Borås Stads logotyp
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Administrativ personal

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer, skolintendent och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor, förskoleklass - årskurs 6

Catrin Hylander

catrin.hylander@edu.boras.se

033 - 35 79 77

Rektor, årskurs 7-9

Stefan Kristoffersen

stefan.kristoffersen@boras.se

033 - 35 79 07

Biträdande rektor

Ann-sofie Näsström

ann-sofie.nasstrom@boras.se

033 - 35 71 94

Skolintendent

Susanna Karlsson

susanna.karlsson@boras.se

033 - 35 79 12

Skoladministratör

Sonja Morris Posse

sonja.morris@boras.se

033 - 35 79 09

Köksmästare

Anna Fernbrink

anna.machado@boras.se

033-357915

Lärare

För att kontakta skolans lärare använder du meddelandefunktionen i lärplattformen Ping Pong.

Elevhälsan

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till skolans elevhälsoteam.‌

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska, årskurs 7-9

Carina Blomqvist

carina.blomqvist@boras.se

033 - 35 71 71

0734 - 32 74 15

Skolsköterska, årskurs F-6

Halima Younis

halima.younis@boras.se

0734 - 32 81 59

Skolläkare

Daniel Wallmyr

nås via skolsköterskan

nås via skolsköterskan

Skolkurator, årskurs 7-9

Brikty Zekarias

brikty.zekarias@boras.se

0704-55 81 81

Skolkurator, årskurs 7-9

Chasmine Hellström

chasmine.hellstrom@boras.se

0721 - 60 09 18

Skolkurator, årskurs F-6

Chasmine Hellström

chasmine.hellstrom@boras.se

0721 - 60 09 18

Specialpedagog, årskurs F-6

Louise Björkman

louise.bjorkman@boras.se

0766 - 23 09 78

Specialpedagog, årskurs 7-9

Ewa Ögren

eva.ogren@boras.se

0721 - 60 06 25

Specialpedagog, årskurs F-6

Ulla Pettersson

ulla.pettersson@boras.se

033 - 35 79 11


Studie- och yrkesvägledare

Samuel Andersson
Telefon: 033 - 35 79 13

Telefon: 0734 - 32 76 98

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-10-16 11.14

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C