Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Ekarängskolans personalrum nås via telefon: 033-35 81 05

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Joakim Magnusson

joakim.magnusson@boras.se

033-35 81 01

0768 - 88 81 01

Biträdande rektor

Eva Sjölin

eva.sjolin@boras.se

033-35 81 89

0768-88 81 89

Skoladministratör

Kerstin Andersson

kerstin.andersson@boras.se

033-35 81 03


Elevhälsa

Lista med namn e-postadress samt telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Birgitta Bloch

birgitta.bloch@boras.se

033-35 81 06,

0734-32 76 45

Specialpedagog

Aniko Feher

aniko.feher@boras.se

033-35 59 14


Kurator

Brikty Zekarias

brikty.zekarias@boras.se

033-35 81 81

0704-55 81 81

Skolpsykolog

David Tärning

david.tarning@boras.se

0734-32 79 84


Förskoleklass Eken AB

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i förskoleklass Eken AB.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Förskollärare

Medina Jilta

medina.jilta@edu.boras.se

033-35 83 46

Förskollärare

Petter Florentin

petter.florentin@edu.boras.se

033-35 83 46

Resurs

Jwana Wais Hama Said

jwana.wais.hama.said@edu.boras.se

033-35 83 46


Förskoleklass Eken CD

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i förskoleklass Eken CD.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Förskollärare

Linda Miklos

linda.miklos@edu.boras.se

033-35 81 07

Förskollärare

Jenny Åhlander-Mäkiperä

jenny.alander@edu.boras.se

033-35 81 07

Resurs

Fahri Xhemajli

fahri.xhemajli@edu.boras.se

033-35 81 07


Årskurs 1

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 1.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Fanny Vickstrand

fanny.vickstrand@edu.boras.se

033-35 81 44

Lärare

Margareta Hoof

margareta.hof@edu.boras.se

033-35 81 44


Årskurs 2

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Anna Molinder

anna.molinder@edu.boras.se

033-35 81 44

Lärare

Meldina Madzuni

meldina.madzuni@edu.boras.se

033-35 81 44


Årskurs 3

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 3.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Kerstin Branzell-Oskarsson

kerstin.branzell@edu.boras.se

033-35 81 44

Lärare

Liz Pettersson

liz.pettersson@edu.boras.se

033-35 81 44


Årskurs 4

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Åsa Knapasjö

asa.knapasjo@edu.boras.se

033-35 81 14

Lärare

Pernilla Nyberg

pernilla.nyberg@edu.boras.se

033-35 81 14


Årskurs 5

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 5.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Pernilla Winehem

pernilla.winehem@edu.boras.se

033-35 81 14

Lärare

Carola Svenkvist

carola.svenkvist@edu.boras.se

033-35 81 14


Årskurs 6

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Johannes Hjelm

johannes.hjelm@edu.boras.se

033-35 81 14

Lärare

Marianne Henningsson

marianne.henningsson@edu.boras.se

033-35 81 14


Oasen / Satellit år 1-2

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Oasen / Satellit årskurs 1-2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Speciallärare

Lisa Luiga

lisa.luiga@edu.boras.se

033-35 81 44

Speciallärare

Lena Koskelainen

lena.albrektsson.koskelainen@edu.boras.se

033-35 81 44

Elevassistent

Ulrica Jagerjö

ulrika.jagersjo@edu.boras.se

033-35 81 44

Elevassistent

Jonathan Holm

jonathan.holm@edu.boras.se

033-35 81 44


Satellit år 3-4

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Satellit årskurs 3-4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Elevassistent

Anita Kalinski

anita.kalinski@edu.boras.se

033-35 81 44

Elevassistent

Dimos Kounoupis

dimos.kounoupis@edu.boras.se

033-35 81 14

Elevassistent

Bashkim Nikqi

bashkim.nikqi@edu.boras.se

033-35 81 14


Satellit år 5-6

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Satellit årskurs 5-6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Elevassistent

Sandra Ludvigsson

sandra.s.ludvigsson@edu.boras.se

033-35 81 14

Elevassistent

Tony Hällentorp

tony.hallentorp@boras.se

033-35 81 14

Elevassistent

Tomislav Popovic

tomislav.popovic@edu.boras.se

033-35 81 14


Svenska som andraspråk

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal som undervisar i svenska som andra språk.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare årskurs 1, 4 och 6

Camilla Fjällman

camilla.fjallman@edu.boras.se

033-35 81 14

Lärare årskurs 2, 3 och 5

Anna Axberg

anna.axberg@edu.boras.se

033-35 81 44

Lärare årskurs



033-35 81 14


Fritidshem Eken AB

SMS skickas till telefon: 0734-15 39 37

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem Eken AB.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Marie Elisson

marie.elisson@edu.boras.se

033-35 83 46

Fritidspedagog

Suzanne Harden-Thor

susanne.harden-thor@edu.boras.se

033-35 83 46


Fritidshem Eken CD

SMS skickas till telefon: 0734-15 36 01

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem Eken CD.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Marika Johansson

marika.johansson@edu.boras.se

033-35 81 07

Fritidspedagog

Sebastian Klein

sebastian.klein@edu.boras.se

033-35 81 07


Fritidshem Eken 3

Kontakt via telefon: 0704-55 81 03

Fritidshem Eken 4-6

SMS skickas till telefon: 0734-15 39 36

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem Eken 4-6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Lovisa Engelbrektssson

lovisa.engelbrektsson@edu.boras.se

033-35 81 80

Fritidspedagog

Marcel Chaouche 

marcel.chaouche@edu.boras.se

033-35 81 80


Annan personal

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till annan personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidsledare

Jörgen Johansson

jorgen.johansson@edu.boras.se

033-35 81 80,

033-35 81 44,

0734-32 74 34

Biblioteket

Johan Elfving

johan.elfving@boras.se

033-35 76 32

Textilslöjd

Malin Lindstrand

malin.lindstrand@edu.boras.se

033-35 81 14

Trä- och metallslöjd

Roger Falck

roger.falk@edu.boras.se

033-35 81 14

Musik år 3, 4, 6

Linda Johansson

linda.l.johansson@edu.boras.se

033--35 81 44

Musik år 5

Tony Hällentorp

tony.hallentorp@boras.se

033-35 81 14

Musik år 2

Marcel Chaouche

marcel.chaouche@edu.boras.se

033-53 81 80

Musik år 1

Jonathan Holm

jonathan.holm@edu.boras.se

033-35 81 44

Idrott

Christoffer Häggblad

christoffer.haggblad@edu.boras.se

033-35 81 44

Skolmåltidsbiträde

Atifete Gashi

atifete.gashi@edu.boras.se

033 -35 81 08

Skolmåltidsbiträde

Carina Ahnvik

carina.ahnvik@edu.boras.se

033-35 81 08

Skolmåltidsbiträde

Ninni Melander

Nås via telefon.

033 -35 81 08

Skolmåltid/ lokalvård

Miredita Luzha

miredita.luzha@boras.se

033-35 81 08

Lokalvård

Nerimane Mehmeti

nerimane.mehmeti@boras.se

0766-30 63 80

Lokalvård

Bastrije Stublla

bastrije.stubbla@boras.se

Nås via e-post

Lokalvård

Saima Vehabovic

saima.vrbanjac@boras.se

Nås via e-post

Fritidsgård

Zahraa Ali

zahraa.alihussain@edu.boras.se

033-35 81 03

Övrig personal

Parvaneh Izadi

Nås via telefon till expeditionen

033-35 81 03

Övrig personal

Dima Murad Aqha

Nås via telefon till expeditionen

033 -35 81 03

Övrig personal

Sanije Feka

Nås via telefon till expeditionen

033 -35 81 03

Övrig personal

Hala Ali Ahmed Alshaikhasan

Nås via telefon till expeditionen

033 -35 81 03

Övrig personal

Niloofaar Mahigir Abkenar

Nås via telefon till expeditionen

033 -35 81 03

Övrig personal

Tuba Calar

Nås via telefon till expeditionen

033 -35 81 03


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol