Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan.

Skolledning och expedition

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Marie Alkner

marie.alkner@boras.se

0766 - 48 96 57

Skoladministratör

Lise-Lott Carlberg

lise-lott.carlberg@boras.se

033-35 80 10


Fritidshemsavdelning Blå

Namn

Telefon

Lena Wallström-Hjers

0734-32 78 42

Birgitta Thorell

0734-32 78 42

Outi Claesson

0734-32 78 42

Ammi Örtlund

0734-32 78 42


Fritidshemsavdelning Gul


Namn

Telefon

Catrin Gustafsson

0734-32 77 96

Klara Lundin

0734-32 77 96

Monica Johansson

0734-32 77 96

Rihana Hamed

0734-32 77 96


Årskurs 1-3

Namn

Telefon

Åk 1 Andrea Atterström

0734-32 71 68

Åk 1 Therese Fors

0734-32 71 68

Åk 2 Rebecka Poulsen

0734-32 71 68

Åk 3 Åsa Winberg

0734-32 71 68


Elevhälsa

EHT på Kerstinsgårdskolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Ingela Andersson

ingela.andersson@boras.se


Kurator

Amanda Lohne

amanda.lohne@edu.boras.se


Skolpsykolog

Anna Skoglund

anna.s.skoglund@boras.se


Skolsköterska

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

0734-32 81 63


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol