Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Nationella restriktioner och skärpta allmänna råd för att hejda smittspridningen av covid-19

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Marie Alkner

marie.alkner@boras.se

0766-48 96 57

Skoladministratör

Lise-Lott Carlberg

lotta.carlberg@boras.se

033-35 80 10


Lärare

Lista med namn och e-post till Tummarpskolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass, 0A

Martin Settergren

martin.m.andersson@edu.boras.se

Förskoleklass, 0A

Ann Ågren

ann.agren@edu.boras.se

Förskoleklass, 0A

Christina Brolin

christina.brolin@edu.boras.se

Förskoleklass, 0B

Ninni Eriksson

karin.eriksson@edu.boras.se

Förskoleklass, 0B

Maria Benett

maria.benett@edu.boras.se

Förskoleklass, 0B

Linda Ahlberg

linda.ahlberg@edu.boras.se

2A

Elin Werjefelt

elin.werjefelt@edu.boras.se

2B

Pernilla Werner

pernilla.werner@edu.boras.se

2C

Erika Wallin

erika.johannesson@edu.boras.se

3A

Frida Hansson

frida.hansson@edu.boras.se

3B

Melinda Gren

melinda.gren@edu.boras.se

1A-B

Åsa Svensson

asa.a.svensson@edu.boras.se

1A-B

Anna Perbring

anna.perbring@edu.boras.se

1A-B

Elisabeth Henriksson

elisabeth.henriksson@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal på skolans fritidshem.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Lönnen

Martin Settergren

martin.m.andersson@edu.boras.se

0734-32 77 95

Lönnen

Martina Mellblad

martina.mellblad@boras.se

0734-32 77 95

Lönnen

Ann Ågren

ann.agren@edu.boras.se

0734-32 77 95

Lönnen

Christina Brolin

christina.brolin@edu.boras.se

0734-32 77 95

Linden

Ulla Kransvik

ulla.kransvik@edu.boras.se

0734-32 77 94

Linden

Maria Heintz

maria.heintz@edu.boras.se

0734-32 77 94

Eken

Maria Smedberg

maria.smedberg@edu.boras.se

0734-32 77 94

Eken

Ninni Eriksson

ninni.eriksson@edu.boras.se

0734-32 77 92

Eken

Mia Bennet

maria.bennet@edu.boras.se

0734-32 77 92

Eken

Lena Heikkinen

lena.heikkinen@edu.boras.se

0734-32 77 92

Hasseln

Emelie Börjesson

emelie.borjesson@edu.boras.se

0704-32 77 93

Hasseln

Carina Evaldsson

carina.evaldsson@edu.boras.se

0734-32 77 93

Hasseln

Anette Börjesson

anette2.borjesson@boras.se

0734-32 77 93

Hasseln

Åsa Edward-Kvist

asa.edwardh-kvist@edu.boras.se

0734-32 77 93


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till Tummarpskolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Speciallärare

Lena Norell

lena.norell@edu.boras.se

0734-32 87 77

Specialpedagog

Ingela Andersson

ingela.andersson@boras.se

033-35 86 39

Kurator

Freyja Mylläri

freyja.myllari@boras.se

0768-88 88 37

Skolsköterska

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

0734-32 81 63


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol