Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med kontaktuppgifter till skolans rektorer och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Pontus Ihrskog

pontus.ihrskog@boras.se

033-35 39 24

Biträdande rektor

Linda Ferm

linda.ferm@boras.se

033-35 39 10

Skoladministratör

Therése Urheim

therese.urheim@boras.se

033-35 39 11


Arbetslag

Lista med telefonnummer till skolans arbetslag

Klass

Telefon

Årskurs 1

0766-48 96 38

Årskurs 2

0766-30 63 32

Årskurs 3

0766-48 96 55

Årskurs 4

0766-48 96 03

Årskurs 5

0766-48 96 12

Årskurs 6

0766-48 96 06

Praktiskt- estetiskt arbetslag

0734-32 79 57


Fritidshem

Lista med telefonnummer till skolans fritidshem.

Avdelning

Namn

Telefon

Snökulla

Förskoleklass och fritidshem

033-35 39 23

Örnatorpet

Fritidshem årskurs 1

033-35 37 96

Sörbo

Fritidshem årskurs 3

033-35 39 21

Kärra

Fritidshem årskurs 2

033-35 39 14

Källedal

Fritidshem årskurs 4-6

0734-32 80 99


Elevhälsa

Lista med kontaktuppgifter till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Maria Igelström

maria.igelstrom@boras.se

0768-88 57 33 

033-35 39 12

Kurator

Victoria Sunnerdahl

victoria.sunnerdahl@boras.se

nås via e-post

Skolpsykolog

Matilda Månhav

matilda.manhav@boras.se

nås via e-post

Specialpedagog

Anna Götlind

anna.gotlind@edu.boras.se

0729-89 37 95

Specialpedagog

Marie Bak

marie.bak@edu.boras.se

nås via e-post


Övrig personal

Lista med kontaktuppgifter till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

IKT-ansvarig

Tomas Davidsson

tomas.davidsson@edu.boras.se

nås via e-post

IKT-ansvarig

Mattias Gustafsson

mattias.gustafsson@edu.boras.se

nås via e-post

Kök

Personal

nås via telefon

033-35 39 16

033-35 39 25


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-23 15.24

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C