Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Kontaktinformation till skolans personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans rektor och skoladministratör.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Anette Lundgren

anette.lundgren@boras.se

0734-32 80 14

Skoladministratör

Marlene McLeod-Jakobsson

marlene.mc.leod-jacobsson@boras.se

0734-32 78 67


Lärare

Lista med namn och e-post till skolans lärare.

Klass eller titel

Namn

E-post

Förskoleklass

Anne Åhrby Puolanmaa

anne.puolanmaa@edu.boras.se

Förskoleklass

Madeleine Pettersson

madeleine.pettersson@edu.boras.se

Årskurs 1

Linus Ternander

linus.ternander@edu.boras.se

Årskurs 2A

Lena Nilsson

lena.l.nilsson@edu.boras.se

Årskurs 2B

Pamela Krok

pamela.krok@edu.boras.se

Årskurs 3A

Anna Lybratt

anna.lybratt@edu.boras.se

Årskurs 3B

Hanin Abdulamir Hussein

hanin.abdulamir.hussein@edu.boras.se

Årskurs 4A

Selma Spreco

selma.spreco@edu.boras.se

Årskurs 4B

Vakant


Årskurs 4

Anna-Karin Holmgren Johansson

anna-karin.holmgren@edu.boras.se

Årskurs 5

Lillemor Sjögren

lillemor.sjogren@edu.boras.se

Elevassistent

Jamila Ahmed

jamila.ahmed@edu.boras.se

Elevassistent

Khadra Abdirahman Elmi

khadra.abdirahman@boras.se

Elevassistent

Tova Sundén Karlsson

tova.sunden.karlsson@edu.boras.se

Idrottslärare

Teodora Johansson

teodora.johansson@edu.boras.se

Resurs

Filip Sandström

filip.sandstrom@edu.boras.se

Resurs

Peter Carlsson

peter.carlsson@boras.se

Resurs

Mattias Nilsson

mattias.nilsson@edu.boras.se

Resurs

Dilan Velic

dilan.velic@edu.boras.se

Resurs

Annette Johansson

annette.johansson@edu.boras.se

Resurs

Molly Sternmarker

molly.sternmarker@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-post och telefonnummer till personal på skolans fritidshem.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Fritidshem Trollet

Mattias Nilsson

mattias.nilsson@edu.boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Trollet

Peter Carlsson

peter.carlsson@boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Trollet

Dilan Velic

dilan.velic@edu.boras.se

033-35 83 68

Fritidshem Draken

Filip Sandström

filip.sandstrom@edu.boras.se

033-35 83 30

Fritidshem Draken

Molly Sternmarker

molly.sternmarker@edu.boras.se

033-35 83 30

Fritidshem Draken

Annette Johansson

annette.johansson@edu.boras.se

033-35 83 30


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Anna Claesson

anna.c.claesson@boras.se

0768-88 52 31

Kurator

Linda Moslavac

linda.moslavac@edu.boras.se

033-35 32 69

Skolpsykolog

Anna Bendroth

anna.bendroth@boras.se

033-35 59 30

Specialpedagog

Linda Anjemark

linda.anjemark@edu.boras.se

033-35 51 21


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol