Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Kontaktinformation till skolans personal.

Administrativ personal

Lista med skolans administrativa personal med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Charlotta Karlsson

charlotta.karlsson@edu.boras.se

033-35 58 07

Biträdande rektor

Cecilia Karlsson

cecilia.karlsson@edu.boras.se

033-35 58 41

Skoladministratör

Selma Foco

selma.foco@boras.se

033-35 87 87

Lärare

Lista med skolans lärare med namn, e-post och telefon.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Lotta Johansson

charlotta.johansson@edu.boras.se

Förskoleklass

Annika Kindlund

annika.kindlund@edu.boras.se

1A

Pernilla Dreier

pernilla.dreier@edu.boras.se

1B

Malin Johansson

malin.j.johansson@edu.boras.se

2A

Lill Skanbäck

lill.l.skanback@edu.boras.se

2B

Michaela Lindeberg

michaela.lindeberg@edu.boras.se

3A

Josefina Lyckvik

josefina.lyckvik@edu.boras.se

3B

Åsa Hjelm Mylläri

asa.hjelm@edu.boras.se

4A

Fabian Andersson

fabian.andersson@boras.se

4B

Victoria Mobaeck

victoria.mobaeck@edu.boras.se

5A

Maria Fahlman

maria.fahlman@edu.boras.se

5B

Jonas Lennartsson

jonas.lennartsson@edu.boras.se

6A

Ulrika Hillermyr

ulrika.hillermyr@edu.boras.se

6B

Malin Krantz

malin.krantz@edu.boras.se

Resurslärare

Malin Holmén

malin.holmen@edu.boras.se

Lärarassistent

Marie Bosenlöw

marie.bosenlow@boras.se


Fritidshem

Lista med fritidshemsavdelningar, personal och deras e-post

Fritidshem

Namn

E-post

Nyckelpigans fritidshem

Pia Sabel

pia.sabel@edu.boras.se

Nyckelpigans fritidshem

Freija Sköld

freija.skold@boras.se

Sköldpaddans fritidshem

Sofia Max

sofia.max@edu.boras.se

Sköldpaddans fritidshem

Elin Pilqvist Knape

elin.pilqvist.knape@boras.se

Pandans fritidshem

Bodil Lundqvist

bodil.lundqvist@edu.boras.se

Pandans fritidshem

Sandra Vallentinsson

sandra.vallentinsson-tingman@boras.se

Pandans fritidshem

Alexander Wardström Persson

alexander.wardstrom.persson@edu.boras.se

Blåvalens fritidshem

Erik Svanberg

erik.svanberg@edu.boras.se

Blåvalens fritidshem

Dennis Andersson

dennis.andersson@edu.boras.se


Övrig pedagogisk personal

Lista med övrig pedagogisk personal med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Slöjdlärare

Regina Bergstrand

gina.andersson@edu.boras.se

Slöjdlärare

Ulf Björk

ulf.svensson@edu.boras.se

Musiklärare

Linda Johansson

linda.l.johansson@edu.boras.se

Speciallärare

Ingela Ulvestig

Ingela.ulvestig@edu.boras.se

Idrottslärare

Alexander Wardström Persson

alexander.wardstrom.persson@edu.boras.se


Elevassistenter

Lista med skolans elevassistenter med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Elevassistent

Susanne Holmberg

susanne.holmberg@edu.boras.se

Elevassistent

Sara Tomic

sara.tomic@edu.boras.se

Elevassistent

Smilla Andersson

smilla.andersson@boras.se

Elevassistent

Oliver Lindberg

oliver.lindberg@edu.boras.se


Elevhälsan

Lista med skolans elevhälsa med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Carola Blomgren
Krusensjö

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 84

Skolläkare

Tid bokas via skolsköterskan


033-35 87 84

Skolkurator

Charlotte Bergvall

charlotte.bergvall@boras.se

033-35 86 51

Skolpsykolog

Nås via rektor

Nås via rektor

Nås via rektor

Specialpedagog

Helena Calestam

helena.calestam@edu.boras.se

0768-88 88 47


Övrig personal

Lista med med övrig personal på skolan, deras namn och telefonnummer.

Titel

Namn

Telefon/E-post

Asklandaskolans kök


033-35 58 06

Tillagningskök Fristadskolan


033-35 87 77

Skolbibliotekarie

Michaela Stark

michaela.stark@boras.se

Lokalvårdssamordnare

Marika Muukka

marika.muukka@boras.se


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol