Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Lena Sundbaum

lena.sundbaum@boras.se

0766 - 23 07 52

Biträdande rektor

Therese Helgesson

therese.helgesson@boras.se

0729 - 89 37 44

Skoladministratör

Maria Tagesson

maria.tagesson@boras.se

0734 - 32 72 16


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Ingela Floberg

ingela.floberg@edu.boras.se

Förskoleklass

Therese Markling

therese.markling@edu.boras.se

Klass 1a

Caroline Gustavsson

caroline.gustavsson@edu.boras.se

Klass 1b

Nicole Harper

nicole.harper@edu.boras.se

Klass 2a

Jennie Eliasson

jennie.e.johansson@edu.boras.se

Klass 2b

Carola Dalbrekt

carola.dalbrekt@edu.boras.se

Klass 3a

Elizabeth Chaouche

elizabeth.s.nilsson@edu.boras.se

Klass 3b

Anna Weber

anna.weber@edu.boras.se

Klass 3b

Nicole Harper A Divine

nicole.harper@edu.boras.se

Klass 4a

Anneli Larsson

anneli.larsson@edu.boras.se

Klass 4b

Oliver Snygg

oliver.snygg@boras.se

Klass 5

Marie Ström

marie.karlsson@edu.boras.se

Klass 5

Annette Carlsson

annette.carlsson@edu.boras.se

Klass 6

Jenny Jonsson

jenny.jonsson@edu.boras.se

Klass 6

Katarina Tikka

katarina.tikka@edu.boras.se

Resurslärare

Kerstin Johansson

kerstin.johansson@edu.boras.se

Resurslärare

Agneta Rigbo

agneta.rigbo@edu.boras.se

Resurslärare

Maud Schwardt

maud.schwardt@edu.boras.se

Resurs/ stöd

Camilla Skoglund

camilla.skoglund@edu.boras.se

Resurs/ stöd

Amanda Bakkemose

amanda.bakkemose@edu.boras.se

Resurs/ fritids

Pedro Veenekamp

pedro.veenekamp@boras.se

Årskurs 5, Idrott

Annette Carlsson

annette.carlsson@edu.boras.se

Musiklärare årskurs 2-4

Hanna Hultman

hanna.hultman@edu.boras.se


Musiklärare årskurs 5-6

Niklas Engman

niklas.engman@edu.boras.se

Textilslöjd

Annika Eriksson

annika.a.eriksson@edu.boras.se

Träslöjd

Matti Paukkonen

matti.paukkonen@edu.boras.se

Träslöjd

Bill Bakkemose

bill.bakkemose@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans personal på fritidshem.

Namn

E-post

Ansvar

Telefon

Ulrika Eskel

ulrika.eskel@edu.boras.se

Förskoleklass

0721 - 60 06 41,

0721 - 60 06 40

Annika Gemfors

annika.gemfors@boras.se

Förskoleklass

0721 - 60 06 41,

0721 - 60 06 40

Louise Östergren

louise.ostergren@edu.boras.se

Årskurs 1

0721 - 60 06 41,

0721 - 60 06 40

Elizabeth Algotsson

elizabeth.algotsson@edu.boras.se

Årskurs 1

0721 - 60 06 41,

0721 - 60 06 40

Ulrika Björkqvist

ulrika.bjorkqvist@boras.se

Årskurs 2-4

0721 - 60 06 41,

0721 - 60 06 40

Pedro Veenekamp

pedro.veenekamp@boras.se

Årskurs 2-4

0721 - 60 06 41,

0721 - 60 06 40


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsopersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anna Sandin

anna.sandin@edu.boras.se

0728 - 85 19 29

Speciallärare

Åsa Gunnarsson

asa.gunnarsson@edu.boras.se

0734 - 32 80 92

Skolsköterska

Evelina Pettersson

evelina.pettersson@boras.se

0721 - 60 08 84

Kurator

Linda Hult

linda.hult@boras.se

0721 - 60 06 55

Psykolog

Philip Larsson

philip.larsson@boras.se

Nås via e-post


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fastighetsskötare

Stefan Ståhl

stefan.stahl@boras.se

0766 - 23 09 45

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se

0704 - 55 12 31

Lokalvård

Simon Lindén

simon.linden@boras.se

0734 - 32 83 22

Kök

Terese Melander

Nås via telefon

0734 - 32 80 06

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol