Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Håkan Lundberg

hakan.lundberg@boras.se

0768-88 56 88

Skoladministratör

Aikaterini Sanida

aikaterini.sanida@boras.se

0734-32 76 48


Lärare

Lärare kan nås på telefon via skolans personalrum.
Telefon: 033-35 88 97

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Titel / Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Marita Kelloniemi

marita.kelloniemi@edu.boras.se

Förskoleklass

Petra Sahlberg Pagi

Petra.Sahlberg@edu.boras.se

Årskurs 1

Cecilia Andersson

cecilia.andersson@edu.boras.se

Årskurs 1

Jennie Bengtsson Fröjd

jennie.frojd@edu.boras.se

Årskurs 2

Jessica Dahlgren

jessica.dahlgren@edu.boras.se

Årskurs 3

Caroline Törnqvist

caroline.tornqvist@edu.boras.se

Årskurs 4

Camilla Carlander

camilla.carlander@edu.boras.se

Årskurs 4

Tomas Tyrén

tomas.t.tyren@edu.boras.se

Åsrkurs 5

Arne Svanlund

arne.svanlund@edu.boras.se

Årskurs 6

Gunilla Ottosson

gunilla.g.ottosson@edu.boras.se

Textilslöjdslärare

Sheila Jensen

sheila.jensen@edu.boras.se

Träslöjdslärare

Martin Ohlsson

martin.ohlsson@edu.boras.se

Idrottslärare

Frida Karlsson

frida.karlsson@edu.boras.se

Resurs

Natalya Zaitseva

natalya.zaitseva@edu.boras.se

Resurs

Margaretha Johansson

margaretha.johansson@edu.boras.se

  

Fritidshem

Personal på Svanens fritidshem kan nås på avdelningens telefon.
Telefon: 0766-23 07 90

Lista med namn och e-post till personal på skolans fritidshem.

Titel

Namn

E-post

Fritidspedagog

Natalya Zaitseva

natalya.zaitseva@edu.boras.se

Förskolelärare

Marita Kelloniemi

marita.kelloniemi@edu.boras.se

Resursperson

Martin Ohlsson

martin.ohlsson@edu.boras.se

Resursperson

Margaretha Johansson

margaretha.johansson@edu.boras.se

Förskolelärare

Petra Sahlberg Pagi

Petra.Sahlberg@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsopersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anna Allard

anna.allard@boras.se

0721-60 09 02

Skolkurator

Charlotte Bergvall

charlotte.bergvall@boras.se

0728-85 11 72

Specialpedagog

Maja Odobasic

maja.odobasic@edu.boras.se

0766-23 05 29


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol