Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anette Lejon

anette.lejon@boras.se

033-35 52 17

Skoladministratör

Carina Ruergård

carina.ruergard@boras.se

033-35 87 03


Lärare

Lista med klasslärare samt deras e-postadresser.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Henrietta Hansson

henrietta.hansson@edu.boras.se

1 A

Henrietta Hansson

henrietta.hansson@edu.boras.se

2 A

Erik Paues

eric.paues@edu.boras.se

3 A

Millan Isaksson

millan.isaksson@boras.se

4 A

Farhad Hamesor

farhad.hamesor@edu.boras.se

5 A

Marita Bornefalk

marita.bornefalk@edu.boras.se

6 A

Mikael Engdahl

mikael.engdahl@edu.boras.se


Borgstenagruppen

Lista med Borgstenagruppens personal samt deras e-postadresser.

Titel

Namn

E-post

Lärare

Mikael Engdahl

mikael.engdahl@edu.boras.se

Lärare

Eva Sten

eva.sten@edu.boras.se

Socialpedagog

Ida Krönström

ida.kronstrom@boras.se

Socialpedagog

Lejla Sabanovic

lejla.sabanovic@boras.se

Elevassistent

Mohamed Suudi

mohamed.suudi@edu.boras.se

Lärarassistent

Linus Hansson Palmén

linus.hansson.palmen@edu.boras.se


Fritidshemmet Kristallen

Telefon: 0721-60 05 72

Vi som arbetar på fritidshemmet:

Elevhälsa

Lista med elevhälsans personal, e-postadresser och telefonnummer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Vikarierande skolsköterska

Carola Blomgren Krusensjö

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 87

Skolläkare

Nås via skolsköterkan

carola.blomgren.krusensjo@boras.se

033-35 87 87

Skolkurator

Vakant

Vakant

Vakant

Specialpedagog

Helena Calestam

helena.calestam@edu.boras.se

0768-88 88 47

Speciallärare

Victoria Lindström

victoria.lindstrom@boras.se

Nås via e-post

Skolpsykolog

Helena Ehrenberg

helena.ehrenberg@boras.se

033-35 59 35


Kök

Therese Brandt arbetar i vårt kök.
E-post: therese2.brandt@boras.se
Telefon 033-35 52 44

Lokalvård

Kristina Åhman arbetar med lokalvård i vår skola.
E-post: kristina.ahman@edu.boras.se

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol