Borås Stads logotyp
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Susanne Frostenäs

susanne.frostenas@edu.boras.se

0768-88 89 25

Biträdande rektor

Helena Gillberg

helena.gillberg@boras.se

0768-88 57 16

Skoladministratör

Carina Lihav

carina.lihav@boras.se

0768-88 89 45


Fritids

Lista med namn, e-post och telefonnummer till fritidspersonal.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Opalen

Sofia Hallén

sofia.hallen@edu.boras.se

033-35 86 37

0728-85 13 19 

Opalen

Madeleine Olehov

madeleine.olehov@edu.boras.se

033-35 86 37

0728-85 13 19

Opalen

Susanne Krantz

susanne.krantz@edu.boras.se

033-35 86 37

0728-85 13 19

Rubinen

Sussi Ritare

susann.ritare@edu.boras.se

0768-88 86 37

Rubinen

Elvis Horvat

elvis.horvat@edu.boras.se

0768-88 86 37

Safiren

Emilia Wigheim Svensson

emilia.wigheim@edu.boras.se

0768-88 57 97

Safiren

Jeanette Flodin

jeanette.flodin@edu.boras.se

0768-88 57 97

Diamanten

Ariana Redenius

ariana.redenius@edu.boras.se

033-35 86 38

0728-85 13 20

Diamanten

Caroline Högkvist

caroline.hogkvist@edu.boras.se

033-35 86 38

0728-85 13 20

Diamanten

Jenny Borén

jenny.boren@edu.boras.se

033-35 86 38

0728-85 13 20

Naturfritids

Åsa Linderoth

asa.linderoth@edu.boras.se

0704-55 13 36

Naturfritids

Camilla Toftedahl

camilla.toftedahl@edu.boras.se

0704-55 13 36


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och teledonnummer till elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Petra Cederqvist

petra.cederqvist@boras.se

0734-32 82 68

Kurator

Linnéa Friberg

Linnea.Friberg@boras.se

033-35 86 51

Psykolog

Matilda Månhav

matilda.manhav@boras.se

Nås via e-post

Specialpedagog

Kristina (Tia) Hilding

kristina.hilding@edu.boras.se

033-35 86 40


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-20 10.25

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C