Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Kontaktinformation till skolans personal. Som vårdnadshavare når ni enklast personalen via pim i lärplattformen Ping Pong.

Administrativ personal

Lista med skolans administrativa personal med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Niclas Ternholt

niclas.ternholt@boras.se

033-35 58 07
0704-55 87 87

Biträdande rektor

Anette Eriksson

anette2.eriksson@boras.se

033-35 58 41

Skoladministratör

Christine Berglund

christine.berglund@boras.se

033-35 87 87

Lärare

Övrig pedagogisk personal

Lista med övrig pedagogisk personal med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Resurslärare

Susanna Stamenova Ekelund

susanna.stamenova-ekelund@edu.boras.se

03-35 87 87

Slöjdlärare

Regina Bergstrand

gina.andersson@edu.boras.se

033-35 87 87

Slöjdlärare

Ulf Björk

ulf.svensson@edu.boras.se

033-35 87 87

Musiklärare

Alexandra Foressell Åhlfeldt

alexandra.forssell.ahlfeldt@edu.boras.se

033-35 87 87

Speciallärare

Lotta Åstrand

lotta.es.astrand@edu.boras.se

Nås via e-post


Elevassistenter

Lista med skolans elevassistenter med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Elevassistent

Carina Johansson

carina.j.johansson@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Susanne Holmberg

susanne.holmberg@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Carita Hultén

carita.c.hulten@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Lotta Wikander

lotta.wikander@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Marie Bosenlöw

marie.bosenlow@boras.se

033-35 87 87


Elevhälsan

Lista med skolans elevhälsa med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Carola Blomgren Krusensjö

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 84

Skolläkare

Tid bokas genom
skolsköterskan

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 87

Skolkurator

Linnéa Friberg

Linnea.Friberg@boras.se

033-35 86 51

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se


Specialpedagog

Helena Calestam

helena.calestam@edu.boras.se

0768-88 88 47


Övrig personal.

Lista med med övrig personal på skolan, deras namn och telefonnummer.

Titel

Namn

Telefon

Skolmåltidspersonal Fristadskolan

Sara Kjellgren

033-35 87 77

Skolbibliotekarie

Vakant

033-35 87 87


Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol