Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Administrativ personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Mia Isaksson

anna-maria.isaksson@boras.se

033-35 80 41

Intendent

Per-Olof Ljungqvist

per.ljungqvist@boras.se

033-35 80 40

Samordnare för Arena skolan

Linnea Larsson

linnea.la.larsson@boras.se

0734-32 70 81


Förskoleklass

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i förskoleklass

Klass

Lärare

E-post

Förskoleklass A

Elin Lindvert

elin.lindvert@edu.boras.se

Förskoleklass B

Annelie Almgren

annelie.almgren@edu.boras.se


Årskurs 1-3

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i årskurs 1 till årskurs 3

Klass

Lärare

E-post

1A

Åsa Skoog

asa.skooog@edu.boras.se

1B

Christina Helllqvist

christina.hellqvist@edu.boras.se

2A

Matilda Vountisvaara

matilda.vountisvaara@edu.boras.se

2B

Annika Larsson

annika.larsson@edu.boras.se

3A

Madelene Tegelman

madelene.tegelman@edu.boras.se

3B

Rebecca Persson

rebecca.persson@edu.boras.se

3C

Fatima Taleb-Berrouane

fatima.taleb.berrouane@edu.boras.se


Årskurs 4-6

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i årskurs 4 till årskurs 6

Klass

Lärare

E-post

4A

Sara Åqvist

sara.aqvist@edu.boras.se

4B

Emma Laine

emma.henriksson@edu.boras.se

5A

Sofie Modin

sofie.modin@edu.boras.se

5B

Helen Säverot Thell

helen.saverot.thell@edu.boras.se

6A

Annika Dahl

annika.dahl@edu.boras.se

6A

Frida Winbo

frida.winbo@edu.boras.se

6B

Anna-Lena Johansson

anna-lena.johansson@edu.boras.se

 

Resursteamet

Lista med namn, e-post till resursteamet

Namn

E-post

Selemet Mohamed-Ali

selemet.mohamed.ali@edu.boras.se

Jenny Söderström

jenny.soderstrom@edu.boras.se

Elin Grafström

elin.lennartsson@edu.boras.se

Linda Andreasson

linda.andreasson@edu.boras.se

Aren Adib

aren.adib-abdullah@edu.boras.se


Övriga ämneslärare

Lista med namn, e-post och telefonnummer övriga ämneslärare

Klass

Lärare

E-post

Telefon

Idrottslärare

Sofie Modin

sofie.modin@edu.boras.se


Idrottslärare

Frida Winbo

frida.winbo@edu.boras.se


Idrottslärare

Gert Johansson

gert.johansson@edu.boras.se


Trä- och metallslöjd

Gert Johansson

gert.johansson@edu.boras.se

0766-23 07 80

Textilslöjd

Marita Johansson

marita.m.johansson@edu.boras.se


Hem- och konsumentkunskap

Margareta Banér

margareta.baner@edu.boras.se


Hem- och konsumentkunskap

Malin Nilsson

malin.nilsson@edu.boras.se


Spanska, SO

Maria Ronnefjord

maria.ronnefjord@edu.boras.se



Elevhälsan

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal i elevhälsan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Therese Svensson

therese.s.svensson@boras.se

033-35 80 42

Skolkurator

Malin Jonsson

malin.j.jonsson@boras.se

033-35 59 79

Skolpsykolog

Isabelle Hermansson

isabelle.hermansson@boras.se

0743-32 82 65

Specialpedagog

Maria Jörgensen

maria.jorgensen@edu.boras.se

033-35 80 77

0734-32 70 10

Specialpedagog

Ulla-Britt Lejemark

ulla-britt.lejemark_olsen@edu.boras.se

033-35 80 77

0734-32 70 10


Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal på fritidshemmet

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass fritids

Nyukou Njie

nyukou.njie@edu.boras.se

0728-85 13 09

Förskoleklass fritids

Nermin Halilovic

nermin.halilovic@edu.boras.se

0728-85 13 09

Förskoleklass fritids

Lena Larsson

lena.ll.larsson@edu.boras.se

0728-85 13 09

Fritids årskurs 1

Shabana Ahmad

shabana.ahmad@edu.boras.se

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Michael Wilhelsson

michael.wilhelmsson@edu.boras.se

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Emil Jylhänlahti

emil.jylhanlahti@edu.boras.se

0728-85 13 06

Fritids årskurs 1

Hanna Edin

hanna.edin@edu.boras.se

0728-85 13 06

Storfritids

Anita Spjuth

anita.spjuth@edu.boras.se

0728-85 13 10

Storfritids

Nuhi Amerllahi

nuhi.amerllahi@edu.boras.se

0728-85 13 10

Storfritids

Alexandra Appelqvist

alexandra.appelqvist@edu.boras.se

0728-85 13 10

Storfritids

Hanna Pettersson

hanna.pettersson@edu.boras.se

0728-85 13 10


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol