Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Personal på skolan nås via e-post eller vår Lärplattform Pingpong.

Skolledning och expedition

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolledning och expedition

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Hanna Holmén Löfqvist

hanna.holmen.lofqvist@boras.se

033-35 87 82

Biträdande rektor

Mattias Werner

mattias.werner@boras.se

033-35 34 88

Skoladministratör

Carina Ruergård

carina.ruergard@boras.se

033-35 87 03

Handläggare fritidshem

Brigitte Lukasz

brigitte.lucasz@boras.se

033-35 38 57


Lärare

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolans lärare

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass Regnbågen

Anna- Karin Andersson

anna-karin.andersson@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Förskoleklass Regnbågen

Charlotte Clarebrink

charlotte.clarebrink@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Förskoleklass

Korallen

Lisen Flodin

lisen.flodin@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Förskoleklass

Korallen

Elisabeth Carlberg

elisabet.carlberg@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Årskurs 1

Maria Odén

maria.akesson@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 1

Mattias Hallgren

mattias.hallgren@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 2

Lena Englund

lena.ternander@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 2

Christine Albrecht

christine.albrecht@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 3

Jonas Hedegärd

jonas.hedegard@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 3

Emma Bendixen

emma.bendixen@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 4

Hanna Wiss

hanna.wiss@boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 4

Jessica Johansson

jessica.j.johansson@boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 5

Sylvia Gustavsson

sylvia.gustavsson@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 5

Mari Kleman

mari.kleman@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 6

Monica Jarneving

monica.jarneving@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 6

Malin Stallgård

malin.stallgard@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Idrottslärare

Anders Johansson

anders.johansson@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Musiklärare

Melanie Seel

melanie.seel@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Speciallärare

Anette Norberg van Amerongen

anette.norberg@edu.boras.se

0766 - 23 07 78

Fritidshem

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolans fritidshemspersonal

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Ugglan

Fanny Samuelsson

fanny.samuelsson@edu.boras.se

0766 - 48 96 60

Ugglan

Mimoza Gashi

mimoza.hajrizaj@edu.boras.se

0766 - 48 96 60

Ugglan

Anette Lövgren

anette.a.lovgren@edu.boras.se

0766 - 48 96 60

Ugglan

Maria Johansson

maria.e.johansson@edu.boras.se

0766 - 48 96 60

Korallen

Niclas Mell

niclas.mell@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Lisen Flodin

lisen.flodin@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Eva-Lena Kampf

eva-lena.kampf@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Elisabet Carlberg

elisabet.carlberg@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Ammie Örtlund

ammie.ortlund@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Regnbågen

Anna-Karin Andersson

anna-karin.andersson@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Regnbågen

Charlotte Clarebrink

charlotte.clarebrink@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Regnbågen

Keijo Vedin

keijo.vedin@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Regnbågen

Elinor Sternving

elinor.sternving@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Regnbågen

Dennis Claesson

dennis.claesson@edu.boras.se

0768 - 88 38 26


Elevhälsa

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolans elevhälsa

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anette Ewertsson

anette.ewertsson@boras.se

033 - 35 87 85

Skolsköterska

Kim Kubista

Kim.Kubista@boras.se

033 - 35 51 61

Skolkurator

Alicia Medina

alicia.medina@boras.se

033 - 35 87 73

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

033 - 35 54 51

p

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol