Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till våra lärare och övrig personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer, skoladministratör och skolintendent.

Funktion

Namn

E-post

Telefon

Rektor årskurs 7-9

Maria Persson

maria.p.persson@boras.se

033-35 87 25

Rektor årskurs 4-6 och KSU

Lena Jakobsson

lena.jakobsson@boras.se

033-35 87 10

Biträdande rektor

Eva Söder

eva.soder@boras.se

033-35 87 01

Skoladministratör

Lena Arvidsson

lena.artursson@boras.se

033-35 87 10

Skolintendent

Susanne Mandrén

susanne.mandren@boras.se

033-35 87 21


Personal årskurs 4-6

Lista med namn, e-postadress samt signatur för personal årskurs 4-6.

Funktion

Namn

E-post

Signatur

Mentor klass 4A

Alma Mattsson

alma.mattsson@edu.boras.se

ALM

Mentor klass 4B

Salli Moore

salli.moore@boras.se

SAM

Mentor klass 4C

Lina Lundin

lina.lundin@edu.boras.se

LL

Mentor klass 5A

Jennifer Johansson

jennifer.johansson@edu.boras.se

JJN

Mentor klass 5B

Niklas Johansson

niklas.n.johansson@edu.boras.se

NJ

Mentor klass 5C

Fereshteh Heravi

fereshteh.heravi@edu.boras.se

FH

Mentor klass 6A

Wagner De Cesar Vargas

wagner.de-cesar-vargas@edu.boras.se

WV

Mentor klass 6B

Linnéa Linde

linnea.linde@boras.se

LIN

Mentor klass 6C

Gunilla Sköld

gunilla.skold@boras.se

GS

Lärare

Helene Axengren

helene.axengren@edu.boras.se

HAX

Lärare

Sandra Svantesson

sandra.svantesson@edu.boras.se

SAS


Resurser årskurs 4-6

Lista med namn och e-postadresser för resurser årskurs 4-6.

Funktion

Namn

E-post

Resurs

Wille Gustafsson

william.gustafsson@edu.boras.se

Resurs

Lotta Holtter

charlotta.holtter@edu.boras.se

Resurs

Ulrika Kallin

ulrika.kallin@boras.se

Resurs

Max Olsson

max.olsson@edu.boras.se

Resurs

Amer Taha

amer.taha@boras.se


Personal årskurs 7-9

Lista med namn, e-postadress samt signatur för personal årskurs 7-9.

Funktion

Namn

E-post

Signatur

Mentor klass 7A

Jessika Sköld

jessika.j.skold@edu.boras.se

JSK

Mentor klass 7A

Pamela Kullbor

pamela.kullbor@boras.se

PAK

Mentor klass 7B

Mathias Karlsson

mathias.karlsson@boras.se

MAK

Mentor klass 7B

Ing-Marie Fridén

ing-marie.friden@edu.boras.se

IMF

Mentor klass 7C

Kerstin Green

kerstin.green@edu.boras.se

KG

Mentor klass 7D

Daniel Ask

daniel.ask@edu.boras.se

DA

Mentor klass 7D

Mikael Nyberg

thomas.nyberg@boras.se

MNY

Mentor klass 7E

Henrik Ärlig

henrik.arlig@edu.boras.se

Mentor klass 7E

Maryam Ranjbar

maryam.ranjbar@edu.boras.se

MR

Mentor klass 7E

Pirjo Laiti

pirjo.laiti@boras.se

PLA

Mentor klass 7F

Evelina Lam

evelina.lam@edu.boras.se

EVL

Mentor klass 7F

Cecilia Sandin

cecilia.sandin@edu.boras.se

CSN

Mentor klass 8A

Maria Johansson

maria.k.johansson@edu.boras.se

MJ

Mentor klass 8A

Frida Sjöberg

frida.sjoberg@edu.boras.se

FS

Mentor klass 8B

Dennis Fridén

dennis.friden@edu.boras.se

DF

Mentor klass 8B

Kajsa Carlsson

kajsa.c.carlsson@edu.boras.se

KC

Mentor klass 8B

Johan Möller Lekemo

johan.lekemo@edu.boras.se

JML

Mentor klass 8C

Susanne Lilliestam

susanne.lilliestam@edu.boras.se

SLI

Mentor klass 8C

Jani Silverflod

jani.silverflod@edu.boras.se

JS

Mentor klass 8D

Mathias Flyckt

mattias.flyckt@edu.boras.se

MF

Mentor klass 8D

Marianne Kallin

gunvor.kallin@edu.boras.se

MK

Mentor klass 8E

Per Axelsson

per.axelsson@edu.boras.se

PA

Mentor klass 8E

Sanna Rölander

sanna.rolander@edu.boras.se

SR

Mentor klass 8F

Annalena Ammilon

annalena.ammilon@edu.boras.se

ALA

Mentor klass 8F

Martin Noring

martin.noring@edu.boras.se

MN

Mentor klass 9A

Mathias Frisk

mattias.frisk@edu.boras.se

MFK

Mentor klass 9A

Christine Holmén

christine.holmen@edu.boras.se

CH

Mentor klass 9B

Jurate Klerfors

jurate.klerfors@edu.boras.se

JK

Mentor klass 9B

Johan Svedjeborn

johan.svedjeborn@edu.boras.se

JOS

Mentor klass 9C

Anneli Stüven

anneli.stuven@edu.boras.se

AST

Mentor klass 9C

Joakim Israelsson

joakim.j.israelsson@edu.boras.se

JI

Mentor klass 9D

Patrik Karlsson

patrik.karlsson@edu.boras.se

PK

Mentor klass 9D

Maria Segersteen

maria.segersteen@edu.boras.se

MSE

Mentor klass 9E

Jessica Krantz

jessica.krantz@edu.boras.se

JEKR

Mentor klass 9E

Pia Lindgren

pia.lindgren@edu.boras.se

PIL

Mentor klass 9F

Kristina Wahle

kristina.wahle@edu.boras.se

KW

Mentor klass 9F

Jennifer Johansson

jennifer.johansson@boras.se

JJO

Lärare

Fredrik Ageros

fredrik.ageros@edu.boras.se

FA

Lärare

Roger Axell

roger.axell@edu.boras.se

RAX

Lärare

Madelene Gao Skiöld

madelene.gao.skiold@boras.se

MGS

Lärare

Dennis Ljung

dennis.ljung@edu.boras.se

DL

Lärare

Asal Mirzaei

asal.mirzaei@edu.boras.se

AM

Lärare

Lina Sörbring

lina.sorbring@edu.boras.se

LS

Lärare

Erik Toivokainen

erik.toivokainen@edu.boras.se

ET

Lärare, resurs

Oscar Valencia Centeno

oscar.valencia.centeno@edu.boras.se

OV


Resurser årskurs 7-9

Lista med namn och e-postadress för resurser årskurs 7-9.

Funktion

Namn

E-post

Resurs

Gustav Broman

gustav.broman@edu.boras.se

Resurs

Markus Karlsson

markus.karlsson@edu.boras.se

Resurs

Anna Kajsa Saart

anna.kajsa.saart@boras.se

Resurs

Petra Svedjevik

petra.svedjevik@edu.boras.se

Resurs

Fredrik Svensson

fredrik2.svensson@boras.se

Resurs

Sofie Thelin

sofie.thelin@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med funktion, namn och telefonnummer till elevhälsans personal

Funktion

Namn


Telefon

Specialpedagog

Katarina Lindgren

katarina.lindgren@edu.boras.se

033-35 87 99

Specialpedagog

Anna Tengroth

anna.tengroth@boras.se

0766-48 78 44

Kurator

Linnèa Friberg

linnea.friberg@boras.se

033-35 86 51

Kurator

Alvina Landgren Terning

alvina.landgren.terning@boras.se

033-35 32 13

Skolpsykolog årskurs 7-9

Therése Björklund

therese.bjorklund@boras.se

033-35 59 17

Skolpsykolog årskurs 4-6

Åsa Gustafsson

asa.g.gustafsson@boras.se

033-35 51 41

Skolsköterska årskurs 7-9

Anna Rolandsson

anna.rolandsson@boras.se

0766-23 06 85

Skolsköterska årskurs 7-9

Sonja Nordgren

sonja.nordgren@boras.se

033-35 87 10

Skolsköterska årskurs 4-6

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

0734-32 81 63

Studiecoach

Jessica Krantz

jessica.krantz@edu.boras.se

0734-32 89 71


Övriga funktioner

Lista med funktion, namn, e-postadress och telefonnummer till skolans övriga funktioner

Funktion

Namn

E-post

Telefon

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se

0704-55 12 31

Fastighetsskötare

Lars Nilsson

lars.nilsson@boras.se

0766-23 09 42

Kök och matsal

Jessica Sülla

jessica.sulla@boras.se

033-35 87 15

Studie- och yrkesvägledare

Sara Jigdal

sara.jigdal@boras.se

033-35 87 24

Skolbibliotekarie

Frida Strömvall

frida.stromvall@boras.se

033-35 87 10


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol