Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Rektor och expedition

Lista med namn, e-postadresser samt telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratör.

Titel

Namn


Telefon

Rektor
Förskoleklass-årskurs 6

Olle Fagerström

olle.fagerstrom@boras.se

033-35 84 06,
0704-55 84 06

T.f biträdande rektor F-6

Cecilia Karlsson

cecilia.karlsson@edu.boras.se

0734-327549

Rektor årskurs 7-9 och
Sjukhusundervisning

Fanny Olausson

fanny.olausson@boras.se

033-35 80 12

Biträdande rektor 7-9

Erika Hedberg

erika.hedberg@boras.se

0734-32 89 87


Vi som arbetar i skolan på låg- och mellanstadiet

Lista med skolans personal samt deras telefonnummer.

Klass

Namn

Telefon

Solrosen

Petri Holappa, förskollärare

0734-32 80 55

Solrosen

Annette Boberg, lärare i fritidshem

0734-32 80 55

Blåklockan

Ghada Jazrawi, förskollärare

0766-48 78 51

Blåklockan

Ulle Persson, förskollärare

0766-48 78 51

1A

Jenny Mäkiperä, lärare

0734-32 80 54

1A

Lisa Bergqvist, lärare

0734-32 80 54

1B

Kaisa Nyman, lärare

0734-32 80 55

1B

Masomeh Hosseini, elevassistent

0734-32 80 55

1C

Carolina Säll, lärare

0734-32 80 55

2A

Marika Nyberg, lärare

0766-23 07 03

2A

Annie Lilja, elevassistent

0766-23 07 03

2B

Mikaela Fransén, lärare

0766-23 07 03

2B

Carina Johansson, elevassistent

0766-23 07 03

2B

Lotta Wikander, elevassistent

0766-23 07 03

2C

Catrin Berg Andersson, lärare

0766-23 07 03

2C

Lena Granfors, förskollärare/elevassistent

0766-23 07 03

3A

Sara Norinder, lärare

0734-32 87 87

3A

Jenny Borén, elevassistent

0734-32 87 87

3B

Camilla Persson, lärare

0734-32 87 87

3B

Monica Persson, elevassistent

0734-32 87 87

3C

Tess Silván, lärare

0734-32 87 87








Vi som arbetar i skolan på högstadiet

Lista med skolans personal samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-postadress

7A, mentor

Marzena Nettelblad

marzena.nettelblad@edu.boras.se

7A, mentor

Paulina Landahl

paulina.landahl@boras.se

7B, mentor

Jeanette Livered

jeanette.livered@edu.boras.se

7B, mentor

Anna-Karin Särén

anna-karin.saren@edu.boras.se

7C, mentor

Jonas Tengblad

jonas.tengblad@edu.boras.se

7C, metor

Neda Persson

neda.persson@edu.boras.se

7D, mentor

Max Moritz

max.moritz@edu.boras.se

7D, mentor

Jemima Andersson

jemima.andersson@boras.se

Lärare i bild

Anna Karin Sundström

anna-karin.sundstrom@edu.boras.se

Lärare i slöjd

Jeanette Livered

jeanette.livered@edu.boras.se

Lärare i slöjd

Emir Ribic

emir.ribic@edu.boras.se

Lärare i musik

Emir Ribic

emir.ribic@edu.boras.se

Lärare i idrott

Marcus Cleverup

marcus.cleverup@edu.boras.se

Lärare i tyska

Jasmin Kreutz

jasmin.kreutz@boras.se

Lärare i franska

Jamile Al Hajj

jamile.al.hajj@edu.boras.se

Lärare i spanska

Oscar Valencia Centeno

oscar.valencia.centeno@edu.boras.se

Lärare i spanska

Pirjo Laiti

pirjo.laiti@boras.se

Lärare i flexen

Max Moritz

max.moritz@edu.boras.se

Speciallärare i flexen

Olivia Dahl

olivia.dahl@edu.boras.se

Elevassistent

Marcus Nyberg

marcus.nyberg@edu.boras.se

Elevassistent

Majvi Romeborn

majvi.romeborn@edu.boras.se

Elevassistent

Maria Nyström

maria.nystrom@edu.boras.se


Vi som arbetar på fritidshem

Lista med personal på fritidshem samt deras telefonnummer.

Fritidshem

Namn

Telefon

Björkens fritidshem

Marita Jansson, fritidslärare

0734-32 80 55

Björkens fritidshem

Amanda Kiikonen, fritidslärare

0734-32 80 55

Björkens fritidshem

Lotta Wiander, elevassistent

0734-32 80 55

Björkens fritidshem

Masomeh Hosseini

0734-32 80 55

Björkens fritidshem

Abdi Aziis Ahamed

0734-32 80 55

Ekens fritidshem

Annette Boberg, fritidslärare

0734-32 80 54

Ekens fritidshem

Petri Holappa, förskollärare

0734-32 80 54

Ekens fritidshem

Jenny Borén, elevassistent

0734-32 80 54

Granens fritidshem

Ulle Persson, förskollärare

0766-48 78 51

Granens fritidshem

Ghada Jazrawi, förskollärare

0766-48 78 51

Granens fritidshem

Annie Lilja, elevassistent

0766-48 78 51

Granens fritidshem

Lena Granfors, förskolelärare/ elevassistent

0766-48 78 51

Granens fritidshem

Carina Johansson, elevassistent

0766-48 78 51

Tallens fritidshem

Henrik Ådahl, fritidspedagog

0734-32 87 87

Tallens fritidshem

William Jonasson, resurslärare

0734-32 87 87

Tallens fritidshem

Monica Persson, elevassistent

0734-32 87 87


Elevhälsa

Lista med elevhälsans personal samt deras telefonnummer.

Titel

Namn

Telefon

Specialpedagog F-9

Carina Karlsson

0728-85 19 79

Skolsköterska F-6

Malin Nilsson

033-358655

Skolsköterska 7-9

Sonja Nordgren

Nås via skolans expedition.

Skolkurator F-6

Sara Maylann

033-35 80 04

Skolkurator 7-9

Jenny Westberg

Nås via skolans expedition.

Skolpsykolog

Antonela Popescu

076-8885916

Speciallärare 7-9

Olivia Dahl

Nås via skolans expedition.


Övrig personal

Lista med övrig personal samt deras telefonnummer.

Titel

Namn

Telefon

Skolbibliotekarie

Larissa Dubberke

033-35 76 59

Köksmästare

Daniel Ström

0734-32 82 36

SYV

Carin Ljungblad

0728-85 18 77


Sjukhusskolan

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till sjukhusskolans personal.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Barn- och
ungdomskliniken,

SOMA

Anneli Dahl

anneli.dahl@edu.boras.se

033-616 23 83

0729-89 37 40

Barn- och
ungdomskliniken,
SOMA

Magnus Ohlsson

magnus.ohlsson@edu.boras.se

033-616 17 60

0729-89 37 22

Barn- och
ungdomspsykiatrisk klinik,

BUP

Niclas Ekelin

niclas.ekelin@edu.boras.se

033-616 16 91

0729-89 37 34

Barn- och
ungdomspsykiatrisk klinik,
BUP

Harriet Gustafsson

harriet.gustafsson@vgregionen.se

033-616 12 85

0729-89 37 20


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol