras.se

033-35 80 35

Annette Håkansson

annette.hakansson@edu.boras.se

033-35 80 35

Rebecca Norinder

rebecca.norinder@edu.boras.se

033-35 80 35

Geoergiana Dobrescu

georgiana.dobrescu@edu.boras.se

033-35 80 35

Rozghar Azad

rozghar.azad@edu.boras.se

033-35 80 35

Marjo Chahrour

marjo.chahrour@edu.boras.se

033-35 80 35

Evelina Albin

evelina.albin@edu.boras.se

033-35 80 35

Marianne Hammarberg

marianne.hammarberg@edu.boras.se

033-35 80 35

Bertil Tresse

bertil.tresse@edu.boras.se

033-35 80 35


Ämneslärare

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till ämneslärare.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Textilslöjd

Liisa Almgren

liisa.almgren@edu.boras.se

033-35 80 35

Trä och metallslöjd

Ari Taurianen

ari.taurianen@edu.boras.se

033-35 80 35

Idrott och hälsa

Maron Abou Nader

maron.abounader@edu.boras.se

033-35 80 35

SVA

Anna Öberg

anna.oberg@edu.boras.se

033-35 80 35

Speciallärare

Lise-Lotte Åstrand

lotta.es.astrand@edu.boras.se

033-35 80 35


Fritidshem för förskoleklass - årskurs 1

Telefonummer till fritidsavdelningen är: 0721-60 05 88.

Lista med namn och e-postadresser till personal på fritidshem för elever i förskoleklass - årskurs 1.

Namn

E-post

David Pettersson

david.pettersson@edu.boras.se

Alicia Matus

alicia.matus@edu.boras.se

Sabrina Peroti

sabrina.peroti@edu.boras.se

Ulrica Sjöbom

ullrika.sjobom@edu.boras.se

Nina Olson

nina.olson@boras.se

Ramyas Pabbu

ramya.pabbu@boras.se

Abdiaziz Ali

abdiaziz.ali@boras.se


Fritidshem för årskurs 2 - 6

Telefonummer till fritidsavdelningen är: 0721-60 05 87.

Lista med namn och e-postadresser till personal på fritidshem för elever i årskurs 2 - 6.

Namn

E-post

Kim Guldstrand

kim.guldstrand@edu.boras.se

Louise Riley

louise.lo.riley@edu.boras.se

Bertil Tresse

bertil.tresse@edu.boras.se

Adem Kryeziu

adem.kryeziu@boras.se


Övrig personal

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till övrig personal

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotek

Per Henriksson

per.henriksson@boras.se

033-35 83 12

Vaktmästare

Roger Rångemyr

Roger.Rangemyr@boras.se


Kökspersonal

Susanne Niklasson

susanne.niklasson@boras.se

033-35 80 38

Kökspersonal

Fahima Palani

fahima.palani@boras.se

033-35 80 38

Lokalvårdare

Djulsa Beganovic

djulsa.beganovic@boras.se

0721- 60 08 92

Lokalvårdare

Moly Molina

Moly.Molina@boras.se

0721- 60 08 92

Lokalvårdare

Danijel Kostic

danijel.kostic@boras.se

0721- 60 08 92


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol