Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Tomas Claesson

tomas.claesson@boras.se

033-35 88 55

Skoladministratör

Vera Miladinovic

vera.miladinovic@edu.boras.se

033-35 88 32

0766-23 06 23


Lärare

Telefonnummer till arbetsrum: 033-35 88 43

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass / Titel

Namn

E-post

Förskollärare

Oskar Munkby

per-oskar.munkby@edu.boras.se

Förskollärare

Ida Andersson

ida.andersson@edu.boras.se

Förskollärare

Lisa Tolebjer

lisa.tolebjer@edu.boras.se

Förskollärare

Bodil Evensen

bodil.evensen@edu.boras.se

Förskollärare

Ingela Josefsson

ingela.josefsson@edu.boras.se

Lärare 1A

Erik Hjert

erik.hjert@edu.boras.se

Lärare 1B

Martina Persson

martina.persson@edu.boras.se

Lärare 1C

Katja Motten

katja.motten@edu.boras.se

Lärare 2A

Fredrika Thornander

fredrika.thornander@edu.boras.se

Lärare 2B

Amanda Nodin Holmén

amanda.nodin.holmen@edu.boras.se

Lärare 2C

Lisa Westberg

lisa.westberg@edu.boras.se

Lärare 3A

Aleksandra Svensson

aleksandra.svensson@edu.boras.se

Lärare 3B

Malin Tobiasson

malin.tobiasson@edu.boras.se

Lärare 3C

Elin Johansson

elin.johansson@edu.boras.se

Lärare 4A

Ulrika Ljung

ulrika.ljung@edu.boras.se

Lärare 4B

Jenny Johansson

jenny.eriksson@edu.boras.se

Lärare 4C

Johanna Pira 

johanna.pira@edu.boras.se

Lärare 5A

Jennie Zettergren

jennie.zettergren@edu.boras.se

Lärare 5B

Elinor Gustavsson

elinor.gustavsson@boras.se

Lärare 5C

Johannes Butros

johannes.butros@boras.se

Lärare 6A

Hanna Kranshag

hanna.kranshag@edu.boras.se

Lärare 6B

Jens Ericson

jens.ericson@edu.boras.se

Lärare 6C

Denise Friberg

denise.friberg@boras.se

Lärare Idrott 4-6

Bertil Gustavsson

bertil.gustavsson@edu.boras.se

Lärare Idrott 1-3

Filip Johannesson

filip.johannesson@edu.boras.se

Lärare textilslöjd

Anna Franzén

anna.franzen@edu.boras.se

Lärare trä- och metallslöjd

Henrik Martinsson

henrik.martinsson@edu.boras.se

Lärare musik

Anette Fagerson

anette.fagerson@edu.boras.se

Lärare bild

Therese Gunterberg

therese.gunterberg@edu.boras.se

Elevassistent

Tina Henrysson

tina.henrysson@edu.boras.se

Elevassistent

Pamela Andersson

pamela.andersson@edu.boras.se

Elevassistent

Mikael Björkberg

mikael.bjorkberg@edu.boras.se

Elevassistent

Halil Wattermark

halil.wattermark@edu.boras.se

Elevassistent

Marcus Benzien Lindmark

marcus.benzien.lindmark@boras.se

IKT

Hans-Åke Larsson

hans-ake.larsson@edu.boras.se

Resurslärare

Mikael Andersson

mikael.andersson@boras.se

Resurslärare

Maria Eriksson

maria3.eriksson@boras.se

Resurslärare

Marie-Louise Karlberg

marie-louise.karlberg@edu.boras.se

Resurslärare

Karin Jareteg

karin.jareteg@edu.boras.se

Resurslärare

Carina Rosengren

carina.rosengren@edu.boras.se


Fritids

Telefonnummer till fritidshem Viken: 0768-88 88 60
Telefonnummer till fritidshem Rydet: 0768-88 89 23

Lista med namn och e-post till fritidspersonalen på skolan.

Titel

Namn

E-post

Fritidspedagog

Rita Cela

rita.cela@edu.boras.se

Fritidspedagog

Matilda Gustafsson

matilda.gustafsson@edu.boras.se

Fritidspedagog

Camilla Strand

camilla.strand@edu.boras.se

Fritidspedagog

Gunnel Rickardsson

gunnel.rickardsson@edu.boras.se

Fritidspedagog

Jessica Sjögren

jessica.sjogren@edu.boras.se

Fritidspedagog

Britt Kärnqvist

britt.karnqvist@edu.boras.se

Fritidspedagog

Carl Sjöström

carl.sjostrom@edu.boras.se

Fritidspedagog

Rosmari Leskinen

rosmarie.leskinen@edu.boras.se

Fritidspedagog

Stina Hedendahl

stina.hedendahl@boras.se


Elevhälsa

Lista men namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anu-Maria Siemiontkowski

anu-maria.siemiontkowski@boras.se

0733-11 34 42


Skolpsykolog

Kristina Bernal

kristina.bernal@boras.se

033-35 59 28


Skolkurator

Lina Åsedahl


lina.asedahl@boras.se

033-35 58 46

0766-48 96 37

Skolsköterska

Lena Andersson

lena.a.andersson@boras.se

033-35 88 36

0768-88 88 36


Annan personal

Lista med namn, e-post och telefonummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Matsalen

Päivi Hörnfeldt

paivi.hornfeldt@boras.se

033-35 88 44

Biblioteket

Annika Samuelsson

annika.samuelsson@boras.se

033-35 88 72

Fastighetsskötare

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@boras.se

Nås via e-post

Vaktmästare

Krister Svanberg

krister.svanberg@boras.se

0734-32 80 80

Lokalvårdare

Annelen Andersson

annelen.andersson@edu.boras.se

0766-23 08 17


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol