Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

 

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Emma Holström

emma.holstrom@edu.boras.se

033-35 80 13

Biträdande rektor

Emma Fridén

emma.friden@edu.boras.se

033-35 80 11

Skoladministratör

Anna Karlsson

anna.karlsson@edu.boras.se

033-35 88 71

Lärarassistent

Maria Johansson

maria.j.johansson@edu.boras.se

033-35 88 71


Lärare

Lista med lärare samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass Röd

Sofie Berlin

sofie.berlin@edu.boras.se

Förskoleklass Röd

Ida Larsson

ida.larsson@edu.boras.se

Förskoleklass Grön

Hanna Bolin

hanna.bolin@edu.boras.se

Förskoleklass Grön

Nassrin Shadmand 

nasrin.shadmand@edu.boras.se

1 A

Sara Gustafsson

sara.gustafson@edu.boras.se

1 B

Linda Axelsson

linda.axelsson@edu.boras.se

2 A

Natalie Isaksson

natalie.isaksson@edu.boras.se

2 B

Karin Rosdahl

Atefa Söderheim

karin.rosdahl@edu.boras.se

atefa.soderheim@edu.boras.se

3 A

Marika Thörner

marika.thorner@edu.boras.se

3 B

Merilen Shahin

merilen.shahin@edu.boras.se

4 A

Peter Ström

peter.strom@edu.boras.se

4 B

Mikael Wennergren

mikael.wennergren@edu.boras.se

5 A

Jessica Häggdahl

jessica.haggdahl@edu.boras.se

5 B

Johan Jerreling

johan.jerreling@edu.boras.se

5 C

Emelie Soergel

emelie.soergel@edu.boras.se

6 A

Elisabeth Hultgren

Atefa Söderheilm

elisabeth.hultgren@edu.boras.se

atefa.soderhielm@edu.boras.se

6 B

Narges Bastami

Atefa Söderheilm

narges.bastami@boras.se

atefa.soderhielm@edu.boras.se

Bild, SvA

Lena Lundeby

lena.lundeby@edu.boras.se

Textilslöjd

Pamela Kullbor

pamela.kullbor@boras.se

Trä- och metallslöjd

Leif Blomqvist

leif.blomqvist@edu.boras.se

Musik

Alexander Strömberg Henriksson

alexander.stromberg.henriksson@edu.boras.se

Idrott och hälsa år 1-6

Henrik Petterssonhenrik.petterson@edu.boras.se

Idrott och hälsa år 6

Robin Ryan

robin.ryan@boras.se

Speciallärare Flexenhet

Veronica Grimmergård

veronica.grimmergard@edu.boras.se

Speciallärare

Ulrika Carlén

ulrica.carlen@edu.boras.se

Lärare i SVA

Kristina Åstrand

kristina.astrand@edu.boras.se

Rastlärare

Eric Sjölin

eric.e.sjolin@edu.boras.se

Rastlärare

Emma Algotsson

emma.algotsson@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn och telefonnummer till personal på fritidshem.

Avdelning

Namn

Telefon

Lilla klubben, paviljongen

Robin Ryan

033-35 83 21

Lilla klubben

Daniel Banér

033-35 83 21

Lilla klubben

Carina Falk

033-35 83 21

Lilla klubben

Elsa Olausson

033-35 83 21

Grön, plan 2

Emma Algotsson

033-35 81 78

Grön

Nasrin Shadmand Hidar Tehrani

033-35 81 78

Grön

Elisabeth Lindegren

033-35 81 78

Grön

Hanna Bolin

033-35 81 78

Grön

Jennie Nord Åstrand

033-35 81 78

Röd, plan 2

Ewa Nyqvist

033-35 33 70

Röd

Ann-Katrin Pellby

033-35 33 70

Röd

Alva Svensson

033-35 33 70

Röd

Ida Larsson

033-35 33 70

Röd

Najmeh Makhdoumi Meybodi

033-35 33 70

Röd

Charlotte Lopez

033-35 33 70

Stora klubben, plan 1

Eric Sjölin

033-35 83 62

Stora klubben

Inge Söderlund

033-35 83 62

Stora klubben

Alfred Ljung

033-35 83 62

Stora klubben

Lise-Lotte Flink

033-35 83 62


Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anette Holmsten

anette.holmsten@boras.se

033-35 32 17

Skolkurator

vakant

 

 

Skolpsykolog

Antonela Popescu

antonela.popescu@boras.se

nås via rektor

Specialpedagog

Lisa Karlssson

lisa.k.karlsson@boras.se

033-35-80-63

Speciallärare

Veronica Grimmergård

veronica.grimmergard@edu.boras.se

nås via e-post

Speciallärare

Ulrica Carlén

ulrica.carlen@edu.boras.se

nås via e-post


Övrig personal

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Köksmästare

Ilias Kolovos

ilias.kolovos@boras.se

033-35 84 93

Skolmåltidspersonal

Vivianne Svensson

vivianne.svensson@boras.se

033-35 84 93

Skolmåltidspersonal

Susann Krantz

susann.krantz@boras.se

033-35 84 93

Skolmåltidspersonal

Lisbeth Rubinsson

lisbeth.rubinsson@boras.se

033-35 84 93

Skolmåltidspersonal

Kim Storhäll

kim.storhall@boras.se

033-35 84 93

Skolmåltidspersonal

Magnus Zettergren

magnus.zettergren@edu.boras.se

033-35 84 93

Skolmåltidspersonal

Slavica Zekovic

slavica.zekovic@boras.se

033-35 84 93

Bibliotekarie

Elin Bjärehed

elin.bjarehed@boras.se

033-35 59 74


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol