Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektorer och skoladministration.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Johan Larsson

johan.larsson@boras.se

033-35 88 26
0768-88 88 10

Biträdande rektor

Camilla Hedlund

camilla.hedlund@boras.se

033-35 88 27

0734-32 71 67

SYV

Alexandra Hultén

alexandra.hulten@edu.boras.se

0721-60 08 42

Skoladminstratör

Marie Karlsson

marie.l.karlsson@edu.boras.se

033-35 88 24

IT-support

Vakant


 


Pedagogisk personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans pedagogiska personal.

Roll

Namn

E-post

Sign

Telefon

Lärare Ma, No

Abidalkader Wehad

wehad.abidalkader@edu.boras.se

WA

033 - 35 86 16

Lärare En, Sp

Acaro Maria

maria.acaro@boras.se

MK

033 - 35 88 10

Lärare So, 7A

Alstéus Sven

sven.alsteus@edu.boras.se

SA

033 - 35 88 10

Lärare Ma, No, 7F

Altunsaray Kismet

kismet.altunsaray@edu.boras.se

KA

033 - 35 88 10

Lärare So, 7B

Aso Omar Pavel

pavel.aso-omar@edu.boras.se

PA

033 - 35 88 10

Lärare Spa, 8C

Barriós Ruiz Claudia

claudia.barrios.ruiz@edu.boras.se

CB

033 - 35 86 16

Elevass, Flex235

Berg Tommy

tommy.berg@edu.boras.se

TB

033 - 35 88 24

Elevass

Björkberg Mikael

mikael.bjorkberg@edu.boras.se

MB

033 - 35 88 24

Elevass/Ma-resurs

Björklund Johan

johan.bjorklund@edu.boras.se

JB

033 - 35 88 24

Lärare Ma, 9C

Coric Sanel

sanel.coric@edu.boras.se

SC

033 - 35 87 38

Lärare Fr, Sv, 8A

Egardt Kaplan Malin

malin.egardt@edu.boras.se

EG

033 - 35 86 16

Elevass

Eriksson Tobias

tobias.eriksson@boras.se

TE

033 - 35 88 24

Lärare Mu, 7F

Fredar Daniel

daniel.fredar@edu.boras.se

DF

033 - 35 88 10

Elevass

Galica Behar

behar.galica@edu.boras.se

BG

033 - 35 88 24

Lärare En, 8D

Glans Pernilla

pernilla.glans@boras.se

PG

033 - 35 86 16

Lärare Idh, So, 9E

Gottfridsson Oskar

oskar.gottfridsson@edu.boras.se

OG

033 - 35 87 38

Lärare Sp, Sv, 8D

Guerra Lapanje Javier

javier.guerrra.lapanje@edu.boras.se

JG

033 - 35 86 16

Lärare Sv, So, 9A

Gunnarsson Malin

malin.gunnarsson@edu.boras.se

MG

033 - 35 87 38

Vikarie

Hadziavdic Emil

emil.hadziavdic@boras.se

EH

033 - 35 88 24

Lärare Hkk, Sl, 9B

Hemmarö Carina

carina.hemmaro@edu.boras.se

033 - 35 87 38

Lärare Hkk, 9A

Hjalmarsson Sara

sara.hjalmarsson@edu.boras.se

SH

033 - 35 87 38

Lärare Ma, No, 7C

Hofman Katarina

katarina.hofman.alnerby@edu.boras.se

HN

033 - 35 88 10

Lärare Id, 8E

Holström Stefan

stefan.holstrom@edu.boras.se

HM

033 - 35 86 16

Lärare So, 9C

Jensen Cristoffer

cristoffer.jensen@edu.boras.se

CJ

033 - 35 87 38

Lärare Tk, 8A

Johansson Anders

anders.j.johansson@edu.boras.se

JA

033 - 35 86 16

Lärare Sl, 7C

Johansson Ann

ann.johansson@edu.boras.se

JN

033 - 35 88 10

Lärare Ma, No, 7D

Kivistö Alexander

alexander.kivisto@edu.boras.se

AK

033 - 35 88 10

Lärare Id, Mu, 7E

Krantz Fredrik

johnfredrik.krantz@boras.se

FK

033 - 35 88 10

Elevass, Flex218

Krische Mia

mia.krische@edu.boras.se

K

033 - 35 88 24

Elevass

Kristiansson Christina

christina.kristiansson@edu.boras.se

KN

033 - 35 86 16

Lärare Sv, 8B

Larsson Mariell

mariell.larsson@edu.boras.se

MA

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 9E

Liljeqvist Christina

christina.liljeqvist@edu.boras.se

CL

033 - 35 87 38

Lärare Mu, Ty, 7E

Liljeqvist Sofia

sofia.liljeqvist@edu.boras.se

SL

033 - 35 88 10

Lärare Ma, No, 7B

Norberg Evelina

evelina.norberg@edu.boras.se

EN

033 - 35 86 16

Lärare En, Id, 7D

Nordin Malin

malin.nordin@edu.boras.se

MN

033 - 35 86 16

Resurs

Norén Lova

lova.noren@boras.se

LO

033 - 35 86 16

Lärare Sv, So, 9F

Palmblad Benjamin

benjamin.palmblad@edu.boras.se

BP

033 - 35 87 38

Lärare Idh, 9B

Petersson Jesper

jesper.petersson@edu.boras.se

JP

033 - 35 87 38

Lärare En, Sv, 7F

Pettersson Josefina

josefina.pettersson@boras.se

JO

033 - 35 86 16

Lärare Bd, 7A

Rosell Lena

lena.rosell@edu.boras.se

LR

033 - 35 88 10

Lärare En, Sv, 9D

Selin Per

per.selin@edu.boras.se

SE

033 - 35 87 38

Lärare Ma, 8E

Strand Johan

johan.strand@edu.boras.se

JS

033 - 35 86 16

Lärare Hkk, Sl, 8B

Tellbe Annika

annika.tellbe@edu.boras.se

TE

033 - 35 86 16

Lärare No, 9D

Waern Daniel

daniel.waern@edu.boras.se

DW

033 - 35 87 38

Lärare Sl

Wahlström Linus

linus.vahlstrom@edu.boras.se

LW

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 8C

Wernklev Anna

anna.wernklev@edu.boras.se

WE

033 - 35 88 10

Lärare Ma, No, 9F

Westling Björn

bjorn.westling@edu.boras.se

BW

033 - 35 87 38


Sandareds fritidsgård

Lista med namn och telefonnummer till Sandareds fritidsgård.

Avdelning

Namn

Telefon

Enhetschef

Johanna Skansare

0768-88 74 23

Sandareds fritidsgård

Expeditionen

033-35 88 68


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolpsykolog

Kristina Bernal

kristina.bernal@boras.se

033-35 59 28

Specialpedagog

Jessica Lindau

jessica.lindau@edu.boras.se

033-35 52 25

0704-551311

Speciallärare

Helenè Krantz

helene.krantz@edu.boras.se

033-35 88 84

0721-60 08 44

Skolkurator

Marie-Louise Lindh

marie-louise.lindh@boras.se

0721-60 05 05

Skolsköterska

Tanja Pejic

tanja.pejic@boras.se

033-35 58 54

0768-88 37 68

Studie- och yrkesvägledare

Alexandra Hultén

alexandra.hulten@edu.boras.se

033-35 88 25


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotek, enhetschef

Lovisa Ekwall

lovisa.ekwall@boras.se

0728-85 19 69

Skolbibliotekarie

Karin Engqvist

karin.engqvist@boras.se

033-35 88 72

Vaktmästare

Janne Klasson

janne.klasson@boras.se

0721-60 07 22

Fastighetstekniker

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@edu.boras.se

0766-23 09 34

Skolmåltidspersonal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolmåltidspersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Köksmästare

Katarina Nyberg

katarina.nyberg@boras.se

033 - 35 88 45

0734 - 32 85 21

Kock

Sebastian Andersson

nås via telefon

033 - 35 88 45


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol