Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra lärare.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans rektor och skoladministratörer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Jozefina Persson

jozefina.persson@boras.se

033-35 59 27
0768-88 59 27

Intendent

Ritza Aaltonen

riita-liisa.aaltonen@boras.se

033-35 79 27
0768-88 79 27

Skolassistent

Marlene Mcleod Jacobsson

marlene.mc.leod-jacobsson@boras.se

033-35 79 27
0734-32 78 67


Förskoleklass

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i förskoleklass.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass

Karin Knapasjö

karin.knapasjo@edu.boras.se

0721-60 05 80

Förskoleklass

Fotini Bartzioka

fotini.bartzioka@edu.boras.se

0721-60 05 80

Förskoleklass

Anette Gabrielsson

eila.gabrielsson@edu.boras.se

0721-60 05 80

Resurs

Liliana Szczygiel

liliana.szcygiel@edu.boras.se

0721-60 05 80

Resurs

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

0721-60 05 80


Årskurs 1

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 1.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare år 1

Albana Qela

albana.qela@edu.boras.se

0721-60 05 74

Lärare år 1

Jonny Nguyen

jonny.nguyen@edu.boras.se

0721-60 05 74


Årskurs 2

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare år 2

Miriam Carrera

miriam.carrera.guerrero@boras.se

0721-60 05 75

Lärare år 2

Anders Lygnelid

anders.lygnelid@boras.se

0721-60 05 75

Resurs år 2

Ilhan Ahmed

ilhan.ahmed@edu.boras.se

nås via e-post


Årskurs 3

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 3.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 3A

Raaja El Bouhali

rajaa.el.bouhali@edu.boras.se

0721-60 05 76

Lärare 3A

Maroa Abbas

maroa.abbas@edu.boras.se

0721-60 05 76

Lärare 3B

Leunora Asllani

leunora.asllani@boras.se

0721-60 05 76

Lärare 3B

Marie Borg

marie.borg@edu.boras.se

nås via e-post


Årskurs 4

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 4A

Josefine Björk

josefine.bjork@edu.boras.se

0721-60 05 77

Lärare 4B

Andrea Fast Plumppu

andrea.fast@edu.boras.se

0721-60 05 77

Reurs, elevassistent

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

nås via e-post


Årskurs 5

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 5.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 5A

Mikael Öberg

mikael.oberg@edu.boras.se

0721-60 05 71

Lärare 5B

Birgitta Engelbrektsson

birgitta.engelbrektsson@edu.boras.se

0721-60 05 71

Resurs

Denis Poletar

denis.poletar@edu.boras.se

nås via e-post


Årskurs 6

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 6A

Eva Jönsson

eva.jonsson@edu.boras.se

0721-60 05 79


Elevhälsoteam

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans elevhälsoteam.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolkurator

Nemesis Holman Chicas

nemesis.holmanchicas@boras.se

033-35 53 80

0768-88 53 80

Psykolog

Tamar Demirjian

tamar.demirjian@boras.se

Nås via e-post

Skolsköterska

Anna-Lena
Artursson

anna-lena.artursson@boras.se

033-35 79 30

0768-88 79 30

Elevstödsamordnare

Sabina Suntic

sabina.suntic@boras.se

0734-32 81 90

Specialpedagog

Cornelia Lindahl

cornelia.lindahl@edu.boras.se

0734-32 83 23


Idrott och hälsa, slöjd, musik och bibliotek

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i Idrott och hälsa, slöjd, musik och bibliotek.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Idrott & Hälsa

Isabella Ljunglund

isabella.ljunglund@boras.se

0734 - 32 87 78

Trä och metall slöjd

Magnus Månefröjd

nås via telefon

0721-60 05 94

Textilslöjd

Karen Sørensen 

karen.sorensen@edu.boras.se

nås via e-post

Bibliotekarie

Sofia Schöön

sofia.schoon@boras.se

033- 35 76 31

Musik

Hanna Hultman

hanna.hultman@edu.boras.se

nås via e-post


Skolkök

Skolköket nås via telefon: 033-35 79 31

Fritidshem

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans fritidshem.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Fritidssamordnare

Andreas Karlsson

andreas.k.karlsson@edu.boras.se

0708- 63 69 35

Luna

Ilhan Ahmed

ilhan.ahmed@edu.boras.se

nås via e-post

Luna

Fotini Bartzioka

fotini.bartzioka@edu.boras.se

0768 - 88 73 88

Luna

Denis Poletar

denis.poletar@edu.boras.se

nås via e-post

Stella

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

nås via e-post

Stella

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

nås via e-post

Stella

Anette Gabrielsson

eila.gabrielsson@edu.boras.se

0766- 47 12 91

Stella

Karin Knapasjö

karin.knapasjo@edu.boras.se

0766- 47 12 91

Stella

Taher Ismael

taher.ismael@boras.se

nås via e-post


Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol