Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till de som arbeter i skolledningen och på expeditionen.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Rektor

Linda Brundin

linda.brundin@boras.se

0768-88 38 90


Biträdande rektor

Bo Alvhage

bo.alvhage@boras.se

0768-88 79 86


Skolintendent

Malin Nilsson

malin2.nilsson@boras.se

033-35 36 54


Skoladministratör

Anna Tennung

anna.tennung@boras.se

033-35 77 62

0768-88 77 62

Skolassistent

Anna-Lena Teittinen

anna-lena.teittinen@boras.se

033-35 38 02


Skolvärdinna

Liv Nyqvist

liv.nyqvist@edu.boras.se

033-35 38 02


Pedagogiskt resursteam

Lista med namn och e-postadress till de som arbetar i skolans pedagogiska resursteam.

Resursteam

Namn

E-post

Pärlan

Ingela Ulvestig

ingela.ulvestig@edu.boras.se

Pärlan

Alexandra Filip Möller

alexandra.moller@edu.boras.se

Pärlan

Helen Johansson

helen.johansson@edu.boras.se

Pärlan och svenska som andra språk

Katarina Törnqvist

katarina.tornqvist@edu.boras.se

Pärlan och svenska som andra språk

Ulrica Carlén

ulrica.carlen@edu.boras.se

Diamanten

Barbara Öven

barbara.oven@edu.boras.se

Diamanten

Anna Egilsdottir

anna.egilsdottir@boras.se


Lärare i arbetslag för förskoleklass

Telefonnummer: 033-35 75 88
Telefonnummer: 0734-15 34 74

Lista med namn och e-postadress till lärare i förskoleklass.

Klass

Namn

E-post

Förskoleklass A

Elisabeth Johansson

elisabeth.johansson@edu.boras.se

Förskoleklass A

Emma Liljegren

emma.liljegren@edu.boras.se

Förskoleklass B

Anna Ekvall

anna.ekvall@edu.boras.se

Förskoleklass B

Emma Engkvist

emma.engkvist@edu.boras.se

Förskoleklass C

Tahere Bozarjomehrian Shirazi

tahere.bozarjomehrian.shirazi@edu.boras.se

Förskoleklass C

Rebecka Skog

rebecka.skog@edu.boras.se


Lärare i arbetslag för årskurs 1-3

Lista med namn och e-postadress till lärare i årskurs 1-3.

Klass

Namn

E-post

1A

Gabriella Talay

gabriella.talay@edu.boras.se

1B

Anneli Pranic

anneli.pranic@edu.boras.se

1B

Helen Fredriksson

helen.fredriksson@edu.boras.se

1C

Magdalena Unsgaard

magdalena.unsgaard@edu.boras.se

2A

Karina Lidholm

karina.lidholm@edu.boras.se

2B

Nasim Allahyar Ghasabeh

nasim.allahyar-ghasabeh@edu.boras.se

2C

Camilla Jonasson

camilla.jonasson@edu.boras.se

3A

Åsa Dahlander

asa.dahlander@edu.boras.se

3B

Ellen Demnert

ellen.demnert@edu.boras.se

3C

Erica Sandin

erika.sandin@edu.boras.se

Träslöjdslärare

Jan Carbe

jan.carbe@edu.boras.se


Lärare i arbetslag för årskurs 4-6

Lista med namn och e-postadress till lärare i årskurs 4-6.

Klass

Namn

E-post

4A

Anders Manskog

anders.manskog@edu.boras.se

4B

Monica Löfgren

monica.lofgren@edu.boras.se

4C

Aneela Khan

aneela.khan@edu.boras.se

5A

Theou Stavroula

stavroula.theou@edu.boras.se

5B

Rebecca Unsgaard

rebecca.unsgaard@edu.boras.se

5C

Jessica Vångström

jessica.vangstrom@edu.boras.se

6A

Camilla Lundberg

camilla.lundberg@edu.boras.se

6B

Helene Nilsson

helene.nilsson@edu.boras.se

Idrottslärare

Mustafa Djurdjevic

mustafa.djurdjevic@edu.boras.se

Textilslöjdslärare

Birgitta Odenbrink

birgitta.odenbrink@edu.boras.se

Musiklärare

Philippa Johansson

philippa.johansson@edu.boras.se


Fritidshem

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer til de som arbetar på fritidshemsavdelningarna.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Brage, förskoleklass

Hien Nguyen

hien.nguyen@edu.boras.se

0734-15 34 74, 033-35 75 88

Brage, förskoleklass

Adam Löberg

adam.loberg@edu.boras.se

0734-15 34 74, 033-35 75 88

Freja, årskurs 1

Ann-Christin Fyhr

ann-christin.fyhr@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 1

Madicken Larsen

madicken.larsen@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 1

Jacob Inal

jacob.inal@boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 1

Alexander Blom

alexander.blom@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Freja, årskurs 1

Joakim Johansson

joakim.johansson@edu.boras.se

033-35 75 55, 0734-15 37 92

Balder, årskurs 2

Thomas Svensson

tomas.svensson@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 2

Carina Malm Johansson

carina.malm.johansson@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 2

Haza Mohammed

haza.mohammed@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 2

Robin Alm

robin.alm@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Balder, årskurs 2

Bushra Abdullah Aziz

bushra.abdullah-aziz@edu.boras.se

033-35 34 26, 0734-15 35 91

Idavallen, årskurs 3-5

Maria Andersson

maria.h.andersson@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 3-5

Iréne Stomberg

irene.stomberg@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 3-5

Emmalyn Caja Hietala

emmalyn.canja.hietala@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 3-5

Ardiana Hasani

ardiana.hasani@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92

Idavallen, årskurs 3-5

Martin Adolfsson

martin.adolfsson@edu.boras.se

033-35 75 83, 0734-15 35 92


Elevhälsa

Lista med namn, e-postadresser och telefonnummer till de som arbetar i skolans elevhälsoteam.

Titel

Namn

E-post

Telefon

Specialpedagog

Jessica Lindau

jessica.lindau@edu.boras.se

033-35 52 08

0768-88 52 08

Skolsköterska

Elisabeth Freij

elisabeth.freij@boras.se

033-35 34 38
0768-88 80 82

Skolkurator

Charlotte Bergvall

charlotte.bergvall@boras.se

0766-23 05 34


Skolpsykolog

Siri Veileborg

siri.veileborg@boras.se

033-35 52 77

Speciallärare

Ingela Ulvestig

ingela.ulvestig@edu.boras.se

Nås via e-post

Specialpedagog

Mikael Engelhart

mikael.engelhart@edu.boras.se

0768-88 73 57


Övrig personal

Lista med namn och e-postadresser till övrig personal som arbetar på skolan.

Titel

Namn

E-post

Bibliotekarie

Emma Svensson

emma.svensson2@boras.se

Socialpedagog

Sara Arnell

sara.arnell@boras.se

Resurs

Linda Egfors

linda.egfors@boras.se

IKT-pedagog

Philippa Johansson

philippa.johansson@edu.boras.se

Hemkunskap

Jonatan Öhman

jonatan.ohman@edu.boras.se

Hemkunskap

Rola Jarrare

rola.jarrare@edu.boras.se

Språkval Tyska

Joachim Papendorf

joachim.papendorf@edu.boras.se

Språkval Franska

Charlotta Mod

charlotta.mod@edu.boras.se

Språkval Spanska

Laura Bonet Portas

laura.bonet.portas@edu.boras.se

Modersmålslärare

i somaliska

Mahamed Hasan

mahamed.hasan@edu.boras.se

Modersmålslärare

i arabiska

Teodora Basil

teodora.basil@edu.boras.se

Modersmålslärare

i turkiska

Nazan Kücükyavuz

nazan.kucukyavuz@edu.boras.se

Modersmålslärare

i persiska

Pooran Ashrafi

asafi.pooran@edu.boras.se

Modersmålslärare

i engelska

Nicholas Gregory

nicholas.gregory@edu.boras.se

Modersmålslärare

i polska

Weronika Muzyczka

weronika.muzyczka@edu.boras.se

Studiehandledare

i somaliska

Mohammed Ali

mohammed.ali@edu.boras.se


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad: 2020-09-11 09.11

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C