Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektorer och skoladministration.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Johan Larsson

johan.larsson@boras.se

033-35 88 26
0768-88 88 10

Biträdande rektor

Camilla Hedlund

camilla.hedlund@boras.se

033-35 88 27

0734-32 71 67

SYV

Alexandra Hultén

alexandra.hulten@edu.boras.se

0721-60 08 42

Skoladminstratör

Berit Andersson

berit.andersson@boras.se

033-35 88 24

IT-support

Hans-Åke Larsson

hans-ake.larsson@edu.boras.se

0766 - 47 12 25


Pedagogisk personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans pedagogiska personal.

Roll

Namn

E-post

Sign

Telefon

Lärare En, Sp, 9d

Acaro Maria

maria.acaro@boras.se

MK

033 - 35 88 10

Lärare So

Andersson Jennie

jennie.andersson@edu.boras.se

JE

033 - 35 88 24

Lärare Spa, 7c

Aronsson Christian

christian.a.aronsson@edu.boras.se

AN

033 - 35 86 16

Lärare So, 9a

Aso Omar Pavel

pavel.aso-omar@edu.boras.se

PA

033 - 35 88 10

Elevassistent

Björklund Johan

johan.bjorklund@edu.boras.se

JB

033 - 35 88 24

Lärare En, Ty, 9c

Brindbergs Kristina

kristina.brindbergs@edu.boras.se

BS

033 - 35 88 10

Lärare Ma, 8c

Coric Sanel

sanel.coric@edu.boras.se

SC

033 - 35 87 38

Lärare Fr, Sv, 7a

Egardt Kaplan Malin

malin.egardt@edu.boras.se

EG

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 9e

Eriksson Ulla

ulla.eriksson@edu.boras.se

E

033 - 35 88 10

Lärare Mu, 9b

Fredar Daniel

daniel.fredar@edu.boras.se

DF

033 - 35 88 10

Lärare Id, So, 8e

Gottfridsson Oskar

oskar.gottfridsson@edu.boras.se

OG

033 - 35 87 38

Lärare Sv, So, 8a

Gunnarsson Malin

malin.gunnarsson@edu.boras.se

MG

033 - 35 87 38

Elevassistent

Gustavsson Anna

anna.gustavsson@boras.se

GU

033 - 35 88 24

Lärare Sv, En, 9f

Lanserius Caroline

caroline.lanserius@edu.boras.se

CA

033 - 35 88 10

Lärare En, 7d

Glans Pernilla

pernilla.glans@boras.se

PG

033 - 35 86 16

Elevassistent

Gustavsson Anna

anna.gustavsson@boras.se

GU

033 - 35 88 10

Lärare Hkk, Sl, 8b

Hemmarö Carina

carina.hemmaro@edu.boras.se

033 - 35 87 38

Lärare Hkk, 8a

Hjalmarsson Sara

sara.hjalmarsson@edu.boras.se

SH

033 - 35 87 38

Lärare Ma, No, 9b

Hofman Katarina

katarina.hofman.alnerby@edu.boras.se

HN

033 - 35 88 10

Lärare Sv, 8f

Holm Sofia

sofia.holm@edu.boras.se

HS

033 - 35 87 38

Lärare Id, 7e

Holström Stefan

stefan.holstrom@edu.boras.se

HM

033 - 35 86 16

Lärare So, 8c

Jensen Cristoffer

cristoffer.jensen@edu.boras.se

CJ

033 - 35 87 38

Lärare Idh, En

Joelsson Lisa

lisa.joelsson@edu.boras.se

LA

033 - 35 86 16

Lärare Tk, 7a

Johansson Anders

anders.j.johansson@edu.boras.se

JA

033 - 35 86 16

Lärare Sl, 9c

Johansson Ann

ann.johansson@edu.boras.se

JN

033 - 35 88 10

Lärare Ma, No, 7e

Johansson Linnéa

linnea.j.johansson@edu.boras.se

LJ

033 - 35 86 16

Lärare Id, Mu, 9e

Krantz Fredrik

johnfredrik.krantz@boras.se

FK

033 - 35 88 10

Elevassistent

Krische Mia

mia.krische@edu.boras.se

K

033 - 35 88 24

Elevassistent

Kristiansson Christina

christina.kristiansson@edu.boras.se

KN

033 - 35 86 16

Lärare Sv, 7c

Larsson Mariell

mariell.larsson@edu.boras.se

MA

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 8e

Liljeqvist Christina

christina.liljeqvist@edu.boras.se

CL

033 - 35 87 38

Lärare Ma, No

Norberg Evelina

evelina.norberg@edu.boras.se

EN

033 - 35 86 16

Lärare Sv, 8f

Palmblad Benjamin

benjamin.palmblad@edu.boras.se

BP

033 - 35 87 38

Lärare Idh, 8b

Peterson Jesper

jesper.petersson@edu.boras.se

JP

033 - 35 87 38

Lärare Bd, 9a

Rosell Lena

lena.rosell@edu.boras.se

LR

033 - 35 88 10

Lärare En, Sv, 8d

Selin Per

per.selin@edu.boras.se

SE

033 - 35 87 38

Resurs

Sijan Daniel

daniel.sijan@edu.boras.se

DS

033 - 35 88 24

Lärare hkk, txsl, 7b

Tellbe Annika

annika.tellbe@edu.boras.se

TE

033 - 35 86 16

Lärare No, Resurs

Waern Daniel

daniel.waern@edu.boras.se

DW

033 - 35 88 24

Lärare Sl, 7d

Wahlström Linus

linus.vahlstrom@edu.boras.se

LW

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 9f

Wernklev Anna

anna.wernklev@edu.boras.se

WE

033 - 35 88 10

Lärare Ma, No, 8f

Westling Björn

bjorn.westling@edu.boras.se

BW

033 - 35 87 38

Lärare Ma, No, 7c

Wictorin Sirkka

sirkka.wictorin@edu.boras.se

SW

033 - 35 86 16

Lärare So, 9d

Widman Per-Ola

per-ola.widman@edu.boras.se

WN

033 - 35 88 10


Sandareds fritidsgård

Lista med namn och telefonnummer till Sandareds fritidsgård.

Avdelning

Namn

Telefon

Enhetschef

Håkan Lodin

0768-88 74 23

Sandareds fritidsgård

Expeditionen

033-35 88 68


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolpsykolog

Kristina Bernal

kristina.bernal@boras.se

033-35 59 28

Specialpedagog

Jessica Lindau

jessica.lindau@edu.boras.se

033-35 88 84

Speciallärare

Helenè Krantz

helene.krantz@edu.boras.se

033-35 52 25

0721-60 08 44

Skolkurator

Marie-Louise Lindh

marie-louise.lindh@boras.se

0721-60 05 05

Skolkurator

Lina Åsedahl

lina.asedahl@boras.se

033-35 48 56

Skolsköterska

Tanja Pejic

tanja.pejic@boras.se

033-35 58 54

0768-88 37 68

Studie- och yrkesvägledare

Alexandra Hultén

alexandra.hulten@edu.boras.se

033-35 88 25


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotek, enhetschef

Lovisa Ekwall

lovisa.ekwall@boras.se

0728-85 19 69

Skolbibliotekarie

Karin Engqvist

karin.engqvist@boras.se

033-35 88 72

Vaktmästare

Krister Svanberg

krister.svanberg@boras.se

0734-32 80 80

Vaktmästare

Janne Klasson

janne.klasson@boras.se

0721-60 07 22

Fastighetstekniker

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@edu.boras.se

0766-23 09 34

Lokalvårdare

Linda Hansson

nås via telefon

0766-23 06 94

Skolmåltidspersonal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolmåltidspersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Köksmästare

Katarina Nyberg

katarina.nyberg@boras.se

033 - 35 88 45

0734 - 32 85 21

Kock

Sebastian Andersson

nås via telefon

033 - 35 88 45


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol