Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratörer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anna Aminoff

anna.aminoff@boras.se

033-35 79 33

Biträdande rektor

Lisa Lönqvist Lorentzon

lisa.lonqvist.lorentzon@boras.se

033-35 79 46

Skoladministratör

Lotta Birgersson

ann-charlott.birgersson@boras.se

033-35 79 88

IKT-administratör

Mattias Strindgård

mattias.strindgard@edu.boras.se

0734-32 86 79



Lärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass A

Malin Håkansson

malin.hakansson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass A

Andy Lust

andy.lust@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass B

Anna Carlén

anna.carlen@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass B

Adelina Kadriu

adelina.kadriu@boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass C

Pamela Stavåsen

pamela.stavasen@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass C

Linda Barahona

linda.barahona@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass C

Maria Johansson

maria.t.johansson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Årskurs 1A

Ewa Askengren

ewa.askengren@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 1B

Linnea Eriksson

linnea.eriksson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 1C

Maria Strand

maria.strand@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 2A

Zophie Zonefalk

zophie.zonefalk@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 2B

Jenny Gencoglu

jenny.gencoglu@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 2C

Hilda Franzèn

hilda.franzen@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 3A

Linnea Lindström

linnea.dahlgren@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 3B

Sofie Mossberg

sofie.mossberg@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 3C

Malin Gylling

malin.gylling@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 4

Madelene Björklund

madelene.bjorklund@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 4

Julia Bengtsson Esse

julia.bengtsson.esse@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 4

Bengt Lindgren

bengt.lindgren@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 4

Viktor Rolf

viktor.rolf@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Maria Carlsson

maria.u.carlsson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Nermeen Abu Olba

nermeen.abu-olba@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Gunilla Larsson

gunilla.larsson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Karin Johansson

karin.k.johansson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Alexandra Yalmizian

alexandra.yalmizian@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Fredrik Augustsson

fredrik.augustsson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Carina Johansson

carina.c.johansson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Areeg Alshekh

areeg.alshekh@edu.boras.se

0734-32 72 72

Trä/metallslöjd

Mikael Bernhardsson

mikael.bernhardsson@edu.boras.se

nås via e-post

Textilslöjd

Anne Viinikanoja

anne.viinikanoja@edu.boras.se

nås via e-post

Textilslöjd

Saeeideh Fredriksson

saeeideh.fredriksson@boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa

Josefine Björk

josefine.b.bjork@edu.boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa

Emil Antonsson

emil.antonsson@edu.boras.se

nås via e-post

Musik

Lennart Johansson

lennart.jo.johansson@boras.se

nås via e-post

Musik

Mattias Hultgren

mattias.hultgren@edu.boras.se

nås via e-post

SVA

Jessica Sandeen

jessica.sandeen@edu.boras.se

nås via e-post

Speciallärare

Jenny Meldo

jenny.meldo@edu.boras.se

nås via e-post

Skolhund

Cecilia Ekdahl

cecilia.ekdahl@edu.boras.se

nås via e-post



Fritidshem

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans personal på fritidshemmen.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Skattkistan

Alisa Jonsson Shimada

alisa.jonsson.shimada@edu.boras.se

0768-88 89 40

Skattkistan

Jewel Said

jewel.said@edu.boras.se

0768-88 89 40

Skattkistan

Maria Johansson

maria.t.johansson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Kikaren

Roger Johansson

roger.johansson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Cecilia Svensson

cecilia.cec.svensson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Fawwas Al Zeen

fawwaz.al-zeena@boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Vakant


0768-88 32 42

Kompassen

Gunilla Kristensson

gunilla.kristensson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Susanne Svensson 

susanne.svensson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Roba Sokar

roba.sokar@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Linus Ahlberg

linus.ahlberg@edu.boras.se

0734-32 72 77

Utkiken

Madeleine Rydström

madeleine.rydstrom@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Lennart Johansson

lennart.jo.johansson@boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Emma Hellberg

emma.hellberg@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Katherine Viracca

katherine.viracca@boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Fredrik Linderholm

fredrik.linderholm@boras.se

0734-32 76 02



Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans Elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Sara Svensson

sara.s.svensson@boras.se

033-35 32 25

Skolkurator

Linda Moslavac

linda.moslavac@edu.boras.se

033-35 32 69

Skolpsykolog

Camilla Langfjell

camilla.langfjell@boras.se

033-35 54 51

Specialpedagog

Carina Wakk

carina.wakk@boras.se

033-35 32 15

Specialpedagog

Vakant




Övrig personal

Lista med titel, namn, e-postadress och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotekarie

Henrik Ammilon

henrik.ammilon@boras.se.

nås via e-post

Vaktmästare

Joakim Stillner

joakim.stillner@boras.se

nås via e-post

Samordnare Lokalvård

Tiina Hämäläinen

tiina.hamalainen@boras.se

0734-32 73 72

Köksmästare

Anna Steén

anna.steen@boras.se

033-35 79 91


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol