Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefon till skolledning och expedition på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Richard Jennerhed

richard.jennerhed@boras.se

0766-23 09 65

Biträdande rektor

Chatrine Winberg

chatrine.winberg@edu.boras.se

033-35 89 92


Lärare

Lista med namn och e-post till lärarna på skolan.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Catrin Katby

catrin.katby@edu.boras.se

Årskurs 1

Camilla Rosell

camilla.rosell@edu.boras.se

Årskurs 2

Caroline Brandt

caroline.brandt@boras.se

Årskurs 3

Victoria Ödqvist

victoria.odqvist@edu.boras.se

Årskurs 3

Amanda Espeling

amanda.espeling@edu.boras.se

Årskurs 4

Magnus Olausson

magnus.olausson@edu.boras.se

Årskurs 5

Theres Doczi

theres.doczi@edu.boras.se

Årskurs 6

Joakim Bergstrand

joacim.bergstrand@edu.boras.se

Resurs

Matilda Axelsson

matilda.a.axelsson@edu.boras.se


Fritidshem

Telefon: 033-35 89 93

Lista med namn, e-post och telefonnummer till lärarna på fritids.

Titel

Namn

E-post

Fritidspedagog

Elsa Josefsson

elsa.josefsson@boras.se

Elevresurs/ Fritids

Julia Geiros

julia.geiros@edu.boras.se

Elevresur/ Fritids

Viktoria Gönberg Andersson

viktoria.gronberg_andersson@edu.boras.se

Elevresurs/ Fritids

Malin Johansson

malin.jo.johansson@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsan på skolan.

Titel     

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska  

Anna Karlsson

anna4.karlsson@boras.se

0734-32 83 03

Kurator

Linda Hult

linda.hult@boras.se

0721-60 06 55


Specialpedagog

Vakant

Vakant

Vakant


Annan personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till annan personal på skolan.

Verksamhet

Namn

E-post

Telefon

Kök

Eva-Marie Krans

eva-marie.krans@boras.se

0734-32 78 70

Kök

Jeanette Andersson

jeanette.andersson@boras.se

0734-32 78 70


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-21 15.03

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C