Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till de som arbeter i skolledningen och på expeditionen.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Linda Brundin

linda.brundin@boras.se

0768-88 38 90


Skoladministratör

Malin Nilsson

malin2.nilsson@boras.se

033-35 36 54


Skoladministratör

Anna Tennung

anna.tennung@boras.se

033-35 77 62

0768-88 77 62

Skolassistent

Anna-Lena Teittinen

anna-lena.teittinen@boras.se

033-35 38 02


Skolvärdinna

Liv Nyqvist

liv.nyqvist@edu.boras.se

033-35 38 02


Pedagogiskt resursteam

Lista med namn och e-postadress till de som arbetar i skolans pedagogiska resursteam.

Resursteam

Namn

E-post

Pärlan

Ingela Ulvestig

ingela.ulvestig@edu.boras.se

Pärlan

Helen Johansson

helen.johansson@edu.boras.se

Diamanten

Barbara Öven

barbara.oven@edu.boras.se


Lärare i arbetslag för förskoleklass

Telefonnummer: 033-35 75 88
Telefonnummer: 0734-15 34 74

Lista med namn och e-postadress till lärare i förskoleklass.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass A

Sara Svensson

sara.svensson@edu.boras.se

Förskoleklass A

Magdalena Gebrael

magdalena.gebrael@edu.boras.se

Förskoleklass B

Anna Ekvall

anna.ekvall@edu.boras.se

Förskoleklass B

Emma Engkvist

emma.engkvist@edu.boras.se

Förskoleklass C

Tahere Bozarjomehrian Shirazi

tahere.bozarjomehrian.shirazi@edu.boras.se

Förskoleklass C

Rebecka Skog

rebecka.skog@edu.boras.se


Lärare i arbetslag för årskurs 1-3

Lista med namn och e-postadress till lärare i årskurs 1-3.

Klass

Namn

E-post

1A

Joelle Ortmann Hamzo

joelle.ortmann.hamzo@boras.se

1B

Ellen Demnert

ellen.demnert@edu.boras.se

1C

Katarina Törnqvist

katarina.tornqvist@edu.boras.se

2A

Gabriella Talay

gabriella.talay@edu.boras.se

2B

Helen Fredriksson

helen.fredriksson@edu.boras.se

2C

Magdalena Unsgaard

magdalena.unsgaard@edu.boras.se

3A

Karina Lidholm

karina.lidholm@edu.boras.se

3B

Nasim Allahyar Ghasabeh

nasim.allahyar-ghasabeh@edu.boras.se

3C

Adela Malita

adela.malita@edu.boras.se


Lärare i arbetslag för årskurs 4-6

Lista med namn och e-postadress till lärare i årskurs 4-6.

Klass

Namn

E-post

4A

Helene Nilsson

helene.nilsson@edu.boras.se

4B

Camilla Lundberg

camilla.lundberg@edu.boras.se

5A


 

5B

Süleyman Kurt

suleyman.kurt@edu.boras.se

5C

Aneela Khan

aneela.khan@edu.boras.se

6A

Eva-Lotta Schultz

eva-lotta.schultz@edu.boras.se

6B

Rebecca Unsgaard

rebecca.unsgaard@edu.boras.se

Idrottslärare

Mustafa Djurdjevic

mustafa.djurdjevic@edu.boras.se

Musiklärare

Philippa Johansson

philippa.johansson@edu.boras.se

Textilslöjdslärare

Boel Svensson

boel.svensson@edu.boras.se

Träslöjdslärare

Jacob Inal

jacob.inal@boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer til de som arbetar på fritidshemsavdelningarna.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Brage, förskoleklass

Hien Nguyen

hien.nguyen@edu.boras.se

0734-15 34 74, 033-35 75 88

Brage, förskoleklass

Adam Löberg

adam.loberg@edu.boras.se

0734-15 34 74, 033-35 75 88

Brage, förskoleklass

Theresé Svedell

therese.svedell@boras.se

0734-15 34 74, 033-35 75 88

Brage, förskoleklass

Marta Matysiak Pastuszka

marta.matysiak.pastuszka@edu.boras.se

0734-15 34 74, 033-35 75 88

Idavallen, årskurs 1

Martin Adolfsson

martin.adolfsson@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 1

Maria Andersson

maria.h.andersson@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 1

Ann-Christin Fyhr

ann-christin.fyhr@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 1

Monica Johansson

monica.johansson@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 1

Bushra Abdullah Aziz

bushra.abdullah-aziz@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Freja, årskurs 2

Madelene Cras

madelene.cras@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 2

Alexander Blom

alexander.blom@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 2

Joakim Johansson

joakim.johansson@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 2

Marita Persson

marita.persson@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 2

Yvonne Pekonen

yvonne.pekonen@boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Balder, årskurs

3-5

Thomas Svensson

tomas.svensson@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs

3-5

Carina Malm Johansson

carina.malm.johansson@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs

3-5

Robin Alm

robin.alm@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs

3-5

Tobias Gustavsson

tobias.gustavsson@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs

3-5

Iréne Stomberg

irene.stomberg@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Balder, årskurs

3-5

Ardiana Hasani

ardiana.hasani@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92


Elevhälsa

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till de som arbetar i skolans elevhälsoteam.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Skolsköterska

Elisabeth Freij

elisabeth.freij@boras.se

033-35 34 38
0768-88 80 82

Skolkurator

Charlotte Bergvall

charlotte.bergvall@boras.se

033-35 38 20

0728-85 11 72

Specialpedagog

Mihaela Skoglund

mihaela.skoglund@edu.boras.se

0768-88 52 08

Speciallärare

Ingela Ulvestig

ingela.ulvestig@edu.boras.se

Nås via e-post

Socialpedagog

Sara Arnell

sara.arnell@boras.se

0734-32 78 92

Specialpedagog

Mikael Engelhart

mikael.engelhart@edu.boras.se

0768-88 73 57


Övrig personal

Lista med namn och e-postadresser till övrig personal som arbetar på skolan.

Titel

Namn

E-post

Bibliotekarie

Johan Elfving

johan.elfving@boras.se

IKT-pedagog

Philippa Johansson

philippa.johansson@edu.boras.se

Resurs

Yvonne Pekonen

yvonne.pekonen@boras.se

Hemkunskap

Jonatan Öhman

jonatan.ohman@edu.boras.se

Hemkunskap

Lena Adolfsson

lena.adolfsson@edu.boras.se

Språkval Tyska

Joachim Papendorf

joachim.papendorf@edu.boras.se

Språkval Franska

Charlotta Mod

charlotta.mod@edu.boras.se

Språkval Spanska

Linn Karlsson

linn.karlsson@edu.boras.se

Språkval Spanska

Sandra Rivera Ortega

sandra.rivera.ortega@edu.boras.se

Modersmålslärare

i somaliska

Ahmed Jama Abdirahan

ahmed.jama.abdirahan@edu.boras.se

Modersmålslärare

i arabiska

Teodora Basil

teodora.basil@edu.boras.se

Modersmålslärare

i turkiska

Nazan Kücükyavuz

nazan.kucukyavuz@edu.boras.se

Modersmålslärare

i persiska

Pooran Ashrafi

asafi.pooran@edu.boras.se

Modersmålslärare

i polska

Weronika Muzyczka

weronika.muzyczka@edu.boras.se

Studiehandledare

i somaliska

Faarah Mohamed

faarah.mohamed@edu.boras.se

Studiehandledare

i arabiska

Manal Sleiman

manal.sleiman@edu.boras.se

Studiehandledare

i dari

Sayed Mobram

sayed.mobram@edu.boras.se

Studiehandledare

i grekiska

Andromachi Panagiotidou

andromachi.panagiotidou@edu.boras.se

Studiehandledare

i kroatiska

Tony Jelic

tony.jelic@edu.boras.se

Studiehandledare

i persiska

Roya Ghazi Tabatabaei

roya.tabatabaei@edu.boras.se


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol