Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Administrativ personal

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer, skolintendent och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor, förskoleklass - årskurs 6

Catrin Hylander

catrin.hylander@edu.boras.se

033 - 35 79 77

Rektor, årskurs 7-9

Stefan Kristoffersen

stefan.kristoffersen@boras.se

033 - 35 79 07

Biträdande rektor

Ann-sofie Näsström

ann-sofie.nasstrom@boras.se

033 - 35 71 94

Tf. biträdande rektor

Krister Nygren

krister.nygren@edu.boras.se

0734-32 85 66

Skolintendent

Susanna Karlsson

susanna.karlsson@boras.se

033 - 35 79 12

Skoladmini

stratör

Remigija Kaslauskiene

remigija.kazlauskiene@boras.se

033 - 35 79 09

Köksmästare

Anna Fernbrink

anna.machado@boras.se

033-357915


Elevhälsan

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska , årskurs 7-9



033 - 35 71 71

0734 - 32 74 15

Skolsköterska, årskurs F-6

Halima Younis

halima.younis@boras.se


Skolläkare

Daniel Wallmyr

når via skolsköterska

nås via skolsköterska

Skolkurator,

årskurs F-6

Brikty Zekarias

brikty.zekarias@boras.se

0704-55 81 81

Skolkurator

årskurs 7-9

Chasmine Hellström

chasmine.hellstrom@boras.se

0721 - 60 09 18

Specialpedagog

årskurs F-6

Louise Björkman

louise.bjorkman@boras.se

0766 - 23 09 78

Specialpedagog

årksurs 7-9

Ulla Pettersson

ulla.pettersson@edu.boras.se

033 - 35 86 14

Lärare

För att kontakta skolans lärare skicka ett mail eller gå in på UNIKUM.

Studie- och yrkesvägledare

Samuel Andersson
Telefon: 0734 - 32 76 98
E-post: samuel.andersson@boras.se

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol