Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till oss som arbetar på Byttorpskolan!

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans rektor och skoladministratörer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Jozefina Persson

jozefina.persson@boras.se

0768-88 59 27

Skoladministratör

Ritza Aaltonen

riitta-liisa.aaltonen@boras.se

0768-88 79 27

Skolassistent

Marlene Mcleod Jacobsson

marlene.mc.leod-jacobsson@boras.se

0734-32 78 67

Förstelärare

Erika Sandin

erika.sandin@edu.boras.se

0721-60 05 80

Förstelärare

Åsa Almér


asa.almer@edu.boras.se

0721-60 05 80


Förskoleklass

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i förskoleklass.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass

Beata Kamont

beata.kamont@edu.boras.se

0721-60 05 79

Förskoleklass

Maroa Abbas

maroa.abbas@edu.boras.se

0721-60 05 79


Årskurs 1

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 1.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare år 1A

Erika Sandin

erika.sandin@edu.boras.se

0721-60 05 80

Lärare år 1B

Åsa Almér

asa.almer@edu.boras.se

0721-60 05 80

Elevassistent

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

nås via e-post


Årskurs 2

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 2A

Albana Qela

albana.qela@edu.boras.se

0721-60 05 74

Lärare 2B

Jonny Nguyen

jonny.nguyen@edu.boras.se

0721-60 05 74

Elevassistent

Taher Ismael

taher.ismael@boras.se

nås via e-post


Årskurs 3

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 3.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare år 3A

Ilirjana Bajrami

ilirjana.bajrami@edu.boras.se

0721-60 05 75

Elevassistent och resurs 3A

Ilhan Ahmed

ilhan.ahmed@edu.boras.se

nås via e-post


Årskurs 4

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 4A

Andrea Fast Plumppu

andrea.fast@edu.boras.se

0721-60 05 76

Resurs 4A

Raaja El Bouhali

rajaa.el.bouhali@edu.boras.se

nås via e-post


Årskurs 5

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 5.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 5A

Josefine Björk

josefine.bjork@edu.boras.se

0721-60 05 77

Elevassistent och resurs 5A

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

nås via e-post

Lärarassistent

Andreas Karlsson

andreas.k.karlsson@edu.boras.se

nås via e-post


Årskurs 6

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans personal i årskurs 6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare 6A

Tajana Gojkovic

tajana.gojkovic@boras.se

0721-60 05 71

Lärare 6B

Birgitta Engelbrektsson

birgitta.engelbrektsson@edu.boras.se

0721-60 05 71

Resurs

Denis Poletar

denis.poletar@edu.boras.se

nås via e-post


Elevhälsoteam

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Byttorpskolans elevhälsoteam.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Jozefina Persson

jozefina.persson@boras.se

0768-88 59 27

Skolkurator

Frida Eurenius Akmaz

frida.eurenius.akmaz@boras.se

0768-88 53 80

Skolpsykolog

Tamar Demirjian

tamar.demirjian@boras.se

Nås via e-post

Skolsköterska

Anna-Lena
Artursson

anna-lena.artursson@boras.se

0768-88 79 30

Elevstödsamordnare

Sabina Suntic

sabina.suntic@boras.se

0734-32 81 90

Specialpedagog

Cornelia Lindahl

cornelia.lindahl@edu.boras.se

0734-32 83 23


Ämneslärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till ämneslärare på Byttorpskolans.

Ämne

Namn

E-post

Telefon

Engelska

Marie Borg

marie.borg@edu.boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa

Isabella Ljunglund

isabella.ljunglund@boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa samt Bild

Anders Lygnelid

anders.lygnelid@boras.se

nås via e-post

Trä- och metallslöjd

Magnus Månefröjd

magnus.manefrojd@edu.boras.se

nås via e-post

Textilslöjd

Karen Sørensen 

karen.sorensen@edu.boras.se

nås via e-post

Musik

Birgitta Djärv Jannert

birgitta.djarv-jannert@edu.boras.se

nås via e-post

Musik

John Nilsson

john.nilsson@edu.boras.se

nås via e-post

Bibliotekarie

Malin Carlander

malin.carlander@boras.se

033-35 76 31


Skolkök

Skolköket nås via telefon: 033-35 79 31

Fritidshem

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till de som arbetar på Byttorpskolans fritidshemsavdelningar.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Fritidssamordnare

för alla avdelningar och arbetar på Luna

Ana Vasileva

ana.vasileva@boras.se

0734-32 87 63

Luna

Ilhan Ahmed

ilhan.ahmed@edu.boras.se

0708-63 69 35

Luna

Gracia Makinda

tshikuma.makinda@edu.boras.se

0708-63 69 35

Luna

Denis Poletar

denis.poletar@edu.boras.se

0708-63 69 35

Stella

Liliana Szczygiel


liliana.szcygiel@edu.boras.se

0766-47 12 91

Stella

Karin Knapasjö

karin.knapasjo@edu.boras.se

0766-47 12 91

Stella

Said Ahmadi

aqa.ahmadi@edu.boras.se

0766-47 12 91

Stella

Taher Ismael

taher.ismael@boras.se

0766-47 12 91


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol