Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Skolledning och expedition

Lista med e-postadresser till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anna Wikman

anna.wikman@boras.se

033-35 86 46

0768-88 86 46

Biträdande rektor

Anna Hjorth

anna.hjorth@boras.se

033-35 87 64

0768-88 87 64

Skoladministratör

Birgitta Mery Claesson

birgitta.mery.claesson@boras.se

033-35 85 60

0734-32 78 35


Lärare arbetslag 1: 7a, 8a, 9a, 9b

Lista med namn och e-postadresser till personal i arbetslag 1

Namn

E-post

Linn Sjöberg

linn.sjoberg@edu.boras.se

Jimmy Emanuelsson

jimmy.emanuelsson@edu.boras.se

Jonas Hilding

jonas.hilding@edu.boras.se

Andrea Szegi

andrea.szegi@edu.boras.se

Marie Nykvist

marie.nykvist@edu.boras.se

Erik Munoz

eric.munoz-carreno@edu.boras.se

Cina Samuelsson

carina.c.samuelsson@edu.boras.se

Josef Jahandideh Pour

yousef.jahandideh-pour@edu.boras.se

Linda Törner

linda.torner@edu.boras.se

Lärare arbetslag 2: 7c, 8c, 9c

Lista med namn och e-postadresser till personal i arbetslag 2

Namn

E-post

Ylva Blomgren

ylva.blomgren@edu.boras.se

Christina Östlund

christina.ostlund@edu.boras.se

Radenka Nikola

radenka.nikola@edu.boras.se

Johan Johansson

johan.johansson@edu.boras.se

Cecilia Thulin

cecilia.thulin@edu.boras.se

Hussein Saleh, resurs

hussein.saleh@edu.boras.se

Zahra Ameer

zahra.ameer.hadi@edu.boras.se

Michael Andersson

michael.andersson@edu.boras.se


Lärare arbetslag 3: 7e, 7f, 8e, 9e

Lista med namn och e-postadresser till personal i arbetslag 3

Namn

E-post

Anette Kjellerup

anette.kjellerup@edu.boras.se

Azadeh Palmqvist

azadeh.palmqvist@edu.boras.se

Linda Emanuelsson

linda.emanuelsson@edu.boras.se

Lena Karlsson

lena.lk.karlsson@edu.boras.se

Lovisa Levin

lovisa.levin@edu.boras.se

John Dübeck

john.dubeck@edu.boras.se

Anna Karlsson

anna.k.karlsson@edu.boras.se

Kristoffer Björk, resurs

kristoffer.bjork@edu.boras.se

Michelle Karlsson

michelle.karlsson@edu.boras.se


Lärare arbetslag 4: 7g, 8g, 8h, 9g

Lista med namn och e-postadresser till personal i arbetslag 4

Namn

E-post

Per Hedberg

per.hedberg@edu.boras.se

Erika Liljegren

erika.e.eriksson@edu.boras.se

Fredrik Johannesson

fredrik.johannesson@edu.boras.se

Carolina Ung

carolina.ung@edu.boras.se

Olle Jakobson

olle.jakobson@edu.boras.se

Frredrik Ernmark

fredrik.ernmark@edu.boras.se

Isabell Markusson

isabell.markusson@edu.boras.se

Ulf Samuelsson

ulf.samuelsson@edu.boras.se

Alfrida Arnell

alfrida.arnell@edu.boras.se

Linn Bengtsson

linn.bengtsson@edu.boras.se

Anna Dimitrievska, resurs

anna.dimitrievska@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn och e-postadresser och telefonnummer till personal i elevhälsan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Marie Dolk

marie.dolk@boras.se

033-35 87 74

Specialpedagog

Anita Sjökarl

anita.sjokarl@edu.boras.se

0704-55 13 35

Skolkurator

Alicia Medina

alicia.medina@boras.se

033-35 87 73

Skolpsykolog

Isabelle Hermansson

isabelle.hermansson@boras.se

0734-32 82 65


Övrig personal

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Studie- och yrkesvägledare

Birgitta Norén

birgitta.noren@boras.se

033-35 87 66

Bibliotekarie

Sandra Larsson

sandra.larsson@boras.se

033-35 87 72

Speciallärare matematik

Henrik Raask

henrik.raask@edu.boras.se

0734-32 78 18

Studiecoach

Carina Häll

carina.hall@boras.se

0734-32 78 34

Studiecoach

Janne Olofsson

janne.olofsson@boras.se

0734-32 78 27


Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol