Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till oss som arbetar på Byttorpskolan!

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon



Rektor

Jozefina Persson

jozefina.persson@boras.se

0768 - 88 59 27



Biträdande rektor

Lena Nilsson

lena.l.nilsson@edu.boras.se

033-35 80 95

  

Skoladministratör

Ritza Aaltonen

riitta-liisa.aaltonen@boras.se

0768 - 88 79 27



Förstelärare

Åsa Almér


asa.almer@edu.boras.se

0721 - 60 05 74



Förstelärare

Tajana Gojkovic

tajana.gojkovic@boras.se

0721 - 60 05 76



Förstelärare

Harisa Becirevic

harisa.becirevic@edu.boras.se




Förstelärare

Cathrin Persson

cathrin.persson@edu.boras.se




Förstelärare

Therese Olsen Hedendahl

therese.olsen@edu.boras.se




Lärarassistent

Anette Lindström

anette.lindstrom@edu.boras.se

0766 - 23 08 61




Förskoleklass

Telefonnummer: 0734 - 32 87 15

Lista med namn och e-postadress till personal i Förskoleklass

Titel

Namn

E-post

Förskollärare

Halima Ibrahim

halima.ibrahim@edu.boras.se

Förskollärare

Daniel Johansson

daniel.c.johansson@edu.boras.se

Förskollärare

Hind Ata

hind.ata@edu.boras.se


Årskurs 1

Telefonnummer: 0734 - 32 87 06

Lista med namn och e-postadress till personal i årskurs 1.

Titel

Namn

E-post

Lärare 1A

Rajaa El Bouhalirajaa.el.bouhali@edu.boras.se

Lärare 1B

Birgitta Engelbrektssonbirgitta.engelbrektsson@edu.boras.se

Lärare 1C

Anja Pettersson

anja.pettersson@edu.boras.se


Årskurs 2

Telefonnummer: 0721- 60 05 74

Lista med namn och e-postadress till personal i årskurs 2.

Titel

Namn

E-post

Lärare år 2A

Albana Qelaalbana.qela@edu.boras.se

Lärare år 2B

Maroa Abbasmaroa.abbas@edu.boras.se

Lärare år 2C

Cecilia Eskilsson

cecilia.eskilsson@edu.boras.se


Årskurs 3

Telefonnummer: 0734 - 32 87 16

Lista med namn och e-postadress till personal i årskurs 3.

Titel

Namn

E-post

Lärare år 3A

Meena Nasseri

meena.nasseri@edu.boras.se

Lärare år 3B

Åsa Almérasa.almer@edu.boras.se

Lärare år 3C

Ilirjana Bajramiilirjana.bajrami@edu.boras.se


Årskurs 4

Telefonnummer: 0721 - 60 05 76

Lista med namn och e-postadress till personal i årskurs 4.

Titel

Namn

E-post

Lärare 4A

Josefine Björk

josefine.bjork@edu.boras.se

Lärare 4B

Cathrin Persson

cathrin.persson@edu.boras.se


Årskurs 5

Telefonnummer: 0721 - 60 05 77

Lista med namn och e-postadress till personal i årskurs 5.

Titel

Namn

E-post

Lärare 5A

Tajana Gojkovictajana.gojkovic@boras.se

Lärare 5B

Therese Olsen Hedendahl

therese.olsen@edu.boras.se


Årskurs 6

Telefonnummer: 0721 - 60 05 71

Lista med namn och e-postadress till personal i årskurs 6.

 

Titel

Namn

E-post

Lärare 6A

Khalil El Machharawi

khalil.el.machharawi@edu.boras.se

Lärare 6B

Fatema Saiedy

fatema.saiedy@edu.boras.se

Lärare 6C

Andrea Fast

andrea.fast@edu.boras.se


Ämneslärare

Nås via e-post

Lista med namn och e-postadress till personal.

 

Ämne

Namn

E-post

Engelska

Marie Borg

marie.borg@edu.boras.se

Engelska

Harisa Becirevic

harisa.becirevic@edu.boras.se

Svenska/SVA

Sofia Rudäng

sofia.rudang@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Isabella Ljunglund

isabella.ljunglund@boras.se

Idrott och hälsa

Biar Law

biar.law@edu.boras.se

Trä- och metallslöjd

Magnus EK

magnus.ek@edu.boras.se

Textilslöjd

Karen Sørensen 

karen.sorensen@edu.boras.se

Textilslöjd

Anna Lilja

anna.lilja@edu.boras.se

Musik åk 2 - 3

Birgitta Djärv Jannert

birgitta.djarv-jannert@edu.boras.se

Musik åk 2 - 3

Beata Kamont

beata.kamont@edu.boras.se

Musik åk 4 - 6

John Nilsson

john.nilsson@edu.boras.se

   


Resurs och elevasssistent

Nås via e-post

Lista med namn och e-postadress till personal.

 

Titel

Namn

E-post

Resurs

Jalal Yassine

jalal.yassine@boras.se

Resurs

Ana Vasileva

ana.vasileva@boras.se

Resurs

Zarah Ristola

zarah.ristola@edu.boras.se

Elevassistent

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

Elevassistent

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

Elevassistent

Taher Ismael

taher.ismael@boras.se

Elevassistent

Marta Pastuszka

marta.matysiak.pastuszka@edu.boras.se

Elevassistent

Lisbet Häggström

lisbet.haggstrom@edu.boras.se

Elevassistent

Minna Strömberg

minna.stromberg@edu.boras.se

Elevassistent

Nora Bylin

nora.bylin@edu.boras.se


Fritidshem

Telefonnummer: 0734 - 32 87 63
Telefonnummer Stella: 0766 - 47 12 91
Telefonnummer Luna: 0768 - 88 73 88

Lista med namn och e-postadress till personaltill fritidshemsavdelningar.

 

Titel

Namn

E-post

Samordnare i fritidshem

Ana Vasileva

ana.vasileva@boras.se

Lärare i fritidshem

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Hind Ata


hind.ata@edu.boras.se

Samordnare i fritidshem

Daniel Johansson

daniel.c.johansson@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Beata Kamont

beata.kamont@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Taher Ismael

taher.ismael@boras.se

Lärare i fritidshem

Johan Andersson

johan.andersson@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Lisbet Häggström

lisbet.haggstrom@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Marta Pastuszka

marta.matysiak.pastuszka@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Halima Ibrahim

halima.ibrahim@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Zarah Ristola

zarah.ristola@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Nora Bylin

nora.bylin@edu.boras.se


Elevhälsoteam

Lista med namn och e-postadress till personal elevhälsoteam.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Jozefina Persson

jozefina.persson@boras.se

0768 - 88 59 27

Skolkurator

Karin Arvidsson

karin.arvidsson@boras.se

0768 - 88 53 80

Skolpsykolog

Nås via rektor

Nås via rektor

Nås via rektor

Skolsköterska

Anna-Lena
Artursson

anna-lena.artursson@boras.se

033 - 35 79 30

Specialpedagog, F-3

Therese Rylander

therese.rylander@boras.se

0734 -15 30 02

Specialpedagog, 4-6

Marie-Noëlle Carlsson Ferrier

marie-noelle.carlsson-ferrier@edu.boras.se

033 - 35 7922

Studie- och yrkesvägledare

Katarina Sonnhag

katarina.sonnhag@boras.se

033 - 35 78 73

Lärarassistent

Anette Lindström

anette.lindstrom@edu.boras.se

0766 - 23 08 61


Bibliotek

Bibliotekarie: Jenny Jonsson Tiberg, jenny.jonsson.tiberg@boras.se

Skolkök

Skolköket nås via telefon: 033-35 79 31

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol