Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Lena Sundbaum

lena.sundbaum@boras.se

0766 - 23 07 52

Biträdande rektor

Therese Helgesson

therese.helgesson@boras.se

0729 - 89 37 44

Skoladministratör

Maria Tagesson

maria.tagesson@boras.se

0734 - 32 72 16


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Ingela Floberg

ingela.floberg@edu.boras.se

Klass 1

Jennie Eliasson

jennie.eliasson@edu.boras.se

Klass 2a

Carola Dalbrekt

carola.dalbrekt@edu.boras.se

Klass 2b

Anna Weber

anna.weber@edu.boras.se

Klass 3a

Caroline Gustavsson

caroline.gustavsson@edu.boras.se

Klass 3b

Nicole Harper, Ayuk Divine

nicole.harper@edu.boras.se

Klass 4a

Marie Ström

marie.karlsson@edu.boras.se

Klass 4b

Nivine Saouli

nivine.saouli@edu.boras.se

Klass 5a

Elizabeth Snygg

elizabeth.nilsson@edu.boras.se

Klass 5b

Cassandra Nyman

cassandra.nyman@boras.se

Klass 6a

Anneli Larsson

anneli.larsson@edu.boras.se

Klass 6b

Oliver Snygg

oliver.snygg@boras.se

Resurslärare / IT-ansvarig

Katarina Tikka

katarina.tikka@edu.boras.se

Resurs/stöd/idrott

Camilla Skoglund

camilla.skoglund@edu.boras.se

Resurs/stöd

Per Sjöstrand

per.sjostrand@boras.se

Resurs/stöd

Magnus Merenius

nås via expedition

Årskurs 1-4, Idrott

Camilla Skoglund

camilla.skoglund@edu.boras.se

Årskurs 5-6, Idrott

Annette Carlsson

annette.carlsson@edu.boras.se

Musiklärare årskurs 2-4

Amanda Frisk

amanda.frisk@edu.boras.se

Musiklärare årskurs 5-6

Patrik Söderholm

patrik.soderholm@edu.boras.se

Textilslöjd

Maria Lundin

maria.lundin@edu.boras.se

Träslöjd

Peter Thoreström

peter.thorestrom@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans personal på fritidshem.

Namn

E-post

Ansvar

Telefon

Ulrika Eskel

ulrika.eskel@edu.boras.se

Fritidshem

0721 - 60 06 40

Louise Östergren

louise.ostergren@edu.boras.se

Fritidshem

0766 - 48 78 93

Ulrika Björkqvist

ulrika.bjorkqvist@boras.se

Fritidshem

0721 - 60 06 41

Pedro Veenekamp

pedro.veenekamp@boras.se

Fritidshem

0721 - 60 06 41



Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsopersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anna Sandin

anna.sandin@edu.boras.se

0728 - 85 19 29

Speciallärare

Åsa Gunnarsson

asa.gunnarsson@edu.boras.se

0734 - 32 80 92

Skolsköterska

Evelina Pettersson

evelina.pettersson@boras.se

0721 - 60 08 84

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

0728 - 85 19 70


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fastighetsskötare

Stefan Ståhl

stefan.stahl@boras.se

0766 - 23 09 45

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se

0704 - 55 12 31

Lokalvård




Kök

Terese Melander

therese.melander@boras.se

0734 - 32 80 06


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol