Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Marie Alkner

marie.alkner@boras.se

0766 48 96 57

Skoladministratör

Lise-Lott Carlberg

lise-lott.carlberg@edu.boras.se

033 - 35 80 10


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass, 0A

Martin Settergren

martin.m.andersson@edu.boras.se

Förskoleklass, 0A

Ann Ågren

ann.agren@edu.boras.se

Förskoleklass, 0A

Christina Brolin

christina.brolin@edu.boras.se

Förskoleklass, 0B

Ninni Eriksson

karin.eriksson@edu.boras.se

Förskoleklass, 0B

Maria Benett

maria.benett@edu.boras.se

Förskoleklass, 0B

Linda Ahlberg

linda.ahlberg@edu.boras.se

2A

Elin Werjefelt

elin.werjefelt@edu.boras.se

2B

Pernilla Werner

pernilla.werner@edu.boras.se

2C

Erika Wallin

erika.johannesson@edu.boras.se

3A

Frida Hansson

frida.hansson@edu.boras.se

3B

Melinda Gren

melinda.gren@edu.boras.se

1A

Åsa Svensson

asa.a.svensson@edu.boras.se

1B

Anna Perbring

anna.perbring@edu.boras.se

1C

Elisabeth Henriksson

elisabeth.henriksson@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Speciallärare

Lena Norell

lena.norell@edu.boras.se

0734 - 32 87 77

Specialpedagog

Ingela Andersson

ingela.andersson@boras.se

033-35 86 39

Kurator

Freyja Mylläri

freyja.myllari@boras.se

0768 - 88 88 37

Skolsköterska

Maria Bjuveus

maria.bjuveus@boras.se

0734 - 32 81 63


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-16 13.46

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C