Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Skolledning, expedition och skolkök

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning, expedition och kök.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anna Larsson

anna.l.larsson@boras.se

0768-88 89 25

Biträdande rektor

Helena Gillberg

helena.gillberg@boras.se

0768-88 57 16

Skoladministratör

Carina Lihav

carina.lihav@boras.se

0768-88 89 45

Skolkök

Jessica Olsson

jessica.olsson@boras.se

033-35 86 35


Text

Fritids

Lista med namn, e-post och telefonnummer till fritidspersonal.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Opalen

Elvis Horvat

elvis.horvat@edu.boras.se

033-35 86 37

0728-85 13 19 

Opalen

Susanne Krantz

susanne.krantz@edu.boras.se

033-35 86 37

0728-85 13 19

Opalen

Alexander Olsson

alexander.olsson@edu.boras.se

033-35 86 37

0728-85 13 19

Rubinen

Jeanette Flodin

jeanette.flodin@edu.boras.se

0768-88 86 37

Rubinen

Madelene Johansson

madelene.j.johansson@edu.boras.se

0768-88 86 37

Safiren

Emilia Wigheim Svensson

emilia.wigheim@edu.boras.se

0768-88 57 97

Safiren

Sofia Hallén

sofia.hallen@edu.boras.se

0768-88 57 97

Safiren

Sussi Ritare

susann.ritare@edu.boras.se

0768-88 57 97

Diamanten

Ariana Redenius

ariana.redenius@edu.boras.se

033-35 86 38

0728-85 13 20

Diamanten

Caroline Högkvist

caroline.hogkvist@edu.boras.se

033-35 86 38

0728-85 13 20

Naturfritids

Madeleine Olehov

madeleine.olehov@edu.boras.se

0704-55 13 36

Naturfritids

Camilla Toftedahl

camilla.toftedahl@edu.boras.se

0704-55 13 36


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Petra Cederqvist

petra.cederqvist@boras.se

0734-32 82 68

Kurator




Psykolog

Camilla Langfjell



Specialpedagog

Kristina (Tia) Hilding

kristina.hilding@edu.boras.se

033-35 86 40


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol