Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefon till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Sofia Gustafsson

sofia.gustafsson@edu.boras.se

0734-32 75 16

Skoladministratör

Selma Foco

selma.foco@boras.se

033-35 87 87


Lärare

Förskoleklass

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

1A

Madelia Sörensson

madelia.sorensson@edu.boras.se

2A

Bianca Nikolova

bianca.nikolova@edu.boras.se

3A

Lizette Fredriksson

lizette.fredriksson@edu.boras.se

4A

Åsa Knapasjö

asa.knapasjo@edu.boras.se

5A

Elin Johansson

elin.h.johansson@edu.boras.se

6A

Camilla Nygren

camilla.nygren@edu.boras.se

Resurslärare & SO 4-5

Susanne Björk

susanne.bjork@edu.boras.se

Idrott och hälsa 1-2 & SO åk 6

Ellen Lahode

ellen.lahode@boras.se

Idrott och hälsa 3-6

Olle Eklund

olle.eklund@boras.se

Musik 2-3, bild åk 2 & förskoleklass

Lina Johansson

lina.johansson2@boras.se

Musik 4-6

Jens Edvinsson

jens.edvinsson@boras.se

Bild åk 3

Emelie Svensson

emelie.svensson@edu.boras.se

Fritidshem

Telefon: 0766-48 78 18

Lista med namn och e-post till fritidshemmets personal.

Avdelning

Namn

E-post

Fritids

Anneli Standar

anneli.standar@edu.boras.se

Fritids

Caroline Gustafsson

caroline.gustafsson@edu.boras.se

Fritids

Emma Westberg

emma.westberg@edu.boras.se

Fritids

Jens Edvinsson

jens.edvinsson@boras.se

Fritids

Lina Johansson

lina.johansson2@boras.se

Fritids

David Payani

david.gunnarsson.payani@edu.boras.se

Fritids

Ellen Lahode

ellen.lahode@boras.se

Fritids

Olle Eklund

olle.eklund@boras.se

Fritids

Emelie Svensson

emelie.svensson@edu.boras.se

 

Övrig pedagogisk personal

Lista med namn och e-post till skolans övriga pedagogiska personal.

Titel

Namn

E-post

Trä och metallslöjd

Per Hedberg

per.hedberg@edu.boras.se

Textilslöjd

Anette Kjellerup

anette.kjellerup@edu.boras.se

Hemkunskap

Johan Johansson

johan.johansson@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Petra Cederqvist

petra.cederqvist@boras.se

033-358905 (nås på tisdagar)

Skolläkare

Karin Amrén

Kontaktas via skolsköterskan

Kontaktas via skolsköterskan

Skolkurator

Alice Olausson

alice.olausson@boras.se

033-35 51 23

Specialpedagog

Carina Rosengren

carina.rosengren@edu.boras.se

033-35 79 19


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans övriga personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolmåltid

Helena Claesson

helena.claesson@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

Skolmåltid

Veronica Wernklev

veronica.wernklev@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

IKT

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

0734-32 81 61

Fastighetsskötare

Hirmiz Khnano

hirmiz.khnano@boras.se

0734-32 88 22


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol