Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Administrativ personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Mia Isaksson

anna-maria.isaksson@boras.se

033-35 80 41

Samordnare för Arena skolan

Linnea Larsson

linnea.la.larsson@boras.se

0734-32 70 81


Förskoleklass

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i förskoleklass

Klass

Lärare

E-post

Förskoleklass A

Elin Lindvert

elin.lindvert@edu.boras.se

Förskoleklass B

Annelie Almgren

annelie.almgren@edu.boras.se


Årskurs 1-3

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i årskurs 1 till årskurs 3

Klass

Lärare

E-post

1A

Madelene Tegelman

madelene.tegelman@edu.boras.se

1B

Rebecca Persson

rebecca.persson@edu.boras.se

2A

Åsa Skooog

asa.skooog@edu.boras.se

2B

Christina Hellqvist

christina.hellqvist@edu.boras.se

3A

Matilda Vountisvaara

matilda.vountisvaara@edu.boras.se

3B

Annika Larsson

annika.larsson@edu.boras.se

Idrott

Gert Johansson

gert.johansson@edu.boras.se


Årskurs 4-6

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i årskurs 4 till årskurs 6

Klass

Lärare

E-post

4A

Joel Anell

joel.anell@edu.boras.se

4B

Fatima Taleb-Berrouane

fatima.taleb.berrouane@edu.boras.se

5A

Nuhi Amerllahi

nuhi.amerllahi@edu.boras.se

5B

Emma Laine

emma.henriksson@edu.boras.se

6A

Sofie Modin

sofie.modin@edu.boras.se

6A

Helen Säverot Thell

helen.saverot.thell@edu.boras.se

Naturorienterande ämnen

Annika Dahl

annika.dahl@edu.boras.se

Samhällsorienterande ämnen

Maria Ronnefjord

maria.ronnefjord@edu.boras.se

Idrott

Frida Winbo

frida.winbo@edu.boras.se

Slöjd

Gert Johansson

gert.johansson@edu.boras.se

Slöjd

Marita Johansson

marita.m.johansson@edu.boras.se

Resursteamet

Lista med namn, e-post till resursteamet

Namn

E-post

Selemet Mohamed-Ali, år 1 och 2

selemet.mohamed.ali@edu.boras.se

Jenny Söderström, SVA

jenny.soderstrom@edu.boras.se

Elin Grafström

elin.lennartsson@edu.boras.se

Anna Lena Johansson, år 3 och 4

anna-lena.johansson@edu.boras.se

Aren Adib, flex

aren.adib-abdullah@edu.boras.se

Elevhälsan

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i elevhälsan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Therese Svensson

therese.s.svensson@boras.se

033-35 80 42

Skolkurator

Malin Jonsson

malin.j.jonsson@boras.se

033-35 59 79

Skolpsykolog

Isabelle Hermansson

isabelle.hermansson@boras.se

0743-32 82 65

Specialpedagog

Maria Jörgensen

maria.jorgensen@edu.boras.se

033-35 80 77

Text

Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i fritidsham

Titel

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass fritids

Anita Spjuth

anita.spjuth@edu.boras.se

0728-85 13 09

Förskoleklass fritids

vakant

vakant

0728-85 13 09

Förskoleklass fritids

Hanna Pettersson

hanna.pettersson@edu.boras.se

0728-85 13 09

Fritids årskurs 1, ansvarig

Lena Larsson

lena.ll.larsson@edu.boras.se

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Andrzej Bugajski

andrzej.bugajski@boras.se

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Vakant

Vakant

0728-85 13 06

Storfritids, ansvarig

Shabana Ahmad

shabana.ahmad@edu.boras.se

0728-85 13 06

Storfritids

Michael Wilhelsson

michael.wilhelmsson@edu.boras.se

0728-85 13 06

Storfritids

Hanna Edin

hanna.edin@boras.se

0728-85 13 06

Storfritids

Nermin Halilovic

nermin.halilovic@edu.boras.se

0728-85 13 10

Storfritids

Alexandra Appelqvist

alexandra.appelqvist@edu.boras.se

0728-85 13 10

Storfritids

Samir Panahi

samir.panahi@edu.boras.se

0728-85 13 10

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol