Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadresser samt telefonnummer till skolans rektor, biträdande rektor och skoladministratör.

Titel

Namn


Telefon

Tillförordnad rektor

Emma Holström

emma.holstrom@edu.boras.se

033-35 80 13

Biträdande rektor

Mathias Dahlander

mathias.dahlander@boras.se

033-35 80 11

Skoladministratör (vikarierande)

Anna Karlsson

anna.karlsson@edu.boras.se

033-35 88 71


Lärare

Lista med lärare samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass Röd

Sofie Berlin

sofie.berlin@edu.boras.se

Förskoleklass Röd

Sadija Djurovic

sadija.djurovic@edu.boras.se

Förskoleklass Grön

Hanna Bolin

hanna.bolin@edu.boras.se

Förskoleklass Grön

Inge Söderlund 

inge.soderlund@edu.boras.se

Förskoleklass Grön

Nassrin Shadmand Hidar Tehrani (tjänstledig)

nasrin.shadmand@edu.boras.se

1A

Sara Gustafsson

sara.gustafson@edu.boras.se

1B

Linda Axelsson

linda.axelsson@edu.boras.se

2 A

Emelie Soergel

emelie.soergel@edu.boras.se

2 B

Kristina Åstrand

kristina.astrand@edu.boras.se

2 C

Victoria Nilsson

victoria.vi.nilsson@edu.boras.se

3 A

Marika Thörner

marika.thorner@edu.boras.se

3 B

Merilen Shahin

merilen.shahin@edu.boras.se

4 A

Peter Ström

peter.strom@edu.boras.se

4 B

Björn Eriksson

bjorn.ericsson@edu.boras.se

4 C

Mikael Wennergren

mikael.wennergren@edu.boras.se

5 A

Jenny Segergren

jenny.segergren@edu.boras.se

5 B

Johan Jerreling

johan.jerreling@edu.boras.se

6 A

Cecilia Berggren

cecilia.bergren@edu.boras.se

6 B

Neda Persson

neda.persson@edu.boras.se

Bild, SvA, resurs

Lena Lundeby

lena.lundeby@edu.boras.se

Textilslöjd

Christina Ottosson

christina.c.ottosson@edu.boras.se

Trä- och metallslöjd, Musik

Emir Ribic

emir.ribic@edu.boras.se

Musik

Robin Blossing

robin.blossing@edu.boras.se

Musik

Timmy Vourio

timmy.vourio@edu.boras.se

Idrott

Johannes Henriksson

johannes.henriksson@edu.boras.se

Idrott, Flexenhet

Christian Jörblad

christian.jorblad@edu.boras.se

Flexenhet

Gudrun von Kraemer

gudrun.von-kraemer@edu.boras.se

Flexenhet

Veronica Grimmergård

veronica.grimmergard@edu.boras.se

Flexenhet

Olivia Dahl

olivia.dahl@edu.boras.se

Speciallärare

Åsa Mattsson

asa.mattsson@edu.boras.se

Resurslärare

Karin Rosdahl

karin.rosdahl@edu.boras.se

Resurslärare

Carina Ivarsson

carina.ivarsson@edu.boras.se

Rastlärare

Jonathan Ask

jonathan.ask@edu.boras.se

Rastlärare

Eric Sjölin

eric.e.sjolin@edu.boras.se


Sjukhusskolan

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till sjukhusskolans personal.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Barn- och ungdomskliniken,

SOMA

Anneli Dahl

anneli.dahl@edu.boras.se

033-616 23 83

0729-89 37 40

Barn- och ungdomskliniken,
SOMA

Magnus Ohlsson

magnus.ohlsson@edu.boras.se

033-616 17 60

0729-89 37 22

Barn- och ungdomspsykiatrisk klinik,

BUP

Niclas Ekelin

niclas.ekelin@edu.boras.se

033-616 16 91

0729-89 37 34

Barn- och ungdomspsykiatrisk klinik,
BUP

Harriet Gustafsson

harriet.gustafsson@vgregionen.se

033-616 12 85

0729-89 37 20


Fritidshem

Lista med namn och telefonummer till personal på fritidshem.

Avdelning

Namn

Telefon

Blå, plan 1

Christian Jörblad

033 - 35 83 21

Blå, plan 1

Willian Touma

033 - 35 83 21

Blå, plan 1

Jennie Nordh Åstrand

033 - 35 83 21

Blå, plan 1

Oskar Bolin

033 - 35 83 21

Blå, plan 1

Richard Nyman

033 - 35 83 21

Blå, plan 1

Sandra Steen

033 - 35 83 21

Grön, plan 2

Birgitta Holen

033 - 35 81 78

Grön, plan 2

Nasrin Shadmand Hidar Tehrani

033 - 35 81 78

Grön, plan 2

Emmy Scilaris

033 - 35 81 78

Grön, plan 2

Angelika Teljebo

033 - 35 81 78

Grön, plan 2

Inge Söderlund

033 - 35 81 78

Grön, plan 2

Hanna Bolin

033 - 35 81 78

Grön, plan 2

Emma Hall

033 - 35 81 78

Grön, plan 2

Marie Johansson

033 - 35 81 78

Röd, plan 2

Ewa Eriksson,

033 - 35 33 70

Röd, plan 2

Ann-Katrin Pellby

033 - 35 33 70

Röd, plan 2

Josef Sleiman

033 - 35 33 70

Röd, plan 2

Sofie Berlin

033 - 35 33 70

Röd, plan 2

Sadija Djurovic

033 - 35 33 70

Röd, plan 2

Marcus Nyberg

033 - 35 33 70

Klubben, paviljongen

Robin Blossing

033 - 35 83 62

Klubben, paviljongen

Timmy Vuorio

033 - 35 83 62

Klubben, paviljongen

Manuella Sleiman

033 - 35 83 62

Klubben, paviljongen

Carina Falk

033 - 35 83 62

Klubben, paviljongen

Mattias Lyckelid

033 - 35 83 62

Klubben, paviljongen

Klas Tingvall

033 - 35 83 62


Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anette Holmsten

anette.holmsten@boras.se

033 - 35 32 17

Skolkurator

Karin Arvidsson

karin.arvidsson@boras.se

033 - 35 32 19

Skolpsykolog/ptp-psykolog

Theo Toresson

theo.thoresson@boras.se

nås via e-post

Specialpedagog

Linda Sandberg

linda.sandberg@edu.boras.se

033 - 35 80 63

Speciallärare

Åsa Mattsson

asa.mattsson@edu.boras.se

nås via e-post


Övrig personal

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolmåltidspersonal

Susann Krantz

susann.krantz@boras.se

033 - 35 84 93

Skolmåltidspersonal

Lisbeth Rubinsson

lisbeth.rubinsson@boras.se

033 - 35 84 93

Skolmåltidspersonal

Kim Storhäll

kim.storhall@boras.se

033 - 35 84 93

Skolmåltidspersonal

Magnus Zettergren

magnus.zettergren@edu.boras.se

033 - 35 84 93

Tillförordnad köksmästare

Ilias Kolovos

ilias.kolovos@boras.se

033 - 35 84 81

Skolmåltidspersonal

Slavica Zekovic

slavica.zekovic@boras.se

033 - 35 84 93

Bibliotekarie

Elin Bjärehed

elin.bjarehed@boras.se

nås via e-post

Lärarassistent

Maria Johansson

maria.j.johansson@edu.boras.se

nås via expedition


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-27 11.34

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C