Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefon till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Camilla Arvevik

camilla.arvevik@edu.boras.se

0734-32 75 16

Skoladministratör

Christine Berglund

christine.berglund@boras.se

033-35 87 87

Handläggare fritidshem

Birgitte Lucasz

birgitte.lucasz@boras.se

033-35 38 57


Lärare

Lista med klass, namn och e-post till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Jennie Larsson

jennie.larsson@edu.boras.se

Förskoleklass

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

Årskurs 1

Marie Assarlind

marie.assarlind@edu.boras.se

Årskurs 2

Marice Fransén

marice.fransen@edu.boras.se

Årskurs 3

Lizette Fredriksson

lizette.fredriksson@edu.boras.se

Årskurs 4

Camilla Nygren

camilla.nygren@edu.boras.se

Årskurs 5

Elin Johansson

elin.h.johansson@edu.boras.se

Årskurs 6

Maria Wilgotson

maria.wilgotsson@edu.boras.se

Resurslärare

Anna Tengroth

anna.tengroth@edu.boras.se

 

Fritidshem

Telefon: 0766-48 78 18

Lista med namn och e-post till fritidshemmets personal.

Avdelning

Namn

E-post

Fritids, resurs årskurs 1

Emelie Svensson

emelie.svensson@edu.boras.se

Fritids, resurs årskurs 1

Christopher Weijmer

christopher.c.claesson@edu.boras.se

Fritids, resurs årskurs 2

Elvira Otterdahl

elvira.otterdahl@edu.boras.se

Fritids resurs årskurs 2

Felicia Hellström

felicia.hellstrom@edu.boras.se

Fritids, elevassistent årskurs 2

Anneli Standar

anneli.standar@edu.boras.se

Fritids, resurs årskurs 3

Caroline Gustafsson

caroline.gustafsson@edu.boras.se

Fritids, Resurs  årskurs 4 och 5

Emma Westberg

emma.westberg@edu.boras.se

Fritids Resurs årskurs 6

Susanne Björk

susanne.bjork@edu.boras.se

 

Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Petra Cederqvist

petra.cederqvist@boras.se

0734-32 82 68 (nås på tisdagar)

Skolläkare

Daniel Wallmyr

daniel.wallmyr@boras.se

Kontaktas via skolsköterskan

Skolkurator

Petra Weidlitz

petra.weidlitz@boras.se

0766-23 09 96 

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

0768-88 56 22

Specialpedagog

Annica Lundgren

annica.lundgren@boras.se

033-35 79 19


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans övriga personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Kökspersonal

Helena Claesson

helena.claesson@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

Kökspersonal

Veronica Wernklev

veronica.wernklev@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

IKT

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

0734-32 81 61

Fastighetsskötare

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@edu.boras.se

0766-23 09 34


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol