Meny

Meny

Personal

Särlaskolans personal består av flera olika kompetenser. Här nedan hittar du kontaktuppgifter till alla. För att nå personal i de olika lagen kan du klicka på respektive lag och se dem som arbetar där. Lag 1 är för elever i åk F-3. Lag 2 är för elever i åk 4-6. Lag 3 och 4 är för elever i åk 7-9.

Skolledning och expedition

Titel

Namn

Telefon

Rektor F-6

Johanna Albertsson

033-35 80 85

Rektor 7-9

Jane Larsson

0721-60 08 65

Skolintendent

Jenny Weschke

033-35 37 11

 

Arbetslag 1

Titel

Namn

Telefon

Arbetslag 1

Årskurs F-3

033-35 78 69

Förskoleklass A, fritids

Fiona Zeneli

0768-88 78 69

Förskoleklass B, fritids

Zarah Ristola

0768-88 78 69

Lärare 1A

Anne-Charlotte Magnusson

-

Lärare 1B

Ida Norinder

-

Lärare 2A

Anja Pettersson

-

Lärare 2B

Camilla Neumann

-

Lärare 3

Marie-Noëlle Carlsson Ferrier, Veronika Claesson

-

IKT-ansvarig

Veronika Claesson

-

Fritids, resurs

Adam Carlsson

0768-88 78 69

Resurspedagog

Stefan Reinholdsson

-

Fritids, resurs

Biar Law

0768-88 78 69

Fritids, slöjd

Joakim Hagberg

0768-88 78 69

Slöjd årskurs 2-6

Anna Lilja

-

Fritids, Förskoleklass A

Lisbet Häggström

0768-88 78 69

Resurs

Minna Mäkinen

-

 

Arbetslag 2

Titel

Namn

Telefon

Arbetslag 2

Årskurs 4-6

033-35 78 70

Lärare 4A

Khalil El Maccharawi, Anders Alftberg

-

Lärare 4B

Farnak Bazooyar

-

Lärare 5A

Cathrin Persson

-

Lärare 5B

Mattias Nyström

-

Lärare 6A

Marita Fyhr, Kameta Mezieva

-

Lärare 6B

Max Moritz

-

IDH åk F-6

Alexander Hombrados Eriksson

-

Resurs

Jalal Yassine

-

 

Arbetslag 3

Titel

Namn

Telefon

Arbetslag 3

Årskurs 7-9

033-35 78 72

Mentor 8A, Ma, No, Tk

Ann-Charlotte Ohlsson

-

Mentor 9C, Mu

Lasse Sehlman

-

Mentor 9B, Sv, So

Stefan Hacker

-

Mentor 9B, Spa, So

Linn Karlsson

-

Mentor 7A, En, Ty, samordnare Lag 3

Lise-Lotte Torstensson

-

Mentor 7B, Ma, No

Anna Smit

-

Mentor 7A, Hkk

Lena Adolfsson

-

En, Sv

Marzena Nettelblad

-

SVA & FBK

Anne Aalto

-

Slöjd årskurs 7-9

Anxhela Ziso

-

Mentor 7B, En, Fra

Charlotta Mood

-

Mentor 8B, So

Bjarne Haraldsson


Mentor 8B, En, Sv

Carina Myrbro


Resurs

Osamah Alloush

-

Kuben

Birgitta Erlandsson

-

Studie- och yrkesvägledare

Susanne Lund

-

 

Arbetslag 4

Titel

Namn

Telefon

Arbetslag 4

Årskurs 7-9

033-35 78 71

Mentor 8A, En

Rola Jarrare

-

Mentor 8C, Sva, Spa

Peter Strokowski

-

Mentor 8C, Sv, So

Emma Bredberg

-

Mentor 8D, Ma, No

Ritva Ilvesten

-

Mentor 8D, Idh

Linda Kryander

-

Mentor 9A, Bild

Petra Blomberg

-

Mentor 9A, Ma, No

Daniel Stern

-

Mentor 9C, Sv, So, samordnare Lag 4

Eva-Maria Sandin

-

Slöjd åk 7-9

Sigvard Nielsen

-

Mentor 7C, Idh, Hkk

Jonatan Öhman

-

Mentor 9A, Sv, So

Jan Thuresson

-

Mentor 7C, Ma, No, Tk

Anette Johansson

-

Elevstödssamordnare

Ismet Tursic

-

Studie- och yrkesvägledare

Susanne Lund

-

 

Elevhälsan

Titel

Namn

Telefon

Studie- och yrkesvägledare

Susanne Lund

033-35 78 73

Skolsköterska

Anna-Carin Johansson

0768-88 56 51

Skolkurator

Tomas Hägstedt

033-35 80 83

Skolpsykolog

Vakant

-

Specialpedagog årskurs 7-9

Åsa Engström

0766-48 96 92

Specialpedagog årskurs F-6

Camilla Olausson

0768-88 78 81

Speciallärare

Johnny Nylén

-

 

Övrig personal

Titel

Namn

Telefon

Bibliotekarie

Annika Samuelsson

033-35 80 76

Elevstödssamordnare

Ismet Tursic

-

Skolfritidsledare

Birgitta Erlandsson

033-35 80 76

Lokalvård

Zaklina Mekanovic

033-35 80 81

Vaktmästeri

Patricio Carvajal Pereira

0704-55 33 33

Skolmåltider

Erik Manfred

033-35 80 79

Senast ändrad: 2018-09-04 14.51

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C

p

Kontakt