Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition på skolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Richard Jennerhed

richard.jennerhed@boras.se

0766-23 09 65

Biträdande rektor

Chatrine Winberg

chatrine.winberg@edu.boras.se

033-35 89 92


Lärare

Lista med namn, e-post och telefonnummer till lärarna på skolan

Klass/titel

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass/ fritidspedagog

Malin Larsson

malin.ma.larsson@edu.boras.se

nås via e-post

Förskoleklass

Annika Pusch

annika.pusch@boras.se

nås via e-post

Årskurs 1

Karin Bengtson

karin.bengtson@edu.boras.se

nås via e-post

Årskurs 2

Jessica Sandin

jessica.sandin@boras.se

nås via e-post

Årskurs 3

Delyana Miteva

delyana.boyadzhieva@edu.boras.se

nås via e-post

Årskurs 4

Delyana Miteva

delyana.boyadzhieva@edu.boras.se

nås via e-post

Fritidspedagog/ resurs

Catharina Ivarsson

catharina.ivarsson@boras.se

0703-489592

Fritidspedagog/ Idrottslärare

Sofia Lindbratt

Sofia.lindbratt@edu.boras.se

0703-489592

Fritidspedagog/ resurs

Sanna Alexandersson

sanna.alexandersson@edu.boras.se

0703-489592

Fritidspedagog/ bild, eng

Nicola Fast

nicola.fast@edu.boras.se

0703-489592


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsan på skolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anna Karlsson

anna4.karsson@boras.se

0734-32 83 03

Specialpedagog

Lena Erneborn

lena.erneborn@boras.se

0766-487844

Kurator

Linda Hult

linda.hult@boras.se

0721-60 06 55

Skolpsykolog

Anna Skoglund

anna.s.skoglund@boras.se

0704-551115


Annan personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till annan personal på skolan

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolmåltid

Susanne Bohlin

Susanne.bohlin@boras.se

0734-32 79 42

Städ

Ting Olsson

-

-


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol