Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefon till skolledning och expedition på skolan.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Richard Jennerhed

richard.jennerhed@boras.se

0766-23 09 65

Biträdande rektor

Chatrine Winberg

chatrine.winberg@edu.boras.se

033-35 89 92


Lärare

Lista med namn och e-post till lärarna på skolan.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass

Catrin Katby

catrin.katby@edu.boras.se

Årskurs 1

Victoria Ödqvist

victoria.odqvist@edu.boras.se

Årskurs 2

Victoria Ödqvist

victoria.odqvist@edu.boras.se

Årskurs 3

Camilla Rosell

camilla.rosell@edu.boras.se

Årskurs 4

Marlene Lidberg

marlene.lidberg@edu.boras.se

Årskurs 5

Jeanette Jobrant

jeanette.jobrant@edu.boras.se

Årskurs 6

Magnus Olausson

magnus.olausson@edu.boras.se

Idrott & Hälsa

Frida Rångemyr

frida.rangemyr@boras.se


Fritidshem

Telefon: 033-35 89 93

Lista med namn, e-post och telefonnummer till lärarna på fritids.

Titel

Namn

E-post

Fritidspedagog

Elsa Josefsson

elsa.josefsson@boras.se

Elevresurs/ Fritids

Jonatan Sjöstrand

jonatan.sjostrand@edu.boras.se

Elevresurs/ Fritids

Viktoria Gönberg Andersson

viktoria.gronberg_andersson@edu.boras.se

Fritidspedagog

Frida Rångemyr

frida.rangemyr@boras.se


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsan på skolan.

Titel     

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska  

Anna Karlsson

anna4.karlsson@boras.se

0734-32 83 03

Kurator

Emma Hacker

emma.hacker@boras.se

0768-888837


Specialpedagog/

Speciallärare

Helen Allansson

helen.allansson@boras.se

0721-600802

Skolpsykolog

Miya Wallqvist

miya.wallqvist@boras.se

0704-551115


Annan personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till annan personal på skolan.

Verksamhet

Namn

E-post

Telefon

Kök

Eva-Marie Krans

eva-marie.krans@boras.se

0734-32 78 70

Kök

Jeanette Andersson

jeanette.andersson@boras.se

0734-32 78 70

Lokalvård

Robert Ukeje








Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol