Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefon till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Camilla Arvevik

camilla.arvevik@edu.boras.se

0734-32 75 16

Skoladministratör

Susanne Björk

susanne.bjork@boras.se

0734-32 81 61

Handläggare fritidshem

Birgitte Lucasz

birgitte.lucasz@boras.se

033-35 38 57


Lärare

Lista med klass, namn och e-post till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Jennie Larsson

jennie.larsson@edu.boras.se

Förskoleklass

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

Årskurs 1

Anna Tengroth

anna.tengroth@edu.boras.se

Årskurs 1

Jonas Brydevall

jonas.brydevall@edu.boras.se

Årskurs 1

Felicia Hellström

felicia.hellstrom@edu.boras.se

Årskurs 2

Marice Fransén

marice.fransen@edu.boras.se

Årskurs 3

Lizette Fredriksson

lizette.fredriksson@edu.boras.se

Årskurs 4

Camilla Nygren

camilla.nygren@edu.boras.se

Årskurs 5

Elin Johansson

elin.h.johansson@edu.boras.se

Årskurs 6

Maria Wilgotson

maria.wilgotsson@edu.boras.se

Fritidshem

Telefon: 0766-48 78 18

Lista med namn och e-post till fritidshemmets personal.

Avdelning

Namn

E-post

Fritids, resurs årskurs 1

Emelie Svensson

emelie.svensson@edu.boras.se

Fritids, resurs årskurs 2

Elvira Otterdahl

elvira.otterdahl@edu.boras.se

Fritids, elevassistent årskurs 2

Annelie Standar

anneli.standar@edu.boras.se

Fritids, resurs i årskurs 3

Caroline Gustafsson

caroline.gustafsson@edu.boras.se

Fritids, Resurs i årskurs 4 och 5

Emma Westberg

emma.westberg@edu.boras.se

Fritids, Resurs årskurs 4 

Ida Andersson

ida.andersson@edu.boras.se

Fritids, resurs årskurs 3

Zeljkica Sopic

zeljikica.sopic@edu.boras.se

Fritids, resurs årskurs 2 och 3

Felix Samuelsson

felix.samuelsson@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Petra Cederqvist

petra.cederqvist@boras.se

0734-328268 (tisdagar)

Skolläkare

Daniel Wallmyr

daniel.wallmyr@boras.se

Kontaktas via skolsköterskan

Skolkurator

Jenny Westberg

Jenny.Westberg@boras.se

033-35 35 19 (varannan måndag, halva tisdagar)

Skolpsykolog

Helena Ehrenberg

helen.ehrendahl@edu.boras.se

033-35 59 35

Specialpedagog

Annica Lundgren

annica.lundgren@boras.se

033-35 79 19


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans övriga personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Kökspersonal

Helena Claesson

helena.claesson@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

Kökspersonal

Veronica Wernklev

veronica.wernklev@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

IKT

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

0734-32 81 61

Fastighetsskötare

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@edu.boras.se

0766-230934


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-22 16.54

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C