Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan.

Skolledning och expedition

Lista med e-postadress och telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Marie Alkner

marie.alkner@boras.se

0766 - 48 96 57

TF. biträdande rektor

Maria Persson

maria.p.persson@boras.se

0734-32 88 61

Skoladministratör

Lise-Lott Carlberg

lise-lott.carlberg@boras.se

033-35 80 10


Fritidshemsavdelning Blå

Lista med e-postadress och telefonnummer till fritidshemmets personal.

Namn

E-post

Telefon

Lena Wallström-Hjers

lena.wallstrom-hjers@edu.boras.se

0734-32 78 42

Rihana Hamed

rihana.rihan.hamed@edu.boras.se

0734-32 78 42

Anette Björkander

anette.bjorkander@edu.boras.se

0734-32 78 42

Siri Karlsson
0734-32 78 42
Bukurije Hyseni
0734-32 78 42


Fritidshemsavdelning Gul

Lista med e-postadress och telefonnummer till fritidshemmets personal.

Namn

E-post

Telefon

Catrin Gustafsson

catrin.gustafsson@edu.boras.se

0734-32 77 96

Monica Johansson

monica.m.johansson@edu.boras.se

0734-32 77 96

Carina Evaldsson

carina.evaldsson@edu.boras.se

0734-32 77 96

Tindra Strand


0734-32 77 96

Bukurije Hyseni


0734-32 77 96


Årskurs 1-3

Lista med e-postadress och telefonnummer till skolans lärare.

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass Catrin Gustafsson

catrin.gustafsson@edu.boras.se

0734-32 77 96

Förskoleklass Monica Johansson

monica.m.johansson@edu.boras.se

0734-32 77 96

Årskurs 2 Åsa Vinberg

asa.vinberg@edu.boras.se

0734-32 71 68

Årskurs 3 Therese Fors

therese.fors@edu.boras.se

0734-32 71 68

Årskurs 3 Andrea Atterström

andrea.atterstrom@edu.boras.se

0734-32 71 68

Årskurs 1 Ellen Skattberg

ellen.skattberg@edu.boras.se

0734-32 71 68

Anne-Charlotte Magnusson

anne-charlotte.magnusson@edu.boras.se

0734-32 71 68

Rebecka Möllberg

rebecka.mollberg@edu.boras.se

0734-32 71 68


Elevhälsa

Lista med e-postadress och telefonnummer till elevhälsoteam på Kerstinsgårdskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Ingela Andersson

ingela.andersson@boras.se

033-358639

Kurator

Emma Hacker

emma.hacker@boras.se

0768 - 88 88 37

Skolpsykolog

Nås via rektor

  

Skolsköterska

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

033-358730


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol