Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Claes Hämberg

claes.hamberg@boras.se

033-35 53 18

Skoladministratör

Vera Miladinovic

vera.miladinovic@edu.boras.se

033-35 88 32


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Titel

Namn

E-post

Lärare

Camilla Jakobsson

camilla.jakobsson@edu.boras.se

Lärare

Kristina Lundgren

kristina.lundgren@edu.boras.se

Lärare

Niklas Andreasson

niklas.andreasson@edu.boras.se

Lärare

Miriam Persson

miriam.persson@edu.boras.se

Lärare

Henrik Wiking

henrik.wiking@edu.boras.se

Trä/metall-slöjd

Magnus Månefröjd

magnus.manefrojd@edu.boras.se

Lärare

Maria Elgefors

maria.peterzon@edu.boras.se

Textilslöjd

Karen Sörensen

karen.sorensen@edu.boras.se

Lärare idrott och hälsa

Caroline Adler

caroline.adler@edu.boras.se

Musik

Alexandra Forssell Åhlfeldt

alexandra.forssell.ahlfeldt@edu.boras.se

Lärare

Charlotte Jennetun-Grönbek

charlotte.jennetun-halpin@edu.boras.se

Lärare

Sara Erebrandt

sara.erebrandt@edu.boras.se

Lärare

Carol Morris

carol.morris@edu.boras.se


Förskola/ Fritids och elevassistenter

Lista med namn, e-post och telefonnummer till förskoleklass, fritidshem och elevassistenter

Titel

Namn

E-post

Telefon

Förskollärare/

Fritidspedagog

Anette Bremholt

anette.bremholt@edu.boras.se

033-35 53 24

0734-32 82 13

Förskollärare/

Fritidspedagog

Mimmi Thorén

mimmi.thoren@edu.boras.se

033-35 53 24

0766-23 05 32

Förskollärare/fritids

Mikaela Pettersson Carlsson

mikaela.carlsson@edu.boras.se

033-35 53 24

0734-32 82 13

Fritidspedagog

Maria Paakkonen

maria.paakkonen@edu.boras.se

033-35 53 24

0766-23 05 32

Elevassistent

Jonathan Lerge

jonathan.lerge@edu.boras.se

033-35 53 24

0766-23 05 32

Elevassistent

Alexis Vargas

alexis.elizalde.vargas@edu.boras.se

033-35 53 24

0766-23 05 32

Elevassistent

Johan Persson

johan.persson@edu.boras.se

033-35 53 19


Fritidspedagog

Lena Wahlberger

lena.wahlberger@edu.boras.se

033-35 53 24

0766-23 05 32


Elevhälsa

Lista med namn, e.post och telefonnnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anna Claesson

anna.c.claesson@boras.se

0768-88 52 31

Skolkurator

Hampus Erlandsson

hampus.erlandsson@boras.se

0768-88 53 77

Specialpedagog

Annica Lundgren

annica.lundgren@boras.se

033-35 79 19


Annan personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans övriga personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Vaktmästare

Krister Svanberg

krister.svanberg@boras.se

0734-32 80 80

Fastighetstekniker

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@boras.se

0766-23 09 34

Lokalvårdare

Annelen Andersson

annelen.andersson@edu.boras.se

Nås via e-post

Lokalvårdare

Maria Stafwerfeldt

maria.stafwerfeldt@boras.se

Nås via e-post

Skolmåltidsbiträde

Birgitta Johansson

birgitta.johansson@boras.se

033-35 53 20

Skolmåltidsbiträde

Maria Johansson

maria4.johansson@boras.se

033-35 53 20


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol