Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Nationella restriktioner och skärpta allmänna råd för att hejda smittspridningen av covid-19

Personal

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Kerstin Koivisto

kerstin.koivisto@boras.se

0721-60 05 17

Administratör

Annika Axelsson

annika.axelsson@boras.se

0734-32 82 97


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass / Titel

Namn

E-post

Förskoleklass/klassföreståndare

Anna-Maria Trollsfjord

anna-maria.trollsfjord

@edu.boras.se

Förskoleklass

Lotta Thornberg

lotta.thornberg@edu.boras.se

År 1 klassföreståndare

Raija Paakkonen

raija.paakkonen@edu.boras.se

År 2 klassföreståndare

Fanny Vickstrand

fanny.vickstrand@edu.boras.se

År 2

Caroline Asferg Österdahl

caroline.asferg.osterdahl

@edu.boras.se

År 2

Linda Freij

linda.freij@edu.boras.se

År 3-4 klassföreståndare

Yvonne Eskilsson

yvonne.eskilsson@edu.boras.se

År 3-4 klassföreståndare

Annalena Ammilon

anna-lena.ammilon@edu.boras.se

År 5-6 klassföreståndare

Frida Harrysson

frida.harrysson@edu.boras.se

År 5-6 klassföreståndare

Felix Pastucha Eliasson

felix.pastucha.eliasson@edu.boras.se

Musiklärare

Fanny Vickstrand

fanny.vickstrand@edu.boras.se


Fritids

Lista med namn, e-post och telefonnummer till fritidspersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Lotta Thornberg

lotta.thornberg@edu.boras.se

073-

432 86 20

Grundlärare fritidshem

Linda Freij

linda.freij@edu.boras.se

073-

432 86 20

Lärare

Mårten Munter

marten.munter@edu.boras.se

073-

432 86 20

Lärare

Caroline Asferg Österdahl

caroline.asferg.osterdahl

@edu.boras.se

073-

432 86 20

  

Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Kurator


 


Skolsköterska

Anna Karlsson

anna4.karlsson@boras.se

0734-32 83 03

Specialpedagog

Linda Anjemark

linda.anjemark@edu.boras.se

033-35 51 21

 

Övrig personal

L‌ista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Studiehandledare arabiska

Fatima Aboudkhane

fatima.aboudkhane@edu.boras.se

Nås via e-post

Kök

Personal

Nås via telefon

0734-32 80 07


Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol