Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anette Lundgren

anette.lundgren@boras.se

0734-32 80 14

Skoladministratör

Marlene McLeod-Jakobsson

marlene.mc.leod-jacobsson@boras.se

0734-32 78 67


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass eller titel

Namn

E-post

Förskoleklass

Anne Puolanmaa

anne.puolanmaa@edu.boras.se

Förskoleklass

Amanda Enander

amanda.enander@edu.boras.se

Årskurs 1

Hanin Abdulamir Hussein

hanin.abdulamir.hussein@edu.boras.se

Årskurs 2

Linus Ternander

linus.ternander@edu.boras.se

Årskurs 3A

Dilan Velic

dilan.velic@edu.boras.se

Årskurs 3B

Pamela Krok

pamela.krok@edu.boras.se

Årskurs 4A

Sanja Cosic

sanja.cosic@edu.boras.se

Årskurs 4B

Jimmy Adolfsson

jimmy.adolfsson@edu.boras.se

Årskurs 5A

Selma Spreco

selma.spreco@edu.boras.se

Årskurs 5B

Sara Granberg

sara.granberg@edu.boras.se

Årskurs 6

Lillemor Sjögren

lillemor.sjogren@edu.boras.se

Elevassistent

Jamila Ahmed

jamila.ahmed@edu.boras.se

Elevassistent

Khadra Abdirahman Elmi

khadra.abdirahman@boras.se

Elevassistent

Maram Almobaied

maram.almobaied@edu.boras.se

Idrottslärare

Teodora Johansson

teodora.johansson@edu.boras.se

Resurs

Silas Weng Uhre

silas.weng.uhre@edu.boras.se

Resurs

Peter Carlsson

peter.carlsson@boras.se

Resurs

Mattias Nilsson

mattias.nilsson@edu.boras.se

Resurs

Annette Johansson

annette.johansson@edu.boras.se

Resurs

Anna Svensson

anna.sv.svensson@edu.boras.se

Resurs

Anna-Karin Holmgren Johansson

anna-karin.holmgren@edu.boras.se

Resurs

Vakant



Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal på skolans fritidshem.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Fritidshem Trollet

Mattias Nilsson

mattias.nilsson@edu.boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Trollet

Peter Carlsson

peter.carlsson@boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Trollet

Maram Almobaied

maram.almobaied@edu.boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Draken

Annette Johansson

annette.johansson@edu.boras.se

033-35 83 30

Fritidshem Draken

Silas Weng Uhre

silas.weng.uhre@edu.boras.se

033-35 83 30

Fritidshem Draken

Anna Svensson

anna.sv.svensson@edu.boras.se

033-35 83 30


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Vakant


0768-88 52 31

Kurator

Sara Mijatovic

sara.mijatovic@edu.boras.se

0768-88 80 83

Skolpsykolog

Therése Björklund

therese.bjorklund@boras.se

033-35 59 17

Specialpedagog

Linda Anjemark

linda.anjemark@edu.boras.se

033-35 51 21


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol