Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Kontaktinformation till skolans personal.

Administrativ personal

Lista med skolans administrativa personal med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

TF Hanna Holmén Löfqvist

hanna.holmen.lofqvist@boras.se

033-35 58 07
0704-55 87 87

Biträdande rektor

vakant


033-35 58 41

Skoladministratör

Selma Foco

selma.foco@boras.se

033-35 87 87

Lärare

Fritidshem

Lista med fritidshem.

Lista med fritidslärare med namn och e-post.


Namn

E-post

Dennis Andersson

dennis.andersson@edu.boras.se

Anna Karlander

anna.karlander@edu.boras.se

Sylwia P

Sylwia P

Marina Jokisalo

marina.jokisalo@edu.boras.se

Pia Sabel

pia.sabel@edu.boras.se

Mattias Palm

mattias.palm@edu.boras.se

Malin Soergel

malin.soergel@edu.boras.se

Bodil Lundqvist

bodil.lundqvist@edu.boras.se

Erik Svanberg

erik.svanberg@edu.boras.se


Övrig pedagogisk personal

Lista med övrig pedagogisk personal med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Slöjdlärare

Regina Bergstrand

gina.andersson@edu.boras.se

033-35 87 87

Slöjdlärare

Ulf Björk

ulf.svensson@edu.boras.se

033-35 87 87

Musiklärare

Linda Johansson

linda.l.johansson@edu.boras.se

033-35 87 87

Speciallärare

Lotta Åstrand

lotta.es.astrand@edu.boras.se

Nås via e-post


Elevassistenter

Lista med skolans elevassistenter med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Elevassistent

Susanne Holmberg

susanne.holmberg@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Carita Hultén

carita.c.hulten@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Marie Bosenlöw

marie.bosenlow@boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Johan Andersson

johan.andersson@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Niklas Gustavsson

niclas.gustafsson@edu.boras.se

033-35 87 87


Elevhälsan

Lista med skolans elevhälsa med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Carola Blomgren Krusensjö

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 84

Skolläkare

Tid bokas genom
skolsköterskan

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 87

Skolkurator


 

033-35 86 51

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

Når via e-post

Specialpedagog

Helena Calestam

helena.calestam@edu.boras.se

0768-88 88 47


Övrig personal.

Lista med med övrig personal på skolan, deras namn och telefonnummer.

Titel

Namn

Telefon

Skolmåltidspersonal Fristadskolan

Sara Kjellgren

033-35 87 77

Skolbibliotekarie

Vakant

033-35 87 87


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol