Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår administrativa personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor årskurs F-6

Martin Gunnarsson

martin.gunnarsson@edu.boras.se

033-35 80 46

0728-85 16 72

Rektor årskurs 7-9

Ann-Kristin Svanberg Björkqvist

ann-kristin.bjorkqvist@boras.se

033-35 80 20

0768-88 80 20

Skoladministratör

Mikael Löfdahl

mikael.lofdahl@boras.se

033-35 80 14

0768-88 80 14

Skoladministratör

Lourette Griphem

lourette.griphem@boras.se

033-35 80 15

0768-88 80 15


Personal årskurs F-6

Kontaktinformation till skolans lärare årskurs F-6

LIsta med namn och e-postadress till personal i årskurs F-6.

Titel

Namn

E-post

Lärare i förskoleklass

Sylvia Johansson

sylvia.johansson@edu.boras.se

Lärare i årskurs 1

Pia Lopez Aspegren

pia.aspegren@edu.boras.se

Lärare i årskurs 2

Mersiha Hajric Selimovic

mersiha.hajric@edu.boras.se

Lärare i årskurs 3

Sara Eliassy

sarah.eliassy@edu.boras.se

Lärare i årskurs 4

Roheen Ashiq Hussein

sarah.eliassy@edu.boras.se

Lärare i årskurs 5

Emma Andersson

emma.l.andersson@edu.boras.se

Lärare i årskurs 6

Anna-Karin Jahandidehpour

anna-karin.jahandidehpour@edu.boras.se

Elevassistent

Asko Heinola

asko.heinola@edu.boras.se

Resurslärare / fritids

Suzan Assad

asko.heinola@edu.boras.se

Lärare fritidshem

Sandra Tronstad

sandra.tronstad@boras.se

Idrottslärare

Andreas Oskarsson

andreas.oskarsson@boras.se

Lärarassistent

Carita Johansson

carita.johansson@edu.boras.se


Telefonnummer till fritids:
033- 35 34 43

Elevhälsan

Kontaktinformation till skolans elevhälsa.

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog F-6

samt grundsärskolan

Mikael Engelhart

mikael.engelhart@edu.boras.se

033-35 73 57

0768-88 73 57

Specialpedagog 7-9

Maria
Jörgensen

maria.jorgensen@edu.boras.se

0734-32 70 10

Skolsköterska

Erika
Nygren

maria.jorgensen@edu.boras.se

033-35 80 25

0768-88 80 25

Skolpsykolog

F-6 samt 7-9

Matilda 
Månhav

matilda.manhav@boras.se

0704-55 11 15

Skolkurator grundskola

samt grundsärskola

Mani 
Kaidzadeh 
Behdarvandi

mani.kaidzadeh.behdarvandi@boras.se

0766-23 09 11

Studiecoach 7-9

Louice
Schoultz Eriksson

 louice.eriksson@edu.boras.se

0734-32 80 94

Skolpsykolog

grundsärskolan

Vakant

Vakant

Vakant


Personal årskurs 7-9

Lista med namn och e-postadress till skolans personal årskurs 7-9

Klass

Lärare

E-post

Ämne

7A

Maggie Banér


margareta.baner@edu.boras.se

Hemkunskap

Ma/idrott

7A

Madeleine Wendell

madeleine.wendell@edu.boras.se

Hemkunskap, Ma/idrott

7B

Lennart Bergstedt


lennart.bergstedt@edu.boras.se

Trä-/metallslöjd

Ma/idrott

7B

Stefan Phil

stefan.pihl@edu.boras.se

Trä-/metallslöjd, Ma/idrott

7C

Henrik Liljenberg Hansson


henrik.liljenberg_hansson@edu.boras.se

Ma/NO

Sp

7C

Patricia Quiroga

patricia.quiroga_ugarte@edu.boras.se

Ma/NO, Sp

7D

Malin Nilsson


malin.nilsson@edu.boras.se

Hemkunskap/SO

Ma/Sv/SO

7D

Rasmus Franzén

Rasmus.Franzen@edu.boras.se

Hemkunskap/SO, Ma/Sv/SO

8A

Magnus Eriksson

magnus.m.eriksson@edu.boras.se

Ma/Idrott

Sv/Sva/Slöjd

8A

Maria Hellqvist

maria.hellqvist@edu.boras.se

Ma/Idrott, Sv/Sva/Slöjd

8B

Veronica Billhage

veronica.billhage@edu.boras.se

Sv/Eng

Ty/NO

8B

Svetlana Matyshovkaya

Svetlana.matyshovkaya@edu.boras.se

Sv/Eng, Ty/NO

8C

Irene Sandell


irene.sandell@edu.boras.se

Svenska/SO

Ma/NO

8C

Catarina Carlén

catarina.carlen@edu.boras.se

Svenska/SO, Ma/NO

9A

Pelle Holmin


per-erik.holmin@edu.boras.se

Musik/MaBild

9A

Inna Hörder


inna.horder@edu.boras.se

Musik/MaBild

9B

Beatrice Eriksson

beatrice.eriksson@edu.boras.se

Eng/Sv

SO/Sv/Sva/Eng

9B

Emma Blomqvist

emma2.blomqvist@boras.se

Eng/Sv, SO/Sv/Sva/Eng

9C

Ingrid Derbring


ingrid.derbring@edu.boras.se

Sv, Sva

9C

Aneela Khan

aneela.khan@edu.boras.se

Sv, Sva

7-9

Gisele Chamoun

gisele.chamoun@edu.boras.se

Fr


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Studie- och yrkesvägledare

Anna-Karin Schmidt

anna-karin.schmidt@edu.boras.se

0768-88 80 01

Bibliotekarie

Sara Lindwall

sara.lindwall@boras.se

033-35 80 30


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-19 18.33

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C