Meny

Meny

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan.

Skolledning och expedition

Titel

Namn

Telefon

Rektor, förskoleklass-årskurs 6

Marie Hansen

033-35 88 86

0768-88 88 86

Rektor, årskurs 7-årskurs 9

Mats Bergdahl

033-35 88 87
0768-88 88 87

Administratör

Anneli Hjalmarsson

033-35 88 93

0768-88 88 93


Förskoleklass

Klass

Namn

Gullvivan

Karolina Österholm Svensson

Violen

Lilijana Turpeinen

 

Årskurs 1-3

Klass

Namn

1A

Therese Mann

1B

Anna-Lena Erlandsson

2A

 

2B

Daniel fredriksson klasslärare/IT

3A

Anna Lybratt

3B

May Yosef 

3B

Petrus Havrell Resurs


Årskurs 7-9

Klass

Namn

Ämne/titel

7A

Niklas Norder

Ma/No

7A

Jamile Al Hajj

En/Fr

7B

Niklas Alkmark

Ma

7B

Lena Örtendahl

Sp

7C

Stefan Risberg

Id

7C

Hanna Karlgren

Sv/En/Spec

8A

Ulf Bede

Id

8A

Ursula Leonhardt

Ty/En

8B

Emma Skoglund

Sv/En

8B

Samuel Holm

Mu

8C

Emmelie Linskog

Sv/En

8C

Eva Johansson

Hkk

9A

Erik Hallberg

Bl/Sp

9A

Vanessa Tengblad

So

9B

Pia Karlsson Lilja

So/It

9B

Hepa Rasol

No/Tk

9C

Clara Fredriksson

Studiecoach

9C

Jan-åke Göransson

Sl

9C

Andreas Berglund

Studiecoach

-

Johan Nilsson

IDH/Resurs

-

Maria Maschmann

Speciallärare MA

-

Annelie Alveljung

SVA

-

Erik Reinholz

Sp/En/Resurs

-

Anette Andersson

Elevassistent

-

Anders Hedberg

Elevassistent


Håkan Klasson

Ma/No/Tk





Elevhälsa

Titel

Namn

Telefon

Skolsköterska

Anna Karlsson


 

033-35 88 95

0768-88 88 95

Kurator

Mani Kaidzadeh Bedharvandi

033-35 87 41

0768-88 87 41

Skolpsykolog

Linda Eklund

033-35 54 87

0768-88 54 87

Specialpedagog, förskoleklass-årskurs 6

Anna-Mari Brundin

0768-88 52 31

Specialpedagog, årskurs 7-9

 


0768-88 52 31


Övriga medarbetare

Titel/arbetsområde

Namn

Textilslöjd

Marie Hårsmar

Textilslöjd

Lisabeth Johansson

Trä- och metallslöjd

Anders Holmström

Fritidsgården

Michael Batta

Fritidsgården

Henrik Czolowski

Fritidsgården

Johanna Eriksson

Fritidsgården

Arto Keckman

Studiecoach

Andreas Berglund

Studiecoach

Clara Fredriksson

Bibliotek

Christina Eriksson

Bibliotek ansvarig 4-9

Michelle Hansson

Bibliotekschef

Katja Hansson

Studie- och yrkesvägledare

Tania Clamp

Matsalen

Anette Wetenius

Lokalvård

-

Vaktmästare

Emil Magnusson

Vaktmästare

Jimmy Kindvall


Senast ändrad: 2019-01-10 11.45

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C

p

Kontakt