Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Särskilda rekommendationer i Västra Götaland

Personal

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Kerstin Koivisto

kerstin.koivisto@boras.se

0721-60 05 17

Administratör

Annika Axelsson

annika.axelsson@boras.se

0734-32 82 97


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass / Titel

Namn

E-post

Förskoleklass/klassföreståndare

Anna-Maria Trollsfjord

anna-maria.trollsfjord

@edu.boras.se

Förskoleklass

Lotta Thornberg

lotta.thornberg@edu.boras.se

År 1-2 klassföreståndare

Raija Paakkonen

raija.paakkonen@edu.boras.se

År 1-2

Linda Freij

linda.freij@edu.boras.se

År 3-4 klassföreståndare

Yvonne Eskilsson

yvonne.eskilsson@edu.boras.se

År 3-4 klassföreståndare

Annalena Ammilon

anna-lena.ammilon@edu.boras.se

År 5-6 klassföreståndare

Frida Harrysson

frida.harrysson@edu.boras.se

År 5-6 klassföreståndare

Jessica Lundberg

jessica.lundberg@boras.se

Musiklärare

Iryna Sikorska

iryna.sikorska@edu.boras.se


Fritids

Lista med namn, e-post och telefonnummer till fritidspersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Lotta Thornberg

lotta.thornberg@edu.boras.se

0734-32 86 20

Grundlärare fritidshem

Linda Freij

linda.freij@edu.boras.se

0734-32 86 20

Fritidspedagog

Mårten Munter

marten.munter@edu.boras.se

0734-32 86 20

Fritidspedagog

Caroline Asferg Österdahl

caroline.asferg.osterdahl

@edu.boras.se

0734-32 86 20

Fritidspedagog

Anna-Karin Ljungström

anna-karin.ljungstrom@boras.se

0734-32 86 20

Fritidspedagog

Maryam Golabzadeh Yazdi

maryam.golabzadeh.yazdi@boras.se

0734-32 86 20

Elevassistent

Malin Jackson

malin.jackson@edu.boras.se

0734-32 86 20

  

Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Kurator

Freyja Mylläri

freyja.mylläri

0768-88 88 37

Skolsköterska

Anna Karlsson

anna4.karlsson@boras.se

0734-32 83 03

Specialpedagog

Linda Anjemark

linda.anjemark@edu.boras.se

033-35 51 21


Övrig personal

L‌ista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Studiehandledare arabiska

Fatima Aboudkhane

fatima.aboudkhane@edu.boras.se

Nås via e-post

Kök

Måltidspersonal

Nås via telefon

0734-32 80 07


Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol