Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till våra medarbetare.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefon till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor, tillförordnad

Anette Lejon

anette.lejon@boras.se

033-35 52 17

Skoladministratör

Selma Foco

selma.foco@boras.se

033-35 87 87


Lärare

Lista med klass, namn och e-post till skolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Jennie Larsson

jennie.larsson@edu.boras.se

Förskoleklass

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

1A

Karin Wernersson

karin.wernersson@edu.boras.se

2A

Lizette Fredriksson

lizette.fredriksson@edu.boras.se

3A

Filip Leo

filip.leo@edu.boras.se

4A

Elin Johansson

elin.h.johansson@edu.boras.se

5A

Nelly Askengren Stråhle

nelly.strahle@boras.se

6A

Camilla Nygren

camilla.nygren@edu.boras.se

Resurslärare

Susanne Björk

anna.tengroth@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Maria Wilgotson

maria.wilgotsson@edu.boras.se

Musik

Lina Johansson

lina.johansson2@boras.se


Övrig pedagogisk personal

Lista med namn och e-post till skolans övriga pedagogiska personal.

Titel

Namn

E-post

Trä och metallslöjd

Per Hedberg

per.hedberg@edu.boras.se

Textilslöjd

Anette Kjellerup

anette.kjellerup@edu.boras.se

Hemkunskap

Johan Johansson

johan.johansson@edu.boras.se


Fritidshem

Telefon: 0766-48 78 18

Lista med namn och e-post till fritidshemmets personal.

Avdelning

Namn

E-post

Fritids

Anneli Standar

anneli.standar@edu.boras.se

Fritids

Caroline Gustafsson

caroline.gustafsson@edu.boras.se

Fritids

Klara Ekström

klara.ekstrom@boras.se

Fritids

Emma Westberg

emma.westberg@edu.boras.se

Fritids

Jennie Larsson

jennie.larsson@edu.boras.se

Fritids

Felicia Modig

felicia.modig@edu.boras.se

Fritids

Elsa Viklund

elsa.viklund@boras.se

 

Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Petra Cederqvist

petra.cederqvist@boras.se

0734-32 82 68 (nås på tisdagar)

Skolläkare

Karin Amrén

Kontaktas via skolsköterskan

Kontaktas via skolsköterskan

Skolkurator

Alice Olausson

alice.olausson@boras.se

033-35 58 46

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

0768-88 56 22

Specialpedagog

Carina Rosengren

carina.rosengren@edu.boras.se

033-35 79 14


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans övriga personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolmåltid

Helena Claesson

helena.claesson@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

Skolmåltid

Veronica Wernklev

veronica.wernklev@boras.se

033-24 54 31

0734-32 81 91

IKT

Linnea Larsson

linnea.w.larsson@edu.boras.se

0734-32 81 61

Fastighetsskötare

Hirmiz Khnano

hirmiz.khnano@boras.se

0734-32 88 22


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol