Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Nationella restriktioner och skärpta allmänna råd för att hejda smittspridningen av covid-19

Personal

Särlaskolans personal består av flera olika kompetenser.
På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till alla.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektorer och skolintendent.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor F-6

Johanna Holmer

johanna.holmer@boras.se

033-35 80 85

Biträdande rektor F-6

Sandra Ryrlén

sandra.ryrlen@boras.se

033-35 80 95

Rektor 7-9

Jane Larsson

jane.larsson@boras.se

033-35 30 50

Biträdande rektor 7-9

Daniel Stern

daniel.stern@edu.boras.se

0734-32 86 40

Skolintendent

Jenny Werneholm

jenny.werneholm@boras.se

033-35 80 74


Arbetslag 1, Årskurs F-3

Telefon: 033-35 78 69

Lista med kontaktuppgifter, namn, e-post och telefonnummer till personal i skolans arbetslag 1.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass

Zarah Ristola

zarah.ristola@edu.boras.se

0768-88 78 69

Förskoleklass

Madeleine Dahlrud

madeleine.dahlrud@edu.boras.se

0768-88 78 69

Lärare 1A

Anja Pettersson

anja.pettersson@edu.boras.se

033-35 78 69

Lärare 1B

Meena Tapi

meena.tapi@edu.boras.se

033-35 78 69

Lärare 2

Harisa Becirevic

harisa.becirevic@edu.boras.se

033-35 78 69

Lärare 3A

Ann-Charlotte Magnusson

ann-charlotte.magnusson@edu.boras.se

033-35 78 69

Lärare 3B

Ida Norinder

ida.norinder@edu.boras.se

033-35 78 69

IKT-ansvarig F-6, resurs

Veronika Claesson

veronika.claesson@edu.boras.se

033-35 78 69

Idrott åk 1-6

Evelina Brofjärd

evelina.brofjard@edu.boras.se

033-35 78 69

Fritids, 3A

Lisbet Häggström

lisbet.haggstrom@edu.boras.se

0721-60 05 92

Fritids

Ahmed Sleiman

ahmed.sleiman@edu.boras.se

0721-60 05 92

Fritids

Biar Law

biar.law@edu.boras.se

033-35 78 69

Resurs, 3B

Göran Lohne

goran.lohne@edu.boras.se

033-35 78 69

Resurs, 3A

Sakariye Mohammod

sakariye.mohammod@edu.boras.se

033-35 78 69


Arbetslag 2, årskurs 4-6

Telefon: 033-35 78 70
Telefon: 0734-327611

Trygg Vuxen, Jalal Yassine
jalal.yassine@edu.boras.se
0734-32 85 35

Lista med kontaktuppgifter, namn, e-post och telefonnummer till skolans arbetslaga 2.

Klass

Namn

E-post

Lärare 4A

Cathrin Persson

cathrin.persson@edu.boras.se

Lärare 4B

Sofia Rudäng

sofia.rudang@edu.boras.se

Lärare 5

Max Moritz

max.moritz@edu.boras.se

Lärare 5

Maritha Fyhr

maritha.fyhr@edu.boras.se

Lärare 5

Stefan Reinholdsson

stefan.reinholdsson@edu.boras.se

Lärare 6A

Khalil El Machharawi

khalil.el.machharawi@edu.boras.se

Lärare 6B

Büsra Kaya

busra.kaya@edu.boras.se

FBK

Irén Solinger

iren.solinger@edu.boras.se

Flexgruppen

Marie-Noëlle Carlsson Ferrier

marie-noelle.carlsson-ferrier@edu.boras.se

Flexgruppen

Therese Olsen Hedendahl

therese.olsen@edu.boras.se

Flexgruppen

Midian Tsegay

midian.tsegay@edu.boras.se

Träslöjd

Joakim Hagberg

joakim.hagberg@edu.boras.se

Textilslöjd

Anna Lilja

anna.lilja@edu.boras.se

Resurs

Minna Mäkinen

minna.makinen@edu.boras.se

Resurs

Maria Nyström

maria.nystrom@edu.boras.se

Lärarassistent

Anette Lindström

anette.lindstrom@edu.boras.se


Arbetslag 3, årskurs 7-9

Telefon: 033-35 78 72

Lista med kontaktuppgifter, namn och e-post till personal i skolans arbetslag 3

Titel

Namn

E-post

Mentor 7B, Sv, SvA, En

Ulrika Glans

ulrika.glans@edu.boras.se

Mentor 7B, Fra, En

Charlotta Mod

charlotta.mod@edu.boras.se

Mentor 8A, Ma, NO

Anneli Brändström

anneli.brandstrom@edu.boras.se

Mentor 8A, Sv, SvA, En

Matilda Melin

matilda.melin@boras.se

Mentor 8B, Sv, SO

Stefan Hacker

stefan.hacker@edu.boras.se

Mentor 8B, Spa, SO

Linn Karlsson

linn.karlsson@edu.boras.se

Mentor 9A, Hkk

Lena Adolfsson

lena.adolfsson@edu.boras.se

Mentor 9A, Ty, En, SO

Joachim Papendorf

joachim.papendorf@edu.boras.se

Mentor 9B, En, SvA

Marzena Nettelblad

marzena.nettelblad@edu.boras.se

Mentor 9B, Ma, NO

Anna Smit

anna.smit@edu.boras.se

Spanska

Sandra Rivera Ortega

sandra.rivera.ortega@edu.boras.se


Arbetslag 4, årskurs 7-9

Telefon: 033-35 78 71

Lista med kontaktuppgifter, namn och e-post till personal i skolans arbetslag 4.

Titel

Namn

E-post

Mentor 7A, Idh

Vakant

-

Mentor 7A, Ma, NO

Ritva Ilvesten

ritva.ilvesten@edu.boras.se

Mentor 7C, Bl

Malin Jönsson

malin.jonsson@edu.boras.se

Mentor 7C, Ma, Tk

Martin Ljungström

martin.ljungstrom@edu.boras.se

Mentor 8C, Mu

Camilla Hammarsten

camilla.hammarsten@edu.boras.se

Mentor 8C, Sv, SvA, SO

Anders Olofsson

anders.olofsson@edu.boras.se

Mentor 9C, En, SO

Eva-Maria Sandin

eva-maria.sandin@edu.boras.se

Mentor 9C, Idh, Hkk

Jonatan Öhman

jonatan.ohman@edu.boras.se

SvA & FBK

Anne Aalto

anne.aalto@edu.boras.se

Textilslöjd åk 7-9

Anxhela Ziso

anxhela.ziso@edu.boras.se

Speciallärare Flexgruppen

Sanela Bulic

sanela.bulic@boras.se


Elevhälsan

Lista med kontaktuppgifter, namn, e-post och telefonnummer till elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Elevhälsans medicinska insats (EMI)

Anna-Carin Johansson

anna-carin2.johansson@boras.se

0768-88 56 51

Skolkurator

Tomas Hägstedt

tomas.hagstedt@edu.boras.se

033-35 80 83

Skolpsykolog

Siri Veileborg

siri.veileborg@boras.se

033-35 52 77

Specialpedagog årskurs 7-9

Lise-Lotte Torstensson

lise-lotte.torstensson@edu.boras.se

0734-32 88 51

Specialpedagog årskurs F-6

Camilla Olausson

camilla.olausson@edu.boras.se

0728-85 19 27

Studie- och yrkesvägledare

Carin Ljungblad

carin.ljungblad@boras.se

033-35 78 73


Övrig personal

Lista med kontaktuppgifter, namn, e-post och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotekarie

Annika Samuelsson

annika.samuelsson@boras.se

033-35 80 76

Elevstödssamordnare

Ismet Tursic

ismet.tursic@boras.se

0734-32 73 74

Studiecoach

Sara Mijatovic

sara.mijatovic@boras.se

0734-32 89 86

IKT-ansvarig 7-9

Vakant



Resurs

Josef Iwas

josef.iwas@edu.boras.se

nås via e-post

Resurs

Tomas Bedö

tomas.bedo@boras.se

nås via e-post

Fastighetsskötare

Sahal Hersi

sahal.hersi@boras.se

0734-32 83 80

Lokalvård

Zaklina Mekanovic

zaklina.mekanovic@boras.se

033-35 80 81

Vaktmästeri

Patricio Carvajal Pereira

patricio.carvajal@edu.boras.se

0704-55 33 33

Skolmåltider

Erik Manfred

erik.manfred@boras.se

033-35 80 79

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol