Logotyp för Borås Stad
Logotyp för Borås Stad
Borås Stads logotyp, till startsidan

Fortsätt att följa nationella råd och rekommendationer

Personal

Här hittar du kontaktinformation till våra lärare och övrig personal.

Skolledning och expedition

Lista med namn, e-postadress samt telefonnummer till skolans rektorer, skoladministratör och skolintendent.

Funktion

Namn

E-post

Telefon

Rektor årskurs 7-9

Maria Persson

maria.p.persson@boras.se

033-35 87 25

Rektor årskurs 4-6 samt SU-gruppen

Mathias Dahlander

mathias.dahlander@boras.se

033-35 51 38

Biträdande rektor

Eva Janson

eva.janson@boras.se

033-35 87 01

Skoladministratör

Lena Arvidsson

lena.artursson@boras.se

033-35 87 10

Skolintendent

Susanne Mandrén

susanne.mandren@boras.se

033-35 87 21


Personal årskurs 4-6

Lista med namn, e-postadress samt signatur för personal årskurs 4-6.

Funktion

Namn

E-post

Signatur

Mentor klass 4A

Jennifer Johansson

jennifer.johansson@edu.boras.se

JJN

Mentor klass 4B

Niklas Johansson

niklas.n.johansson@edu.boras.se

NJ

Mentor klass 4C

Fereshteh Heravi

fereshteh.heravi@edu.boras.se

FH

Mentor klass 5A

Joacim Bergstrand

joacim.bergstrand@edu.boras.se

JB

Mentor klass 5B

Linnéa Linde

linnea.linde@boras.se

LIN

Mentor klass 5C

Gunilla Sköld

gunilla.skold@boras.se

GS

Mentor klass 6A

Kikki Benjaminsson

kikki.benjaminsson@edu.boras.se

KB

Mentor klass 6B

Lina Andersson

lina.a.andersson@edu.boras.se

LIA

Mentor klass 6C

Lina Lundin

lina.lundin@edu.boras.se

LL

Lärare

Sandra Svantesson

sandra.svantesson@edu.boras.se

SAS

Lärare

Markus Karlsson

markus.karlsson@edu.boras.se

MKA


Resurser årskurs 4-6

Lista med namn och e-postadresser för resurser årskurs 4-6.

Funktion

Namn

E-post

Resurs

Wille Gustafsson

william.gustafsson@edu.boras.se

Resurs

Lotta Holtter

charlotta.holtter@edu.boras.se

Resurs

Marcus Vestre

marcus.vestre@edu.boras.se


Personal årskurs 7-9

Lista med namn, e-postadress samt signatur för personal årskurs 7-9.

Funktion

Namn

E-post

Signatur

Mentor klass 7A

Maria Johansson

maria.k.johansson@edu.boras.se

MJ

Mentor klass 7A

Frida Sjöberg

frida.sjoberg@edu.boras.se

FS

Mentor klass 7B

Kajsa Carlsson

kajsa.c.carlsson@edu.boras.se

KC

Mentor klass 7B

Johan Möller Lekemo

johan.lekemo@edu.boras.se

JML

Mentor klass 7C

Susanne Lilliestam

susanne.lilliestam@edu.boras.se

SLI

Mentor klass 7C

Jani Silverflod

jani.silverflod@edu.boras.se

JS

Mentor klass 7D

Mathias Flyckt

mattias.flyckt@edu.boras.se

MF

Mentor klass 7D

Marianne Kallin

gunvor.kallin@edu.boras.se

MK

Mentor klass 7E

Per Axelsson

per.axelsson@edu.boras.se

PA

Mentor klass 7E

Sanna Rölander

sanna.rolander@edu.boras.se

SR

Mentor klass 7F

Anna-Lena Ammilon

anna-lena.ammilon@edu.boras.se

ALA

Mentor klass 7F

Martin Noring

martin.noring@edu.boras.se

MN

Mentor klass 8A

Mathias Frisk

mattias.frisk@edu.boras.se

MFK

Mentor klass 8A

Christine Holmén

christine.holmen@edu.boras.se

CH

Mentor klass 8B

Jurate Klerfors

jurate.klerfors@edu.boras.se

JK

Mentor klass 8B

Helene Axengren

helene.axengren@edu.boras.se

HAX

Mentor klass 8C

Anneli Stüven

anneli.stuven@edu.boras.se

AST

Mentor klass 8C

Joakim Israelsson

joakim.j.israelsson@edu.boras.se

JI

Mentor klass 8D

Patrik Karlsson

patrik.karlsson@edu.boras.se

PK

Mentor klass 8D

Maria Segersteen

maria.segersteen@edu.boras.se

MSE

Mentor klass 8E

Jessica Krantz

jessica.krantz@edu.boras.se

JEKR

Mentor klass 8E

Pia Lindgren

pia.lindgren@edu.boras.se

PIL

Mentor klass 8F

Kristina Wahle

kristina.wahle@edu.boras.se

KW

Mentor klass 8F

Jennifer Johansson

jennifer.johansson@boras.se

JJO

Mentor klass 9A

Kerstin Green

kerstin.green@edu.boras.se

KG

Mentor klass 9A

Maryam Ranjbar

maryam.ranjbar@edu.boras.se

MR

Mentor klass 9B

Cecilia Sandin

cecilia.sandin@edu.boras.se

CSN

Mentor klass 9B

Mathias Karlsson

mathias.karlsson@boras.se

MAK

Mentor klass 9C

Jessica Sköld

jessika.j.skold@edu.boras.se

JSK

Mentor klass 9C

Annelie Bredberg

annelie.bredberg@edu.boras.se

ANB

Mentor klass 9D

Henrik Ärlig

henrik.arlig@edu.boras.se

Mentor klass 9D

Pamela Kullbor

pamela.kullbor@boras.se

PAK

Mentor klass 9E

Daniel Ask

daniel.ask@edu.boras.se

DA

Mentor klass 9E

Lina Åhlander

lina.ahlander@edu.boras.se

LÅH

Mentor klass 9F

Ing-Marie Fridén

ing-marie.friden@edu.boras.se

IMF

Mentor klass 9F

Bengt Wirén

bengt.wiren@edu.boras.se

BWR

Mentor klass 9F

Johan Svedjeborn

johan.svedjeborn@edu.boras.se

JOS

Lärare

Fredrik Ageros

fredrik.ageros@edu.boras.se

FA

Lärare

Roger Axell

roger.axell@edu.boras.se

RAX

Lärare

Ali Hakim

ali.hakim@edu.boras.se

AH

Lärare

Jasmin Kreutz

jasmin.kreutz@edu.boras.se

JAK

Lärare

Dennis Ljung

dennis.ljung@edu.boras.se

DL

Lärare

Jouni Mikkonen

jouni.mikkonen@edu.boras.se

JM

Lärare

Lina Sörbring

lina.sorbring@edu.boras.se

LS

Lärare

Erik Toivokainen

erik.toivokainen@edu.boras.se

ET

Lärare, resurs

Oscar Valencia Centeno

oscar.valencia.centeno@edu.boras.se

OV

Resurs

Ulrika Kallin

ulrika.kallin@boras.se

UK

Resurs

Fredrik Svensson

fredrik2.svensson@boras.se

FSN


Resurser årskurs 7-9

Lista med namn och e-postadress för resurser årskurs 7-9.

Funktion

Namn

E-post

Resurs

Amer Taha

amer.taha@edu.boras.se

Resurs

Annelie Bredberg

annelie.bredberg@edu.boras.se

Resurs

Malin Björshall

malin.bjorshall@edu.boras.se

Resurs

Petra Svedjevik

petra.svedjevik@edu.boras.se

Resurs

Sofie Thelin

sofie.thelin@edu.boras.se


Elevhälsa

Lista med funktion, namn och telefonnummer till elevhälsans personal

Funktion

Namn


Telefon

Specialpedagog

Katarina Lindgren

katarina.lindgren@edu.boras.se

033-35 87 99

Specialpedagog

Lena Erneborn

lena.erneborn@boras.se

0766-48 78 44

Speciallärare

Eva Hallagård

eva.hallagard@edu.boras.se

033-35 87 10

Kurator

Johanna Lind

johanna.lind@boras.se

033-35 32 13

Skolsköterska årskurs 7-9

Anna Rolandsson

anna.rolandsson@boras.se

0766-23 06 85

Skolsköterska årskurs 4-6

Berith Isberg

berith.isberg@boras.se

0734-32 81 63

Studiecoach

Jessica Krantz

jessica.krantz@edu.boras.se

0734-32 89 71


Övriga funktioner

Lista med funktion, namn, e-postadress och telefonnummer till skolans övriga funktioner

Funktion

Namn

E-post

Telefon

Vaktmästare

Jan-Åke Almgren

jan-ake.almgren@boras.se

0704-55 12 31

Fastighetsskötare

Lars Nilsson

lars.nilsson@boras.se

0766-23 09 42

Kök och matsal

Jessica Sülla

jessica.sulla@boras.se

033-35 87 15

Studie- och yrkesvägledare

Sara Jigdal

sara.jigdal@boras.se

033-35 87 24

Skolbibliotekarie

Frida Strömvall

frida.stromvall@boras.se

033-35 87 10


Ikon: pratbubblor

Kontakt

Senast ändrad:

Uppdaterad av:

Dela sidan: Personal

Facebooksymbol Twittersymbol LinkedInsymbol E-postsymbol