Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår administrativa personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor årskurs F-6

Martin Gunnarsson

martin.gunnarsson@edu.boras.se

033-35 80 46

0728-85 16 72

Rektor årskurs 7-9

Ann-Kristin Svanberg Björkqvist

ann-kristin.bjorkqvist@boras.se

033-35 80 20

0768-88 80 20

Skoladministratör

Mikael Löfdahl

mikael.lofdahl@boras.se

033-35 80 14

0768-88 80 14

Skoladministratör

Felicia Chindeh

Felicia.Chindeh@boras.se

033-35 80 15

0768-88 80 15


Personal årskurs F-6

Kontaktinformation till skolans lärare årskurs F-6

LIsta med namn och e-postadress till personal i årskurs F-6.

Titel

Namn

E-post

Lärare i förskoleklass

Sylvia Johansson

sylvia.johansson@edu.boras.se

Lärare i årskurs 1

Roheen Ashiq Hussein

roheen.ashiq.hussain@edu.boras.se

Lärare i årskurs 2

Pia Lopez Aspegren

pia.aspegren@edu.boras.se

Lärare i årskurs 3

Mersiha Hajric Selimovic

mersiha.hajric@edu.boras.se

Lärare i årskurs 4

Emil Sidenvik

emil.sidenvik@edu.boras.se

Lärare i årskurs 5

Anna-Karin Jahandidehpour

Maria Blomberg

anna-karin.jahandidehpour@edu.boras.se

maria.blomberg@edu.boras.se

Lärare i årskurs 6

Emma Andersson

emma.l.andersson@edu.boras.se

Lärare sva F-3

Marianne Hartford

marianne.hartford@edu.boras.se

Lärare fritidshem

David Hashemi

david.hashemi@boras.se

Idrottslärare

Jonas Claesson

jonas.claesson@edu.boras.se

Musiklärare

Hanna Alsén

hanna.alsen@edu.boras.se

Musiklärare/Rastansvarig

Malin Ask

malin.ask@edu.boras.se

Lärarassistent

Carita Johansson

carita.johansson@edu.boras.se

Speciallärare

Bodil Hanell

bodil.hanell@edu.boras.se

Fritidspedagog

Suzan Assad

suzan.assad@edu.boras.se

Elevassistent

Asko Heinola

asko.heinola@edu.boras.se

Fritidspedagog

Liridone Terdeva

liridone.terdeva@edu.boras.se

Fritidspedagog

Ulrika Holmesund

ulrika.holmesund@boras.se

Fritidspedagog

Leila Parsa

leila.parsa@edu.boras.se


Undervisande lärare i slöjdämnen och bild är samma som på Erikslundskolan 7-9.

Telefonnummer till fritids

Telefon: 033- 35 34 43


Elevhälsan

Kontaktinformation till skolans elevhälsa.

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog F-6

samt grundsärskolan

Mikael Engelhart

mikael.engelhart@edu.boras.se

033-35 73 57

0768-88 73 57

Specialpedagog 7-9

Maria
Jörgensen

maria.jorgensen@edu.boras.se

0734-32 70 10

Skolsköterska

Erika
Nygren

erika.nygren@boras.se

033-35 80 25

0768-88 80 25

Skolpsykolog

F-6, 7-9 samt grundsärskolan

Isabelle Hermansson

isabelle.hermansson@boras.se


Skolkurator grundskola

samt grundsärskola

Victoria Sunnerdahl

victoria.sunnerdahl@boras.se

0766-23 09 11

Studiecoach 7-9

Louice
Schoultz Eriksson

louice.eriksson@edu.boras.se

0734-32 80 94


Personal årskurs 7-9

Lista med namn och e-postadress till skolans personal årskurs 7-9

Klass

Lärare

E-post

Ämne

9A

Maggie Banér


margareta.baner@edu.boras.se

Hemkunskap


9A

Madeleine Wendell

madeleine.wendell@edu.boras.se

Ma/idrott

9B

Lennart Bergstedt

lennart.bergstedt@edu.boras.se

Trä-/metallslöjd

9B

Stefan Phil

stefan.pihl@edu.boras.se

Ma/idrott

9C

Maria Segerblom

maria.segerblom@edu.boras.se

Resurs

9C

Patricia Quiroga

patricia.quiroga_ugarte@edu.boras.se

Spanska/samordnig studiehandledning

9D

Rasmus Franzén

rasmus.Franzen@edu.boras.se

Ma/Sv/SO/Tk

9D

Malin Nilsson

malin.nilsson@edu.boras.se

Hemkunskap/SO

8A

Beatrice Eriksson

beatrice.eriksson@boras.se

Eng/Sv

8A

Magnus Eriksson

magnus.m.eriksson@edu.boras.se

Ma/Idrott

8B

Helen Stolt

helena.stolt@edu.boras.se

Textilslöjd

8B

Emma Blomqvist

emma2.blomqvist@boras.se

SO/Sv

8C

Irene Sandell

irene.sandell@edu.boras.se

SO

8C

Inna Hörder

inna.horder@edu.boras.se

Bild/Teknik

7A

Veronica Billhage

veronica.billhage@edu.boras.se

Sv/Eng

7A

Jonas Claesson

jonas.claesson@edu.boras.se

Idrott

7B

Svetlana Matyshovkaya

svetlana.matyshovkaya@edu.boras.se

Ty/NO

7B

Marie Falk

marie.falk@edu.boras.se

Sva

7C

Hanna Dirhammar

hanna.dirhammar@edu.boras.se

Sv/Eng

7C

Catarina Carlén

catarina.carlen@edu.boras.se

Ma/NO


Åsa Molander

asa.molander@edu.boras.se



Pelle Holmin


per-erik.holmin@edu.boras.se



Melanie Simon

melanie.simon@edu.boras.se

NO


Ingrid Derbring

ingrid.derbring@edu.boras.se

Sv, Sva


Ibrahim Mohammed Said

ibrahimmohammedsaid@edu.boras.se



Gisele Chamoun

gisele.chamoun@edu.boras.se

Fr


Övrig personal

Lista med namn, e-post och telefonnummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Studie- och yrkesvägledare

Anna-Karin Schmidt

anna-karin.schmidt@boras.se

0768-88 80 01

Bibliotekarie

Sara Lindwall

sara.lindwall@boras.se

033-35 80 30

Elevassistent

Albert Cort

albert.cort@edu.boras.se


Elevassistent

Samuel Pavasson Hatta

samuel.pavasson-hatt@edu.boras.se


Elevassistent

Kisharkumar Thakkar

kisharkumar.thakkar@boras.se


Elevassistent

Sadber Fazlijaj

sadber.fazlijaj@edu.boras.se


Elevassistent

Alexis Elizade

alexis.elizade.vargas@edu.boras.se


Elevassistent

Maria Witt

maria.witt@boras.se



Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol