Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Therése Costinger

therese.costinger@boras.se

033-35 54 07

Ledningsstöd

Emelie Reskow

emelie.reskow@edu.boras.se

0734-32 80 75

Administratör

Annika Axelsson

annika.axelsson@boras.se

033-35 54 42


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass / Titel

Namn

E-post

Förskoleklass/klassföreståndare

Mona Lyckrot

mona.lyckrot@boras.se

År 1 klassföreståndare

Lisa Zachrisson

lisa.zachrisson@edu.boras.se

År 2-3 klassföreståndare

Petronella Haraldsson

petronella.haraldsson@edu.boras.se

År 4-5 klassföreståndare

Embla-Saga Dolk

embla-saga.dolk@edu.boras.se

År 6 klassföreståndare

Yvonne Eskilsson

yvonne.eskilsson@edu.boras.se

Idrottslärare

Mårten Munter

marten.munter@edu.boras.se


Fritids

Lista med namn, e-post och telefonnummer till fritidspersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare fritidshem

Lena Hjälte

lena.hjalte@edu.boras.se

0734-32 86 20

Lärare fritidshem

Mårten Munter

marten.munter@edu.boras.se

0734-32 86 20

Lärare fritidshem

Adrian Hugg

adrian.hugg@edu.boras.se

0734-35 86 20

Lärare fritidshem

Malin Jackson Garphammar

malin.jackson@edu.boras.se

0734-32 86 20

Elevassistent

Eric Björge

eric.bjorge@edu.boras.se

0734-32 86 20

Elevassistent

Emil Samuelsson

emil.samuelsson@boras.se

0734-32 86 20

Elevassistent

Stina Langmead

stina.langmead@boras.se

0734-32 86 20

  

Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolkurator

Evelin Bross

evelin.bross@boras.se

033-35 88 61

Skolsköterska

Anna Karlsson

anna4.karlsson@boras.se

033-35 51 04

Skolpsykolog


nås via rektor

 

Specialpedagog

Linda Anjemark

linda.anjemark@edu.boras.se

033-35 51 21


Övrig personal

L‌ista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Bibliotekarie

Niclas Boman

niclas.boman@boras.se


Kock

Joelma Santos Silva

joelma.santossilva@boras.se

0734-32 80 07

Lokalvårdare

Gabriella M Gyöngyösi

gabriella.mrsanne.gyongyosi@boras.se



Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol