Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Marie Alkner

marie.alkner@boras.se

0766-48 96 57

Skoladministratör

Lise-Lott Carlberg

lise-lott.carlberg@boras.se

033-35 80 10


Lärare

Lista med namn och e-post till Tummarpskolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass, 0A

Martin Settergren

martin.m.andersson@edu.boras.se

Förskoleklass, 0A

Christina Brolin

christina.brolin@edu.boras.se

Förskoleklass, 0B

Ninni Eriksson

karin.eriksson@edu.boras.se

Förskoleklass, 0B

Maria Benett

maria.benett@edu.boras.se

3A

Elin Werjefelt

elin.werjefelt@edu.boras.se

3B-C

Pernilla Werner

pernilla.werner@edu.boras.se

3B-C

Erika Wallin

erika.johannesson@edu.boras.se

1A

Frida Hansson

frida.hansson@edu.boras.se

1B

Melinda Gren

melinda.gren@edu.boras.se

1A-B

Ann Ågren

ann.agren@edu.boras.se

2A-B

Åsa Svensson

asa.a.svensson@edu.boras.se

2A-B

Anna Perbring

anna.perbring@edu.boras.se

2A-B

Elisabeth Henriksson

elisabeth.henriksson@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal på skolans fritidshem.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Lönnen

Martin Settergren

martin.m.andersson@edu.boras.se

0734-32 77 95

Linden

Martina Mellblad

martina.mellblad@boras.se

0734-32 77 95

Lönnen

Christina Brolin

christina.brolin@edu.boras.se

0734-32 77 95

Linden

Ulla Kransvik

ulla.kransvik@edu.boras.se

0734-32 77 95

Linden

Maria Heintz

maria.heintz@edu.boras.se

0734-32 77 95

Linden

Cecilia Jansson


0734-32 77 95

Hasseln

Maria Smedberg

maria.smedberg@edu.boras.se

0734-32 77 95

Eken

Ninni Eriksson

ninni.eriksson@edu.boras.se

0734-32 77 92

Eken

Mia Bennet

maria.bennet@edu.boras.se

0734-32 77 92

Eken

Lena Heikkinen

lena.heikkinen@edu.boras.se

0734-32 77 92

Hasseln

Carina Evaldsson

carina.evaldsson@edu.boras.se

0734-32 77 92

Hasseln

Linda Ahlberg

linda.ahlberg@edu.boras.se

0734-32 77 92

Hasseln

Anette Börjesson

anette2.borjesson@boras.se

0734-32 77 92


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till Tummarpskolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Ingela Andersson

ingela.andersson@boras.se

033-35 86 39

Kurator

Vakant



Skolpsykolog

Anna Skoglund



Skolsköterska

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

0734-32 81 63


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol