Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till vår administrativa personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor årskurs F-6

Johanna Wallinder

johanna.wallinder@boras.se

033-35 80 46

Rektor årskurs 7-9

Ann-Kristin Svanberg Björkqvist

ann-kristin.bjorkqvist@boras.se

033-35 80 20

Skoladministratör

Mikael Löfdahl

mikael.lofdahl@boras.se

033-35 80 14

0768-88 80 14

Skoladministratör

Felicia Chindeh

Felicia.Chindeh@boras.se

033-35 80 15

0768-88 80 15


Personal årskurs F-6

Kontaktinformation till skolans lärare årskurs F-6

Lista med namn och e-postadress till personal i årskurs F-6.

Titel

Namn

E-post

Lärare i förskoleklass

Sylvia Johansson

sylvia.johansson@edu.boras.se

Lärare i årskurs 1

Mersiha Hajric Selimovic

mersiha.hajric@edu.boras.se

Lärare i årskurs 2

Roheen Ashiq Hussein

roheen.ashiq.hussain@edu.boras.se

Lärare i årskurs 3

Pia Lopez Aspegren

pia.aspegren@edu.boras.se

Lärare i årskurs 4

Theres Doczi

theres.doczi@edu.boras.se

Lärare i årskurs 5

Emil Sidenvik

emil.sidenvik@edu.boras.se

Lärare i årskurs 6

Sarah Eliassy

sarah.eliassy@edu.boras.se

Lärare sva F-3

Marianne Hartford

marianne.hartford@edu.boras.se

Lärare sva 4-6

Anna-Karin Jahandidehpour

Maria Blomberg

anna-karin.jahandidehpour@edu.boras.se

maria.blomberg@edu.boras.se

Lärare fritidshem

David Hashemi

david.hashemi@boras.se

Idrottslärare

Jonas Claesson

jonas.claesson@edu.boras.se

Musiklärare

Hanna Alsén

hanna.alsen@edu.boras.se

Lärarassistent

Carita Johansson

carita.johansson@edu.boras.se

Speciallärare

Bodil Hanell

bodil.hanell@edu.boras.se

Speciallärare

Maria Blomberg

maria.blomberg@edu.boras.se

Fritidspedagog

Suzan Assad

suzan.assad@edu.boras.se

Elevassistent

Asko Heinola

asko.heinola@edu.boras.se

Fritidspedagog

Liridone Terdeva

liridone.terdeva@edu.boras.se

Integrationspedagog

Ulrika Holmesund

ulrika.holmesund@boras.se

Fritidspedagog

Leila Parsa

leila.parsa@edu.boras.se


Undervisande lärare i slöjdämnen och bild är samma som på Erikslundskolan 7-9.

Telefonnummer till fritids

Telefon: 033- 35 34 43


Elevhälsan

Kontaktinformation till skolans elevhälsa.

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog F-6

samt grundsärskolan

Mikael Engelhart

mikael.engelhart@edu.boras.se

033-35 73 57

0768-88 73 57

Specialpedagog 7-9

Åsa Borg

asa.a.borg@edu.boras.se

0734-32 70 10

Skolsköterska

Erika
Nygren

erika.nygren@boras.se

033-35 80 25

Skolpsykolog

F-6, 7-9 samt grundsärskolan

Isabelle Hermansson

isabelle.hermansson@boras.se

0734-32 82 65

Skolkurator grundskola F-9

Lisa Lindström

lisa.lindstrom@boras.se


0766-23 09 11

Studiecoach 7-9

Louice
Schoultz Eriksson

louice.eriksson@edu.boras.se

0734-32 80 94


Personal årskurs 7-9

Lista med namn och e-postadress till skolans personal årskurs 7-9

Klass

Lärare

E-post

Ämne

9A

Beatrice Eriksson

beatrice.eriksson@boras.se

Svenska/Engelska

9A

Magnus Eriksson

magnus.m.eriksson@edu.boras.se

Matematik/Idrott och hälsa

9B

Madeleine Wendell

madeleine.wendell@edu.boras.se

Matematik/Idrott och hälsa

9B

Margareta Banér

margareta.baner@edu.boras.se

Hemkunskap

9C

Irene Sandell

irene.sandell@edu.boras.se

Samhällsorienterade ämnen

9C

Inna Hörder

inna.horder@edu.boras.se

Bild/Teknik

8A

Veronica Billhage

veronica.billhage@edu.boras.se

Svenska/Engelska

8A

Jonas Claesson

jonas.claesson@edu.boras.se

Idrott och hälsa

8B

Marie Falk

marie.falk@edu.boras.se

Svenska som andraspråk

8B

Svetlana Matyushevskaya

svetlana.matyushevskaya@edu.boras.se

Tyska/Naturorienterade ämnen

8C

Catarina Carlén

catarina.carlen@edu.boras.se

Matematik/Naturorienterade ämnen

8C

Hanna Dirhammar

hanna.dirhammar@edu.boras.se

Svenska/Engelska

7A

Rasmus Franzén

rasmus.franzen@edu.boras.se

Matematik/Svenska/Teknik/Naturorienterade ämnen

7A

Malin Nilsson

malin.nilsson@edu.boras.se

Hemkunskap/Samhällsorienterade ämnen

7B

Stefan Pihl

stefan.pihl@edu.boras.se

Matamatik/Idrott och hälsa

7B

Lennart Bergstedt

lennart.bergstedt@edu.boras.se

Trä- och metallslöjd

7C

Patricia Quiroga Ugarte

patricia.quiroga_ugarte@edu.boras.se

Spanska/Samordnig studiehandledning

7C

Maria Segerblom

maria.segerblom@edu.boras.se

Resurs


Ingrid Derbring

ingrid.derbring@edu.boras.se

Svenska/Svenska som andraspråk


Pelle Holmin

per-erik.holmin@edu.boras.se

Matematik/Bild/Musik


Gisele Chamoun

gisele.chamoun@edu.boras.se

Franska


Ibrahim Mohammed Said

ibrahimmohammedsaid@edu.boras.se

Resurs


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Studie- och yrkesvägledare

Freddie Holmertz Wrede

freddie.holmertz.wrede@boras.se

0768-88 80 01

Bibliotekarie

Sara Lindwall

sara.lindwall@boras.se

033-35 80 30

Elevassistent

Albert Cort

albert.cort@edu.boras.se

Kontaktas via e-post

Elevassistent

Samuel Pavasson Hatta

samuel.pavasson-hatt@edu.boras.se

Kontaktas via e-post

Elevassistent

Kisharkumar Thakkar

kisharkumar.thakkar@boras.se

Kontaktas via e-post

Elevassistent

Sadber Fazlijaj

sadber.fazlijaj@edu.boras.se

Kontaktas via e-post

Elevassistent

Alexis Elizade

alexis.elizade.vargas@edu.boras.se

Kontaktas via e-post

Elevassistent

Axel Johnsson

axel.johnsson@edu.boras.se

Kontaktas via e-post


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol