Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratörer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anna Aminoff

anna.aminoff@boras.se

033-35 79 33

Biträdande rektor

Lisa Lönqvist Lorentzon

lisa.lonqvist.lorentzon@boras.se

033-35 79 46

Skoladministratör

Lotta Birgersson

ann-charlott.birgersson@boras.se

033-35 79 88

IKT-administratör

Mattias Strindgård

mattias.strindgard@edu.boras.se

0734-32 86 79



Lärare

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans lärare.

Klass

Namn

E-post

Telefon

Förskoleklass A

Malin Håkansson

malin.hakansson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass A

Andy Lust

andy.lust@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass B

Nour Nazir

nour.nazir@boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass B

Madeleine Rydström

madeleine.rydstrom@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass C

Pamela Stavåsen

pamela.stavasen@edu.boras.se

0768-88 89 40

Förskoleklass C

Cornelia Johansson

cornelia.johansson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Årskurs 1A

Linnea Lindström

linnea.dahlgren@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 1B

Malin Gylling

malin.gylling@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 1C

Sofie Mossberg

sofie.mossberg@edu.boras.se

0768-88 32 42

Årskurs 2A

Ewa Askengren

ewa.askengren@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 2B

Linnea Eriksson

linnea.eriksson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 2C

Maria Strand

maria.strand@edu.boras.se

0734-32 72 77

Årskurs 3A

Zophie Zonefalk

zophie.zonefalk@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 3B

Jenny Gencoglu

jenny.gencoglu@edu.boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 3C

Adelina Kadriu

adelina.kadriu@boras.se

0734-32 76 02

Årskurs 4

Alexandra Yalmizian

alexandra.yalmizian@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 4

Vakant


0734-32 72 72

Årskurs 4

Carina Johansson

carina.c.johansson@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 4

Areeg Alshekh

areeg.alshekh@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Maria Hallerup

maria.hallerup@boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Linda Skogh

linda.skogh@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Bengt Lindgren

bengt.lindgren@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 5

Amanda Kjellsson Flodin

amanda.kjellsson.flodin@edu.boras.se

0734-32 72 72

Årskurs 6

Maria Carlsson

maria.u.carlsson@edu.boras.se

0734-32 82 55

Årskurs 6

Nermeen Abu Olba

nermeen.abu-olba@edu.boras.se

0734-32 82 55

Årskurs6

Gunilla Larsson

gunilla.larsson@edu.boras.se

0734-32 82 55

Årskurs 6

Madelene Björklund

madelene.bjorklund@edu.boras.se

0734-32 82 55

Trä/metallslöjd

Keijo Luomala

keijo.luomala@edu.boras.se

nås via e-post

Trä/metallslöjd

Lennart Johansson

lennart.jo.johansson@boras.se

nås via e-post

Textilslöjd

Anna Olsson

anna.olsson@edu.boras.se

nås via e-post

Idrott och hälsa

Josefine Björk

josefine.b.bjork@edu.boras.se

0734-32 85 74

Idrott och hälsa

Emil Antonsson

emil.antonsson@edu.boras.se

0734-32 85 74

Musik

Lennart Johansson

lennart.jo.johansson@boras.se

nås via e-post

Musik

Mattias Hultgren

mattias.hultgren@edu.boras.se

nås via e-post

SVA

Vakant 

nås via e-post

Lärare Bryggan

Fredrik Augustsson

fredrik.augustsson@edu.boras.se

nås via e-post

Skolhund

Cecilia Ekdahl

cecilia.ekdahl@edu.boras.se

nås via e-post



Fritidshem

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans personal på fritidshemmen.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Skattkistan

Jewel Said

jewel.said@edu.boras.se

0768-88 89 40

Skattkistan

Jonatan Sjöstrand

jonatan.sjostrand@edu.boras.se

0768-88 89 40

Skattkistan

Susanne Svensson

susanne.svensson@edu.boras.se

0768-88 89 40

Kikaren

Emma Hellberg

emma.hellberg@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Anna Hagström

anna.hagstrom@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Fredrik Linderholm

fredrik.linderholm@boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Arvid Olausson

arvid.olausson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Dädir Mahamud

abdulkadir.mahamud@boras.se

0768-88 32 42

Kikaren

Maria Johansson

maria.t.johansson@edu.boras.se

0768-88 32 42

Kompassen

Madeleine Pettersson

madeleine.pettersson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Roger Johansson

roger.johansson@edu.boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Fawwas Al Zeen

fawwaz.al-zeena@boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Katherine Viracca

katherine.viracca@boras.se

0734-32 72 77

Kompassen

Amra Sarac

amra.sarac@edu.boras.se

0734-32 72 77

Utkiken

Gunilla Kristensson

gunilla.kristensson@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Roba Sokar

roba.sokar@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Linda Barahona

linda.barahona@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Karen Lopez Suarez

karen.lopez.suarez@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Cecilia Svensson

cecilia.cec.svensson@edu.boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Alice Sandelin

alice.sandelin@boras.se

0734-32 76 02

Utkiken

Ilhan Abukar

ilhan.abukar@boras.se

0734-32 76 02



Elevhälsa

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till Kristinebergskolans Elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Sara Svensson

sara.s.svensson@boras.se

033-35 32 25

Skolkurator

Sara Maylann

sara.maylann@boras.se

033-35 32 69

Skolpsykolog

Anna Bendroth

Kontakt fås genom rektor


Specialpedagog

Ida Vallin

ida.vallin@edu.boras.se

033-35 32 15

Specialpedagog

Helena Calestam

helena.calestam@edu.boras.se

0768-88 88 47


Övrig personal

Lista med titel, namn, e-postadress och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotekarie

Henrik Ammilon

henrik.ammilon@boras.se

nås via e-post

Vaktmästare

Candido Valdes Reveco

candido.valdes.reveco@boras.se

nås via e-post

Samordnare Lokalvård

Tiina Hämäläinen

tiina.hamalainen@boras.se

0734-32 73 72

Köksmästare

Anna Steén

anna.steen@boras.se

033-35 79 91


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol