Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Administrativ personal

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer, skolintendent och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor, förskoleklass - årskurs 6

Catrin Hylander

catrin.hylander@edu.boras.se

033 - 35 79 77

Rektor, årskurs 7-9

Stefan Kristoffersen

stefan.kristoffersen@boras.se

033 - 35 79 07

Biträdande rektor

Ann-sofie Näsström

ann-sofie.nasstrom@boras.se

033 - 35 71 94

Skoladministratör (Intendent)

Susanna Karlsson

susanna.karlsson@boras.se

033 - 35 79 12

Skoladministratör

Remigija Kaslauskiene

remigija.kazlauskiene@boras.se

033 - 35 79 09

Köksmästare

Anna Fernbrink

anna.machado@boras.se

033-35 791 5

IT-administratör

David Sjöberg

david.sjoberg@edu.boras.se

0733-113430



Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska , årskurs F-6

Mirjam Pahani

mirjam.pahani@boras.se

0734-32 81 59

Skolsköterska, årskurs 7-9, A-resursen

Halima Younis

halima.younis@boras.se

0734-32 74 15

Skolläkare

Karin Amrén

nås via skolsköterska

nås via skolsköterska

Skolkurator,

årskurs F-6

Frida Eurenius Akmaz

frida.eurenius.akmaz@boras.se

033-35 59 15

Skolkurator,

årskurs 7-9

Chasmine Hellström

chasmine.hellstrom@boras.se

0721 - 60 09 18

Specialpedagog,

årskurs F-6

Louise Björkman

louise.bjorkman@boras.se

0766 - 23 09 78

Specialpedagog,

årksurs 7-9

Ulla Pettersson

ulla.pettersson@edu.boras.se

033 - 35 86 14

Specialpedagog, årskurs 7-9

Alexandra Sahl

alexandra.sahl@boras.se

0721-600625

Lärare

För att kontakta skolans lärare skicka ett mail eller gå in på UNIKUM.

Studie- och yrkesvägledare

Samuel Andersson
Telefon: 0734 - 32 76 98
E-post: samuel.andersson@boras.se

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol