Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition på skolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Richard Jennerhed

richard.jennerhed@boras.se

0766-23 09 65

Biträdande rektor

Chatrine Winberg

chatrine.winberg@edu.boras.se

033-35 89 92


Lärare

Lista med namn, e-post och telefonnummer till lärarna på skolan

Klass/titel

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass

Sanna Alexandersson

sanna.alexandersson@edu.boras.se

nås via e-post

Årskurs 1

Nicola Rankin Fast

nicola.fast@edu.boras.se

nås via e-post

Årskurs 2

Delyana Miteva

delyana.boyadzhieva@edu.boras.se

nås via e-post

Årskurs 3

Nicola Rankin Fast

nicola.fast@edu.boras.se

nås via e-post

Fritidspedagog

Catharina Ivarsson

catharina.ivarsson@boras.se

0703-48 95 92

Fritidspedagog/ Idrottslärare

Sofia Lindbratt

Sofia.lindbratt@edu.boras.se

0703-48 95 92

Fritidspedagog

Molly Lorentzon

molly.lorentzon@edu.boras.se

0703-48 95 92


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsan på skolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anna Karlsson

anna4.karsson@boras.se

0734-32 83 03

Specialpedagog

Katarina Lindgren

katarina.lindgren@edu.boras.se

033-358799

Kurator

Linda Hult

linda.hult@boras.se

0721-60 06 55

 

Annan personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till annan personal på skolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolmåltid

Susanne Bohlin

Susanne.bohlin@boras.se

0734-32 79 42

Städ

Ting Olsson

-

-


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-24 10.37

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C