Borås Stads logotyp

Meny

Meny

Borås Stads logotyp, till startsidan

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra lärare och övrig personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer, biträdande rektor, skoladministratör och skolintendent.

Funktion

Namn

E-post

Telefon

Rektor årskurs 7-9

Maria Persson

maria.p.persson@boras.se

033-35 87 25

Rektor årskurs 4-6

Per Sjöstrand

per.sjostrand@boras.se

033-35 87 22

Biträdande rektor

Eva Janson

eva.janson@boras.se

033-35 87 01

Skoladministratör

Lena Arvidsson

lena.artursson@boras.se

033-35 87 10

Skolintendent

Susanne Mandrén

susanne.mandren@boras.se

033-35 87 21


Personal årskurs 4-6

Lista med namn, e-postadress samt signatur för personal årskurs 4-6.

Funktion

Namn

E-post

Signatur

Mentor klass 4A

Markus Karlsson

markus.karlsson@edu.boras.se

MKA

Mentor klass 4B

Linnéa Linde

linnea.linde@boras.se

LIN

Mentor klass 4C

Gunilla Sköld

gunilla.skold@boras.se

GS

Mentor klass 5A

Kikki Benjaminsson

kikki.benjaminsson@edu.boras.se

KB

Mentor klass 5B

Lotta Holtter

charlotta.holtter@edu.boras.se

LH

Mentor klass 5C

Lina Lundin

lina.lundin@edu.boras.se

LL

Mentor klass 6A

Lina Andersson

lina.a.andersson@edu.boras.se

LIA

Mentor klass 6B

Niklas Johansson

niklas.n.johansson@edu.boras.se

NJ

Lärare klass 6B

Sandra Svantesson

sandra.svantesson@edu.boras.se

SAS

Mentor klass 6C

Fereshteh Heravi

fereshteh.heravi@edu.boras.se

FH


Resurserårskurs 4-6

Lista med namn och e-postadresser för resurser årskurs 4-6.

Funktion

Namn

E-post

Resurs

Elliot Sköld

elliot.skold@edu.boras.se

Resurs

Magdalena Hautala

magdalena.hautala@edu.boras.se

Resurs

Marcus Vestre

marcus.vestre@edu.boras.se

Resurs

Wille Gustafsson

william.gustafsson@edu.boras.se


Personal årskurs 7-9

Lista med namn, e-postadress samt signatur för personal årskurs 7-9.

Funktion

Namn

E-post

Signatur

Mentor klass 7A

Mathias Frisk

mattias.frisk@edu.boras.se

MFK

Mentor klass 7A

Christine Holmén

christine.holmen@edu.boras.se

CH

Mentor klass 7B

Jurate Klerfors

jurate.klerfors@edu.boras.se

JK

Mentor klass 7B

Ali Hakim

ali.hakim@edu.boras.se

AH

Mentor klass 7C

Evelina Damberg

evelina.damberg@edu.boras.se

EVA

Mentor klass 7C

Joakim Israelsson

joakim.j.israelsson@edu.boras.se

JI

Mentor klass 7D

Patrik Karlsson

patrik.karlsson@edu.boras.se

PK

Mentor klass 7D

Maria Segersteen

maria.segersteen@edu.boras.se

MSE

Mentor klass 7E

Pernilla Carlsson

pernilla.carlsson@edu.boras.se

PC

Mentor klass 7E

Pia Lindgren

pia.lindgren@edu.boras.se

PIL

Mentor klass 7F

Kristina Wahle

kristina.wahle@edu.boras.se

KW

Mentor klass 7F

Jennifer Johansson

jennifer.johansson@boras.se

JJO

Mentor klass 8A

Kerstin Green

kerstin.green@edu.boras.se

KG

Mentor klass 8A

Maryam Ranjbar

maryam.ranjbar@edu.boras.se

MR

Mentor klass 8B

Cecilia Sandin

cecilia.sandin@edu.boras.se

CSN

Mentor klass 8B

Mathias Karlsson

mathias.karlsson@boras.se

MAK

Mentor klass 8C

Jessica Sköld

jessika.j.skold@edu.boras.se

JSK

Mentor klass 8C

Fredrik Ageros

fredrik.ageros@edu.boras.se

FA

Mentor klass 8D

Henrik Ärlig

henrik.arlig@edu.boras.se

Mentor klass 8D

Pamela Kullbor

pamela.kullbor@boras.se

PAK

Mentor klass 8E

Mariell Larsson

mariell.larsson@edu.boras.se

MAL

Mentor klass 8E

Jouni Mikkonen

jouni.mikkonen@edu.boras.se

JM

Mentor klass 8E

Cornelia Ek

cornelia.ek@edu.boras.se

CE

Mentor klass 8F

Ing-Marie Fridén

ing-marie.friden@edu.boras.se

IMF

Mentor klass 8F

Bengt Wirén

bengt.wiren@edu.boras.se

BWR

Mentor klass 8F

Johan Svedjeborn

johan.svedjeborn@edu.boras.se

JOS

Mentor klass 9A

Kajsa Carlsson

kajsa.c.carlsson@edu.boras.se

KC

Mentor klass 9A

Frida Sjöberg

frida.sjoberg@edu.boras.se

FS

Mentor klass 9B

Martin Noring

martin.noring@edu.boras.se

MN

Mentor klass 9B

Jani Silverflod

jani.silverflod@edu.boras.se

JS

Mentor klass 9C

Daniel Ask

daniel.ask@edu.boras.se

DA

Mentor klass 9C

Dennis Ljung

dennis.ljung@edu.boras.se

DL

Mentor klass 9D

Marianne Kallin

gunvor.kallin@edu.boras.se

MK

Mentor klass 9D

Maria Johansson

maria.k.johansson@edu.boras.se

MJ

Mentor klass 9E

Mathias Flyckt

mattias.flyckt@edu.boras.se

MF

Mentor klass 9E

Fredrik Svensson

fredrik2.svensson@boras.se

FSN

Mentor klass 9F

Per Axelsson

per.axelsson@edu.boras.se

PA

Mentor klass 9F

Susanne Lilliestam

susanne.lilliestam@edu.boras.se

SLI

Lärare

Erik Toivokainen

erik.toivokainen@edu.boras.se

ET

Lärare

Fahad Mohamed

fahad.mohamed@edu.boras.se

FMO

Lärare

Jasmin Kreutz

jasmin.kreutz@edu.boras.se

JAK

Lärare

Johan Möller Lekemo

johan.lekemo@edu.boras.se

JML

Lärare

Lina Sörbring

lina.sorbring@edu.boras.se

LS

Lärare

Oscar Valencia Centeno

oscar.valencia.centeno@edu.boras.se

OV

Lärare

Paula Peral Vegara

paula.peral.vegara@edu.boras.se

PPV

Lärare

Roger Axell

roger.axell@edu.boras.se

RAX

Lärare, resurs

Rusne Gomuliauskaite

rusne.gomuliauskaite@edu.boras.se

RG

Lärare, resurs

Ulrika Kallin

ulrika.kallin@boras.se

UK


Resurser årskurs 7-9

Lista med namn och e-postadress för resurser årskurs 7-9.

Funktion

Namn

E-post

Resurs

Amer Taha

amer.taha@edu.boras.se

Resurs

Annelie Bredberg

annelie.bredberg@edu.boras.se

Resurs

Ara Abajian

ara.abadjian@edu.boras.se

Resurs

Malin Björshall

malin.bjorshall@edu.boras.se

Resurs

Petra Svedjevik

petra.svedjevik@edu.boras.se

Resurs

Sami Olsson

sami.olsson@edu.boras.se

Resurs

Sofie Thelin

sofie.thelin@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med funktion, namn och telefonnummer till elevhälsans personal

Funktion

Namn


Telefon

Specialpedagog

Cit Spånglund

catarina.spanglund@edu.boras.se

0766-48 78 44

Specialpedagog

Katarina Lindgren

katarina.lindgren@edu.boras.se

033-35 87 99

Speciallärare

Eva Hallagård

eva.hallagard@edu.boras.se

033-35 87 10

Kurator

Johanna Lind

johanna.lind@boras.se

033-35 32 13

Skolsköterska årskurs 7-9

Anna Rolandsson

anna.rolandsson@boras.se

0766-23 06 85

Skolsköterska årskurs 4-6

Maria Bjuveus

maria.bjuveus@boras.se

0734-32 81 63

Studiecoach

Jessica Krantz

jessica.krantz@edu.boras.se

0734-32 89 71


Fritidsgården

Lista med andelning, namn, e-postadress och telefonnummer till fritidsgårdens personal.

Avdelning

Namn

E-post

Telefon

Dalsjöskolan

Ann Milbredt

ann.milbredt@boras.se

0766-30 63 28

Dalsjöskolan

Heli Roininen Gustavsson

heli.roinonen.gustavsson@edu.boras.se

033-35 87 57

Dalsjöskolan

Fredrik Linderholm

fredrik.linderholm@boras.se

033-35 87 57

Dalsjöskolan

Alfred Shtitarica

alfred.shtitarica@boras.se

033-35 87 57

Dalsjöskolan

Lena Collin Rundqvist

lena.collin-rundqvist@boras.se

033-35 87 57

Övriga funktioner

Lista med funktion, namn, e-postadress och telefonnummer till skolans övriga funktioner

Funktion

Namn

E-post

Telefon

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se

0704-55 12 31

Fastighetsskötare

Lars Nilsson

lars.nilsson@boras.se

0766-23 09 42

Kök och matsal

Jessica Sülla

jessica.sulla@boras.se

033-35 87 15

Studie- och yrkesvägledare

Sara Jigdal

sara.jigdal@boras.se

033-35 87 24


Personal Flex och Särskild undervisningsgrupp-gruppen

Lista med funktion, namn och e-postadress till personal på flex eller särskild undervisningsgrupp

Funktion

Namn

E-post

Lärare

Anna Backström

anna.backstrom@edu.boras.se

Lärare

Julia Höglund

julia.hoglund@edu.boras.se

Lärare

Marko Timonen

marko.timonen@edu.boras.se

Lärare

Mikaela Larsson

mikaela.l.larsson@edu.boras.se

Resurs

Andreas Berglund

andreas.berglund@boras.se

Resurs

Linda Aronsson

linda.aronsson@edu.boras.se

Resurs

Pamela Kullbor

pamela.kullbor@boras.se

Resurs

Oskar Lillvik

oskar.lillvik@edu.boras.se

Resurs

Sami Olsson

sami.olsson@edu.boras.se


Senast ändrad: 2020-09-16 14.07

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

g q n C