Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratörer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Sanna Strand

sanna.strand@boras.se

033-35 79 33

Biträdande rektor

Monika Hyrkvist

monika.hyrkvist@edu.boras.se

0721-60 08 61

Skoladministratör

Lotta Birgersson

ann-charlott.birgersson@boras.se

033-35 79 88

IT-samordnare

Mattias Strindgård

mattias.strindgard@edu.boras.se

0734-32 86 79



Lärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass A

Malin Håkansson

malin.hakansson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass A

Andy Lust

andy.lust@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass B

Pamela Stavåsen

pamela.stavasen@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass B

Maria Strand

maria.strand@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass C

Anna Carlén

anna.carlen@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass C

Vakant


0768-88 89 40

Årskurs 1A

Zophie Zonefalk

zophie.zonefalk@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 1B

Hilda Franzèn

hilda.franzen@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 1C

Jenny Graversen

jenny.graversen@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 2A

Linnea Lindström

linnea.dahlgren@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 2B

Karin Ohlsson

karin.ohlsson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 2C

Malin Gylling

malin.gylling@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 3A

Camilla Neumann

camilla.neumann@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 3B

Ewa Askengren

ewa.askengren@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 3C

Madelene Björklund

madelene.bjorklund@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 4

Pia Jansson

pia.jansson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 4

Mikael Nyberg

mikael.nyberg@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 4

Johanna Hallqvist

johanna.hallqvist@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 4

Bengt Lindgren

bengt.lindgren@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Maja Jakovljevic

maja.jakovljevic@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Konstantina Moshidou

konstantina.moshidou@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Alexandra Yalmizian

alexandra.yalmizian@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Fredrik Augustsson

fredrik.augustsson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Carina Johansson (Resurs)

carina.c.johansson@edu.boras.se

nås via e-post

Årskurs 5

Roger Johansson (Resurs)

roger.johansson@edu.boras.se

nås via e-post

Årskurs 6

Maria Carlsson

maria.u.carlsson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Nermeen Abu Olba

nermeen.abu-olba@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Gunilla Larsson

gunilla.larsson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Karin Johansson

karin.k.johansson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Karen Lopez Suarez (Resurs)

karen.lopez.suarez@edu.boras.se

0734-32 72 72

Trä/metallslöjd

Keijo Luomala

keijo.luomala@edu.boras.se

nås via e-post

Textilslöjd

Anne Viinikanoja

anne.viinikanoja@edu.boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa

Josefine Björk

josefine.b.bjork@edu.boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa

Emil Antonsson

emil.antonsson@edu.boras.se

nås via e-post

Musik

Lennart Johansson

lennart.jo.johansson@boras.se

nås via e-post

Musik

Mattias Hultgren

mattias.hultgren@edu.boras.se

nås via e-post

SVA

Jessica Sandeen

jessica.sandeen@edu.boras.se

nås via e-post

Speciallärare

Jenny Grew

jenny.grew@boras.se

nås via e-post

Skolhund

Cecilia Ekdahl

cecilia.ekdahl@edu.boras.se

nås via e-post



Fritidshem

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans personal på fritidshemmen.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Skattkistan

Alisa Jonsson Shimada

alisa.jonsson.shimada@edu.boras.se

0768-88 89 40

Skattkistan

Vakant


0768-88 89 40

Skattkistan

Amra Sarac

amra.sarac@edu.boras.se

0768-88 89 40

Skattkistan

Carina Johansson

carina.c.johansson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Kikaren

Susanne Svensson 

susanne.svensson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Jewel Said

jewel.said@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Jennifer Kupiainen

jennifer.kupiainen@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Gunilla Kristensson

gunilla.kristensson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kompassen

Sofia Park Kupiainen

sofia.park.kupiainen@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Maria Johansson

maria.t.johansson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Karen Lopez Suarez

karen.lopez.suarez@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Anna Svensson

anna.sv.svensson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Utkiken

Samantha Tingmyr

samantha.tingmyr@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Fawwas Al Zeen

fawwaz.al-zeena@boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Roger Johansson

roger.johansson@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Lennart Johansson

lennart.jo.johansson@boras.se

0734-32 76 02



Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans Elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Pernilla Thisted Westfalk

pernilla.thisted.westfalk@boras.se

033-35 32 25

Skolkurator

Linda Moslavac

linda.moslavac@edu.boras.se

033-35 32 69

Skolpsykolog

Anna Bendroth

anna.bendroth@boras.se

033-35 59 30

Specialpedagog

Carina Wakk

carina.wakk@boras.se

0733-11 34 07

Specialpedagog

Annika Eriksson

annika.eriksson@edu.boras.se

0766-23 07 77


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol