Borås Stads logotyp
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratörer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Sanna Strand

sanna.strand@boras.se

033-35 79 33

Biträdande rektor

Monika Hyrkvist

monika.hyrkvist@edu.boras.se

0721-60 08 61

Skoladministratör

Lotta Birgersson

ann-charlott.birgersson@boras.se

033-35 79 88

IT-samordnare

Mattias Strindgård

mattias.strindgard@edu.boras.se

0734-32 86 79



Lärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass

Malin Håkansson

malin.hakansson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass

Maria Strand

maria.strand@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass

Anna Carlén

anna.carlen@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass

Madeleine Tärnhager

madeleine.tarnhager@boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass

Madeleine Rydström

madeleine.rydstrom@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass

Alisa Jonsson Shimada

alisa.jonsson.shimada@edu.boras.se

0768-88 89 40

Årskurs 1

Karin Ohlsson

karin.ohlsson@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 1

Malin Gylling

malin.gylling@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 1

Jenny Meldo

jenny.meldo@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 2

Madelene Björklund

madelene.bjorklund@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 2

Ewa Askengren

ewa.askengren@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 2

Camilla Neumann

camilla.neumann@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 3

Zophie Zonefalk

zophie.zonefalk@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 3

Sofie Mossberg

sofie.mossberg@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 3

Jenny Graversen

jenny.graversen@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 4

Cassandra Nyman

cassandra.nyman@edu.boras.se

0734-32 72 74

Årskurs 4

Konstantina Moshidou

konstantina.moshidou@edu.boras.se

0734-32 72 74

Årskurs 4

Alexandra Yalmizian

alexandra.yalmizian@edu.boras.se

0734-32 72 74

Årskurs 4

Shaymaa Zidan

shaymaa.zidan@boras.se

0734-32 72 74

Årskurs 5

Maria Carlsson

maria.u.carlsson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Nermeen Abu Olba

nermeen.abu-olba@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Gunilla Larsson

gunilla.larsson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Karin Johansson

karin.k.johansson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Karen Lopez Suarez (elevstödjare)

karen.lopez.suarez@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Pia Jansson

pia.jansson@edu.boras.se

0734-32 72 73

Årskurs 6

Mikael Nyberg

mikael.nyberg@edu.boras.se

0734-32 72 73

Årskurs 6

Johanna Hallqvist

johanna.hallqvist@edu.boras.se

0734-32 72 73

Årskurs 6

Bengt Lindgren

bengt.lindgren@edu.boras.se

0734-32 72 73

Årskurs 6

Irma Smajlagic

irma.smajlagic@edu.boras.se

0734-32 72 73

Trä/metallslöjd

Keijo Luomala

keijo.luomala@edu.boras.se

nås via e-post

Textilslöjd

Anne Viinikanoja

anne.viinikanoja@edu.boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa

Joakim Lantz

Joakim.lantz@boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa

Emil Antonsson

emil.antonsson@edu.boras.se

nås via e-post

Musik

Lennart Johansson

lennart.jo.johansson@boras.se

nås via e-post

Musik

Mattias Hultgren

mattias.hultgren@edu.boras.se

nås via e-post

Slussen/Bryggan

Jessica Sandeen

jessica.sandeen@edu.boras.se

nås via e-post

Slussen/Bryggan

Carina Johansson

carina.c.johansson@edu.boras.se

nås via e-post

Slussen/Bryggan

Fredrik Augustsson

fredrik.augustsson@edu.boras.se

nås via e-post

Slussen/Bryggan

Jenny Grew

jenny.grew@boras.se

nås via e-post

Slussen/Bryggan

Cecilia Ekdahl

cecilia.ekdahl@edu.boras.se

nås via e-post



Fritidshem

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans personal på fritidshemmen.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Skattkistan

Susanne Svensson 

susanne.svensson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Skattkistan

Julia Berg

julia.berg@boras.se

0768-88 89 40

Skattkistan

Fabrice Blewordah

fabrice.blewordah@edu.boras.se

0768-88 89 40

Kikaren

Sofia Park Kupiainen

sofia.park.kupiainen@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Rama Ramadan

rama.ramadan@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Maria Johansson

maria.t.johansson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Daniel Toresson

daniel.toresson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kompassen

Gunilla Kristensson

gunilla.kristensson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Snjezana Simic

snjezana.simic@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Fawwas Al Zeen

fawwaz.al-zeena@boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Samantha Tingmyr

samantha.tingmyr@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Linda Väliheikki Algehov

linda.valiheikki.algehov@edu.boras.se

0734-32 72 77

Utkiken

Gisela Eskilsson

gisela.eskilsson@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Jennifer Kupiainen

jennifer.kupiainen@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Roger Johansson

roger.johansson@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Lennart Johannson

lennart.jo.johansson@boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Amra Sarac (elevstödjare)

amra.sarac@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Kushtrim Kutllovci

kushtrim.kutllovci@edu.boras.se

0734-32 76 02



Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans Elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Pernilla Thisted Westfalk

pernilla.thisted.westfalk@boras.se

033-35 32 25, 0768-88 79 03

Skolkurator

Linda Moslavac

linda.moslavac@edu.boras.se

0768-10 11 66

Skolpsykolog

Anna Bendroth

anna.bendroth@boras.se

033-35 59 30

Specialpedagog

Brith Andersson

brith.andersson@edu.boras.se

0733-11 34 07

Specialpedagog

Carina Wakk

carina.wakk@boras.se

0766- 23 07 77



Skolhund

Förskollärare Cecilia Ekdahl
E-post: cecilia.ekdahl@edu.boras.se

Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-10-27 13.17

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C