Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Marie Alkner

marie.alkner@boras.se

0766-48 96 57

Bitr. rektor

Birgitta Thorell

birgitta.thorell@edu.boras.se

0734-32 88 61

Skoladministratör

Lise-Lott Carlberg

lise-lott.carlberg@boras.se

0704-55 11 43


Lärare

Lista med namn och e-post till Tummarpskolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass, 0A

Karin Knapasjö

karin.knapasjo@edu.boras.se

0734-32 77 95

Förskoleklass, 0A

Christina Brolin

christina.brolin@edu.boras.se

0734-32 77 95

Förskoleklass, 0B

Ninni Eriksson

karin.eriksson@edu.boras.se

0734-32 77 92

Förskoleklass, 0B

Maria Benett

maria.benett@edu.boras.se

0734-32 77 92

1A

Erika Wallin

erika.johannesson@edu.boras.se

0766-30 63 94

1B

Felicia Fahlström

felicia.fahlstrom@edu.boras.se

0766-30 63 94

2A

Melinda Gren

melinda.gren@edu.boras.se

0734-32 87 77

2B

Elin Werjefelt

elin.werjefelt@edu.boras.se

0734-32 87 77

3A

Åsa Svensson

asa.a.svensson@edu.boras.se


3B

Alicia Larsson

alicia.larsson@edu.boras.se


Resurslärare

Pernilla Werner

pernilla.werner@edu.boras.se



Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till Tummarpskolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Ingela Andersson

ingela.andersson@boras.se

033-35 86 39

Kurator

Emma Hacker

emma.hacker@boras.se


Skolpsykolog

Miya Wallqvist

miya.wallqvist@boras.se

0704- 55 11 15

Skolsköterska

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

0734-32 81 63


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol