Meny

Meny

Schema Idrottsskolan år 2 och 3

Under andra och tredje året gör barnen föreningsbesök för att prova på olika idrotter och aktiviteter.

Nedan ser du schema för år 2 och år 3.

Årskurs 2

År 2

Aktiva

vecka 36-39

vecka 40-43

vecka 45-48

Bergdalskolan

14

Borås Golfklubb

Borås Judoklubb

Vakant

Målsrydsskolan

6

Borås Golfklubb

Borås Judoklubb

Dalsjöfors Tennisklubb

Ekarängskolan

17

Borås Floorball club

Borås Taekwondo Center

DGFB Flugan/Royal C&D

Gånghesterskolan

22

Borås Basket (KFUM)

DGFB Flugan/Royal C&D

Borås Floorball club

Hestra Midgårdskolan

25

Borås Bandy

Borås Minigolfklubb

Borås Judoklubb

Kristinebergskolan

14

Borås Floorball club

Borås Fältrittklubb Borås Ridhus

Borås Basket (KFUM)

Sjöboskolan

10

Borås Floorball club

Borås Badminton

Borås Basket (KFUM)

Myråsskolan 2A

12

Borås Fältrittklubb Borås Ridhus

Borås Floorball club

Borås Bandy

Myråsskolan 2BC

15

ÖSTK

Borås Floorball club

Borås Bandy

Sjömarken

16

Borås Golfklubb

Borås Bandy

Borås Taekwondo Center

Sparsör

17

Bredareds Golfklubb

Fristads Drill

Vakant

Trandaredskolan

22

DGFB Flugan/Royal C&D

Borås Basket (KFUM)

Borås Cricket klubb

Norrby

 

SK Svängen

Borås Floorball club

Vakant

Fjärdingskolan

 

Borås Basket (KFUM)

Borås Cricket klubb

Hässlehus IK

Jämlik Hälsa Parasportcenter

6

IFK Borås Discgolf

Elfsborgs Tennis

Borås Minigolfklubb

Årskurs 3

År 3

Aktiva

vecka 36-39

vecka 40-43

vecka 45-48

Dalsjöfors

12

FOK Luftpistolskytte

IK Ymer Friidrott

Dalsjöfors tennis

Målsrydskolan

5

FOK Luftpistolskytte

IK Ymer Friidrott

Dalsjöfors tennis

Byttorpskolan

10

Hestra IF orientering

Bredareds SSK Gevärsskytte

Borås Badminton

Kristinebergskolan

11

IFK Borås Discgolf

FOK Luftpistolskytte

Borås Badminton

Svedjeskolan

13

IFK Borås Discgolf

FOK Luftpistolskytte

IK Ymer Volley

Hestra Midgård

18

Hestra IF Orientering

IK Ymer Volley

DF Studio Danza

Myråsskolan 3AC

16

Knallens Karateklubb

DF Studio Danza

IK Ymer Friidrott

Myråsskolan 3B

12

Kakas Ridklubb

DF Studio Danza

IK Ymer Friidrott

Sjömarkenskolan

16

Borås Badminton

Knallens Karateklubb

Bredareds SSK Gevärsskytte

Sparsör Slättängskolan

14

Borås GIF Mountainbike

Borås Aikido Klubb

Borås Fältrittklubb Borås Ridhus

Trandaredskolan

12

IK Ymer Mountainbikeorientering

Borås Badminton

FOK Luftpistolskytte

Senast ändrad: 2018-09-13 07.48

Ändrad av:

Dela sidan: Schema Idrottsskolan år 2 och 3

g q n C