Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Administrativ personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Mia Isaksson

anna-maria.isaksson@boras.se

033-35 80 41

Intendent

Per-Olof Ljungqvist

per.ljungqvist@boras.se

033-35 80 40





Samordnare för Arena skolan

Linnea Larsson

linnea.la.larsson@boras.se

0734327081


Förskoleklass

Lista med namn och e-post till förskoleklass

Klass

Lärare

E-post

FA

Elin lindvert


FB

Annelie Almgren

annelie.almgren@edu.boras.se


Årskurs 1-3

Lista med namn och e-post till lärarna årskurs 1-3

Klass

Lärare

E-post

1A

Åsa Skoog

asa.skooog@edu.boras.se

1B

Christina Helllqvist

christina.hellqvist@edu.boras.se

2A

Matilda Vountisvaara

matilda.vountisvaara@edu.boras.se

2B

Annika Larsson

annika.larsson@edu.boras.se

3A

Madelene Tegelman

madelene.tegelman@edu.boras.se

3B

Rebecca Persson

rebecca.persson@edu.boras.se

3C

Fatima Taleb-Berrouane

fatima.taleb.berrouane@edu.boras.se


Årskurs 4-6

Lista med namn och e-post till lärare årskurs 4-6

Klass

Lärare

E-post

4A

Sara Åqvist

sara.aqvist@edu.boras.se

4B

Emma Laine

emma.henriksson@edu.boras.se

5A

Sofie Modin

sofie.modin@edu.boras.se

5B

Helen Säverot Thell

helen.saverot.thell@edu.boras.se

6A

Annika Dahl

Frida Winbo

annika.dahl@edu.boras.se

frida.winbo@edu.boras.se

6B

Anna-Lena Johansson

anna-lena.johansson@edu.boras.se

Resursteamet

Lista med namn och e-post till skolans resursteam

Namn

E-post

Selemet Mohamed-Ali

selemet.mohamed.ali@edu.boras.se

Jenny Söderström

jenny.soderstrom@edu.boras.se

Elin Grafström

elin.lennartsson@edu.boras.se

Linda Andreasson

linda.andreasson@edu.boras.se

Aren Adib

aren.adib-abdullah@edu.boras.se

Övriga ämneslärare

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övriga ämneslärare

Klass

Lärare

E-post

Telefon

Idrottslärare

Sofie Modin

Frida Winbo

Gert Johansson

sofie.modin@edu.boras.se
frida.winbo@edu.boras.se
gert.johansson@edu.boras.se

 

Trä- och metallslöjd

Gert Johansson

gert.johansson@edu.boras.se

0766-23 07 80

Textilslöjd

Marita Johansson

marita.m.johansson@edu.boras.se


Hem- och konsumentkunskap

Margareta Banér

Malin Nilsson

margareta.baner@edu.boras.se

malin.nilsson@edu.boras.se


Spanska, SO

Maria Ronnefjord

maria.ronnefjord@edu.boras.se



Elevhälsan

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Therese Svensson

therese.s.svensson@boras.se

033-35 80 42

Skolkurator

Malin Jonsson


033-35 59 79

Skolpsykolog

Isabelle Hermansson



Specialpedagog

Désirée Arksund

desiree.arksund@edu.boras.se

033-35 80 77

Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans fritidshemspersonal.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass fritids

Nyukou Njie

nyukou.njie@edu.boras.se

0728-851309

Förskoleklass fritids

Nermin Halilovic

nermin.halilovic@edu.boras.se

0728-851309

Förskoleklass fritids

Lena Larsson

lena.ll.larsson@edu.boras.se

0728-851309





Fritids årskurs 1

Shabana Ahmad

shabana.ahmad@edu.boras.se

0728-851306

Fritids årskurs 1

Michael Wilhelsson

michael.wilhelmsson@edu.boras.se

0728-851306

Fritids årskurs 1

Emil Jylhänlahti


0728-851306

Fritids årskurs 1

Hanna Edin

hanna.edin@edu.boras.se

0728-851306





Storfritids

Anita Spjuth

anita.spjuth@edu.boras.se

0728-851310

Storfritids

Nuhi Amerllahi

nuhi.amerllahi@edu.boras.se

0728-851310

Storfritids

Alexandra Appelqvist

alexandra.appelqvist@edu.boras.se

0728-851310

Storfritids

Hanna Pettersson




Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol