Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Sandaredskolan.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Tomas Claesson

tomas.claesson@boras.se

033-35 88 55

Biträdande rektor

Margaretha Hermansson

margaretha.hermansson@boras.se

033-35 88 14

Skoladministratör

Vera Miladinovic

vera.miladinovic@edu.boras.se

033-35 88 32

0766-23 06 23


Lärare

Telefonnummer till arbetsrum: 033-35 88 43

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass / Titel

Namn

E-post

Förskollärare

Oskar Munkby

per-oskar.munkby@edu.boras.se

Förskollärare

Filip Leo

filip.leo@edu.boras.se

Förskollärare

Lisa Tolebjer

lisa.tolebjer@edu.boras.se

Förskollärare

Bodil Evensen

bodil.evensen@edu.boras.se

Förskollärare

Ingela Josefsson

ingela.josefsson@edu.boras.se

Lärare 1A

Aleksandra Svensson

aleksandra.svensson@edu.boras.se

Lärare 1B

Malin Tobiasson

malin.tobiasson@edu.boras.se

Lärare 1C

Elin Johansson

elin.johansson@edu.boras.se

Lärare 2A

Erik Hjert

erik.hjert@edu.boras.se

Lärare 2B

Martina Persson

martina.persson@edu.boras.se

Lärare 2C

Katja Motten

katja.motten@edu.boras.se

Lärare 3A

Fredrika Thornander

fredrika.thornander@edu.boras.se

Lärare 3B

Maria Karkoua

maria.karkoua@edu.boras.se

Lärare 3C

Lisa Westberg

lisa.westberg@edu.boras.se

Lärare 4A

Karin Jareteg

karin.jareteg@edu.boras.se

Lärare 4A

Hanna Kranshag

hanna.kranshag@edu.boras.se

Lärare 4B

Alice Magnusson

alice.magnusson@boras.se

Lärare 4C

Jenny Johansson

jenny.eriksson@edu.boras.se

Lärare 5A

Ulrika Ljung

ulrika.ljung@edu.boras.se

Lärare 5B

Mikael Engdahl

mikael.engdahl@edu.boras.se

Lärare 5C

Mikael Öberg

mikael.oberg@edu.boras.se

Lärare 6A

Jennie Zettergren

jennie.zettergren@edu.boras.se

Lärare 6B

Elinor Gustavsson

elinor.gustavsson@boras.se

Lärare 6C

Johannes Butros

johannes.butros@boras.se

Lärare Idrott 4-6

Bertil Gustavsson

bertil.gustavsson@edu.boras.se

Lärare Idrott 1-3

Stefan Ollander

johan.ollander@edu.boras.se

Lärare textilslöjd

Anna Franzén

anna.franzen@edu.boras.se

Lärare trä- och metallslöjd

Henrik Martinsson

henrik.martinsson@edu.boras.se

Lärare musik

Anette Fagerson

anette.fagerson@edu.boras.se

Lärare bild



Elevassistent

Tina Henrysson

tina.henrysson@edu.boras.se

Elevassistent

Pamela Andersson

pamela.andersson@edu.boras.se

Elevassistent

Erik Swahn

erik.swahn@edu.boras.se

Elevassistent

Halil Wattermark

halil.wattermark@edu.boras.se

Elevassistent

Marcus Benzien Lindmark

marcus.benzien.lindmark@boras.se

Elevassistent

Elin Proohf Carnbring

elin.proohf.carnbring@edu.boras.se

Elevassistent

Therese Grahn

therese.grahn@edu.boras.se

Elevassistent

Cassandra Ärlig

cassandra.arlig@edu.boras.se

IKT

Hans-Åke Larsson

hans-ake.larsson@edu.boras.se

Resurslärare

Mikael Andersson

mikael.andersson@boras.se

Resurslärare

Maria Eriksson

maria3.eriksson@boras.se

Resurslärare

Marie-Louise Karlberg

marie-louise.karlberg@edu.boras.se


Fritids

Telefonnummer till fritidshem Viken: 0768-88 88 60
Telefonnummer till fritidshem Rydet: 0768-88 89 23

Lista med namn och e-post till fritidspersonalen på skolan.

Titel

Namn

E-post

Fritidspedagog

Rita Cela

rita.cela@edu.boras.se

Fritidspedagog

Matilda Gustafsson

matilda.gustafsson@edu.boras.se

Fritidspedagog

Camilla Strand

camilla.strand@edu.boras.se

Fritidspedagog

Gunnel Rickardsson

gunnel.rickardsson@edu.boras.se

Fritidspedagog

Jessica Sjögren

jessica.sjogren@edu.boras.se

Fritidspedagog

Britt Kärnqvist

britt.karnqvist@edu.boras.se

Fritidspedagog

Carl Sjöström

carl.sjostrom@edu.boras.se

Fritidspedagog

Rosmari Leskinen

rosmarie.leskinen@edu.boras.se

Fritidspedagog

Stina Hedendahl

stina.hedendahl@boras.se

Fritidspedagog

Filip Johannesson

filip.johannesson@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Anu-Maria Siemiontkowski

anu-maria.siemiontkowski@boras.se

0733-11 34 42


Skolpsykolog

Kristina Bernal

kristina.bernal@boras.se

033-35 59 28


Skolkurator

Lina Åsedahl


lina.asedahl@boras.se

033-35 58 46

Skolsköterska

Lena Andersson

lena.a.andersson@boras.se

033-35 88 36


Övriga medarbetare

Lista med namn, e-post och telefonummer till övrig personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Matsalen

Päivi Hörnfeldt

paivi.hornfeldt@boras.se

033-35 88 44

Biblioteket

Annika Samuelsson

annika.samuelsson@boras.se

033-35 88 72

Fastighetsskötare

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@boras.se

Nås via e-post

Vaktmästare

Krister Svanberg

krister.svanberg@boras.se

0734-32 80 80

Lokalvårdare

Annelen Andersson

annelen.andersson@edu.boras.se

0766-23 08 17


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol