Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Personal

Här hittar du kontaktinformation till vår personal.

Skolledning och expedition

Titel

Namn

Telefon

Rektor

Kristina Verdier

033 - 35 80 92

0768 - 88 80 92

Biträdande rektor

Vakant

-

Administratör

Lena Arvidsson

033 - 35 80 91

0768 - 88 80 91


Guldhornet, förskoleklass

Titel

Namn

Telefon

Förskollärare

Mimmi Johansson

076 - 888 80 32

Förskollärare

Emily Petrone

076 - 888 80 32


Guldringen, förskoleklass

Klass

Namn

Telefon

Förskollärare

Petra Wrångemyr

073 - 415 39 11

Förskollärare

Marie Olsson

073 - 415 39 11


Solvagnen, förskoleklass

Titel

Namn

Telefon

Förskollärare

Anneli Ejdeholm

076 - 888 35 32

Förskollärare

Anette Svensson

076 - 888 35 32

Förskollärare

Madeleine Andréasson

076 - 888 35 32

Förskollärare

Emma Lindvert

076 - 888 35 32

Förskollärare

Lena Lahode

076 - 888 35 32


Årskurs 1

Klass

Namn

Telefon

1 A

Linn Dalesjö Wramdemark

076 - 888 80 32

1 A

Tommy Svensson

076 - 888 80 32

1 A

Ellen Jerkersson

076 - 888 80 32

1 A

Hanna Stemark

076 - 888 80 32

1 B

Carin Forsberg

073 - 415 39 11

1 B

Jonas Reinholdsson

073 - 415 39 11

1 B

Ellen Jerkersson

073 - 415 39 11

1 B

Hanna Stenmark

073 - 415 39 11

1 C

Maria Wirén

076 - 888 35 33

1 C

Adam Skoniecki

076 - 888 35 33


Årskurs 2

Klass

Namn

Telefon

2 AB

Veronica Palmquist

073 - 432 88 10

2 AB

Josef Engström

073 - 432 88 10

2 AB

AnnaLotta Fransson

073 - 432 88 10

2 AB

Meg Gustafsson

073 - 432 88 10

2 CD

Adéle Konradsdotter

073 - 432 88 10

2 CD

Therese Warsaeus

073 - 432 88 10

2 CD

Axel Hermansson

073 - 432 88 10

2 CD

Tiina Roos Bolin

073 - 432 88 10

2 CD

Cia Wigström

073 - 432 88 10

2 CD

Suzanne Berg

073 - 432 88 10


Årskurs 3

Klass

Namn

Telefon

3 A

Margareta Holm

073 - 432 72 99

3 A

Farah Daghouz

föräldraledig

3 B

Christine A Larsson

073 - 432 72 99

3 B

Lena Kleimark

073 - 432 72 99

3 C

Karolina Erixon

073 - 432 73 00

3 C

Kent Nyström

073 - 432 73 00

3 D grön

Fredrik Sverker

073 - 432 73 00

3 D grön

Pontus Swärd

073 - 432 73 00

3 D gul

Sandra Karlsson


3 D gul

Johan Bolin


3 A-C

Patrik Hansson

033 - 35 81 09

3 A-C

Tina Bredberg

033 - 35 81 09


Årskurs 4

Klass

Namn

Telefon

4 A

Päivi Tammermo

073 - 432 88 09

4 A

Martina Rudberg

073 - 432 88 09

4 B

Malin Sätterskog

073 - 432 88 09

4 B-C

Monika Strindgård

073 - 432 88 09

4 C

Hans-Ove Kjönsberg

073 - 432 88 09

4 C

Andreas Öhrn

073 - 432 88 09


Årskurs 5

Klass

Namn

Telefon

5 A

Anja Lindsjö

073 - 432 88 08

5 A

Ingela Jogelid

073 - 432 88 08

5 A

Ronny Karlsson

073 - 432 88 08

5 B

Jenny Hjärtberg

073 - 432 88 08

5 B

Andreas Fredriksson

073 - 432 88 08

5 A-B

Anna Jerkersson

073 - 432 88 08

5 B

Amanda Amundsen

073 - 432 88 08


Årskurs 6

Klass

Namn

Telefon

6 A

Maria Johansson

073 - 432 88 07

6 B

Hanna Larsson

073 - 432 88 07

6 C

Malin Palmé

073 - 432 88 07

6 A-C

Ito Moilanen

073 - 432 88 07


Övriga lärare

Klass

Namn

Telefon

Slöjd

Sten Thornadtsson

073 - 415 39 38

Slöjd

Karin Andersson

073 - 415 39 38

Idrott och hälsa Åk 2, 4, 5

Per Carlsson

073 - 432 78 60

Idrott och hälsa Åk 1, 3, 6

Sebastian Viktorsson

073 - 432 78 60

Musik

Nadja Björnström

-

Musik

Andreas Fredriksson

-

Svenska som andraspråk, SvA

Maivor Rasch Marcus

-

Hem- och konsumentkunskap

Gergana Bengtsson

-


Tranan, flexenhet

Titel

Namn

Telefon

Speciallärare

Annelie Ekelin

0768 - 88 80 90

Speciallärare

Michaela Pechac

föräldraledig

Lärare

Sebastian Viktorsson

0768 - 88 80 90

Lärare

Anna Jerkersson

0768 - 88 80 90

Resurs

Stefan Carlsson

073 - 432 76 49


Fritidshem

Avdelning

Namn

Telefon

Paviljongen

Martina Rudberg

0734 - 32 73 00

Paviljongen

Patrik Hansson

0734 - 32 73 00

Paviljongen

Pontus Swärd

0734 - 32 73 00

Soluret

Suzanne Berg

0734 - 32 75 71

Soluret

Adam Skoniecki

0734 - 32 75 71

Soluret

Amanda Amundsen

0734 - 32 75 71

Soluret

Cia Wigström

0734 - 32 75 71

Tornet

Ito Moilanen

073 - 415 36 12

Tornet

Ronny Karlsson

073 - 415 36 12

Tornet

Axel Hermansson

073 - 415 36 12

Tornet

Monika Strindgård

073 - 415 36 12

Tornet

Andreas Öhrn

073 - 415 36 12

Tornet

Tiina Roos Bolin

073 - 415 36 12


Elevhälsa

Titel

Namn

Telefon

Skolsköterska

Annelie Friberg

033 - 35 80 97

Skolpsykolog

Anna Bendroth

033 - 35 59 30

Skolkurator

Jenny Westberg

033 - 35 35 19

Specialpedagog

Malin Anvell

033 - 35 31 62

Specialpedagog

Mia Bák

0766 - 23 05 40

Skolläkare

Agne Lind



Övrig personal

Titel

Namn

Telefon

Vaktmästare

Christer Zandén

-

Fastighetsskötare

Hans Käll

033 - 35 39 00

Lokalvårdare

Nina Andersson

073 - 432 79 20

Lokalvårdsledare

Gerd Tancred-Isokoski

0704 - 55 11 55

Måltidspersonal

Anneli Tervo

033 - 35 80 98

Kock

Khabat Hamid

033 - 35 80 98

Kock

Ruzica Delac Kuzmanovic

033 - 35 80 98

Kock

Nada Ahmed

033 - 35 80 98

Måltidspersonal

Elin Olsson

033 - 35 80 98

EC Kultur

Kristina Löcsey

033 - 35 80 86

033 - 35 52 28

Bibliotekarie

Maja Söderman

033 - 35 80 86

033 - 35 52 28

Bibliotekarie

Katarina Norstedt

033 - 35 52 28

Bibliotekarie

Johan Elfving

033 - 35 52 28

Bibliotekarie

Pernilla Lund

033 - 35 52 28

VFU-ansvarig

Lena Arvidsson

033 - 35 80 91

0768 - 88 80 91

Senast ändrad: 2020-01-22 13.13

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C

p

Kontakt