Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Tillförordnad Rektor

Ann-Mari Kettisen

ann-mari.kettisen@boras.se

Nås via e-post

Skoladministratör

Carina Ruergård

carina.ruergard@boras.se

033-35 87 03


Borgstenaskolan

Lista med Borgstenaskolans personal samt deras e-postadresser.

Titel

Namn

E-post

Lärare

Eric Paues

eric.paues@edu.boras.se

Lärare

Henrietta Hansson

henrietta.hansson@edu.boras.se

Lärare

Millan Isaksson

millan.isaksson@boras.se

Lärare

Farhad Hamesor

farhad.hamesor@edu.boras.se

Lärarassistent

Cathrin Jöreteg-Eriksson

cathrin.joreteg-eriksson@edu.boras.se

Speciallärare

Maria Wintfjäll

maria.c.johansson@edu.boras.se


Fritidshemmet Borgen

Kontaktuppgifter till fritidshemmets personal

Namn

E-post

Telefon

Ida Krönström

ida.kronstrom@boras.se

0721-60 05 72

Dennis Kjellgren

dennis.kjellgren@boras.se

0721-60 05 72

Alicia Kitanovic

alicia.friden.kitanovic@boras.se

0721-60 05 72

Cathrin Jöreteg Eriksson

cathrin.joreteg-eriksson@edu.boras.se

0721-60 05 72

Elevhälsa

Lista med elevhälsans personal, e-postadresser och telefonnummer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Farah Jawad Carlsson

farah.jawad@boras.se

Nås via e-post

Specialpedagog

Anna Sandin

anna.sandin@boras.se

033- 35 87 85

Skolkurator

Brikty Zekarias

brikty.zekarias@boras.se

Nås via e-post


Kök

Samira Hosseini arbetar i vårt kök.
E-post: samira.hosseini@boras.se
Telefon 033-35 52 44

Lokalvård

Kristina Åhman arbetar med lokalvård i vår skola.
E-post: kristina.ahman@edu.boras.se

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol