Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anette Lejon

anette.lejon@boras.se

033-35 52 17

Skoladministratör

Carina Ruergård

carina.ruergard@boras.se

033-35 87 03


Lärare

Lista med klasslärare samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Henrietta Hansson

henrietta.hansson@edu.boras.se

1A

Erik Paues

eric.paues@edu.boras.se

2A

Erik Paues

eric.paues@edu.boras.se

3A

Millan Isaksson

millan.isaksson@boras.se

4A

Malin Hulander

malin.hulander@boras.se

5A

Marita Bornefalk

marita.bornefalk@edu.boras.se

6A

Mikael Engdahl

mikael.engdahl@edu.boras.se


Borgstenagruppen

Lista med Borgstenagruppens personal samt deras e-postadresser.

Titel

Namn

E-post

Lärare

Farhad Hamesor

farhad.hamesor@edu.boras.se

Lärare mot fritidshem

Lena Baker

lena.baker@edu.boras.se

Socialpedagog

Ida Krönström

ida.kronstrom@boras.se

Socialpedagog

Lejla Sabanovic

lejla.sabanovic@boras.se

Elevassistent

Johanna Hjelm

johanna.hjelm@edu.boras.se

Lärarassistent

Linus Hansson Palmén

linus.hansson.palmen@edu.boras.se


Fritidshemmet Kristallen

Telefon: 0721-60 05 72

Vi som arbetar på fritidshemmet:

Elevhälsa

Lista med elevhälsans personal, e-postadresser och telefonnummer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Vikarierande skolsköterska

Carola Blomgren Krusensjö

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 87

Skolläkare

Nås via skolsköterkan

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 87

Skolkurator

Linnea Friberg

linnea.friberg@boras.se

033-35 86 51

Specialpedagog

Helena Calestam

helena.calestam@edu.boras.se

0768-88 88 47

Speciallärare

Victoria Lindström

victoria.lindstrom@boras.se

Nås via e-post

Skolpsykolog

Helena Ehrenberg

helena.ehrenberg@boras.se

033-35 59 35


Kök

Therese Brandt arbetar i vårt kök.
E-post: therese2.brandt@boras.se
Telefon 033-35 52 44

Lokalvård

Kristina Åhman arbetar med lokalvård i vår skola.
E-post: kristina.ahman@edu.boras.se

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-11 14.42

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C