Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på Sandaredskolan.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolledning och expedition.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Tomas Claesson

tomas.claesson@boras.se

033-35 88 55

Biträdande rektor

Margaretha Hermansson

margaretha.hermansson@boras.se

033-35 88 14

Skoladministratör

Vera Miladinovic

vera.miladinovic@edu.boras.se

033-35 88 32

0766-23 06 23


Lärare

Telefonnummer till personalrum: 033-35 88 43

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass / Titel

Namn

E-post

Lärare i förskoleklass A

Lisa Tolebjer

lisa.tolebjer@edu.boras.se

Lärare i förskoleklass B

Bodil Evensen

bodil.evensen@edu.boras.se

Lärare i förskoleklass C

Oskar Munkby

per-oskar.munkby@edu.boras.se

Lärare i förskoleklass D

Ida Andersson

ida.andersson@edu.boras.se

Lärare 1A

Fredrika Thornander

fredrika.thornander@edu.boras.se

Lärare 1B

Jacquline Kungsek

jacquline.kungsek@edu.boras.se

Lärare 1C

Lisa Westberg

lisa.westberg@edu.boras.se

Lärare 2A

Aleksandra Svensson

aleksandra.svensson@edu.boras.se

Lärare 2B

Malin Tobiasson

malin.tobiasson@edu.boras.se

Lärare 2C

Elin Johansson

elin.johansson@edu.boras.se

Lärare 3A

Erik Hjert

erik.hjert@edu.boras.se

Lärare 3B

Martina Persson

martina.persson@edu.boras.se

Lärare 3C

Katja Motten

katja.motten@edu.boras.se

Lärare 4A

Elinor Gustavsson

elinor.gustavsson@boras.se

Lärare 4B

Jennie Zettergren

jennie.zettergren@edu.boras.se

Lärare 4C

Johannes Butros

johannes.butros@boras.se

Lärare 5A

Denise Helgadottir Björk

denise.helgadottir.bjork@edu.boras.se

Lärare 5A

Hanna Kranshag

hanna.kranshag@edu.boras.se

Lärare 5B

Alice Magnusson

alice.magnusson@boras.se

Lärare 5C

Jenny Johansson

jenny.eriksson@edu.boras.se

Lärare 6A

Ulrika Ljung

ulrika.ljung@edu.boras.se

Lärare 6B

Mikael Engdahl

mikael.engdahl@edu.boras.se

Lärare 6C

Mikael Öberg

mikael.oberg@edu.boras.se

Lärare Idrott 4-6

Bertil Gustavsson

bertil.gustavsson@edu.boras.se

Lärare Idrott 1-3

Stefan Ollander

johan.ollander@edu.boras.se

Lärare textilslöjd

Anna Franzén

anna.franzen@edu.boras.se

Lärare trä- och metallslöjd

Henrik Martinsson

henrik.martinsson@edu.boras.se

Lärare musik

Anette Fagerson

anette.fagerson@edu.boras.se

Lärare bild

Marie Olofsson

marie.olofsson@edu.boras.se

Elevassistent

Tina Henrysson

tina.henrysson@edu.boras.se

Elevassistent

Pamela Andersson

pamela.andersson@edu.boras.se

Elevassistent

Erik Swahn

erik.swahn@edu.boras.se

Elevassistent

Halil Wattermark

halil.wattermark@edu.boras.se

Elevassistent

Therese Grahn

therese.grahn@edu.boras.se

Elevassistent

Cassandra Ärlig

cassandra.arlig@edu.boras.se

IKT

Oskar Munkby

per-oskar.munkby@edu.boras.se

Resurslärare

Maria Eriksson

maria3.eriksson@boras.se

Resurslärare

Marie-Louise Karlberg

marie-louise.karlberg@edu.boras.se

Lärarassistent

Marianne Ericsson

marianne.e.eriksson@boras.se


Fritids

Lista med namn och e-post till fritidspersonalen på skolan.

Titel

Namn

E-post

Lärare i fritidshem

Rita Cela

rita.cela@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Florije Andersson

florije.andersson@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Camilla Strand

camilla.strand@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Gunnel Rickardsson

gunnel.rickardsson@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Jessica Sjögren

jessica.sjogren@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Britt Kärnqvist

britt.karnqvist@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Carl Sjöström

carl.sjostrom@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Rosmari Leskinen

rosmarie.leskinen@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Ingela Josefsson

ingela.josefsson@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Filip Johannesson

filip.johannesson@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Julia Lindström

julia.lindstrom@edu.boras.se

Lärare i fritidshem

Nermin Halilovic

nermin.halilovic@boras.se

Lärare i fritidshem

Daniel Rosengren

daniel.rosengren@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till elevhälsans personal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Malin Thörne

malin.thorne@edu.boras.se

0733-11 34 42


Skolpsykolog

Kristina Bernal

kristina.bernal@boras.se

033-35 59 28


Skolkurator

Fredrich Legnemark


fredrich.legnemark@boras.se

033-35 58 46

Skolsköterska

Lena Andersson

lena.a.andersson@boras.se

033-35 88 36


Servicepersonal

Lista med namn, e-post och telefonummer till servicepersonal.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolköket

Päivi Hörnfeldt

paivi.hornfeldt@boras.se

033-35 88 44

Biblioteket

Annika Samuelsson

annika.samuelsson@boras.se

033-35 88 72

Fastighetsskötare

Maths Kärrstedt

maths.karrstedt@boras.se

Nås via e-post

Vaktmästare

Janne Klasson

janne.klasson@boras.se

0721-60 07 22

Samordnare lokalvård

Annelen Andersson

annelen.andersson@edu.boras.se

0766-23 08 17


Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol