Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Särlaskolans personal består av flera olika kompetenser.
På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till alla.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektorer, biträdande rektorer och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor F-6

Ida Legnemark

ida.legnemark@boras.se

033-35 80 85

Biträdande rektor F-6

Lena Nilsson

lena.l.nilsson@edu.boras.se

033-35 80 95

Rektor 7-9

Jane Larsson

jane.larsson@boras.se

033-35 30 50

Biträdande rektor 7-9

Viktor Svenkvist

viktor.svenkvist@edu.boras.se

0734-32 76 86

Skoladministratör, IKT-ansvarig 7-9

Gentiana Haziri

gentiana.haziri@boras.se

033-35 80 74


Arbetslag 1, Årskurs F-3


Lista med kontaktuppgifter, namn och e-post till personal i skolans arbetslag 1.

Titel

Namn

E-post

Förskoleklass

Zarah Ristola

zarah.ristola@edu.boras.se

Förskoleklass

Madeleine Dahlrud

madeleine.dahlrud@edu.boras.se

Lärare 1A

Cecilia Eskilsson

cecilia.eskilsson@edu.boras.se

Lärare 1B

Halima Ibrahim

halima.ibrahim@edu.boras.se

Lärare 2A

Ann-Charlotte Magnusson

ann-charlotte.magnusson@edu.boras.se

Lärare 2B

Ida Norinder

ida.norinder@edu.boras.se

Lärare 3

Anja Pettersson

anja.pettersson@edu.boras.se

Fritidshem

Matilda Gustafsson

matilda.gustafsson@edu.boras.se

Fritidshem

Biar Law

biar.law@edu.boras.se

Fritidshem

Lisbet Häggström

lisbet.haggstrom@edu.boras.se

Fritidshem och resurs

Carolina Åberg Linderoth

carolina.aberglinderoth@boras.se

Fritidshem och resurs

Marta Pastuszka

marta.matysiak.pastuszka@edu.boras.se


Arbetslag 2, årskurs 4-6


Telefon: 0734-32 76 11

Telefon Trygg vuxen, Jalal Yassin: 0736-16 17 88

Lista med kontaktuppgifter, namn och e-post till skolans arbetslag 2.

Klass

Namn

E-post

Lärare 4

Therese Olsen Hedendahl

therese.olsen@edu.boras.se

Lärare 5A

Khalil El Machharawi

khalil.el.machharawi@edu.boras.se

Lärare 5B

Fatema Saiedy

fatema.saiedy@edu.boras.se

Lärare 6A

Cathrin Persson

cathrin.persson@edu.boras.se

Lärare 6B

Sofia Rudäng

sofia.rudang@edu.boras.se

Idrott årskurs F-6

Ahmed Sleiman

ahmed.sleiman@edu.boras.se

Förberedelseklass

Irén Solinger

iren.solinger@edu.boras.se

Flexgruppen

Zeynep Öz

zeynep.oz@edu.boras.se

Träslöjd

Magnus Ek

magnus.ek@edu.boras.se

Textilslöjd

Anna Lilja

anna.lilja@edu.boras.se

Resurs

Minna Strömberg

minna.stromberg@edu.boras.se

Resurs

Göran Lohne

goran.lohne@edu.boras.se

Resurs

Andréa Andersson

andrea.a.andersson@edu.boras.se

Trygg vuxen

Jalal Yassine

jalal.yassine@boras.se

Musik årskurs 2-6

Albin Widman

albin.widman@edu.boras.se

Lärarassistent

Anette Lindström

anette.lindstrom@edu.boras.se


Arbetsrum 3, årskurs 7-9

Telefon: 033-35 78 72

Lista med kontaktuppgifter, namn och e-post till personal i skolans arbetslag 3

Titel

Namn

E-post

Mentor 7A

Stefan Hacker

stefan.hacker@edu.boras.se

Mentor 7A

Anneli Brändström

anneli.brandstrom@edu.boras.se

Mentor 7B

Matilda Melin

matilda.melin@edu.boras.se

Mentor 7B

Linn Karlsson

linn.karlsson@edu.boras.se

Mentor 8A

Joachim Papendorf

joachim.papendorf@edu.boras.se

Mentor 8B

Lena Adolfsson

lena.adolfsson@edu.boras.se

Mentor 8B

Anna Smit

anna.smit@edu.boras.se

Mentor 9B

Charlotta Mod

charlotta.mod@edu.boras.se

Mentor 9B

Anette Keino

anette.keino@edu.boras.se

Lärare idrott

Maria Kjellin Keel

maria.kjellin@edu.boras.se

Lärare

Sandra Rivera Ortega

sandra.rivera.ortega@edu.boras.se


Arbetsrum 4, årskurs 7-9

Telefon: 033-35 78 71

Lista med kontaktuppgifter, namn och e-post till personal i skolans arbetslag 4.

Titel

Namn

E-post

Mentor 7C

Anders Olofsson

anders.olofsson@edu.boras.se

Mentor 7C

Sanela Bulic

sanela.bulic@boras.se

Mentor 8C

Anne Aalto

anne.aalto@edu.boras.se

Mentor 8C

Jonatan Öhman

jonatan.ohman@edu.boras.se

Mentor 9A

Malin Lydell Manfjärd

malin.lydell.manfjard@boras.se

Mentor 9A

Shirin Jamshidi Zadeh

shirin.jamshidi-zadeh@edu.boras.se

Mentor 9C

Martin Ljungström

martin.ljungstrom@edu.boras.se

Mentor 9C

Malin Jönsson

malin.jonsson@edu.boras.se

Textilslöjd åk 7-9

Anxhela Ziso

anxhela.ziso@edu.boras.se


Elevhälsan

Lista med kontaktuppgifter, namn, e-post och telefonnummer till elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska 7-9

Anna-Carin Johansson

anna-carin2.johansson@boras.se

033-35 80 82

Skolsköterska F-6

Anna-Lena Artursson

Anna-lena.artursson@boras.se

033-35 79 30

Skolkurator F-6

Karin Arvidsson

Karin.Arvidsson@boras.se

Nås via e-post

Skolkurator 7-9

Sara Mijatovic

sara.mijatovic@edu.boras.se

076-888 80 83

Skolpsykolog F-9

Tamar Demirjian

tamar.demirijan@boras.se

Nås via e-post

Specialpedagog årskurs 7-9

Lise-Lotte Torstensson

lise-lotte.torstensson@edu.boras.se

0734-32 88 51

Specialpedagog årskurs F-6

Marie-Noëlle Carlsson Ferrier

marie-noelle.carlsson-ferrier@edu.boras.se

033-35 79 22

Studie- och yrkesvägledare

Katarina Sonnhag

katarina.sonnhag@boras.se

033-35 78 73

Studiecoach 7-9

Anette Keino

anette.keino@edu.boras.se

073-432 89 86


Övrig personal

Lista med kontaktuppgifter, namn, e-post och telefonnummer till övrig personal på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotekarie

Annika Samuelsson

annika.samuelsson@boras.se

033-35 80 76

Elevstödssamordnare

Ismet Tursic

ismet.tursic@boras.se

0734-32 73 74

Speciallärare

Sanela Bulic

sanela.bulic@boras.se

nås via e-post

Fastighetsskötare

Sahal Hersi

sahal.hersi@boras.se

0734-32 83 80

Lokalvård

Sanna Börjesson

sanna.borjesson@boras.se

033-35 80 81

Vaktmästeri

Patricio Carvajal Pereira

patricio.carvajal@edu.boras.se

0704-55 33 33

Skolmåltider

Erik Manfred

erik.manfred@boras.se

033-35 80 79

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol