Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Håkan Lundberg

hakan.lundberg@boras.se

0768-88 56 88

Skoladministratör

Jaine Gustafsson

jaine.gustafsson@boras.se

0734-32 76 48


Lärare

Lärare kan nås på telefon via skolans personalrum.
Telefon: 033-35 88 97

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Titel / Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Marita Kelloniemi

marita.kelloniemi@edu.boras.se

Förskoleklass

Petra Sahlberg Pagi

Petra.Sahlberg@edu.boras.se

Årskurs 1

Rebecka Ciurana Svensson

rebecka.ciurana.svensson@edu.boras.se

Årskurs 2

Caroline Törnqvist

caroline.tornqvist@edu.boras.se

Årskurs 3

Cecilia Andersson

cecilia.andersson@edu.boras.se

Årskurs 4

Jessica Dahlgren

jessica.dahlgren@edu.boras.se

Åsrkurs 5

Jennie Fröjd Bengtsson

jennie.frojd@edu.boras.se

Årskurs 6

Gunilla Ottosson

gunilla.g.ottosson@edu.boras.se

Textilslöjdslärare

Liselott Hilding

liselott.hilding@edu.boras.se

Träslöjdslärare

Magnus Månefröjd

magnus.manefrojd@edu.boras.se

Idrottslärare

Frida Karlsson

frida.karlsson@edu.boras.se

Resurs

Natalya Zaitseva

natalya.zaitseva@edu.boras.se

Resurs

Margaretha Johansson

margaretha.johansson@edu.boras.se

Resurs

Simon Hagstrand

simon.hagstrand@boras.se




  

Fritidshem

Personal på Svanens fritidshem kan nås på avdelningens telefon.
Telefon: 0766-23 07 90

Lista med namn och e-post till personal på skolans fritidshem.

Titel

Namn

E-post

Förskolelärare

Marita Kelloniemi

marita.kelloniemi@edu.boras.se

Förskolelärare

Petra Sahlberg Pagi

Petra.Sahlberg@edu.boras.se

Resursperson

Simon Hagstrand

simon.hagstrand@boras.se

Lärare

Natalya Zaitseva

natalya.zaitseva@edu.boras.se

Resursperson

Margaretha Johansson

margaretha.johansson@edu.boras.se




Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsopersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Fanny Falk

fanny.falk@boras.se

0721-60 09 02

Skolkurator

Linnéa Friberg

linnea.friberg@boras.se

033- 35 86 51

Specialpedagog

vakant


0766-23 05 29


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol