Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Ekarängskolans personalrum nås via telefon: 033-35 81 05

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Pontus Ihrskog

pontus.ihrskog@boras.se

033-35 39 24

0768-88 39 24

Biträdande rektor

Eva Sjölin

eva.sjolin@boras.se

033-35 81 89

0768-88 81 89

Skoladministratör

Kerstin Andersson

kerstin.andersson@boras.se

033-35 81 03


Elevhälsa

Lista med namn e-postadress samt telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Birgitta Bloch

birgitta.bloch@boras.se

033-35 81 06,

0734-32 76 45

Specialpedagog

Mikael Andersson

mikael.andersson@boras.se

033-35 59 14

0721-60 06 75

Kurator

Brikty Zekarias

brikty.zekarias@boras.se

033-35 81 81

0704-55 81 81

Skolpsykolog

David Tärning

david.tarning@boras.se

0734-32 79 84


Förskoleklass Eken AB

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i förskoleklass Eken AB.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Förskollärare

Jenny Ålander Mäkiperä

jenny.alander@edu.boras.se

0734-153937

Förskollärar-

assistent

Zeynep Özalp

zeynep.ozalp@boras.se

0734-153937

Förskollärare

Petter Florentin

petter.florentin@edu.boras.se

0734-153937

Resurs

Jwana Wais Hama Said

jwana.wais.hama.said@edu.boras.se

0734-153937

Elevassistent

Asma Naseer

asma.naseer@boras.se

0734-153937

Elevassistent

Oscar Winberg

oscar.winberg@edu.boras.se

0734-153937

Elevassistent

Alfred Ljung

alfred.ljung@boras.se

0734-153937


Förskoleklass Eken CD

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i förskoleklass Eken CD.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Förskollärare

Linda Miklos

linda.miklos@edu.boras.se

0734-153601

Förskollärarassistent

Halima Abbas

halima.abbas@edu.boras.se

0734-153601

Elevassistent

Pernilla Edman

pernilla.edman@edu.boras.se

0734-153601

Elevassistent

Alice Johansson

alice.tunborg.johansson@edu.boras.se

0734-153601


Årskurs 1

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 3.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Anna Molinder

anna.molinder@edu.boras.se

0734-153600

Lärare

Meldina Madzuni

meldina.madzuni@edu.boras.se

0734-153600


Årskurs 2

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 1.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Kerstin Branzell-Oskarsson

kerstin.branzell@edu.boras.se

0734-327618

Lärare

Matilda Borginger

matilda.borginger@edu.boras.se

0734-327618


Årskurs 3

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Fanny Vickstrand

fanny.vickstrand@edu.boras.se

0734-327619

Lärare

Amanda Andersson

amanda.k.andersson@edu.boras.se

0734-327619


Årskurs 4

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Pernilla Winehem

pernilla.winehem@edu.boras.se

0734-327621

Lärare

Carola Svenkvist

carola.svenkvist@edu.boras.se

0734-327621


Årskurs 5

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Liz Pettersson

liz.pettersson@edu.boras.se

0734-327622

Lärare

Marianne Henningsson

marianne.henningsson@edu.boras.se

0734-327622


Årskurs 6

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i årskurs 5.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare

Åsa Knapasjö

asa.knapasjo@edu.boras.se

0734-153386

Lärare

Martin Strang

martin.strang@edu.boras.se

0734-153386


Satellit åk 1-2

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Satellit årskurs 1-2.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Speciallärare

Lisa Luiga

lisa.luiga@edu.boras.se

0734-153600

0734-327618

Elevassistent

Bashkim Nikqi

bashkim.nikqi@edu.boras.se

0734-153600

0734-327618

Fritidspedagog

Suzanne Harden-Thor

susanne.harden-thor@edu.boras.se

0734-153600

0734-327618

Fritidspedagog

Marika Johansson

marika.johansson@edu.boras.se

0734-153600

0734-327618

Resurs

Per Liljegren

per.liljegren@boras.se

0734-153600

0734-327618


Satellit åk 3-4

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Satellit årskurs 3-4.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Speciallärare

Lisa Luiga

lisa.luiga@edu.boras.se

0734-327621

0734-327619

Elevassistent

Fetije Boneshta

fetije.boneshta@edu.boras.se

0734-327621

0734-327619

Elevassistent

Tony Hällentorp

tony.hallentorp@boras.se

0734-327621

0734-327619

Elevassistent

Andreas Person

andreas.person@edu.boras.se

0734-327621

0734-327619


Satellit åk 5-6

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i Satellit årskurs 5-6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Speciallärare

Lena Albrektsson Koskelainen

lena.albrektsson.koskelainen

@edu.boras.se

0734-153386

0734-327622

Elevassistent

Sandra Ludvigsson

sandra.s.ludvigsson@edu.boras.se

0734-153386

0734-327622

Elevassistent

Anita Kalinski

anita.kalinski@edu.boras.se

0734-153386

0734-327622


Svenska som andraspråk

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal som undervisar i svenska som andra språk.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Lärare åk 2 och 3

Camilla Fjällman

camilla.fjallman@edu.boras.se

033-35 81 03

Lärare åk 1 och 4

Anna Axberg

anna.axberg@edu.boras.se

033-35 81 03

Lärare åk 5 och 6

Lena Albrektsson Koskelainen

lena.albrektsson.koskelainen

@edu.boras.se

033-35 81 03


Fritidshem Eken AB

0734-15 39 37

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem Eken AB.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Suzanne Harden-Thor

susanne.harden-thor@edu.boras.se

033-35 83 46

Vik. fritidspedagog

Alwa Sjöblom

alwa.sjoblom@edu.boras.se

033-35 83 46


Fritidshem Eken CD

0734-15 36 01

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem Eken CD.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Marika Johansson

marika.johansson@edu.boras.se

033-35 81 07

Fritidspedagog

Lovisa Engelbrektsson

lovisa.engelbrektsson@edu.boras.se

033-35 81 07

Resurs

Per Liljegren

per.liljegren@boras.se

033-35 81 07



Fritidshem Eken 3-6

Fritidshem Eken 3: 0704-55 81 03

Fritidshem Eken 4-6: 0734-15 39 36

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till personal i fritidshem Eken 4-6.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidspedagog

Marie Elisson

marie.elisson@edu.boras.se

033-35 81 80

Fritidspedagog

Marcel Chaouche 

marcel.chaouche@edu.boras.se

033-35 81 80


Annan personal

Lista med namn, epostadress samt telefonnummer till annan personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Fritidsledare

Jörgen Johansson

jorgen.johansson

@edu.boras.se

033-35 81 80,

033-35 81 44,

0734-327434

Biblioteket

Johan Elfving

johan.elfving@boras.se

033-35 76 32

Textilslöjd

Malin Lindstrand

malin.lindstrand@edu.boras.se

033-35 81 03

Trä- och metallslöjd

Roger Falck

roger.falk@edu.boras.se

033-35 81 03

Musik åk 2,3,4,5,6

Annelie Swahn

annelie.swahn@edu.boras.se

033-35 81 03

Musik åk 1

Marcel Chaouche

marcel.chaouche

@edu.boras.se

033-53 81 80

Idrott

Johannes Hedberg

johannes.hedberg@boras.se

033-35 81 03

Skolmåltidsbiträde

Atifete Gashi

atifete.gashi@edu.boras.se

033 -35 81 08

Skolmåltidsbiträde

Carina Ahnvik

carina.ahnvik@edu.boras.se

033-35 81 08

Skolmåltid/ lokalvård

Miredita Luzha

miredita.luzha@boras.se

033-35 81 08

Lokalvård

Nerimane Mehmeti

nerimane.mehmeti@boras.se

0766-306380

Lokalvård

Bastrije Stublla

bastrije.stubbla@boras.se

Nås via e-post

Lokalvård

Saima Vehabovic

saima.vrbanjac@boras.se

Nås via e-post

Övrig personal

Parvaneh Izadi

Nås via telefon till

expeditionen

033-35 81 03

Övrig personal

Malak Aljelli

Nås via telefon till

expeditionen

033 -35 81 03

Övrig personal

Sanije Feka

Nås via telefon till

expeditionen

033 -35 81 03

Övrig personal

Niloofaar Mahigir Abkenar

Nås via telefon till

expeditionen

033 -35 81 03


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol