Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Här hittar du kontaktinformation till våra lärare och övrig personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress och telefonnummer till skolans rektorer,skoladministratör och skolintendent.

Funktion

Namn

E-post

Telefon

Rektor årskurs 4-6 och KSU

Lena Jakobsson

lena.jakobsson@boras.se

033-35 51 38

Biträdande rektor årskurs 4-6 och KSU

Divo Rasheed

divo.rasheed@boras.se

033-35 87 45

Rektor årskurs 7-9

Jonas Rying

jonas.rying@boras.se

033-35 87 25

Biträdande rektor årskurs 7-9

Eva Söder

eva.soder@boras.se

033-35 87 01

Skoladministratör
Administration, frånvaro

Lena Arvidsson

lena.artursson@boras.se

033-35 87 10

IT, lokaler, schemaläggning

Susanne Mandrén

susanne.mandren@boras.se

033-35 87 21


Personal årskurs 4-6

Lista med namn, e-postadress samt signatur för personal årskurs 4-6.

Funktion

Namn

E-post

Signatur

Mentor klass 4A

Wagner De Cesar Vargas

wagner.de-cesar-vargas@edu.boras.se

WV

Mentor klass 4B

Rasmus Arvidsson

rasmus.arvidsson@edu.boras.se

RA

Mentor klass 4C

Gunilla Sköld

gunilla.skold@boras.se

GS

Mentor klass 5A

Alma Mattsson

alma.mattsson@edu.boras.se

ALM

Mentor klass 5B

Salli Moore

salli.moore@boras.se

SAM

Mentor klass 5C

Lina Lundin

lina.lundin@edu.boras.se

LL

Mentor klass 6A

Jennifer Johansson

jennifer.johansson@edu.boras.se

JJN

Mentor klass 6B

Niklas Johansson

niklas.n.johansson@edu.boras.se

NJ

Mentor klass 6C

Fereshteh Heravi

fereshteh.heravi@edu.boras.se

FH

Lärare

Lina Andersson

lina.a.andersson@edu.boras.se

LIA

Lärare

Helene Axengren

helene.axengren@edu.boras.se

HAX

Lärare

Sandra Svantesson

sandra.svantesson@edu.boras.se

SAS


Resurser årskurs 4-6

Lista med namn och e-postadresser för resurser årskurs 4-6.

Funktion

Namn

E-post

Resurs

Ulrika Benjaminsson

kikki.benjaminsson@edu.boras.se

Resurs

Wille Gustafsson

william.gustafsson@edu.boras.se

Resurs

Lotta Holtter

charlotta.holtter@edu.boras.se

Resurs

Ulrika Kallin

ulrika.kallin@boras.se

Resurs

Markus Karlsson

markus.karlsson@edu.boras.se

Resurs

Max Olsson

max.olsson@edu.boras.se


Personal årskurs 7-9

Lista med namn, e-postadress samt signatur för personal årskurs 7-9.

Funktion

Namn

E-post

Signatur

Mentor klass 7A

Christine Holmén

christine.holmen@edu.boras.se

CH

Mentor klass 7A

Maria Segersteen

maria.segersteen@edu.boras.se

MSE

Mentor klass 7B

Jurate Klerfors

jurate.klerfors@edu.boras.se

JK

Mentor klass 7B

Pia Lindgren

pia.lindgren@edu.boras.se

PL

Mentor klass 7C

Patrik Karlsson

patrik.karlsson@edu.boras.se

PK

Mentor klass 7C

Joakim Israelsson

joakim.j.israelsson@edu.boras.se

JI

Mentor klass 7D

Kristina Wahle

kristina.wahle@edu.boras.se

KW

Mentor klass 7D

Rola Jarrare

rola.jarrare@edu.boras.se

RJ

Mentor klass 7E

Tilda Björk

tilda.bjork@edu.boras.se

TB

Mentor klass 7E

Monah Rekic

monah.rekic@edu.boras.se

MR

Mentor klass 7F

Mathias Frisk

mattias.frisk@edu.boras.se

MFK

Mentor klass 7F

Jennifer Johansson

jennifer.johansson@boras.se

JJO

Mentor klass 8A

Jessika Sköld

jessika.j.skold@edu.boras.se

JSK

Mentor klass 8A

Johannes Hedberg

johannes.hedberg@boras.se

JHE

Mentor klass 8B

Mathias Karlsson

mathias.karlsson@boras.se

MAK

Mentor klass 8B

Ing-Marie Fridén

ing-marie.friden@edu.boras.se

IMF

Mentor klass 8C

Kerstin Green

kerstin.green@edu.boras.se

KG

Mentor klass 8C

Magdalena Herold

magdalena.herold@edu.boras.se

MH

Mentor klass 8D

Daniel Ask

daniel.ask@edu.boras.se

DA

Mentor klass 8D

Mikael Nyberg

mikael.nyberg@boras.se

MNY

Mentor klass 8E

Henrik Ärlig

henrik.arlig@edu.boras.se

Mentor klass 8E

Maryam Ranjbar

maryam.ranjbar@edu.boras.se

MR

Mentor klass 8E

Pirjo Laiti

pirjo.laiti@boras.se

PLA

Mentor klass 8F

Evelina Lam

evelina.lam@edu.boras.se

EVL

Mentor klass 8F

Evelina Damberg

evelina.damberg@edu.boras.se

EVA

Mentor klass 9A

Maria Johansson

maria.k.johansson@edu.boras.se

MJ

Mentor klass 9A

Frida Sjöberg

frida.sjoberg@edu.boras.se

FS

Mentor klass 9B

Dennis Fridén

dennis.friden@edu.boras.se

DF

Mentor klass 9B

Johan Möller Lekemo

johan.lekemo@edu.boras.se

JML

Mentor klass 9C

Susanne Lilliestam

susanne.lilliestam@edu.boras.se

SLI

Mentor klass 9C

Jani Silverflod

jani.silverflod@edu.boras.se

JS

Mentor klass 9D

Mathias Flyckt

mattias.flyckt@edu.boras.se

MF

Mentor klass 9D

Marianne Kallin

gunvor.kallin@edu.boras.se

MK

Mentor klass 9E

Per Axelsson

per.axelsson@edu.boras.se

PA

Mentor klass 9E

Sanna Rölander

sanna.rolander@edu.boras.se

SR

Mentor klass 9F

Kajsa Lithander

kajsa.lithander@edu.boras.se

KAL

Lärare

Fredrik Ageros

fredrik.ageros@edu.boras.se

FA

Lärare

Louise Rönnestad

louise.ronnestad@edu.boras.se

LOR

Lärare

Cecilia Sandin

cecilia.sandin@edu.boras.se

CSN

Lärare

Lina Sörbring

lina.sorbring@edu.boras.se

LS

Lärare

Erik Toivokainen

erik.toivokainen@edu.boras.se

ET


Resurser årskurs 7-9

Lista med namn och e-postadress för resurser årskurs 7-9.

Funktion

Namn

E-post

Resurs

Sandra Lind

sandra.lind@edu.boras.se

Resurs

Oscar Valencia Centeno

oscar.valencia.centeno@edu.boras.se

Resurs

Johan Svedjeborn

johan.svedjeborn@edu.boras.se

Resurs

Petra Svedjevik

petra.svedjevik@edu.boras.se

Resurs

Fredrik Svensson

fredrik2.svensson@boras.se

Resurs

Sofie Thelin

sofie.thelin@edu.boras.se

Resurs

Joel Wickstrand

joel.vickstrand@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med funktion, namn och telefonnummer till elevhälsans personal

Funktion

Namn


Telefon

Specialpedagog årskurs 7-9

Katarina Lindgren

katarina.lindgren@edu.boras.se

033-35 87 99

Specialpedagog årskurs 4-6

Nina Liljedahl Magnusson

nina.liljedahl.magnusson@edu.boras.se

0766-48 78 44

Kurator årskurs 4-6

Charlotte Bergvall

charlotte.bergvall@boras.se

033-35 86 51

Kurator årskurs 7-9

Alvina Carlsson Terning

alvina.carlsson.terning@boras.se

033-35 32 13

Skolsköterska årskurs 7-9

Anna Rolandsson

anna.rolandsson@boras.se

033-35 51 12

Skolsköterska årskurs 4-6

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

033-35 87 30


Skolpsykolog nås via rektor.

Fritidsgården

Lista med namn, telefonnummer och e-postadress för personal på fritidsgården.

Namn

E-post

Telefon

Maud Lindgren Sakko

maud.lindgren.sakko@boras.se

0734-15 37 06

Anid Bijedic

anid.bijedic@boras.se

033-35 87 57

Heli Roininen Gustavsson

heli.roinonen.gustavsson@boras.se

033-35 87 57

Alfred Shtitarica

alfred.shtitarica@boras.se

033-35 87 57

Lena Collin Rundqvist

lena.collin-rundqvist@boras.se

033-35 87 57

Övriga funktioner

Lista med funktion, namn, e-postadress och telefonnummer till skolans övriga funktioner

Funktion

Namn

E-post

Telefon

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se

0704-55 12 31

Fastighetsskötare

Joakim Sandqvist

joakim.sandqvist@boras.se

0734-32 88 27

Kök och matsal

Jessica Sülla

jessica.sulla@boras.se

033-35 87 15

Studie- och yrkesvägledare

Sara Jigdal

sara.jigdal@boras.se

033-35 87 24

Skolbibliotekarie

Filip Wärn

filip.varn@boras.se

033-35 87 10


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol LinkedInsymbol E-postsymbol