Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Tomas Claesson

tomas.claesson@boras.se

033-35 88 55

Biträdande rektor

Marijana Stojkovic

marijana.stojkovic@boras.se

0734-32 82 67

Skoladministratör

Vera Miladinovic

vera.miladinovic@edu.boras.se

033-35 88 32

0766-23 06 23


Lärare

Telefonnummer till arbetsrum: 033-35 88 43

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass / Titel

Namn

E-post

Förskollärare

Oskar Munkby

per-oskar.munkby@edu.boras.se

Förskollärare

Carina Rosengren

carina.rosengren@edu.boras.se

Förskollärare

Ida Andersson

ida.andersson@edu.boras.se

Förskollärare

Lisa Tolebjer

lisa.tolebjer@edu.boras.se

Förskollärare

Bodil Evensen

bodil.evensen@edu.boras.se

Förskollärare

Petra Halvarsson

petra.halvarsson@edu.boras.se

Lärare 1A

Erik Hjert

erik.hjert@edu.boras.se

Lärare 1B

Martina Persson

martina.persson@edu.boras.se

Lärare 1C

Katja Motten

katja.motten@edu.boras.se

Lärare 2A

Fredrika Thornander

fredrika.thornander@edu.boras.se

Lärare 2B

Jacquline Kupiainen

jacquline.kupiainen@edu.boras.se

Lärare 2C

Lisa Westberg

lisa.westberg@edu.boras.se

Lärare 3A

Aleksandra Svensson

aleksandra.svensson@edu.boras.se

Lärare 3B

Malin Tobiasson

malin.tobiasson@edu.boras.se

Lärare 3C

Elin Johansson

elin.johansson@edu.boras.se

Lärare 4A

Ulrika Ljung

ulrika.ljung@edu.boras.se

Lärare 4B

Jenny Johansson

jenny.eriksson@edu.boras.se

Lärare 4C

Johanna Pira Therese Gunterberg

therese.gunterberg@edu.boras.se

Lärare 5A

Jennie Zettergren

jennie.zettergren@edu.boras.se

Lärare 5B

Elinor Gustavsson

elinor.gustavsson@boras.se

Lärare 5C

Johannes Butros

johannes.butros@boras.se

Lärare 6A

Hanna Kranshag

hanna.kranshag@edu.boras.se

Lärare 6B

Jens Ericson

jens.ericson@edu.boras.se

Lärare 6C

Denise Friberg

denise.friberg@boras.se

Lärare Idrott 4-6

Bertil Gustavsson

bertil.gustavsson@edu.boras.se

Lärare Idrott 1-3

Filip Johanesson

filip.johannesson@edu.boras.se

Lärare textilslöjd

Anna Franzén

anna.franzen@edu.boras.se

Lärare trä- och metallslöjd

Henrik Martinsson

henrik.martinsson@edu.boras.se

Lärare musik

Anette Fagerson

anette.fagerson@edu.boras.se

Elevassistent

Tina Henrysson

tina.henrysson@edu.boras.se

Elevassistent

Pamela Andersson

pamela.andersson@edu.boras.se

Elevassistent

Mikael Björkberg

mikael.bjorkberg@edu.boras.se

Elevassistent

Halil Wattermark

halil.wattermark@edu.boras.se

IKT

Hans-Åke Larsson

hans-ake.larsson@edu.boras.se

Resurslärare

Mikael Andersson

mikael.andersson@boras.se

Resurslärare

Maria Eriksson

maria3.eriksson@boras.se

Resurslärare

Marie-Louise Karlberg

marie-louise.karlberg@edu.boras.se

Resurslärare

Karin Jareteg

karin.jareteg@edu.boras.se


Fritids

Telefonnummer till fritidshem Viken: 0768-88 88 60
Telefonnummer till fritidshem Rydet: 0768-88 89 23

Lista med namn och e-post till fritidspersonalen på skolan

Titel

Namn

E-post

Fritidspedagog

Rita Cela

rita.cela@edu.boras.se

Fritidspedagog

Ann-Kristin Barbro Löfdahl

ann-kristin.lofdahl@edu.boras.se

Fritidspedagog

Camilla Strand

camilla.strand@edu.boras.se

Fritidspedagog

Yvonne Lena Marina Olofsson

yvonne.olofsson@edu.boras.se

Fritidspedagog

Gunnel Rickardsson

gunnel.rickardsson@edu.boras.se

Fritidspedagog

Jessica Sjögren

jessica.sjogren@edu.boras.se

Fritidspedagog

Aleksander Radak

aleksander.radak@edu.boras.se

Fritidspedagog

Britt Kärnqvist

britt.karnqvist@edu.boras.se

Fritidspedagog

Carl Sjöström

carl.sjostrom@edu.boras.se

Fritidspedagog

Rosmari Leskinen

rosmarie.leskinen@edu.boras.se

Fritidspedagog

Ingela Josefsson

ingela.josefsson@edu.boras.se

Fritidspedagog

Lukas Gustavsson

lukas.gustavsson@boras.se


Elevhälsa

Lista men namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anu-Maria Siemiontkowski

anu-maria.siemiontkowski@boras.se

0733-11 34 42


Skolpsykolog

Kristina Bernal

kristina.bernal@boras.se

033-35 59 28


Skolkurator

Eva Holmberg


eva.holmberg@boras.se

033-35 58 46

0766-48 96 37

Skolsköterska

Lena Andersson

lena.a.andersson@boras.se

033-35 88 36

0768-88 88 36


Annan personal

Lista med namn, e-post och telefonummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Matsalen

Päivi Hörnfeldt

paivi.hornfeldt@boras.se

033-35 88 44

Biblioteket

Annika Samuelsson

annika.samuelsson@boras.se

033-35 88 72

Fastighetsskötare

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@boras.se

Nås via e-post

Vaktmästare

Krister Svanberg

krister.svanberg@boras.se

0734-32 80 80

Lokalvårdare

Annelen Andersson

annelen.andersson@edu.boras.se

0766-23 08 17


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-20 09.23

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C