Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Administrativ personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Mia Isaksson

Anna-Maria.Isaksson@boras.se

033-35 80 41

Biträdande rektor

Emma Fridén

emma.friden@edu.boras.se

033-35 81 67

Intendent

Per-Olof Ljungqvist

per.ljungqvist@boras.se

033-35 80 40


Förskoleklass

Lista med namn och e-post till förskoleklass

Klass

Lärare

E-post

FA

Lisbeth Petersson/ Zally Junger

ann.pettersson@edu.boras.se

zally.junger@edu.boras.se

FB

Elin Lindvert/ Kajsa Lundström

elin.lindvert@edu.boras.se

kajsa.lundstrom@edu.boras.se

FC

Annelie Almgren/ Lena Larsson

annelie.almgren@edu.boras.se

ena.ll.larsson@edu.boras.se


Årskurs 1-3

Lista med namn och e-post till lärarna årskurs 1-3

Klass

Lärare

E-post

1A

Matilda Vuontisvaara

matilda.vuontisvaara@edu.boras.se

1B

Emma Laine

emma.henriksson@edu.boras.se

1C

Annika Larsson

annika.a.larsson@edu.boras.se

2A

Madelene Tegelman

madelene.tegelman@edu.boras.se

2B

Rebecca Persson

rebecca.persson@edu.boras.se

2C

Fatima Taleb-Berrouane

fatima.taleb-berrouane@edu.boras.se

3A

Sara Åqvist

sara.aqvist@edu.boras.se

3B

Maria Ronnefjord

maria.ronnefjord@edu.boras.se


Årskurs 4-6

Lista med namn och e-post till lärare årskurs 4-6

Klass

Lärare

E-post

4A

Åsa Krans

asa.krans@edu.boras.se

4B

Christina Hellqvist

christina.hellqvist@edu.boras.se

5A

Annika Dahl

Frida Winbo

annika.dahl@edu.boras.se

frida.winbo@edu.boras.se

5B

Anna-Lena Johansson

anna-lena.johansson@edu.boras.se

6A

Linda Andreasson

linda.andreasson@boras.se

6B

Helen Säverot Thell

helen.saverot.thell@edu.boras.se

Övriga ämneslärare

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övriga ämneslärare

Klass

Lärare

E-post

Telefon

Idrottslärare

Nuhi Almerllahi

nuhi.amerllahi@edu.boras.se

033-35 83 61

Resurslärare årskurs 5-6

Elin Grafström

elin.lennartsson@edu.boras.se

Nås på e-post

Trä- och metallslöjd

Gert Johansson

gert.johansson@edu.boras.se

0766-23 07 80

Textilslöjd

Marita Johansson

marita.m.johansson@edu.boras.se

Nås på e-post

Hem- och konsumentkunskap

Margareta Banér

Malin Nilsson

margareta.baner@edu.boras.se

malin.nilsson@edu.boras.se

Nås på e-post

Lärarassistent

Mikael Vilhelmsson

michael.wilhelmsson@edu.boras.se

Nås på e-post


Elevhälsan

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Therese Svensson

therese.s.svensson@boras.se

033-35 80 42

Skolkurator

Suzan Sharif

suzan.sharif@boras.se

033-35 59 79

Skolpsykolog

Matilda Månhav

matilda.manhav@boras.se

0704-55 11 15

Specialpedagog

Désirée Arksund

desiree.arksund@edu.boras.se

033-35 80 77

Fritidshem

Lista med namn och telefonnummer till skolans fritidshemspersonal.

Avdelning

Namn

Telefon

Storfritids

Anita Spjuth

0734-32 80 32

Storfritids

Aren Adib Abdullah

0734-32 80 32

Storfritids

Nermin Halilovic

0734-32 80 32

Storfritds

Katarina Magnusson

0734-32 80 32

Fritids årskurs 2

Elin Lindvert

0728-85 13 07

Fritids årskurs 2

Shabana Ahmad

0728-85 13 07

Fritids årskurs 2

Nyukou Njie

0728-85 13 07

Fritids årskurs 2

Emma Söder

0728-85 13 07

Fritids årskurs 1

Kajsa Lundström

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Lena Larsson

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Gunilla Bergå

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Zally Junger

0728-85 13 06

Fritids förskoleklass

Lisbeth Petersson

0728-85 13 09

Fritids förskoleklass

Annelie Almgren

0728-85 13 09

Fritids förskoleklass

Hanna Edin

0728-85 13 09

Fritids förskoleklass

Anton Karlsson

0728-85 13 09


Resursteamet

Lista med namn och e-post till resursteamet

Namn

E-post

Kristina Ekström

kristina.ekstrom@edu.boras.se

Selemet Mohamed-Ali

selemet.mohamed.ali@edu.boras.se

Jenny Söderström

jenny.soderstrom@edu.boras.se

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-20 09.59

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C