Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Ekarängskolans personalrum nås via telefon: 033-35 81 05

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Pontus Ihrskog

pontus.ihrskog@boras.se

033-35 39 24

0768-88 39 24

Biträdande rektor

Eva Sjölin

eva.sjolin@boras.se

033-35 81 89

0768-88 81 89

Skoladministratör

Kerstin Andersson

kerstin.andersson@boras.se

033-35 81 03


Elevhälsa

Lista med namn e-postadress samt telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Birgitta Bloch

birgitta.bloch@boras.se

033-35 81 06


Specialpedagog

Mikael Andersson

mikael.andersson@boras.se

033-35 59 14

0721-60 06 75

Kurator

Brikty Zekarias

brikty.zekarias@boras.se

033-35 81 81

0704-55 81 81

Skolpsykolog

David Tärning

david.tarning@boras.se

0734-32 79 84

Speciallärare

Lisa Luiga

lisa.luiga@edu.boras.se

033-35 81 03


Förskoleklass A

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i förskoleklass Eken CD.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare i Fsk

Linda Miklos

linda.miklos@edu.boras.se

0734-15 39 36

Lärare i Fsk

Maryam Daeva

maryam.daeva@edu.boras.se

0734-15 39 36

Lärare i Fsk

Petter Florentin

petter.florentin@edu.boras.se

0734-15 39 36

Fritidsledare

Jörgen Johansson

jorgen.johansson@edu.boras.se

0734-15 39 36


Förskoleklass B

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i förskoleklass Eken AB.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare i Fsk

Jenny Ålander Mäkiperä

jenny.alander@edu.boras.se

0734-15 39 36

Lärarassistent i Fsk

Zeynep Özalp

zeynep.o.ozalp@boras.se

0734-15 39 36

Lärare i Fsk

Petter Florentin

petter.florentin@edu.boras.se

0734-15 39 36

Resurs

Jwana Wais Hama Said

jwana.wais.hama.said

@edu.boras.se

0734-15 39 36

Fritidsledare

Jörgen Johansson

jorgen.johansson@edu.boras.se

0734-15 39 36


Årskurs 1

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 1.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Amanda Andersson

amanda.k.andersson@edu.boras.se

0734-153386

Lärare

Medina Jiltamedina.jilta@edu.boras.se

0734-153386


Årskurs 2

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Anna Molinder

anna.molinder@edu.boras.se

0734-153600

Lärare

Meldina Madzuni

meldina.madzuni@edu.boras.se

0734-153600


Årskurs 3

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 3.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Kerstin Branzell-Oskarsson

kerstin.branzell@edu.boras.se

0734-327618

Lärare

Alexandra Rajaniemi

alexandra.rajaniemi@edu.boras.se

0734-327618


Årskurs 4

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Johannes Hjelm

johannes.hjelm@edu.boras.se

0734-327619

Lärare

Fawziyeh Qasmiyeh

fawziyeh.qasmiyeh@edu.boras.se

0734-327619


Årskurs 5

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 5.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Pernilla Winehem

pernilla.winehem@edu.boras.se

0734-327621

Lärare

Carola Svenkvist

carola.svenkvist@edu.boras.se

0734-327621


Årskurs 6

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Martin Strang

martin.strang@edu.boras.se

0734-327622

Lärare

Marianne Henningsson

marianne.henningsson@edu.boras.se

0734-327622


Satellit åk 1-2

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Satellit årskurs 1-2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare Fritidshem

Maria Sutinen

maria.sutinen@boras.se

0734-153600

0734-153386

Resurs

Bashkim Nikqi

bashkim.nikqi@edu.boras.se

0734-153600

0734-153386

Resurs

Sanije Feka

Sanije.Feka@boras.se

0734-153600 

0734-153386

Lärare Fritidshem

Suzanne Harden-Thor

susanne.harden-thor@edu.boras.se

0734-153600

0734-153386

Lärare Fritidshem

Marika Johansson

marika.johansson@edu.boras.se

0734-153600

0734-153386

Resurs

Per Liljegren

per.liljegren@boras.se

0734-153600

0734-153386

Lärare

Roger Falck

roger.falk@edu.boras.se

0734-153600

0734-153386

Resurs

Ebba Britmer

ebba.britmer@boras.se

0734-153600

0734-153386


Satellit åk 3-4

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Satellit årskurs 3-4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Resurs

Anita Kalinskij

anita.kalinski@edu.boras.se

0734-327618

0734-327619

Lärare

Malin Lindstrand

malin.lindstrand@edu.boras.se

0734-327618

0734-327619

Lärare FritidshemMarcel Chaouche

marcel.chaouche@edu.boras.se

0734-327618

0734-327619

Lärare Fritidshem

Marie Elissonmarie.elisson@edu.boras.se

0734-327618

0734-327619


Satellit åk 5-6

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Satellit årskurs 5-6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Resurs

Sandra Ludvigsson

sandra.s.ludvigsson@edu.boras.se

0734-327621

0734-327622

Lärare

Malin Lindstrand

malin.lindstrand@edu.boras.se

0734-327621

0734-327622

Lärare Fritidshem

Marie Elisson

marie.elisson@edu.boras.se

0734-327621

0734-327622

Lärare Fritidshem

Marcel Chaouche

marcel.chaouche@edu.boras.se

0734-327621

0734-327622


Svenska som andraspråk

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal som undervisar i svenska som andra språk.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare åk 1-2

Anna Axberg

anna.axberg@edu.boras.se

033-35 81 03

Lärare åk 3-4

Camilla Fjällman

camilla.fjallman@edu.boras.se

033-35 81 03


Ekens Fritidshem Fsk

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare i Fsk

Linda Miklos

linda.miklos@edu.boras.se

0734-153936

Lärare i Fsk

Jenny Ålander Mäkiperä

jenny.alander@edu.boras.se

0734-153936

Fritidsledare

Jörgen Johansson

jorgen.johansson@edu.boras.se

0734-153936

Resurs

Jwana Wais Hama Said

jwana.wais.hama.said@edu.boras.se

0734-153936

Lärarassistent i Fsk

Zeyneb Özalp

zeynep.o.ozalp@boras.se

0734-153936

Lärare i Fsk

Maryam Daeva

maryam.daeva@edu.boras.se

0734-153936


Ekens Fritidshem avd. Rönnen (åk 1)

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare Fritidshem

Suzanne Harden Thor

susanne.harden-thor@edu.boras.se

0734-153937

Lärare i Fsk

Petter Florentinpetter.florentin@edu.boras.se

0734-153937

Resurs

Sanije Feka

Sanije.Feka@boras.se

0734-153937

Resurs

Ebba Britmer

ebba.britmer@boras.se

0734-153937



Ekens Fritidshem avd. Aspen (åk 2)

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare Fritidshem

Marika Johansson

marika.johansson@edu.boras.se

0734-153601

Lärare Fritidshem

Maria Sutinenmaria.sutinen@boras.se

0734-153601

Resurs

Per Liljegrenper.liljegren@boras.se

0734-153601

Resurs

Bashkim Nikqibashkim.nikqi@edu.boras.se

0734-153601


Ekens Fritidshem avd. Linden 3-6

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare Fritidshem

Marcel Chaouche

marcel.chaouche@edu.boras.se

0704-558103

Lärare Fritidshem

Marie Elissonmarie.elisson@edu.boras.se

0704-558103

Resurs

Sandra Ludvigsson

sandra.s.ludvigsson@edu.boras.se

0704-558103

Resurs

Anita Kalinskij

anita.kalinski@edu.boras.se

0704-558103


Övrig personal

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidsledare

IT-ansvarig

Jörgen Johansson

jorgen.johansson

@edu.boras.se

0734-327434

Speciallärare

Lisa Luiga

lisa.luiga@edu.boras.se

033-35 81 03

Speciallärare

Lena Albrektsson Koskelainen

lena.albrektsson.koskelainen

@edu.boras.se

033-35 81 03

Lärare Textilslöjd

Malin Lindstrand

malin.lindstrand@edu.boras.se

033-35 81 03

Lärare Trä- och metallslöjd

Roger Falck

roger.falk@edu.boras.se

033-35 81 03

Lärare Musik

Annelie Swahn

annelie.swahn@edu.boras.se

033-35 81 03

Lärare Musik

Marcel Chaouche

marcel.chaouche

@edu.boras.se

033-35 81 03

Lärare Idrott

Daniel Thuresson

daniel.thuresson@boras.se

033-35 81 03

Biblioteket

Johan Elfving

johan.elfving@boras.se

033-35 76 32

Skolmåltid/lokalvård

Atifete Gashi

atifete.gashi@edu.boras.se

033 -35 81 08

Skolmåltidsbiträde

Carina Ahnvik

carina.ahnvik@edu.boras.se

033-35 81 08

Skolmåltidsbiträde

Miredita Luzha

miredita.luzha@boras.se

033-35 81 08

Lokalvård

Romana Jerabkova

romana.jerabkova@boras.se

Nås via e-post

Skolmåltid/lokalvård

Bastrije Stublla

bastrije.stubbla@boras.se

Nås via e-post

Lokalvård

Saima Vehabovic

saima.vrbanjac@boras.se

Nås via e-post

Övrig personal

Laila Ahmad

Nås via telefon till

expeditionen

033 -35 81 03

Övrig personal

Chahrazade

Boukharouba

Nås via telefon till

expeditionen

033 -35 81 03


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol