Borås Stads logotyp
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra lärare.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans rektor och skoladministratörer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Jozefina Persson

jozefina.persson@boras.se

033 - 35 59 27
0768 - 88 59 27

Intendent

Ritza Aaltonen

riita-liisa.aaltonen@boras.se

033 - 35 79 27
0768 - 88 79 27

Skolassistent

Marlene Mcleod Jacobsson

marlene.mc.leod-jacobsson@boras.se

033 - 35 79 27
0734 - 32 78 67


Förskoleklass

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i förskoleklass.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass

Pamela Stavåsen

pamela.stavasen@edu.boras.se

0721- 60 05 80

Förskoleklass

Fotini Bartzioka

fotini.bartzioka@edu.boras.se

0721- 60 05 80

Förskoleklass

Anette Gabrielsson

eila.gabrielsson@edu.boras.se

0721- 60 05 80

Resurs

Liliana Szczygiel

liliana.szcygiel@edu.boras.se

0721- 60 05 80

Resurs

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

0721- 60 05 80


Årskurs 1

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 1.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare år 1

Albana Qela

albana.qela@edu.boras.se

0721-60 05 75

Lärare år 1

Jonny Nguyen

jonny.nguyen@edu.boras.se

0721-60 05 78

Lärare år 1

Karin Knapasjö

karin.knapasjo@edu.boras.se

0721-60 05 78


Årskurs 2

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare år 2

Miriam Carrera

miriam.carrera.guerrero@boras.se

0721- 60 05 75

Lärare år 2

Anders Lygnelid

anders.lygnelid@boras.se

0721-60 05 78

Resurs år 2

Tara Javadi

tara.javadi@edu.boras.se

0721-60 05 78


Årskurs 3

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 3.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 3A

Raaja El Bouhali

rajaa.el.bouhali@edu.boras.se

0721-60 05 76

Lärare 3A

Maroa Abbas

maroa.abbas@edu.boras.se

0721-60 05 76

Lärare 3B

Leunora Asllani

leunora.asllani@boras.se

0721-60 05 76

Lärare 3B

Marie Borg

marie.borg@edu.boras.se

0721-60 05 76


Årskurs 4

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 4A

Josefine Björk

josefine.bjork@edu.boras.se

0721- 60 05 77

Lärare 4B

Andrea Fast Plumppu

andrea.fast@edu.boras.se

0721- 60 05 77

Reurs/Elevassistent

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

0721- 60 05 77


Årskurs 5

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 5.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 5A

Mikael Öberg

mikael.oberg@edu.boras.se

0721- 60 05 78

Lärare 5B

Birgitta Engelbrektsson

birgitta.engelbrektsson@edu.boras.se

0721- 60 05 78

Resurs

Denis Poletar

denis.poletar@edu.boras.se

0721- 60 05 78

Resurs

Maryam Nezambadi

maryam.nezamabadi@boras.se

0721- 60 05 78


Årskurs 6

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 6A

Eva Jönsson

eva.jonsson@edu.boras.se

0721- 60 05 79

Resurs

Goran Siric

goran.siric@edu.boras.se

0721- 60 05 79


Elevhälsoteam

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans elevhälsoteam.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolkurator

Nemesis Holman Chicas

nemesis.holmanchicas@boras.se

033- 35 53 80

0768- 88 53 80

Psykolog

Vakant

Vakant

033- 35 59 16

0768- 88 59 16

Skolsköterska

Anna-Lena
Artursson

Anna-Lena.Artursson@boras.se

033- 35 79 30

0768- 88 79 30

Elevstödsamordnare

Sabina Suntic

sabina.suntic@boras.se

0734- 32 81 90

Specialpedagog

Cornelia Lindahl

cornelia.lindahl@edu.boras.se

0734- 32 83 23


Idrott och hälsa, slöjd, musik och bibliotek

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i Idrott och hälsa, slöjd, musik och bibliotek.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Idrott & Hälsa

Isabella Ljunglund

isabella.ljunglund@boras.se

0734 - 328778

Trä och metall slöjd

Magnus Månefröjd

nås via telefon

0721-60 05 94

Textilslöjd

Karen Sørensen 

karen.sorensen@edu.boras.se

nås via e-post

Bibliotekarie

Sofia Schöön

sofia.schoon@boras.se

033- 35 76 31

IKT

Goran Siric

goran.siric@boras.se

0721-600594

Musik

Hanna Hultman

hanna.hultman@edu.boras.se

nås via e-post


Skolkök

Skolköket nås via telefon: 033- 35 79 31

Fritidshem

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans fritidshem.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Fritidssamordnare

Andreas Karlsson

andreas.k.karlsson@edu.boras.se

0708- 636935

Nova

Taher Ismael

taher.ismael@boras.se

0708- 63 69 35

Nova

Ilhan Ahmed

ilhan.ahmed@edu.boras.se

0708- 63 69 35

Nova

Maryam Nezambadi

maryam.nezamabadi@boras.se

0708 - 63 69 35

Luna

Andreas Karlsson

ana.vasileva@boras.se

0708- 88 73 88

Luna

Fotini Bartzioka

fotini.bartzioka@edu.boras.se

0768 - 88 73 88

Luna

Denis Poletar

denis.poletar@edu.boras.se

0768- 88 73 88

Luna

Awaz Miran

awaz.salar.miran@edu.boras.se

0768 - 88 73 88

Stella

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

0766 - 47 12 91

Stella

Liliana Sczyzygiel 

liliana.szcygiel@edu.boras.se

0766- 47 12 91

Stella

Tara Javadi

tara.javadi@edu.boras.se

0766 - 47 12 91

Stella

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

0766- 47 12 91

Stella

Anette Gabrielsson

eila.gabrielsson@edu.boras.se

0766- 47 12 91

Stella

Karin Knapasjö

karin.knapasjo@edu.boras.se

0766- 47 12 91


Senast ändrad: 2020-10-19 18.07

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C