Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med kontaktuppgifter till skolans rektorer och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Linda Ferm

linda.ferm@boras.se

033-35 39 10

Skoladministratör

Therése Urheim

therese.urheim@boras.se

033-35 39 11


Arbetslag

Lista med telefonnummer till skolans arbetslag

Klass

Telefon

Förskoleklass

0734-15 38 03

Årskurs 1

0766-30 63 32

Årskurs 2

0766-48 96 55

Årskurs 3

0766-48 96 38

Årskurs 4

0766-48 96 12

Årskurs 5

0766-48 96 06

Årskurs 6

0766-48 96 03

Praktiskt- estetiskt arbetslag

0734-32 79 57


Fritidshem

Lista med telefonnummer till skolans fritidshem.

Avdelning

Namn

Telefon

Snökulla

Förskoleklass och fritidshem

033-35 39 23

Örnatorpet

Fritidshem årskurs 3

033-35 37 96

Sörbo

Fritidshem årskurs 2

033-35 39 21

Kärra

Fritidshem årskurs 1

033-35 39 14


Elevhälsa

Lista med kontaktuppgifter till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Maria Igelström

maria.igelstrom@boras.se

033-35 39 12

Skolsköterska

Caroline Sigfridsson

caroline.sigfridsson@boras.se

033-35 33 58

Kurator

Louise Bang

louise.bang@boras.se

nås via e-post

Skolpsykolog

Åsa Gustafsson

asa.g.gustafsson@boras.se

033-35 51 41

Specialpedagog

Helene Riley

helene.riley@edu.boras.se

0729-89 37 95

Specialpedagog

Beatrice Ziemer

beatrice.ziemer@edu.boras.se

nås via e-post


Övrig personal

Lista med kontaktuppgifter till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

IKT-ansvarig

Tomas Davidsson

tomas.davidsson@edu.boras.se

nås via e-post

Kök

Personal

nås via telefon

033-35 39 16

033-35 39 25


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol