Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan.

Skolledning och expedition

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Marie Alkner

marie.alkner@boras.se

0766 - 48 96 57

Skoladministratör

Lise-Lott Carlberg

lise-lott.carlberg@boras.se

033-35 80 10


Fritidshemsavdelning Blå

Namn

Telefon

Lena Wallström-Hjers

0734-32 78 42

Rihana Hamed

0734-32 78 42

Anette Björkander

0734-32 78 42

Vakant



Fritidshemsavdelning Gul


Namn

Telefon

Catrin Gustafsson

0734-32 77 96

Klara Lundin

0734-32 77 96

Monica Johansson

0734-32 77 96

Birgitta Thorell

0734-32 77 96


Årskurs 1-3

Namn

Telefon

Åk 1 Andrea Atterström

0734-32 71 68

Åk 1 Therese Fors

0734-32 71 68

Åk 2 Rebecka Poulsen

0734-32 71 68

Åk 3 Åsa Winberg

0734-32 71 68

Rebecka Möllberg

0734-32 71 68


Elevhälsa

EHT på Kerstinsgårdskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Ingela Andersson

ingela.andersson@boras.se

033-358639

Kurator

Amanda Lohne

amanda.lohne@edu.boras.se


Skolpsykolog

Anna Skoglund

anna.s.skoglund@boras.se

0704-551115

Skolsköterska

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

0734-32 81 63


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol