Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Skolledning, expedition och skolkök

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning, expedition och kök.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Camilla Arvevik

camilla.arvevik@boras.se

0768-88 89 25

Biträdande rektor

Lina Dalqvist

lina.dalqvist@boras.se

0768-88 57 16

Skoladministratör

Carina Lihav

carina.lihav@boras.se

0768-88 89 45

Skolkök

Jessica Olsson

jessica.olsson@boras.se

033-35 86 35


Lärare

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass A

Tatiana Mavrokefalidou Aspelin

tatiana.mavrokefalidou.aspelin@edu.boras.se


0728-851320

Förskoleklass B

Helen Dahlqvist

helen.dahlqvist@edu.boras.se

0728-851320

1A

Sara Palokas

sara-palokas@edu.boras.se

033-35 86 36

1B


sofia.carlberg@edu.boras.se

033-35 86 36

2A

Camilla Djurfors

camilla.djurfors@edu.boras.se

033-35 86 36

2B

Malin Häggström

malin.haggstrom@edu.boras.se

033-35 86 36

3A

Malin Lindholm

malin.lindholm@edu.boras.se

033-35 86 36

3B

Marit Drysén

marit.drysen@edu.boras.se

033-35 86 36

4A

Kristina Eriksson

kristina.eriksson@edu.boras.se

033-35 89 30

4B

Johanna Hallqvist

johanna.hallqvist@edu.boras.se

033-35 89 30

5A

Mikael Nyberg

mikael.nyberg@edu.boras.se

033-35 89 30

5B

Jessica Moberg

jessica.moberg@edu.boras.se

033-35 89 30

6A

Maria Lindberg

maria.lindberg@edu.boras.se

033-35 89 30

6B

Sara Thunebro

sara.thunebro@edu.boras.se

033-35 89 30

Idrott och hälsa

Theo Thelenius

theo.thelenius@boras.se

033-35 89 30

Musik

Lina Johansson

lina.johansson2@boras.se

033-35 89 30

Resurslärare

Jenny Bogren

jenny.bogren@edu.boras.se

033-358636

Specialpedagog

Kristina Hilding

kristina.hilding@edu.boras.se

033-35 86 40

Speciallärare

Karin Brorsson Linderoth

karin.brorsson.linderoth@edu.boras.se

Nås via e-post


Text

Fritids

Lista med namn, e-post och telefonnummer till fritidspersonal.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Diamanten

Karin Granefelt

Jeanette Flodin

Alexander Olsson

Caroline Högkvist

Stina Uddgren

Nina Kattelus Einarsson

 

 

karin.granefelt@edu.boras.se

 

jeanette.flodin@edu.boras

 

alexander.olsson@edu.boras.se

 

caroline.hogkvist@edu.boras.se

 

stina.uddgren@boras.se

 

nina.kattelus.einarsson@edu.boras.se

033-358638

 

0728-851320

Safiren

Susanne Krantz

Emilia Wigheim Svensson

susanne.krantz@edu.boras.se

 

emilia.wigheim@edu.boras.se

0768-885797

Rubinen

Ariana Redenius

Rebecka Ahola

ariana.redenius@edu.boras.se

 

rebecka.ahola@edu.boras.se

0768-88 86 37

Opalen

Elvis Horvat

 

Alice Henningsson Fager

Camilla Toftedahl

Clara Alvegran Stenmark

Annika Rydin

 

Malin Rydell

elvis.horvat@edu.boras.se

 

alice.henningsson.fager@boras.se

 

 

camilla.toftedahl@edu.boras.se

 

clara.alvegran.stenmark@edu.boras.se

 

 

annika.rydin@edu.boras.se

 

malin.rydell@boras.se

033-358637

 

0728-851319


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Petra Cederqvist

petra.cederqvist@boras.se

0734-32 82 68

Skolläkare


Kontaktas via skolsköterska


Skolkurator

Alice Olausson

alice.olausson@boras.se

033-35 51 23

Skolpsykolog

Camilla Langfjell



Specialpedagog

Kristina (Tia) Hilding

kristina.hilding@edu.boras.se

033-35 86 40


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol