Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Nationella restriktioner och skärpta allmänna råd för att hejda smittspridningen av covid-19

Fritidshem

Mål för vår fritidsverksamhet

  • Se till ditt barns bästa.
  • Ditt barn ska känna sig tryggt och välkommet.
  • Att ha daglig kontakt med er föräldrar utgör grunden för ett gott samarbete.
  • Att arbeta för att alla barn ska visa respekt för andra och ta ansvar för sina handlingar.

Fritidshemmens uppgift är att:

  • Komplettera skolan.
  • Erbjuda en meningsfull fritid.
  • Vara ett stöd i identitetsutvecklingen.
  • Stödja barnen i sin strävan mot större självständighet.

Förskoleklass

Vänligen respektera förskoleklassens verksamhet genom att ringa på fritidstid klockan 06.30-08.00 och klockan12.10-17.00. Självklart får du ringa övrig tid om det gäller ett viktigt eller akut ärende.

Storfritids

Från och med årskurs 3 går eleverna på avdelningen Storfritids.

Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans fritidshemspersonal.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Storfritids

Anita Spjuth

anita.spjuth@boras.se

0728-85 13 10

Storfritids

Aren Adib Abdullah

aren.adib-abdullah@edu.boras.se

0728-85 13 10

Storfritids

Nermin Halilovic

nermin.halilovic@boras.se

0728-85 13 10

Fritids årskurs 2

Elin Lindvert

elin.lindvert@edu.boras.se

0728-85 13 07

Fritids årskurs 2

Shabana Ahmad

shabana.ahmad@edu.boras.se

0728-85 13 07

Fritids årskurs 2

Nyukou Njie

nyukou.njie@edu.boras.se

0728-85 13 07

Fritids årskurs 2

Emma Söder

emma.strom@edu.boras.se

0728-85 13 07

Fritids årskurs 1

Kajsa Lundström

kajsa.lundstrom@edu.boras.se

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Lena Larsson

lena.ll.larsson@edu.boras.se

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Gunilla Bergå

Nås via telefon

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Anton Karlsson

Nås via telefon

0728-85 13 06

Fritids förskoleklass

Lisbeth Petersson

ann.pettersson@edu.boras.se

0728-85 13 09

Fritids förskoleklass

Annelie Almgren

annelie.almgren@edu.boras.se

0728-85 13 09

Fritids förskoleklass

Hanna Edin

Nås via telefon

0728-85 13 09

Fritids förskoleklass

Zally Junger

zally.junger@edu.boras.se

0728-85 13 09


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Fritidshem

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol