Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Kerstin Koivisto

kerstin.koivisto@boras.se

0721-60 05 17

Administratör

Annika Axelsson

annika.axelsson@boras.se

0734-32 82 97


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass / Titel

Namn

E-post

Förskoleklass/klassföreståndare

Lena Hjälte

lena.hjalte@edu.boras.se

År 1 klassföreståndare

Petronella Haraldsson

petronella.haraldsson@edu.boras.se

År 2-3 klassföreståndare

Pernilla Söderman

pernilla.soderman@edu.boras.se

År 4-5 klassföreståndare

Yvonne Eskilsson

yvonne.eskilsson@edu.boras.se

År 6 klassföreståndare

Jessica Lundberg

jessica.lundberg@boras.se

Speciallärare

Raija Paakkonen

raija.paakkonen@edu.boras.se

Musiklärare

Birgitta Djärv Jannert

birgitta.djarv.jannert@edu.boras.se

Idrottslärare

Mårten Munter

marten.munter@edu.boras.se

Bildlärare

Lotta Thornberg

lotta.thornberg@edu.boras.se


Fritids

Lista med namn, e-post och telefonnummer till fritidspersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Lotta Thornberg

lotta.thornberg@edu.boras.se

0734-32 86 20

Grundlärare fritidshem

Linda Freij

linda.freij@edu.boras.se

0734-32 86 20

Fritidspedagog

Mårten Munter

marten.munter@edu.boras.se

0734-32 86 20

Fritidspedagog

Ludwig Tegelmark

ludwig.tegelmark@edu.boras.se

0734-32 86 30

Förskollärare

Lena Hjälte

lena.hjalte@edu.boras.se

0734-32 86 20

Elevassistent

Eric Björge

eric.bjorge@edu.boras.se

0734-32 86 20

Elevassistent

Malin Jackson

malin.jackson@edu.boras.se

0734-32 86 20

  

Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Kurator

Amanda Lohne

amanda.lohne@edu.boras.se

0768-88 88 37

Skolsköterska

Anna Karlsson

anna4.karlsson@boras.se

0734-32 83 03

Specialpedagog

Linda Anjemark

linda.anjemark@edu.boras.se

033-35 51 21


Övrig personal

L‌ista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Studiehandledare arabiska

Fatima Aboudkhane

fatima.aboudkhane@edu.boras.se

 

Bibliotekarie

Niclas Boman

niclas.boman@boras.se


Kök

Måltidspersonal


0734-32 80 07


Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol