Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Personal på skolan nås via e-post eller vår Lärplattform Pingpong.

Skolledning och expedition

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolledning och expedition

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Hanna Holmén Löfqvist

hanna.holmen.lofqvist@boras.se

033-35 87 82

Biträdande rektor

Mattias Werner

mattias.werner@boras.se

033-35 34 88

Skoladministratör

Carina Ruergård

carina.ruergard@boras.se

033-35 87 03






Lärare

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolans lärare

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass Regnbågen

Anna- Karin Andersson

anna-karin.andersson@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Förskoleklass Regnbågen

Charlotte Clarebrink

charlotte.clarebrink@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Förskoleklass

Korallen

Lisen Flodin

lisen.flodin@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Förskoleklass

Korallen

Elisabeth Carlberg

elisabet.carlberg@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Årskurs 1

Jonas Hedegärd

jonas.hedegard@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 1

Emma Bendixen

emma.bendixen@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 2

Maria Odén

maria.akesson@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 2

Mattias Hallgren

mattias.hallgren@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 3

Lena Englund

lena.englund@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 3

Christine Albrecht

christine.albrecht@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 4

Monica Jarneving

monica.jarneving@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 4

Malin Krantz

malin.krantz@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 5

Hanna Wiss

hanna.wiss@boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 5

Jessica Johansson

jessica.j.johansson@boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 6

Sylvia Gustavsson

sylvia.gustavsson@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Årskurs 6

Malin Kleman

mari.kleman@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Idrottslärare

Anders Johansson

anders.johansson@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Musiklärare

Melanie Seel

melanie.seel@edu.boras.se

033 - 35 87 80

Speciallärare

Anette Norberg van Amerongen

anette.norberg@edu.boras.se

0766 - 23 07 78

Fritidshem

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolans fritidshemspersonal

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Ugglan

Niclas Mell

niclas.mell@edu.boras.se

0766 - 48 96 60

Ugglan

Mimoza Gashi

mimoza.hajrizaj@edu.boras.se

0766 - 48 96 60

Ugglan

Anette Lövgren

anette.a.lovgren@edu.boras.se

0766 - 48 96 60

Ugglan

Maria Johansson

maria.e.johansson@edu.boras.se

0766 - 48 96 60

Korallen

Daniella Karlsson

daniella.karlsson@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Lisen Flodin

lisen.flodin@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Eva-Lena Kampf

eva-lena.kampf@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Elisabet Carlberg

elisabet.carlberg@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Stina Flodin

stina.flodin@edu.boras.se

0768 - 88 87 62

Korallen

Eliott Sköld



Regnbågen

Anna-Karin Andersson

anna-karin.andersson@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Regnbågen

Charlotte Clarebrink

charlotte.clarebrink@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Regnbågen

Keijo Vedin

keijo.vedin@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Regnbågen

Elinor Sternving

elinor.sternving@edu.boras.se

0768 - 88 38 26

Regnbågen

Dennis Claesson

dennis.claesson@edu.boras.se

0768 - 88 38 26


Elevhälsa

Lista med e-postadresser och telefonnummer till skolans elevhälsa

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anette Ewertsson

anette.ewertsson@boras.se

033 - 35 87 85

Skolsköterska

Kim Kubista

Kim.Kubista@boras.se

033 - 35 51 61

Skolkurator

Alicia Medina

alicia.medina@boras.se

033 - 35 87 73

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

033 - 35 54 51

p

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol