Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektorer och skoladministration.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Johan Larsson

johan.larsson@boras.se

033-35 88 26
0768-88 88 10

Biträdande rektor

Camilla Hedlund

camilla.hedlund@boras.se

033-35 88 27

0734-32 71 67

SYV

Alexandra Hultén

alexandra.hulten@edu.boras.se

0721-60 08 42

Skolassistent

Berit Andersson

berit.andersson@boras.se

033-35 88 24

Skolassistent

Kimmo Hakala

kimmo.hakala@boras.se

033 - 35 88 25

IT-support

Hans-Åke Larsson

hans-ake.larsson@edu.boras.se

0766 - 47 12 25


Pedagogisk personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans pedagogiska personal.

Klass

Namn

E-post

Förkortning

Telefon

Lärare Ma, No, 7b

Abidalkader Wehad

wehad.abidalkader@edu.boras.se

WA

033 - 35 87 38

Lärare So, 8a

Aso Omar Pavel

pavel.aso-omar@edu.boras.se

PA

033 - 35 88 10

Lärare En, Sp, 9e

Beeth Anita

anita.beeth@edu.boras.se

BE

033 - 35 86 16

Elevassistent

Björklund Johan

johan.bjorklund@edu.boras.se

JB

033 - 35 88 24

Lärare En, Ty, 8c

Brindbergs Kristina

kristina.brindbergs@edu.boras.se

BS

033 - 35 88 10

Lärare Fr, Sv, 9a

Egardt Kaplan Malin

malin.egardt@edu.boras.se

EG

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 8e

Eriksson Ulla

ulla.eriksson@edu.boras.se

E

033 - 35 88 10

Lärare Mu, 8b

Fredar Daniel

daniel.fredar@edu.boras.se

DF

033 - 35 88 10

Lärare Id, So, 7e

Gottfridsson Oskar

oskar.gottfridsson@edu.boras.se

OG

033 - 35 87 38

Lärare Sv, So, 7a

Gunnarsson Malin

malin.gunnarsson@edu.boras.se

MG

033 - 35 87 38

Lärare Sv, En, 8f

Lanserius Caroline

caroline.lanserius@edu.boras.se

CA

033 - 35 88 10

Lärare En, Sv, 8d

Larsson Ebba

ebba.larsson@edu.boras.se

EL

033 - 35 88 10

Lärare Hkk, Sl, 7b

Hemmarö Carina

carina.hemmaro@edu.boras.se

033 - 35 87 38

Lärare Hkk, 7a

Hjalmarsson Sara

sara.hjalmarsson@edu.boras.se

SH

033 - 35 87 38

Lärare Ma, No, 8b

Hofman Katarina

katarina.hofman@edu.boras.se

HN

033 - 35 88 10

Lärare Sv, 7f

Holm Sofia

sofia.holm@edu.boras.se

HS

033 - 35 87 38

Lärare Id, 9d

Holström Stefan

stefan.holstrom@edu.boras.se

HM

033 - 35 86 16

Lärare So, 7c

Jensen Cristoffer

cristoffer.jensen@edu.boras.se

JE

033 - 35 87 38

Lärare Tk, 9a

Johansson Anders

anders.j.johansson@edu.boras.se

JA

033 - 35 86 16

Lärare Sl, 8c

Johansson Ann

ann.johansson@edu.boras.se

JN

033 - 35 88 10

Lärare Id, Mu, 8e

Krantz Fredrik

johnfredrik.krantz@boras.se

FK

033 - 35 88 10

Lärare Hkk, So, 9c

Krantz Helenè

helene.krantz@edu.boras.se

KZ

033 - 35 86 16

Elevassistent

Krische Mia

mia.krische@edu.boras.se

K

033 - 35 88 24

Elevassistent

Kristiansson Christina

christina.kristiansson@edu.boras.se

KN

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 7e

Liljeqvist Christina

christina.liljeqvist@edu.boras.se

CL

033 - 35 87 38

Lärare (föräldraledig)

Lundberg Westerling Anna

anna.lundberg@edu.boras.se

LG

nås via e-post

Lärare Id

Peterson Jesper

jesper.petersson@edu.boras.se

JP

033 - 35 87 38

Lärare Bd, 8a

Rosell Lena

lena.rosell@edu.boras.se

LR

033 - 35 88 10

Elevassistent

Salimi Mahdi

mahdi.salimi@edu.boras.se

MS

nås via e-post

Lärare En, Sv, 7d

Selin Per

per.selin@edu.boras.se

SE

033 - 35 87 38

Resurs

Sijan Daniel

daniel.sijan@edu.boras.se

DS

033 - 35 88 24

Lärare Sv, So, 9b

Svensdotter Lina

lina.svensdotter@edu.boras.se

LS

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 9c

Särén Anna Karin

anna-karin.saren@edu.boras.se


033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 7c

Taserud Anders

anders.taserud@edu.boras.se

AT

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 9e

Tengblad Jonas

jonas.tengblad@boras.se

TD

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 7f

Unenge Marie-Louise

marie-louise.unenge@edu.boras.se

UN

033 - 35 87 38

Lärare Sp, 7d

Villamil Andrea

andrea.villamil-vargas@edu.boras.se

AV

033 - 35 87 38

Lärare Sl, 9b

Wahlström Linus

linus.vahlstrom@edu.boras.se

LW

033 - 35 86 16

Lärare En, Sp, 9d

Werme Paula

paula.werme@edu.boras.se

PW

033 - 35 86 16

Lärare Ma, No, 8f

Wernklev Anna

anna.wernklev@edu.boras.se

WE

033 - 35 88 10

Lärare So, 8d

Widman Per-Ola

per-ola.widman@edu.boras.se

WN

033 - 35 88 10

Resurs

Ärlig Wilhelm

wilhelm.arlig@edu.boras.se

033-35 88 24


Sandareds fritidsgård

Lista med namn och telefonnummer till Sandareds fritidsgård.

Avdelning

Namn

Telefon

Enhetschef

Håkan Lodin

0768-88 74 23

Sandareds fritidsgård

Expeditionen

033-35 88 68


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolpsykolog

Kristina Bernal

kristina.bernal@boras.se

033-35 59 28

Specialpedagog

Marie Löfgren

marie.lofgren@edu.boras.se

033-35 88 84

Speciallärare

Daniel Johansson

daniel.johansson@edu.boras.se

033-35 52 25

0721-60 08 44

Skolkurator

Marie-Louise Lindh

marie-louise.lindh@boras.se

0721-60 05 05

Skolkurator

Eva Holmberg

eva.holmberg@boras.se

0766-48 96 37

Skolsköterska

Tanja Pejic

tanja.pejic@boras.se

033-35 58 54

0768-88 37 68

Studie- och yrkesvägledare

Alexandra Hultén

alexandra.hulten@edu.boras.se

033-35 88 25


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotek, enhetschef

Lovisa Ekwall

lovisa.ekwall@boras.se

0728-85 19 69

Skolbibliotekarie

Karin Engqvist

karin.engqvist@boras.se

033-35 88 72

Vaktmästare

Krister Svanberg

krister.svanberg@boras.se

0734-32 80 80

Vaktmästare

Janne Klasson

janne.klasson@boras.se

0721-60 07 22

Fastighetstekniker

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@edu.boras.se

0766-23 09 34

Lokalvårdare

Linda Hansson

nås via telefon

0766-23 06 94

Skolmåltidspersonal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolmåltidspersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Köksmästare

Katarina Nyberg

katarina.nyberg@boras.se

033 - 35 88 45

0734 - 32 85 21

Kock

Britt-Marie Fyhr

nås via telefon

033 - 35 88 45

Kock

Ewa Ask-Lundgren

nås via telefon

033 - 35 88 45

Kock

Inger Ottosson

nås via telefon

033 - 35 88 45

Kock

Sanna Lindell

nås via telefon

033 - 35 88 45

Kock

Sebastian Andersson

nås via telefon

033 - 35 88 45


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-11-02 10.59

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol