Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Lena Sundbaum

lena.sundbaum@boras.se

0766 - 23 07 52

Biträdande rektor

Therese Helgesson

therese.helgesson@boras.se

0729 - 89 37 44

Skoladministratör

Maria Tagesson

maria.tagesson@boras.se

0734 - 32 72 16


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Ingela Floberg

ingela.floberg@edu.boras.se

Klass 1a

Johanna Alkner

johanna.alkner@edu.boras.se

Klass 1b

Anna Weber

anna.weber@edu.boras.se

Klass 2a

Caroline Gustavsson

caroline.gustavsson@edu.boras.se

Klass 2b

Nicole Harper

nicole.harper@edu.boras.se

Klass 3a

Jennie Eliasson

jennie.e.johansson@edu.boras.se

Klass 3b

Carola Dalbrekt

carola.dalbrekt@edu.boras.se

Klass 4a

Elizabeth Nilsson

elizabeth.s.nilsson@edu.boras.se

Klass 4b

Cassandra Nyman

cassandra.nyman@edu.boras.se

Klass 5a

Anneli Larsson

anneli.larsson@edu.boras.se

Klass 5b

Oliver Snygg

oliver.snygg@boras.se

Klass 6

Marie Ström

marie.karlsson@edu.boras.se

Klass 6

Annette Carlsson

annette.carlsson@edu.boras.se

Resurslärare / IT-ansvarig

Katarina Tikka

katarina.tikka@edu.boras.se

Resurslärare

Areeg Alshekh

areeg.alshekh@edu.boras.se

Resurslärare

Agneta Rigbo

agneta.rigbo@edu.boras.se

Resurs/stöd

Camilla Skoglund

camilla.skoglund@edu.boras.se

Resurs/stöd

Per Sjöstrand

per.sjostrand@boras.se

Resurs/stöd

Magnus Merenius

nås via expedition

Årskurs 1-4, Idrott

Camilla Skoglund

camilla.skoglund@edu.boras.se

Årskurs 5-6, Idrott

Annette Carlsson

annette.carlsson@edu.boras.se

Musiklärare årskurs 2-4

Souzan Talostan

souzan.talostan@edu.boras.se

Musiklärare årskurs 5-6

Amanda Frisk

amanda.frisk@edu.boras.se

Textilslöjd

Lottie Stjernqvist

ann-charlotte.stjernqvist@edu.boras.se

Träslöjd

Peter Thoreström

peter.thorestrom@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans personal på fritidshem.

Namn

E-post

Ansvar

Telefon

Ulrika Eskel

ulrika.eskel@edu.boras.se

Nålen, Förskoleklass

0721 - 60 06 40

Elizabeth Algotsson

elizabeth.algotsson@edu.boras.se

Nålen, Förskoleklass

0721 - 60 06 40

Louise Östergren

louise.ostergren@edu.boras.se

Tråden, Årskurs 1

0766 - 48 78 93

Nika Bozorghmer

nika.bozorgmehr@edu.boras.se

Tråden, Årskurs 1

0766 - 48 78 93

Ulrika Björkqvist

ulrika.bjorkqvist@boras.se

Knappen, Årskurs 2-4

0721 - 60 06 41

Pedro Veenekamp

pedro.veenekamp@boras.se

Knappen, Årskurs 2-4

0721 - 60 06 41



Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsopersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anna Sandin

anna.sandin@edu.boras.se

0728 - 85 19 29

Speciallärare

Åsa Gunnarsson

asa.gunnarsson@edu.boras.se

0734 - 32 80 92

Skolsköterska

Evelina Pettersson

evelina.pettersson@boras.se

0721 - 60 08 84

Kurator

Linda Hult

linda.hult@boras.se

0721 - 60 06 55

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

0728 - 85 19 70


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fastighetsskötare

Stefan Ståhl

stefan.stahl@boras.se

0766 - 23 09 45

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se

0704 - 55 12 31

Lokalvård

Simon Lindén

simon.linden@boras.se

0734 - 32 83 22

Kök

Terese Melander

therese.melander@boras.se

0734 - 32 80 06

 

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol