Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Dannikeskolan.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till rektor och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Therése Costinger

therese.costinger@boras.se033-35 54 07

Ledningsstöd

Emelie Reskow

emelie.reskow@edu.boras.se

0734-32 80 75

Administratör

Annika Axelsson

annika.axelsson@boras.se

033-35 54 42

 

Lärare

Lista med lärare samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Patricia Stamenova

patricia.stamenova@edu.boras.se

Årskurs 1-2

Monica Hallabro

monica.hallabro@edu.boras.se

Årskurs 3

Sari Koskinen

sari.koskinen@edu.boras.se

Årskurs 4

Emelie Reskow

emelie.reskow@edu.boras.se

Årskurs 5-6

Maria Schürer

maria.schurer@edu.boras.se


Fritidshem

Telefon: 033-35 54 43

Lista med personal på fritidshem samt deras e-postadresser.

Titel

Namn

E-post

Lärare i fritidshem

Carina Helland

carina.helland@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Evelina Sandberg

evelina.sandberg@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Mona Keuneke

Nås via fritidshemmets telefon

Lärare i fritidshem

Liv Svärd

liv.svard@boras.se

Lärare i fritidshem

Liza Elisabeth Erlandsson

elisabeth.erlandsson@boras.se


Elevhälsa

Lista med elevhälsans personal, deras e-postadresser samt telefonnummer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anna Karlsson

anna4.karlsson@boras.se

033-35 51 04

Specialpedagog

Linda Anjemark

linda.anjemark@edu.boras.se

033-35 51 21

Skolpsykolog


Nås via rektor


Skolkurator

Evelin Bross

evelin.bross@boras.se

033-35 88 61


Annan personal

Lista med annan personal, deras e-postadresser samt telefonnummer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Kock

Anneli Laitinen

anneli.laitinen@boras.se

0734-32 28 34

Kock och lokalvård

Åsa Sjögren

asa.sjogren@boras.se


Lokalvård

Reda Gomuliauskiene




Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol