Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Kontaktinformation till skolans personal. Som vårdnadshavare når ni enklast personalen via pim i lärplattformen Ping Pong.

Administrativ personal

Lista med skolans administrativa personal med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Niclas Ternholt

niclas.ternholt@boras.se

033-35 58 07
0704-55 87 87

Biträdande rektor

Anette Eriksson

anette2.eriksson@boras.se

033-35 58 41

Skoladministratör

Christine Berglund

christine.berglund@boras.se

033-35 87 87

Lärare

Övrig pedagogisk personal

Lista med övrig pedagogisk personal med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Slöjdlärare

Regina Bergstrand

gina.andersson@edu.boras.se

033-35 87 87

Slöjdlärare

Ulf Björk

ulf.svensson@edu.boras.se

033-35 87 87

Musiklärare

Cecilia Jansson

cecilia.jansson@edu.boras.se

033-35 87 87

Speciallärare

Lotta Åstrand

lotta.es.astrand@edu.boras.se

Nås via e-post


Elevassistenter

Lista med skolans elevassistenter med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Elevassistent

Susanne Holmberg

susanne.holmberg@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Carita Hultén

carita.c.hulten@edu.boras.se

033-35 87 87

Elevassistent

Marie Bosenlöw

marie.bosenlow@boras.se

033-35 87 87


Elevhälsan

Lista med skolans elevhälsa med namn, e-post och telefon.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Carola Blomgren Krusensjö

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 84

Skolläkare

Tid bokas genom
skolsköterskan

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 87

Skolkurator

Melina Roos

melina.roos@boras.se

033-35 86 51

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

Når via e-post

Specialpedagog

Helena Calestam

helena.calestam@edu.boras.se

0768-88 88 47


Övrig personal.

Lista med med övrig personal på skolan, deras namn och telefonnummer.

Titel

Namn

Telefon

Skolmåltidspersonal Fristadskolan

Sara Kjellgren

033-35 87 77

Skolbibliotekarie

Vakant

033-35 87 87


Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol