Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar på skolan.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-post och telefonnummer till rektorer och skoladministratörer.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor, förskoleklass - årskurs 6

Marie Hansen

marie.hansen@boras.se

0768-88 88 94

Rektor, årskurs 7 - 9

Frans Stjerna

frans.yliheikkila.stjerna@boras.se

033-35 88 87
0768-88 88 87

Administratör, förskoleklass - årskurs 9

Isak Kjerf


isak.kjerf@boras.se

0768-88 88 93


Elevhälsa

Lista med namn, e-post och telefonnummer till skolans elevhälsa.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Johanna Ferlic

johanna.ferlic@boras.se

033-35 88 95

0768-88 88 95

Kurator

Eva-Karin Lundell

eva-karin.lundell@boras.se

0734-32 88 80

Skolpsykolog

Therese Björklund

therese.bjorklund@boras.se

033-35 59 17

Specialpedagog, förskoleklass - årskurs 6

Carina Rosengren

carina.rosengren@edu.boras.se

033-35 79 14

Speciallärare, förskoleklass - årskurs 6

Mia Brundin

mia.brundin@edu.boras.se

0734-328616

Speciallärare, förskoleklass - årskurs 9

Maria Maschman

maria.maschmann@edu.boras.se

0734-328616

Specialpedagog/Speciallärare, årskurs 7 - 9

Hanna Karlgren

hanna.h.karlgren@edu.boras.se

0728-851925

Studie- och yrkesvägledare

Tania Clamp

tannia.clamp@boras.se

033-35 88 88

Förskoleklass

Lista med klass, namn och telefonnummer till skolans förskoleklasser.

Klass

Namn

E-post

Telefon

Gullvivan

Mona Lyckrot

mona.lyckrot@boras.se

0768-88 89 14

Violen

Charlotta Lind

charlotta.lind@edu.boras.se

0768-88 89 14


Årskurs 1-3

Lista med klass, namn och e-post till personal i årskurs 1-3.

Klass

Namn

E-post

1A

Therese Mann

therese.mann@edu.boras.se

1B

Daniel Fredriksson  (IT-ansvarig)

daniel.d.fredriksson@edu.boras.se

2A

Emma Surtevall

emma.surtevall@edu.boras.se

2B

Petra Poddig

petra.poddig@edu.boras.se

3A

Karolina Österholm Svensson

karolina.svensson@edu.boras.se

3B

Lilijana Turpinen

lilijana.turpeinen@edu.boras.se


Årskurs 4-6

Lista med klass, namn och e-postadress till personal i årskurs 4-6.

Klass

Namn

E-post

4A

Madona Karnabi

madona.karnabi@edu.boras.se

4B

Monica Eklöv

monica.eklof@edu.boras.se

5A och 5B

Kerstin Burenius

kerstin.burenius@edu.boras.se

5A och 5B

Margareta Göransson

margareta.goransson@edu.boras.se

5A och 5B

Ulf Bede

ulf.bede@edu.boras.se

6A

Josefine Andersson

josefin.andersson@edu.boras.se

6B

Moa Movitz

moa.movitz@edu.boras.se

Idrott och hälsa

Ulf Bede

ulf.bede@edu.boras.se

Resurspersonal

Jesper Larsson

jesper.larsson@edu.boras.se

Resurspersonal

Anne Strand

au232@skola.boras.se

Resurspersonal

Mayya Sadixova

mayya.m.sadixova@boras.se

Slöjd och bild

Susanne Gylling Åhman

susanne.gylling.aman@edu.boras.se

Slöjd

Anders Holmström

anders.holmstrom@edu.boras.se


Årskurs 7-9

Lista med klass, namn, e-post och ämne till personal i årskurs 7-9.

Klass

Namn

E-post

Ämne/titel

7A

Niklas Norder

niklas.norder@edu.boras.se

MA/NO

7A

Emma Skoglund

emma.skoglund@edu.boras.se

EN/SV/IT

7B

Hepa Rasol

hepa.rasol@edu.boras.se

NO/TK/MA

7B

Stefan Risberg

stefan.risberg@boras.se

IDH

8A

Emma Bredberg

emma.bredberg@edu.boras.se

HKK

8A

Fernando Prada Rotaru

fernando.prada-rotaru@edu.boras.se

SP/IT

8A

Erik Reinholtz

erik.reinholtz@edu.boras.se

MA/NO

8B

Niklas Alkmark

niklas.alkmark@edu.boras.se

MA

8B

Viola Karlsson

viola.karlsson@edu.boras.se

SO

8C

Samuel Holm

samuel.holm@edu.boras.se

MU

8C

Ellen Malcolm

ellen.malcolm@boras.se

SV/EN

8C

Jason Williams

jason.williams@skola.boras.se

HKK/EN

9A

Vanessa Tengblad

vanessa.tengblad@edu.boras.se

SO

9A

Erik Hallberg

erik.hallberg@edu.boras.se

BD/SP

9B

Linus Askwall

linus.askwall@skola.boras.se

SO/SVEN/Studiecoach

9B

Lisabeth Johansson

lisabeth.johansson@edu.boras.se

Textilslöjd

9B

Robin Alexandersson

david.alexanderson@edu.boras.se

Trä- och metallslöjd

9C

Emmelie Lindskog

emmelie.lindskog@edu.boras.se

SV/EN

9C

Charlotta Sakko

charlotta.sakko@edu.boras.se

TY/SVA

7-9

Clara Fredriksson (föräldraledig)

clara.dahlqvist@boras.se

Studiecoach

Studie- och yrkesvägledare

Tania Clamp

tannia.clamp@boras.se

Studie- och yrkesvägledare

4-9

Ulf Bede

ulf.bede@edu.boras.se

IDH

F-9

Maria Maschmann

maria.maschmann@edu.boras.se

Speciallärare MA

7-9

Hanna Karlgren

hanna.h.karlgren@edu.boras.se

Speciallärare SV

7-9

Anette Andersson

anette.a.andersson@edu.boras.se

Elevassistent

7-9

Anders Hedberg

anders.hedberg@edu.boras.se

Elevassistent

7-9

Hivzi Vokshi

nås via expedition

Assistent


Fritidshem

Lista över personal, e-post och telefonnummer för personal på fritidshemmen.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Vallen Gul

Madelen Billing

madelen.billing@edu.boras.se

0768-88 89 14

Vallen Gul

Hanna Mann

hanna.mann@edu.boras.se

0768-88 89 14

Vallen Gul

Carin Andersson

carin.m.andersson@edu.boras.se

0768-88 89 14

Vallen Gul

Assaf Alsalman

assaf.alsalman@edu.boras.se

0768-88 89 14

Vallen Gul

Pierre Jardemo

pierre.jardemo@edu.boras.se

0768-88 89 14

Vallen Gul

Jenny Gustavsson

jenny.gustavsson@edu.boras.se

0768-88 89 14

Dalen Grön

Edisa Bushi

edisa.bushi@boras.se

0734-32 88 84

Dalen Grön

Muhammed Asaad

muhammed.asaad@edu.boras.se

0734-32 88 84

Dalen Grön

Ulrika Olsson

ulrika.olsson@edu.boras.se

0734-32 88 84

Dalen Röd

Aimee Tufarelli

aimee.tufarelli@edu.boras.se

0734-15 34 37

Dalen Röd

Elvedin Osmanovic

elvedin.osmanovic@edu.boras.se

0734-15 34 37

Dalen Röd

Peter Lindgren

peter.lindgren@boras.se

0734-15 34 37

Dalen Blå

May Yousef

may.yousef@edu.boras.se

0734-15 34 40

Dalen Blå

Sara Johansson

sara.j.johansson@edu.boras.se

0734-15 34 40

Dalen Blå

Ellen Johansson

ellen.johansson@edu.boras.se

0734-15 34 40

Fritidshemsansvarig

Jenny Lindberg

jenny.l.lindberg@edu.boras.se

0734-15 34 40



Övriga medarbetare

Tabell med namn och e-post på skolans fritidsgård, bibliotek, matsal och vaktmästare.

Avdelning

Namn

E-post

Fritidsgården

Michael Batta

Michael.Batta@boras.se

Fritidsgården

Henrik Czolowski

Henrik.Czolowski@boras.se

Fritidsgården

Arto Keckman

arto.keckman@edu.boras.se

Fritidsgården

Fritz Magnus Andersson

magnus.andersson@edu.boras.se

Bibliotek

Rosaliina Laukkarinen

rosaliina.laukkarinen@boras.se

Bibliotek ansvarig 4-9

Michelle Hansson

michelle.hansson@boras.se

Bibliotekschef

Lovisa Ekwall

lovisa.ekwall@boras.se

Matsalen

Rasmus Hedblom

rasmus.hedblom@boras.se

Vaktmästare

Emil Magnusson

emil.magnusson@boras.se


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol