Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anette Lundgren

anette.lundgren@boras.se

0734-32 80 14

Skoladministratör

Marlene McLeod-Jakobsson

marlene.mc.leod-jacobsson@boras.se

0734-32 78 67


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass eller titel

Namn

E-post

Förskoleklass Blå

Anne Åhrby Puolanmaa

anne.puolanmaa@edu.boras.se

Förskoleklass Röd

Madeleine Pettersson

madeleine.pettersson@edu.boras.se

Årskurs 1A

Lena Nilsson

lena.l.nilsson@edu.boras.se

Årskurs 1B

Pamela Krok

pamela.krok@edu.boras.se

Årskurs 2A

Anna Lybratt

anna.lybratt@edu.boras.se

Årskurs 2B

Hanin Abdulamir Hussein

hanin.abdulamir.hussein@edu.boras.se

Årskurs 3A

Amanda Enander

amanda.torbjornsson@edu.boras.se

Årskurs 3B

Teodora Johansson

teodora.johansson@edu.boras.se

Årskurs 4

Lillemor Sjögren

lillemor.sjogren@edu.boras.se

Elevassistent

Jamila Ahmed

jamila.ahmed@edu.boras.se

Elevassistent

Khadra Abdirahman Elmi

khadra.abdirahman@boras.se

Elevassistent

Tova Sundén Karlsson

tova.sunden.karlsson@edu.boras.se

Idrottslärare

Anna-Karin Holmgren Johansson

anna-karin.holmgren@edu.boras.se

Fritidspedagog

Eva Hallin

eva.hallin@edu.boras.se

Resurs

Alice Tholvin

alice.tholvin@edu.boras.se

Resurs

Filip Sandström

filip.sandstrom@edu.boras.se

Resurs

Peter Carlsson

peter.carlsson@boras.se

Resurs

Mattias Nilsson

mattias.nilsson@edu.boras.se

Resurs

Dilan Velic

dilan.velic@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal på skolans fritidshem.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Fritidshem Trollet

Mattias Nilsson

mattias.nilsson@edu.boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Trollet

Peter Carlsson

peter.carlsson@boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Trollet

Dilan Velic

dilan.velic@edu.boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Trollet

Joseph Nelsén

joseph.j.nelsen@edu.boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Draken

Filip Sandström

filip.sandstrom@edu.boras.se

033-35 83 30

Fritidshem Draken

Eva Hallin

eva.hallin@edu.boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Draken

Christopher Weijmer Claesson

christopher.c.claesson@edu.boras.se

033-35 83 30


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Mirjam Panahi

mirjam.panahi@boras.se

0768-88 52 31

Kurator

Linda Moslavac

linda.moslavac@edu.boras.se

0768-10 11 66

Skolpsykolog

Anna Bendroth

anna.bendroth@boras.se

033-35 59 30

Specialpedagog

Linda Anjemark

linda.anjemark@edu.boras.se

033-35 51 21


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-22 14.30

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C