Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefon till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Camilla Arvevik

camilla.arvevik@edu.boras.se

0734-32 75 16

Skoladministratör

Christine Berglund

christine.berglund@boras.se

033-35 87 87

Handläggare fritidshem

Birgitte Lucasz

birgitte.lucasz@boras.se

033-35 38 57


Lärare

Lista med klass, namn och e-post till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Jennie Larsson

jennie.larsson@edu.boras.se

1A

Lizette Fredriksson

lizette.fredriksson@edu.boras.se

2A

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

3A

Marice Fransén

marice.fransen@edu.boras.se

4A

Anna Tengroth

anna.tengroth@edu.boras.se

5A

Camilla Nygren

camilla.nygren@edu.boras.se

6A

Elin Johansson

elin.h.johansson@edu.boras.se

Resurslärare

Susanne Björk

anna.tengroth@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Maria Wilgotson

maria.wilgotsson@edu.boras.se

Musik

Ewa Hörberg

ewa.horberg@edu.boras.se

Slöjd

Per Hedberg

per.hedberg@edu.boras.se

Slöjd

Jonas Hilding

jonas.hilding@edu.boras.se

Slöjd

Anette Kjellerup

anette.kjellerup@edu.boras.se

Slöjd

Emmy Gustavsson

emmy.gustavsson@edu.boras.se

Hemkunskap

Johan Johansson

johan.johansson@edu.boras.se

Spanska

Eric Munoz

eric.munoz.carrera@edu.boras.se

Spanska

Carolina Ung

carolina.ung@edu.boras.se

Tyska

Alfrida Arnell

alfrida.arnell@edu.boras.se

Tyska

John Qlemis

john.qlemis@edu.boras.se

Franska

Andrea Szegi

andrea.szegi@edu.boras.se


Fritidshem

Telefon: 0766-48 78 18

Lista med namn och e-post till fritidshemmets personal.

Avdelning

Namn

E-post

Fritids

Emelie Svensson

emelie.svensson@edu.boras.se

Fritids

Anneli Standar

anneli.standar@edu.boras.se

Fritids

Caroline Gustafsson

caroline.gustafsson@edu.boras.se

Fritids

Emma Westberg

emma.westberg@edu.boras.se

Fritids

Elin Augustsson

elin.augustsson@edu.boras.se

Fritids

Gustaf Sjödin

gustaf.sjodin@edu.boras.se

 

Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Petra Cederqvist

petra.cederqvist@boras.se

0734-32 82 68 (nås på tisdagar)

Skolläkare

Karin Amrén

Kontaktas via skolsköterskan

Kontaktas via skolsköterskan

Skolkurator

Fredich Legnemark

fredrich.legnemark@boras.se

033-355846

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

0768-88 56 22

Specialpedagog

Anna Tengroth

anna.tengroth@edu.boras.se

0721-600802


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans övriga personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Kökspersonal

Helena Claesson

helena.claesson@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

Kökspersonal

Veronica Wernklev

veronica.wernklev@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

IKT

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

0734-32 81 61

Fastighetsskötare

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@edu.boras.se

0766-23 09 34


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol