Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Skolledning och expedition

Lista med e-postadresser till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anna Wikman

anna.wikman@boras.se

033-35 86 46

0768-88 86 46

Biträdande rektor

Anna Hjorth

anna.hjorth@boras.se

033-35 87 64

0768-88 87 64

Skoladministratör

Catrin Wardström

catrin.wardstrom@boras.se

033-35 85 60

0734-32 78 35


Lärare i arbetslag 1: 7a, 7b, 8a, 9a

Lista med namn och e-postadresser till personal i arbetslag 1

Namn

E-post

Emma Svensson

emma.svensson@edu.boras.se

Jimmy Emanuelsson

jimmy.emanuelsson@edu.boras.se

Jonas Hilding

jonas.hilding@edu.boras.se

Andrea Szegi

andrea.szegi@edu.boras.se

Marie Nykvist

marie.nykvist@edu.boras.se

Erik Munoz

eric.munoz-carreno@edu.boras.se

Josef Jahandideh Pour

yousef.jahandideh-pour@edu.boras.se

Linda Törner, resurs

linda.torner@edu.boras.se

Charlotte Damberg

charlotte.damberg@edu.boras.se

 

Lärare i arbetslag 2: 7c, 7d, 8c, 9c

Lista med namn och e-postadresser till personal i arbetslag 2

Namn

E-post

Ylva Blomgren

ylva.blomgren@edu.boras.se

Christina Östlund

christina.ostlund@edu.boras.se

Emmy Gustavsson

emmy.gustavsson@edu.boras.se

Johan Johansson

johan.johansson@edu.boras.se

Cecilia Thulin

cecilia.thulin@edu.boras.se

Hussein Saleh, resurs

hussein.saleh@edu.boras.se

Zahra Ameer

zahra.ameer.hadi@edu.boras.se

Michael Andersson

michael.andersson@edu.boras.se

Ebba Magnusson

ebba.magnusson@edu.boras.se

Adrian Holm

adrian.holm@edu.boras.se

Maria Smedberg, resurs

maria.smedberg@edu.boras.se

Julius Lichtenberg, resurs

julius.lichtenberg@edu.boras.se

Julius Dimitrievski, resurs

julius.dimitrievski@edu.boras.se


Lärare i arbetslag 3: 7e, 8e, 8f, 9e

Lista med namn och e-postadresser till personal i arbetslag 3

Namn

E-post

Anette Kjellerup

anette.kjellerup@edu.boras.se

Helena Lundin

helena.lundin@edu.boras.se

Linda Emanuelsson

linda.emanuelsson@edu.boras.se

Lena Karlsson

lena.lk.karlsson@edu.boras.se

Lovisa Levin

lovisa.levin@edu.boras.se

John Dübeck

john.dubeck@edu.boras.se

Anna Karlsson

anna.k.karlsson@edu.boras.se

Ana Carneiro

ana.dos-santos-carneiro@edu.boras.se

Wilma Örn, resurs

wilma.orn@edu.boras.se

Viktor Sjölin, resurs

viktor.valkonen.sjolin@edu.boras.se

Cina Samuelsson, resurs

carina.c.samuelsson@edu.boras.se


Lärare i arbetslag 4: 7g, 8g, 9g, 9h

Lista med namn och e-postadresser till personal i arbetslag 4

Namn

E-post

Per Hedberg

per.hedberg@edu.boras.se

Erika Liljegren

erika.e.eriksson@edu.boras.se

Fredrik Johannesson

fredrik.johannesson@edu.boras.se

Carolina Ung

carolina.ung@edu.boras.se

Olle Jakobson

olle.jakobson@edu.boras.se

Hampus Cannerfors

hampus.cannerfors@edu.boras.se

Isabell Markusson

isabell.markusson@edu.boras.se

Ulf Samuelsson

ulf.samuelsson@edu.boras.se

Anna Dimitrievska, resurs

anna.dimitrievska@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn och e-postadresser och telefonnummer till personal i elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Marie Dolk

marie.dolk@boras.se

033-35 87 74

Specialpedagog

Anita Sjökarl

anita.sjokarl@edu.boras.se

0704-55 13 35

Skolkurator

Pia Axelsson

pia.axelsson@boras.se

0721-600803

Skolpsykolog

Isabelle Hermansson

isabelle.hermansson@boras.se

0734-32 82 65


Övriga medarbetare

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till övrig medarbetare på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Studie- och yrkesvägledare

Birgitta Norén

birgitta.noren@boras.se

033-35 87 66

Bibliotekarie

Linnéa Mähler

linnea.mahler@boras.se

033-35 87 72

Speciallärare matematik

Henrik Raask

henrik.raask@edu.boras.se

0734-32 78 18

Studiecoach

Carina Häll

carina.hall@boras.se

0734-32 78 34

Studiecoach

Janne Olofsson

janne.olofsson@boras.se

0734-32 78 27

Vikarie

Stina Jensen

stina.jensen@edu.boras.se


Resurs

Zahra Ameer Hadi

zahra.ameer.hadi@edu.boras.se


Resurs

Sofia Park Kupiainen

sofia.park.kupiainen@edu.boras.se



Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol