Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Råd och stöd för elever och föräldrar

Fältgruppen har en chatt för ungdomar i kommunen som behöver råd och stöd i olika situationer. Det kan handla om hur man mår, kompisar, skola, föräldrar, droger, relationer och mycket mer. Inga frågor är för stora eller små. Även föräldrar som är oroliga för sina barn eller barns kompisar kan använda chatten.

Fältgruppens chatt Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Elevhälsa

Lista med funktion, namn och telefonnummer till elevhälsans personal

Funktion

Namn


Telefon

Specialpedagog

Katarina Lindgren

katarina.lindgren@edu.boras.se

033-35 87 99

Specialpedagog

Lena Erneborn

lena.erneborn@boras.se

0766-48 78 44

Speciallärare

Eva Hallagård

eva.hallagard@edu.boras.se

033-35 87 10

Kurator

Alvina Landgren Terning

alvina.landgren.terning@boras.se

033-35 32 13

Skolpsykolog årskurs 7-9

Therése Björklund

therese.bjorklund@boras.se

033-35 59 17

Skolpsykolog årskurs 4-6

Åsa Gustafsson

asa.g.gustafsson@boras.se

033-35 51 41

Skolsköterska årskurs 7-9

Anna Rolandsson

anna.rolandsson@boras.se

0766-23 06 85

Skolsköterska årskurs 4-6

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

0734-32 81 63

Studiecoach

Jessica Krantz

jessica.krantz@edu.boras.se

0734-32 89 71


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Elevhälsa

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol