- Grundskolor
- / Trandaredskolan
- / Om skolan
- / Personal
Personal
Här hittar du kontaktinformation till oss som arbetar på skolan.
Skolledning och expedition
Titel | Namn | E-post | Telefon |
---|---|---|---|
Rektor | Kristina Verdier | ||
Administratör | Lena Arvidsson |
Förskoleklasser
Avdelning | Telefonnummer |
---|---|
Guldhornets förskoleklass | |
Guldringens förskoleklass | |
Solvagnens förskoleklass |
Guldhornet, förskoleklass 0A
Titel | Namn | E-post |
---|---|---|
Förskollärare | Emma Lindvert | |
Förskollärare | Madeleine Andréasson | |
Resurs | Lena Lahode |
Guldringen, förskoleklass 0B
Titel | Namn | E-post |
---|---|---|
Förskollärare | Petra Wrångemyr | |
Förskollärare | Emily Petrone | |
Resurs | Ghazal Sharifi |
Solvagnen, förskoleklass 0C
Titel | Namn | E-post |
---|---|---|
Förskollärare | Anette Svensson | |
Förskollärare | Linn Dalesjö Wramdemark | |
Resurs | Tilde Möllergren |
Årskurs 1
Klass | Titel | Namn | E-post | Telefon |
---|---|---|---|---|
1A | Klassföreståndare | Karolina Erixon | ||
1A | Lärare i fritidshem | Sadia Dehghani | ||
1A | Resurs | Henrik Eriksson | ||
1B | Klassföreståndare | Sandra Eriksson | ||
1B | Lärare i fritidshem | Nadine Khazaal | ||
1B | Resurs | Johan Bolin | ||
1C | Klassföreståndare | Fredrik Sverker | ||
1C | Lärare i fritidshem | Edisa Bushi |
Årskurs 2
Telefon 2A och 2B: 072-1600751
Telefon 2C och 2D: 072-1600748
Klass | Titel | Namn | E-post |
---|---|---|---|
2A | Klassföreståndare | AnnaLotta Fransson | |
2A | Lärare i fritidshem | Rebecca Ontero | |
2B | Klassföreståndare | Farah Daghouz | |
2B | Lärare i fritidshem | Josef Engström | |
2C | Klassföreståndare | Maria Wirén | |
2C | Lärare i fritidshem | August Eliasson | |
2C | Resurs | Nathalie Andersson | |
2D | Klassföreståndare | Carin Forsberg | |
2D | Lärare i fritidshem | Ito Moilanen |
Årskurs 3
Telefon: 0734-328810
Klass | Titel | Namn | E-post |
---|---|---|---|
3AC | Klassföreståndare | Monica Karlsson | |
3AC | Klassföreståndare | Therese Warsaeus | |
3AC | Resurs | Monica Strindgård | |
3AC | Resurs | Amanda Amundsen | |
3AC | Resurs | Kent Nyström | |
3B | Klassföreståndare | Veronica Palmquist |
Årskurs 4
Klass | Namn | E-post | |
---|---|---|---|
4CD | Klassföreståndare | Malin Palmé | |
4CD | Klassföreståndare | Viktoria Raneby | |
4CD | Resurs | Kent Nyström | |
4 | Lärare | Ann-Marie Antonsson | |
4AB | Klassföreståndare | Lana Salaei | lana.salaei@edu.boras.se |
4AB | Klassföreståndare | Agneta Alveljung | |
4 | Resurs | Stefan Carlsson |
Årskurs 5
Klass | Titel | Namn | E-post |
---|---|---|---|
5A | Klassföreståndare | Päivi Tammermo | |
5B | Klassföreståndare | Hans-Ove Kjönsberg | |
5B | Resurs | Erik Spjuth | |
5C | Klassföreståndare | Malin Sätterskog | |
5C | Resurs | Andreas Öhrn |
Årskurs 6
Klass | Titel | Namn | E-post |
---|---|---|---|
6A | Klassföreståndare | Anja Vonkkanen | |
6A | Klassföreståndare | Ingela Jogelid | |
6A | Resurs | Ronny Karlsson | |
6B | Klassföreståndare | Jenny Hjärtberg | |
6B | Klassföreståndare | Hanna Arvidsson | |
6 | Resurslärare | Anna Jerkersson | |
6 | Resurs | Eric Hyttinen |
Övriga lärare
Ämne | Namn | E-post | Telefon |
---|---|---|---|
Slöjd | Sten Thornadtsson | ||
Slöjd | Christoffer Kjörnsberg | ||
Slöjd | Moa Söderberg | ||
Idrott och hälsa | Per Carlsson | ||
Idrott och hälsa | Sebastian Viktorsson | ||
Musik | Christopher Hansson | ||
Svenska som andraspråk, SvA | Christine A-son Larsson | nås via e-post | |
Hem- och konsumentkunskap | Gergana Bengtsson | nås via e-post |
Tranan, flexenhet
Titel | Namn | E-post | Telefon |
---|---|---|---|
Speciallärare | Annelie Ekelin | ||
Speciallärare | Michaela Sandrik | ||
Lärare | Anna Jerkersson | ||
Resurs | Stefan Carlsson |
Fritidshemsavdelningar
Avdelning | Telefon |
---|---|
Guldhornet | |
Guldringen | |
Solvagnen | |
Soluret | |
Tornet |
Fritidshemmens personal
Avdelning | Namn | E-post |
---|---|---|
Guldhornet F-2 | Rebecca Ontero | |
Guldhornet F-2 | Emma Lindvert | |
Guldhornet F-2 | Madeleine Andréasson | |
Guldhornet F-2 | Lena Lahode | |
Guldhornet F-2 | Johan Bolin | |
Guldhornet F-2 | Sadia Dehghani | |
Guldringen F-2 | Nadine Khazaal | |
Guldringen F-2 | Emily Petrone | |
Guldringen F-2 | Petra Wrångemyr | |
Guldringen F-2 | Josef Engström | |
Guldringen F-2 | Ghazal Sharifi | |
Guldringen F-2 | Erik Spjuth | |
Solvagnen F-2 | Tilde Möllergren | |
Solvagnen F-2 | August Eliasson | |
Solvagnen F-2 | Anette Svensson | |
Solvagnen F-2 | Linn Dalesjö Wramdemark | |
Solvagnen F-2 | Edisa Bushi | |
Solvagnen F-2 | Nathalie Andersson | |
Tornet/Soluret | Amanda Amundsen | |
Tornet/Soluret | Kent Nyström | |
Tornet/Soluret | Eric Hyttinen | eric.hyttinen@edu.boras.se |
Tornet/Soluret | Ito Moilanen | |
Tornet/Soluret | Ronny Karlsson | |
Tornet/Soluret | Monika Strindgård | |
Tornet/Soluret | Andreas Öhrn |
Elevhälsa
Elevhälsoteamet leds av rektor Kristina Verdier.
Titel | Namn | E-post | Telefon |
---|---|---|---|
Skolsköterska | Annelie Friberg | ||
Skolläkare | Nås via skolsköterskan | Nås via skolsköterskan | |
Skolpsykolog | Nås via rektor | ||
Skolkurator | Sanna Ottosson | ||
Specialpedagog | Malin Anvell | ||
Specialpedagog | Beatrice Ziemer |
Övrig personal
Titel | Namn | E-post | Telefon |
---|---|---|---|
Vaktmästare | Robert Johansson | nås via e-post | |
Samordnare Lokalvård | Ulrica Lund | ulrica.lund@boras.se | |
Kock | Anneli Tervo | ||
Köksmästare | Ruzica Delac Kuzmanovic | ||
Kock | Nada Ahmed | ||
Enhetschef Kultur | Kristina Löcsey | ||
Skolbibliotekarie | Katarina Norstedt | ||
Bibliotekarie | Pernilla Lund | ||
Bibliotekarie | Miranda Suserud | ||
VFU-ansvarig | Lena Arvidsson | ||
PC-ombud | Stefan Carlsson | ||
PC-ombud | Johan Bolin | nås via e-post |
Kontakt
Senast ändrad:
Uppdaterad av:
Personal
Hitta direkt
Självservice
Lärplattformen Unikum Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Tempus för fritidshem Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Webbmail (Outlook) Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Ansök om fritidshemsplats Öppnas i nytt fönster.