Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anette Lejon

anette.lejon@boras.se

033-35 52 17

Skoladministratör

Carina Ruergård

carina.ruergard@boras.se

033-35 87 03


Lärare

Lista med klasslärare samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Eric Paues

eric.paues@edu.boras.se

1 A

Eric Paues

eric.paues@edu.boras.se

2 A

Millan Isaksson

millan.isaksson@boras.se

3 A

Millan Isaksson

millan.isaksson@boras.se

4 A

Henrietta Hansson

henrietta.hansson@edu.boras.se

5 A

Henrietta Hansson

henrietta.hansson@edu.boras.se

6 A

Farhad Hamesor

farhad.hamesor@edu.boras.se

Idrott

Maria Wilgotsson

maria.wilgotsson@edu.boras.se

Resurspersonal

Malin Hulander

malin.hulander@boras.se


Borgstenagruppen

Lista med Borgstenagruppens personal samt deras e-postadresser.

Titel

Namn

E-post

Lärare

Anna Stüven

anna.stuven@edu.boras.se

Socialpedagog

Lejla Sabanovic

lejla.sabanovic@boras.se

Lärarassistent

Linus Hansson Palmén

linus.hansson.palmen@edu.boras.se

Elevassistent

Elvira Dolk

elvira.dolk@boras.se

Elevassistent

Susanne Olsson

susanne.olsson@edu.boras.se


Fritidshemmet Kristallen

Kontaktuppgifter till fritidshemmets personal

Namn

E-post

Telefon

Sara Claesson

sara.claesson@boras.se

0721-60 05 72

Ida Krönström

ida.kronstrom@boras.se

0721-60 05 72

Elvira Hedin

Nås via telefon

0721-60 05 72

Soile Brundin

Nås via telefon

0721-60 05 72

Elevhälsa

Lista med elevhälsans personal, e-postadresser och telefonnummer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Sonja Nordgren

sonja.nordgren@boras.se

Nås via e-post

Skolkurator

Vakant

Vakant

Vakant

Specialpedagog

Helena Calestam

helena.calestam@edu.boras.se

0768-88 88 47

Socialpedagog

Lejla Sabanovic

lejla.sabanovic@boras.se

Nås via e-post

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

Nås via e-post


Kök

Therese Brandt arbetar i vårt kök.
E-post: therese2.brandt@boras.se
Telefon 033-35 52 44

Lokalvård

Kristina Åhman arbetar med lokalvård i vår skola.
E-post: kristina.ahman@edu.boras.se

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol