Meny

Meny

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra lärare och övrig personal.

Skolledning och expedition

Titel

Namn

Telefon

Rektor

Maria Persson

033-35 87 25

Biträdande rektor

Eva Janson

033-35 87 01

0768-88 87 01

Skoladministratör

Lena Arvidsson

033-35 87 10

Skolintendent

Susanne Mandrén

033-35 87 21

 

Arbetslag 1 Mellanstadiet

Klass

Namn

Titel

Klass 4A

Niklas Andreasson

Mentor

Klass 4B

Monica Schicht Schultz

Mentor

Klass 4C

Fereshteh Heravi

Mentor

Årskurs 4

Ulrika Kallin

Resurs

Klass 5A

Pernilla Carlsson

Mentor

Klass 5B

Maryam Ranjbar

Mentor

Klass 5B

Jennifer Johansson


Klass 5B

Therese Jonsson Berg


Klass 5C

Gunilla Sköld arbetslagsledare

Mentor

Klass 5C

Linda Aronsson

Resurs

Klass 6A

Frida Mannfolk

Mentor

Klass 6A

Kikki Benjaminsson

Resurs

Klass 6B

Emma Näslund

Mentor

Klass 6B

Lotta Holtter

Resurs

Årskurs 4, 5, 6

Eva Andreasson 

Resurs

Årskurs 4, 5, 6

Felix Samuelsson

Resurs

Årskurs 4, 5, 6

Eva Hallagård

Speciallärare

 

Arbetslag 2

Klass

Namn

Mentor klass 8C

Kristina Wahle

Mentor klass 8C

Christine Holmén

Mentor klass 9A

Erik Toivokainen

Mentor klass 9A

Nils Axelsson

Mentor klass 9E

Sanna Rölander

Mentor klass 9E

Bengt Wirén

Mentor klass 9F, studievägledare

Sara Jigdal

Mentor klass 9F

Markus Hermansson

Mentor klass 9B

Marita Floberg Persson

Mentor klass 7C

Daniel Ask arbetslagsledare

Mentor klass 7C

Anne Viinikanoja


Norman Voegelen


Marianne Eriksson


Athanasios Krintzalis


Anne Tyvik


John Andersson


Ara Abadjian

Arbetslag 3

Klass

Namn

Mentor klass 7A

Kajsa Carlsson

Mentor klass 7A

Alma Winberg Hedberg

Mentor klass 8A

Evelina Andersson

Mentor klass 8A

Jennifer Johansson

Mentor klass 8E

Babak Fazelinejad

Mentor klass 8E

Joakim Israelsson

Mentor klass 9D

Henrik Ärlig arbetslagsledare

Mentor klass 9D

Cecilia Sandin

Mentor klass 7E

Fredrik Svensson

Mentor klass 7E

Mathias Flyckt


Petra Svedjevik


Viveka Eriksson


Kerstin Green

 

Arbetslag 4

Klass

Namn

Mentor klass 8B

Dennis Ljung

Mentor klass 8B

Pia Lindgren

Mentor klass 8D

Jurate Klerfors

Mentor klass 8D

Mattias Frisk

Mentor klass 8F

Patrik Carlsson

Mentor klass 8F

Johan Möller Lekemo

Mentor klass 9B

Mariell Aronson Larsson arbetslagsledare

Mentor klass 9B

Ing-Marie Fridén

Mentor klass 9C

Malin Jönsson

Mentor klass 9C

Lina Sörbring

Mentor klass 7F

Per Axelsson

Mentor klass 7F

Roger Axell

Mentor klass 7D

Marianne Kallin

Mentor klass 7D

Maria Johansson

Mentor klass 7B

Martin Noring

Mentor klass 7B

Sofie Thelin

 


Elevhälsa

Titel

Namn

Telefon

Enhetschef

Lena Johansson

-

Specialpedagog

Cit Spånglund

-

Specialpedagog

Lena Strömberg Johansson


Kurator

Petra Weidlitz

0766-23 09 96

Kurator

Anna Kern, tjl

0729-89 37 93

Skolsköterska år 4-6

Anna Rolandsson

0734-32 81 63

Skolsköterska år 7-9

Sonja Nordgren

0766-23 06 85

 

Övrig personal

Titel

Namn

Vaktmästare

Dony Milutinovic Larsson

Fastighetsskötare

Lars Nilsson


Senast ändrad: 2018-08-16 14.47

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C

p

Kontakt